Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Zákaz driving míčů

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Dostal jsem otázku a nevím:

"Hele tušíš, proč je na řadě hřišť zakázáno hrát drivingovými míči na putting a chipping greenu?"

Prosím tedy o radu a pomoc s odpovědí. :)
 
Neodborne si myslim, ze to je hlavne kvuli tomu, aby se ti mice nekradly :)

A druhy duvod co me muze napadat je, ze ty mice jsou proste tvrde a nevhodne pro tyhle cinnosti - ale to je asi blbost :D
 
Také si myslím, že je to hlavně z důvodu snadnějšího odcizení.

Navíc, každý trošku zkušenější golfista ví (a možná také ne), že trénovat čipování a patování s kameny (čti drivingové míčky, které jsou k dispozici na většině hřišť) je spíše ztráta času.
Při těchto činnostech je důležité mít správný cit pro úder (a kontakt s míčkem) a ten si s "drivigáči" prostě nevybudujete.
Proto doporučuji tyto činnosti trénovat se svými míčky i když nejsou drivingové zakázané.
 
Na domácím hřišti jsem zažil obě
varianty. Nejdříve se nesmělo, teď
se až na vyjímky musí. Když jsem se ptal povolaných , co že najednou takový veletoč, jen se potutelně usmívali. Pochopil jsem, že aby si hráč mohl jít začipovat, musí si nejdřív míčky koupit.
Jaro a podzim krátkou hru trénuji drivingáčema, bo jsou po pár ranách jako čuně, ale až to všechno oschne, pak se považuji za vyjímku a nosím si míčky svoje.🤪
 
Dostal jsem otázku a nevím:

"Hele tušíš, proč je na řadě hřišť zakázáno hrát drivingovými míči na putting a chipping greenu?"

Prosím tedy o radu a pomoc s odpovědí. :)
je to pouze na resortu jak si to určí,

jestli se nepletu, tak všechny drivingové (oficiální) balony jsou na seznamu povolených míčů pro hru,

resort si ale může místním pravidlem vyhradit, že se drajvingáče nesmí pro hru používat, aby jim je lidi nekradli pro rány přes vodu. V našem resortu drajvingáče na cvičných grýnech po letech povolili.
 
Drivingové míče mají trochu jiné vlastnosti než hrací, jsou tvrdší (záleží na vrstvách) ale hlavně, jejich konstrukce odpovídá podstatně častějším odpalům. Tyto míče pak na greenech zanechávají větší a hlubší stopy. No, a protože většina hráčů tyto stopy neopravuje, greenkeepři je na hřišti i chippingu neradi vidí. Já osobně bych doporučil každému golfistovi alespoň týdenní brigádu u greenkeeprů. Mnozí by se pak ke hřišti chovali ohleduplněji.
 
Je to pouze kvůli krádežím. Že více "ničí" grýny je nesmysl. Znám několik nedrivingových míčků, které jsou horší než mnohé drivingové. Navíc grýny neničí míčky ale lidi. ;)
 
Také si myslím, že je to hlavně z důvodu snadnějšího odcizení.

Navíc, každý trošku zkušenější golfista ví (a možná také ne), že trénovat čipování a patování s kameny (čti drivingové míčky, které jsou k dispozici na většině hřišť) je spíše ztráta času.
Při těchto činnostech je důležité mít správný cit pro úder (a kontakt s míčkem) a ten si s "drivigáči" prostě nevybudujete.
Proto doporučuji tyto činnosti trénovat se svými míčky i když nejsou drivingové zakázané.
A na drivigu nevadí, že se "učím" hrát s kameny? To nevadí, že driverem, dřevem, železy, ... se moc nenaučím?
 
A na drivigu nevadí, že se "učím" hrát s kameny? To nevadí, že driverem, dřevem, železy, ... se moc nenaučím?
Nic a nikdo ti nebrání i na drivingu použít vlastní ProV (jen pak není vhodné a bezpečné je na dopadové ploše sbírat) 🤭

Ale zpět k tvé trollí otázce - vadí, ale ne tolik (tedy nám amatérům), sice přijdeme o nějaký ten metr vzdálenosti, trochu spinu (takže šlajzy tolik netočí), ale v zásadě to není takový problém jako si čipnout o 5m dál (či blíž), než jsem chtěl či přehrávat (nedohrávat) o 2m paty.

Na drivingu se buďto rozhýbáváš před hrou, nebo drilluješ úderovou techniku.

Na našich drivincích jsou k dispozici převážně jednovrstvé či dvouvrstvé drivingové míče. Konstrukce těchto míčů se liší od míčů běžně používaných při hře na hřišti.

Ale pokud nepoznáš rozdíl při čipování či patování s drivingáči oproti „normálním” míčům, tak je vlastně jedno s čím trénuješ 🤭
 
Nic a nikdo ti nebrání i na drivingu použít vlastní ProV (jen pak není vhodné a bezpečné je na dopadové ploše sbírat) 🤭

Ale zpět k tvé trollí otázce - vadí, ale ne tolik (tedy nám amatérům), sice přijdeme o nějaký ten metr vzdálenosti, trochu spinu (takže šlajzy tolik netočí), ale v zásadě to není takový problém jako si čipnout o 5m dál (či blíž), než jsem chtěl či přehrávat (nedohrávat) o 2m paty.

Na drivingu se buďto rozhýbáváš před hrou, nebo drilluješ úderovou techniku.

Na našich drivincích jsou k dispozici převážně jednovrstvé či dvouvrstvé drivingové míče. Konstrukce těchto míčů se liší od míčů běžně používaných při hře na hřišti.

Ale pokud nepoznáš rozdíl při čipování či patování s drivingáči oproti „normálním” míčům, tak je vlastně jedno s čím trénuješ 🤭
Samozřejmě, jsem amatér, začátečník, ZAČÁTEČNÍK, ale taky senior. Chtěl jsem jen naznačit, že by bylo fajn, kdyby majitelé na drivingu ty míče občerstvovali častěji. Nevěřil bys, jak byť ZAČÁTEČNÍK, ale taky senior, ve všech klostech, kloubech, šlachách cítí ty "kameny." P.S. Při patování ani čipování drivingové míče nepoužívám, to jsi mi tam přečetl kde?
 
Už jsem toho slyšel a viděl hodně, video s nárazem golfového míče o zeď = kde se rozplácne každý , jiskřit při drajvu za šera. Dokonce i nalezenci jsou domalovány pruhy “DRIVING” , na některých je nápis “ practicle”a na některých pouze tlustá čára po obvodu mezi nápisy výrobce. A tyto značkové drivingové míče přeci nejsou “ KAMENY”, ale normální míče z běžné produkce , dokonce prestižní, jen určeny pro nácvik hry, proč jsou popsány practicle, když to je TOP produkt , to nezodpovím, protože jsou takhle vyrobeny a nikoli doznačeny pro chybu tisku označení/ výrobní vady.Jsou resorty , kde mají tyto prestižní míče běžně na drivingu. Jestli se liší konstrukčně tyto míče od běžných , tak to asi ne, protože mají shodný obal i vnitřek , tvar , váha a rozměr ( tolerance) je normována. Takže jsou to běžné míče a dokonce je někteří “ golfisté” rádi používají na důležité rány přes vodu, protože běžným míčem by si na totu vzdálenost netroufl.
Je to jen tvrdý byznys , kdo by potom kupoval ty prémiové míče na hru a když si přijde zatrénovat se svými , nic by necinklo jen by zůstali náklady.
Kolik je tady hráčů co při hře zahraje výsledek odpovídající ceně/ kvalit míčů, zajímalo by mne o kolik úderů to bylo méně?
 
Samozřejmě, jsem amatér, začátečník, ZAČÁTEČNÍK, ale taky senior. Chtěl jsem jen naznačit, že by bylo fajn, kdyby majitelé na drivingu ty míče občerstvovali častěji. Nevěřil bys, jak byť ZAČÁTEČNÍK, ale taky senior, ve všech klostech, kloubech, šlachách cítí ty "kameny." P.S. Při patování ani čipování drivingové míče nepoužívám, to jsi mi tam přečetl kde?
Jednak je problém s obnovou a pak také s tím, že jsou pořizovány jedno a dvouvrstvé drivingáče. Samozřejmě, že je možno nakoupit i třívrstvé (což už není tak špatná varianta), ale tam už je zřejmě cena pro provozovatele příliš vysoká.
Věřil bych (jsem také senior), jak jsou cítit "kameny", zejména pokud není míč trefen přesně.
 
Už jsem toho slyšel a viděl hodně, video s nárazem golfového míče o zeď = kde se rozplácne každý , jiskřit při drajvu za šera. Dokonce i nalezenci jsou domalovány pruhy “DRIVING” , na některých je nápis “ practicle”a na některých pouze tlustá čára po obvodu mezi nápisy výrobce. A tyto značkové drivingové míče přeci nejsou “ KAMENY”, ale normální míče z běžné produkce , dokonce prestižní, jen určeny pro nácvik hry, proč jsou popsány practicle, když to je TOP produkt , to nezodpovím, protože jsou takhle vyrobeny a nikoli doznačeny pro chybu tisku označení/ výrobní vady.Jsou resorty , kde mají tyto prestižní míče běžně na drivingu. Jestli se liší konstrukčně tyto míče od běžných , tak to asi ne, protože mají shodný obal i vnitřek , tvar , váha a rozměr ( tolerance) je normována. Takže jsou to běžné míče a dokonce je někteří “ golfisté” rádi používají na důležité rány přes vodu, protože běžným míčem by si na totu vzdálenost netroufl.
Je to jen tvrdý byznys , kdo by potom kupoval ty prémiové míče na hru a když si přijde zatrénovat se svými , nic by necinklo jen by zůstali náklady.
Kolik je tady hráčů co při hře zahraje výsledek odpovídající ceně/ kvalit míčů, zajímalo by mne o kolik úderů to bylo méně?
Pokud se jedná o "značkový" míč (čili má logo známého výrobce) s nápisem PRACTICE, tak takový míč má stejné parametry, jako běžně prodávaný míč (konkrétní typ).
To označení je tam právě z důvodu možného odcizení a následné možnosti identifikace takto zcizeného míče. Ovšem s takovými míči jsem se u nás setkal pouze na Černém Mostě a Albatrosu.
V Mladé Boleslavi byly svého času k dispozici trojvrstvé drivingové míče, bohužel vloni už jich tam bylo pomálu a byly nahrazeny dvouvrstvými drivingovými míči "kameňáky".
Ovšem pokud je na míčku napsáno např. Range (byť jde o "značkového" výrobce), tak už to jsou míče přímo konstruované pro driving range a hlavní důraz je kladen na životnost.
 
Chtěl jsem jen naznačit, že by bylo fajn, kdyby majitelé na drivingu ty míče občerstvovali častěji.
To já bych i rád, jenže to má jeden základní problém. Ročně mi z drivingu zmizí cca 15 - 20% koupených míčů....kdepak jsou?
 
To já bych i rád, jenže to má jeden základní problém. Ročně mi z drivingu zmizí cca 15 - 20% koupených míčů....kdepak jsou?
Na dvojce ve vodě, na trojce a šestce v lese za greenem, na osmičce vpravo za plotem a v lese za greenem?
 
Na dvojce ve vodě, na trojce a šestce v lese za greenem, na osmičce vpravo za plotem a v lese za greenem?

No zhruba tak nějak. Plus nějakej počet bude v lomu za kopcem, kde nějakej kokot loni odpaloval o víkendech na stojící bagry. Chci tím zároveň říct, že mnohdy za úroveň služeb nemůže uplně provozovatel, ale samotní návštěvníci. Ano jistě, mám si to pohlídat, dát kamery, prohánět maršály,...ale to jaksi neřeší ten základní problém, že někdo (a nemluvíme o jednotlivcích) má prostě potřebu ničit cizí práci...
 
Tak prave jsem dostal na bugine pri prujezdu hristem na 6te jamce zasah micem...

613FA8B0-8C6B-4BBF-BB00-F64CFEADD3DC.jpeg
 
Tak to musel bejt na drivingu dobrej ranař, když ho dostal až na šestku :-D

Bylo to 100 m od damskyho odpaliste a pani se uz zdalky omlouvala, ze ho jen nasla a zkousela...
 
  • To mě štve!
Reactions: PFP
Bylo to 100 m od damskyho odpaliste a pani se uz zdalky omlouvala, ze ho jen nasla a zkousela...
Tak určitě:( vymáchat v rybníce, jinak budou krást furt!
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom