Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Turnaj a pouštění flightů

TP_79

Guru fóra
Jméno
Tomáš
Přijmení
Pour
Klub
GCSVJ
HI (HCP)
24,4
Zdravím všechny zejména pravidlové odborníky,
měl bych jeden jednoduchý dotaz.
Včera jsem šli turnaj ve čtyřech ve flightu a za námi v šel turnaj flight pouze ve třech. Samozřejmě jsme byli pomalejší, i jsme trochu hledali, tak jsme řešili, jestli je nepustíme. A spoluhráč ve flightu nám řekl, ž na turnaji se nesmí pouštět. Já to osobně nikde v pravidlech neviděl.
Můžete mi poradit, jestli to možné je či není.
Děkuji.
 
To že se v turnaji nepouští je jedna z nesmyslných bájí, které se přenášejí mezi golfisty roky a nikdo neví, kdy a proč to vzniklo
Pouští se normálně i v turnaji, když máš zásek. Z pohledu pravidel tomu nic nebrání.

Ale jsou hřiště, kdy tě maršál upozorní, že hráči mají 4:40 na hru (i kdyby ve flightu byli dva) a že se na ně nemáš tlačit. Sice tobě do zad střílí flight za tebou, ale oni mají zaplaceno a přišli si to užít. To už je ale jiné téma ...
 
Stejný případ sem zažil v Beřovicích, šli jsme jako předposlední flajt, za námi jen dva lidi v posledním a když sem navrhnul, že je pustíme, tak všichni hned tvrdili, že se to v turnaji nesmí. Dokonce i maršál co měl službu si to myslel.
 
Stejný případ sem zažil v Beřovicích, šli jsme jako předposlední flajt, za námi jen dva lidi v posledním a když sem navrhnul, že je pustíme, tak všichni hned tvrdili, že se to v turnaji nesmí. Dokonce i maršál co měl službu si to myslel.
To bude asi tím, kde je kdo asi dobře vyškolil, nevíte náhodou, kdo školí maršály 🤭🤔⛳👍
 
To bude asi tím, kde je kdo asi dobře vyškolil, nevíte náhodou, kdo školí maršály 🤭🤔⛳👍

Na to, aby maršál byl maršálem na rozdíl od rozhodčího a dokonce i samotného hráče žádné školení nepotřebuje. Dokonce nemusí mít ani osvědčení o herní způsobilosti. Samovzdělávání je samozřejmě vhodné i v rámci osobní rozvoje a nejen k obecnému přístupu k práci, na kterou tam jsem, dělat ji co nejlépe. A obecně: pokud se jedná o turnajové hry - pokud maršál není jmenován členem soutěžního výboru, do turnaje mu nic není a jeho i dobře míněné "pokyny" a "rady" nemusí být pro hráče nijak směrodatné. Je dobré tomuto předcházet - edukovaného maršala mít členem soutěžního výboru.

Je pouze a jedině na provozovateli hřiště, koho nechá tuto funkci na hřišti zastávat a jestli se z jeho pohledu jedná o osobu erudovanou (a následně i schopnou informace získané v nějakém školení na hřišti vhodně aplikovat) či nikoli.

Stejný případ sem zažil v Beřovicích, šli jsme jako předposlední flajt, za námi jen dva lidi v posledním a když sem navrhnul, že je pustíme, tak všichni hned tvrdili, že se to v turnaji nesmí. Dokonce i maršál co měl službu si to myslel.

I v turnaji můžeš. Myslím ale, že je dobré mít na paměti, jestli to k něčemu je v některých případech. Pokud jedete všichni zhruba ve stejném vlaku, řekněme pět plných flajtu po čtyřech, a není před vámi mezera, tak tím, že pustíte poslední i méně členný flajt nic ve výsledku neřeší. O chvíli později budou dorážet na předchozí flajt a tak dále pořád dokola. Může se tím v některých případech zbytečně rozdrobit hra.

Pokud se budeme držet skupiny před sebou, nikdy bychom neměli být obviněni z pomalé hry a osobně v takových případech nevidím pro pouštění rychlejších flajtů za sebou moc důvod.
 
Upraveno:
Ok, děkuji za info. Já jsem si říkal, že je to blbost, nicméně nakonec vše bylo v pohodě.
 
A jak je to s neturnajovým flightem? Nesmí se vmíchat do turnaje?
 
A jak je to s neturnajovým flightem? Nesmí se vmíchat do turnaje?
Není to nikde specifikované, ale všichni se obvykle snaží, aby se to nedělo, protože pak je hrozný zmatek, kdo hraje turnaj a kdo ne. Nicméně pokud bude poslední flight v turnaji složený ze začátečníků (často se na konec startovky dávají horší hráči), pak před sebou můžou mít klidně pár jamek mezeru a zase tomu puštění v podstatě nic nebrání (že je to chyba a nemělo by se to stávat je bez diskuze). Jako pořadatel turnajů se snažím, aby k tomu nedošlo, protože jinak ten turnaj trvá hrozně dlouho, ale jako hráč to neovlivním. Na mnoha hřištích je zvykem a nepsanou dohodou, že do turnaje se nepouští a rozumnější recepce vyblokuje třeba ještě 3-4 startovní časy po turnaji, aby k tomu nedošlo.
Nicméně pravidlově mezi turnajem a neturnajem žádný rozdíl s pouštěním není

Ale může mě vzít čert, když jdu v posledním flightu v turnaji, za námi po pár jamkách přijedou dva místní borci na bugyně a vydupávají si pouštění, protože oni spěchají a vždycky hrajou v tuhle dobu a my jim tam překážíme. Pak si jen můžu myslet něco o pitomcích, ale den to dokáže otrávit. Nicméně pokud před sebou nemám mezeru, pak nemám důvod je pouštět
 
A jak je to s neturnajovým flightem? Nesmí se vmíchat do turnaje?
Ono pustit první fee hráče mezi poslední hráče turnaje pravděpodobně povede k brutálnímu zpoždění celého turnaje. Může se tak krásně stát, že z turnaje na 5,5 hodin může úplně v klidu udělat turnaj na 6,5 - 7 hodin. A to fakt nikdo nechce. Proto se to nedělá.
 
Stejný případ sem zažil v Beřovicích, šli jsme jako předposlední flajt, za námi jen dva lidi v posledním a když sem navrhnul, že je pustíme, tak všichni hned tvrdili, že se to v turnaji nesmí. Dokonce i maršál co měl službu si to myslel.
Maršál do turnaje nemá co kecat. To může pouze rozhodčí. A soutěžní výbor. Maršál má při turnaji autoritu 0. Nic proti maršálům. Jen na to pozor. Zažil jsem, pravidlový pokyn maršála. Navíc mylný.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom