Více setů pro hru

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
  1. Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+1 / 0 /-0
V poslední době se kolem mě vyskytlo více golfistů, u kterých jsem zjistil, že pravidelně hrají s více sety. Mají jeden "hlavní", ale třeba na takové to zimní plácání si berou hole jiné. A pak mě překvapil jeden znamí, který má dokonce dva kompletně stejné sety... jeden na domovském hřišti, druhý doma, kdyby někam jel, aby nemusel vyzvedávat na domovském hřišti.

Ale spíše mě zaujalo konkrétně ty dva "různé" sety (nemyslím náklady). Nebude se s tím herně hrát hůře? Já třeba si na hole docela dlouho zvykám, někdy sice sednou, ale vždy, když jsem hrál s jinou sadou (půjčenou), tak hra byla jiná i pak s tou mojí sadou... a chvíli trvalo, než jsem se zase srovnal.

?
 

Jerry

Guru fóra
Rok ZK
2015
Klub
ČGK, GC Bítozeves
HI (HCP)
15 +-
P/L
  1. Pravák
Značka
Cobra
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Mirroring bych pochopil, ale do různých setů bych asi nešel. Spíš si ale myslím, že na naší úrovni je to otázka psychologická.
 

guty

Nováček
Rok ZK
2020
HI (HCP)
54
P/L
  1. Levák
Značka
Mizuno
19.jamka:
Můj švih

Feedback
+0 / 0 /-0
Při brouzdání jem narazil na zajímavejch pár tipů, ale spíš pro club hoes :) https://forums.golfwrx.com/topic/1770534-juices-guide-for-building-backup-bags/

Osobně, kdybych měl nafittovaný, nový, krásný a drahý hole, tak bych si je asi bral jen na ty lepší hřiště a jen v sezoně. Na zimu a na hřiště který nejsou v tak dobrý kondici bych určitě měl bud ten původní starší set, nebo nějaký secondhand, ale stejné značky. Nebo rozumím tomu že má někdo gamer bag s 14 holemi a pak sunday bag s pár holemi když se jde jen projít. Třeba s nějakými starými blady, nebo hole který jsou technologicky překonaný ale pořád maj nostalgickou hodnotu a je sranda si s nima občas zahrát. Já zrovna ted přemýšlím že bag rozdělím na půl, abych ho nemusel převážet tam a zpět přes celou republiku, železa rozdělím na sudý a lichý, nahoru bagu jedno dřevo, dole dvě wedge a zkusim si s tim na hřišti poradit.
 

JanKostalCZE

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Jan
Přijmení
Košťál
Rok ZK
2009
Klub
Prague City Golf
HI (HCP)
0,1
P/L
  1. Pravák
Značka
Mizuno, Titleist, UA
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih

Feedback
+0 / 0 /-0
rikam si to skoro pokazde, kdyz si koupim nove hole, ze stare budu hrat v zime nebo tak, ale nikdy jsem to neudelal a po roce co mi lezi doma jsem je prodal, proc bych si chvili zvykal na jine hole, bezpochybne upravoval lehce svih a pak se vracel, nikdy si ani neberu na hriste min holi (krom 3 par akademie), neprijde mi to jako spravny trenink
 

sob1662

Aktivní člen
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Já dva sety želez mám. Měl sem dokonce tři, ale jeden sem prodal protože mi na něm neseděly shafty a už sem jej nevyužíval.
Ale je to spíš náhoda, než že bych si řekl, že potrebuju dva sety.
Jeden set (Srixon 585) jsem koupil jako náhradu za původní 565 a to kvůli shaftům a ceně, vyšlo to levněji než 565 překopávat.
Druhý set (žiletky Srixon 965) jsem koupil proto, že se mi strašně líbily a za tu cenu co je mám by byl prostě hřích je nekoupit :D
Sezónu většinou začínám s 585, protože si říkám, že na ty žiletky sem přeci strašné jelito, ale pak je vezmu jednou na hřiště a biju se do hlavy proč s nimi já vůl nehraju :D hraje se mi s nimi tak nějak lépe, a navíc je to pro mě i víc motivační, musím se hold víc snažit abych to trefil.
Ale abych zodpověděl dotaz - asi úplně smysluplné mít dva ruzné sety není, nevidím v tom žádný velký přínos. Jen je mi líto ty jedny hole prodávat, když to byl takový superkauff :D
Ale přeci jen jedna výhoda tady je...a to že když přijede někdo z mých zahraničních známých, můžeme jít hrát aniž by musel utrácet za pujčený set :)
 

karlos

Guru fóra
Rok ZK
2013
Klub
BENGK
HI (HCP)
10+
P/L
  1. Pravák
Značka
Ping, Srixon, Cleveland
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Já to vidím na sety tři.. Léto když to pěkně lítá tak ocel stiff.. Když je chladno ocel reguli no a na zimu grafit reguli.. A tímto máme vyřešenou yardage..;):D.

A teď trochu vážněji,v sezóně hraju se svým standard full setem, když na podzim přestanu brát vozík a tahám fšechno na zádech tak tam vždycky hodím něco z mých nepřebernych zásob z garáže a plácám do toho, překvapivě se skoro stejnými čísly.. Takový standard je SW,PW,9,7,5 a nějaký dřívko.. pro rejpaly teda i putter..:)
 

Klok

Aktivní člen
Jméno
Tomáš
Rok ZK
2014
Klub
CGCPR, Austerlitz
HI (HCP)
6 až 7
P/L
  1. Pravák
Značka
šutlaist
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
já mám sety 2, starej (AP1) a novej (AP2 - resp. nově T100 -Šutlaist ty svoje řady přejmenoval), ale nyní hraju výhradně a jedině je s novým setem AP2 (T100),
jinak setup mám na obou setech úplně stejnej,
na nové hole jsem si zvykl poměrně rychle, řekl bych že nějak automaticky, ale pokaždé když vezmu do ruky staré hole, tak je netrefuju, prostě bych se musel hodně znovu přizpůsobovat a pak měl zase blbej pocit z přechodu na ty druhé,

něco jiného by asi bylo, kdybych měl 2 úplně stejné sety, ale kdo na to má přátelé … ;)
 
WebGolf.cz
Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2020 patří (více info):
Nahoru