Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Upravit v Hořehledech vzdáleností kolíky?

Všechny jamky na hřišti ( na drtivé většině hřišť) jsou měřeny ( a normovány ) z odpaliště na STŘED grýnu (informace na ceduli o u odpaliště je tedy vždy vzdálenost z odpaliště na střed grýnu), ale protože ostatní vzdálenostní značky na hřišti jsou už obvykle měřeny na začátek grýnu, mnoho hráčů si myslí, že 3 pary ( nepoužívají vzdálenostní kolíky, protože se hraje přímo na grýn ), jsou měřeny jinak než 4 pary a 5 pary. Není to ale pravda.
Aha, tak to jsem nevěděl, omlouvám se tedy za chybu.
 
Bohatá diskuse potvrzuje, že kolíky mohou být na různých hřištích zasazeny odlišně. Takže jsem vlastně rád, že je prakticky nikdy a nikde k odhadu vzdálenosti nepoužívám.
Hodinkám a dálkoměru věřím víc.
 
Děkuji všem za reakce. Dnes jsem vyznačil upravené vzdálenosti - nově tedy měříme v Hořehledech vzdušnou čarou ke kraji greenu. Na některých jamkách se tak kolíky posunuli i o 20m…

9720945C-823B-42B9-91E9-3851EEF18011.jpeg
26D65946-FAAF-460F-B06F-3E70C03DA052.jpeg
DB4FC692-2981-4A9D-979D-455D444FB879.jpeg
 
vzdušnou čarou ke kraji greenu
Paráda. Jdu sice s křížkem po funuse, ale mě to tak přijde také logičtější, užitečnější a tak nějak jsem si myslel, že to tak mají všude.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom