Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfRulesQuiz #022 - Dotyk v trestné oblasti

#022 - Dotyk v trestné oblasti


  • Hlasovalo
    24

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
rul022.png

Otázka: Hráčův míč je v trestné oblasti. Čeho z následujícího se hráč nesmí před odehráním míče holí dotknout?
  • Odpověď A - Vody
  • Odpověď B - Půdy
  • Odpověď C - Ulomené větvičky
  • Odpověď D - Může se dotknout všeho z uvedeného
Pozn.: Vybírejte v anketě pouze jednu správnou odpověď z možností A až D.

---
Odpovídejte SAMOSTATNĚ pomocí ankety (celé zadání a odpovědi se tam nevejdou).
+ Pokud jste odpověděli dejte prosím tomuto příspěvku like.

---
Správná odpověď: D - Může se dotknout všeho z uvedeného
Vysvětlení: Viz Pravidlo 8.1b. Hráč není při hře z trestné oblasti nijak omezován. Změna oproti předchozí edici Pravidel.
Viz Pravidla: 8.1, 17.1
Viz Definice: Trestná oblast, Volný přírodní předmět
---

Cílem tohoto seriálu je postupná edukace nás všech, tak, aby nám společně bylo na hřišti lépe. Žádný učený z nebe nespadl. K otázkám jsou využity zdroje z online pravidlových testů čgf dostupných každému zájemci na adrese https://testy.cgf.cz/, kde vyjma dalších otázek naleznete i správné odpovědi a vyhodnocení náhodně seskládaných testů. ČGF - díky za to! :up:
 
Upraveno:
  • To se mi líbí
Reactions: bbv
ŘEŠENÍ HÁDANKY #022: Hráčův míč je v trestné oblasti. Čeho z následujícího se hráč nesmí před odehráním míče holí dotknout?

---
Správná odpověď: D - Může se dotknout všeho z uvedeného
Vysvětlení: Viz Pravidlo 8.1b. Hráč není při hře z trestné oblasti nijak omezován. Změna oproti předchozí edici Pravidel.
Viz Pravidla: 8.1, 17.1
Viz Definice: Trestná oblast, Volný přírodní předmět
---
Zdroj hádanky: https://testy.cgf.cz/

---
Aktuální výsledky ankety:

Výstřižek.JPG
 
Dle výsledků tentokrát lehká otázka 😉
 
Tuhle změnu osobně považuji za jednu z nejlepších z posledních let. Ten původní stav, kdy jsem se naopak nemohl dotknout ničeho, byl dost náročný...
 
Tak ono je už člověk potrestán dostatečně tím, zpravidla, že je v trestné oblasti, nebo alespoň by být měl. Neměl by být důvod, proč to ještě komplikovat dál. Za mě taky je to prima stav. A dobře, že se to změnilo. Pokud tím potrestán není a je to naopak výhodnější pozice tak tam pak ta trestná oblast nemá co dělat a nebo je blbě vyznačena.
 
trestná oblast nemá co dělat a nebo je blbě vyznačena.
No a nebo měl prostě kliku, že trefil místo, kde to jde:-D.
 
Tuhle změnu osobně považuji za jednu z nejlepších z posledních let. Ten původní stav, kdy jsem se naopak nemohl dotknout ničeho, byl dost náročný...
Tak to potom mohou být trestné oblasti zrušeny a nechal bych jen bio zónu .
Mne naopak toto omezení nutilo naučit se hrát přesně a s rozumem, více o golfu přemýšlet , takhle pokud míček nespadne do nehrající vody má vždy možnost využít nehratelného míče ať to je v trestné oblasti či není, ale takhle musel golfista něco už umět aby se vyhrál bez cvičného švihu.
 
Tak to potom mohou být trestné oblasti zrušeny a nechal bych jen bio zónu .
Mne naopak toto omezení nutilo naučit se hrát přesně a s rozumem, více o golfu přemýšlet , takhle pokud míček nespadne do nehrající vody má vždy možnost využít nehratelného míče ať to je v trestné oblasti či není, ale takhle musel golfista něco už umět aby se vyhrál bez cvičného švihu.
V trestné oblasti nelze prohlásit míč za nehratelný
 
V trestné oblasti nelze prohlásit míč za nehratelný
Máš slovíčkovou pravdu , pokud nemůžeš zahrát vezmeš si úlevu, pravdou je, že byl- li by hratelný úlevu bys nebral , jelikož je v nehratelné poloze bereš úlevu, ale není to nehratelný míč.
 
Máš slovíčkovou pravdu , pokud nemůžeš zahrát vezmeš si úlevu, pravdou je, že byl- li by hratelný úlevu bys nebral , jelikož je v nehratelné poloze bereš úlevu, ale není to nehratelný míč.
Neexistuje „slovíčková” pravda. Ale v tvém pojetí vnímání pravidel (golfových) je to stejně jedno. Ty si to stejně vysvětlíš po svém.

A trestná oblast v případě, že míč nelze hrát, tak trestá, protože dropuješ a připočítáváš si tak jednu ránu.
Chápu i změnu označení z příčná či podelná vodní překážka na trestnou oblast. Postupem času se tak totiž začaly označovat „nevodní” překážky či oblasti. Typicky právě tebou zmiňované „bio zóny”. Navíc to jde ruku v ruce se snahou o zrychlení hry, protože v případě nenalezení míčku se hráč nemusí vracet zpět (kdo pravidelně hraje provizi, že).
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom