Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Švindl ve hře, hnutí žlučí ...

To, ze se to melo resit na miste je bez debat (mimochodem stale muze). Ale mazat konkretni informace proste povazuju za prehnanou toleranci, bohuzel naprosto ukazkovou pro dnesni dobu
 
Skoro si az rikam, ze by se temto debilum melo venovat samostatne vlakno a davat to i s fotkami... :)
 
mkopcak řekl:
roman72 řekl:
Dekuji vsem za prispevky a nazory.
Ano beru i ten, ze dokud budeme tyto nesvary prehlizet a rikat si je pouze mezi sebou, nikdy nezmizi. A ja se bez okolku priznam, ze nejsem clovek co ma koule na to na cizim hristi toto resit. Proste nemam. Asi kdybych byl svedkem neceho podobneho na domacim hristi nevaham, protoze tam tak nejak tusim jak bude s danou informaci nalozeno, ze Martine? :)
Kazdopadne se jednalo o posledni flajt ve hre, kdy jak zde nekdo zminoval vyse, byla jiz vetsina vysledku na serveru cgf, tedy pan si mohl zahrat vysledek "na míru". Tedy rozhodne bych nezverejnoval vysledky na serveru za hry, pokud neni udrzitelna jina kontrola, kdy me zadna realna vlastne nenapadá.
Ale uplne bez jsem situaci nenechal. Nahlásil jsem hlavnímu sponzorovi turnaje, aby vedel komu potrasal rukou a blahopral k vitezství.
Spise je na povazenou jak vlastne u klubu muze takovy clovek projit zelenou kartou? Kdyz jsem delal ja zelenou kartu v Horehledech cca 2008, tak soucasti ZK byl test pravidel. Byt jen zakladnich, ale byl. Chapu ze pro kluby je kazdy novy hrac nezanedbatelny prijem penez pro provoz resortu, ale prece... (Problem vidim, ze pokud bude lidi zodpovedna osoba, marshal, nebo kdokoli jiny povereny, jak oni rikaji, buzerovat na "jejich" hristi, pujdou jinam a klub bude o clenstvi lehci) Zda se mi, ze se situace nelepsi. At je to svindl ve hre, nebo chovani na hristi. Hlasite flajty, sem tam vietnamci v dzinach, lide nahlas telefonujici, krik fore pri zkazene rane slysim malokdy, realita me naucila radeji sledovat hrace na vedlejsi ferveji. A ani vnitrni aut toto prilis neresi, tedy jestli voda nebo aut je z meho uhlu pohledu ohrozeneho hrace uplne jedno...
A ja bych chtel sebe sameho videt jako toho maleho nadseneho kluka, který si chce užít hru a má radost z jakéhokoli úspěchu. Mozna toto jiz nesplnuji vekem, ale nasi synci a dcerky budou brzy temi kluky i vekem a nadsenim nas jiste predbehnou, zkusme jim to trochu ulehcit.
Romane moc z tvých příspěvků nechápu v čem je vlastně problém. Jediné řešení jak švindlíře potrestat, je ho nahlásit zodpovědným autoritám. Ale to ty udělat nechceš, protože na to "nemáš koule". V takovém případě se s tím holt tedy budeš muset smířit, protože to za tebe nikdo jinej neudělá.
Nevim presne cemu nerozumis Martine na mych prispevcich, jak vidis mezi nami je vice lidi kteri by to resili podobne, protoze si nechteji zbytek hry zkazit nebo na to taky nemaji koule jen to tady nechteji na plno napsat. Alespon dosud zde nikdo zde nepopsal zadnou situaci jak ji vyresil. A o to me slo. Ale vsichni ví jak ji resit, to vim i ja. A tvuj pohled z pozice rozhodciho timto nabyva trosku jineho uhlu. Hlavne moznosti perzekuce z postoje vyssi moci abych tak rekl.
 
A potom si take myslim, ze rozhodci, by meli i oni prispet svym podilem k odhaleni, alespon casti prohresku. Protoze je to stejne jako s policajtama. Kdyz vite ze tam nekde jsou, date si pozor. Ale na onom hristi jsem nepotkal ani marshalla ani rozhodciho ani jejich případné pomocníky. Ostatne jako na vetsine turnaju, ktere jsem sjezdil. Nebere take rozhodci za svou práci urcitou odmenu a nemel by tedy i on odvest urcite penzum prace? V pravidlech stoji: Musí se zabývat každým porušením[font=Arial,Italic]Pravidel, které zpozoruje nebo které je mu oznámeno. Tudiz pokud neni na hristi zbyva jen to co mu nahlasi hraci, a jsme u toho...
 
Čau lidi, to co popisuje Roman je naprosto skandální situace, co mě ale zaráží ještě víc, je to, že to někdo je schopný přehlídnout proto, že si nechce kazit zbytek kola nebo proto, že nemá koule na správném místě. Myslím, že všichni tady hrajeme golf dobrovolně a tedy pro radost, tak jak si můžeme nechat tu radost vzít někým kdo podvádí. Turnaje hrajeme také všichni asi dobrovolně a všichni asi doufáme v co nejlepší výsledek, jak je teda možné, že přihlížíme tomu, jak nám ho někdo kazí. Pokud se nám zrovna nedaří, tak snad předpokládáme, že je v turnaji někdo další, kdo se taky snaží o dobrý výsledek a zrovna se mu třeba daří a chtěl by vyhrát. Snad každý se někdy přepočítal v ráně a snad každý na to byl někdy upozorněn, případně sám někoho upozornil. Mě se to teda stalo, omluvil jsem se, poděkoval a hrálo se dál, stejně tak, když jsem na to někoho upozornil já. Co mi přijde ještě skandálnější, že po tom co teda vidíš, jak někdo podvádí, neřešíš to a necháš ho vyhrát jen proto, že tobě se zrovna nedařilo, je to, že místo toho aby ses styděl za to, že si někoho poctivého připravil v turnaji o vítězství, vlezeš na internet, kde se ještě nikdy nic nevyřešilo a strašně se nad tím rozčiluješ a pohoršuješ. Dokud tady nebudou lidi, kteří se nebojí ozvat za svá práva a za správnou věc, tak dál jen můžeme kecat o tom, jak to jde všechno do prdele, jaká je to stoka atd...ale kdo za to může? No a co je na tom celém nejskandálnější? Že místo toho, abychom tady jméno toho debila, co nám kazí hru, kterou tak moc milujeme (evidentně ne všichni) tučně a 6x podtrženě zvýraznili budeme řešit nějakou diskreditaci. 

Jinak já bych z turnaje DSQ všechny ve flightu s podvodníkem i v tom, který tomu nečině přihlížel.

Normálně bych se asi omluvil za tolik vášně, ale v tomhle případě asi není za co a už vůbec ne komu.

Tak hezkou hru Vám všem s koulema na správném místě. 
 
Romane, bohužel neznám turnajové serie, které hráváš a jak to na nich probíhá. Tvůj pohled na golf je možná zkreslený nedostatkem turnajových zkušeností a nebo hold máš opravdu smůlu na to, co se na hřištích děje.
Add rozhodčí/maršál a jeho výskyt na hřišti: to je opravdu na samostatné téma, ale předpokládám, že na turnajích, které hráváš, je rozhodčí zároveň člověk, který turnaj organizačně zajišťuje (odpovědná osoba z hřiště/manažer) tzn. má spoustu jiných starostí a na hřiště se dostane velmi zřídka - toto neobhajuji, v principu je to samozřejmě špatně, ale hold ne každý resort má peníze na to, aby si mohl dovolit dalšího člověka "v poli". Když už pak na hřišti je, primárně řeší tempo hry, protože to bývá obecně u všech turnajů největší problém. Pravidlové situace řeší většinou když jsou mu oznámeny nebo se jej někdo dotáže... Málo kdy má rozhodčí (když je na všechno sám) čas "jen tak pozorovat hru" a hlídat, jestli někdo nepodvádí (z podstaty golfu je toto stějně nesmysl). 
Pohled na věc - když je tam rozhodčí -> dám si pozor - je totálně špatně. Proč? Rozhodčí/maršál není na hřišti primárně aby někoho buzeroval a trestal, ale aby hráčům pomáhal, případně řešil situace v rámci pravidel golfu a tak, aby podmínky byly co nejspravedlivější pro všechny zúčastněné. Každý rozhodčí (licencovaný) i maršál (ideálně také nějakým způsobem školený) je k tomuto přístupu školen a veden. mě to tak učili a já to tak učím dál... Neříkám, že jsou všichni dokonalí, jsou to také jenom lidi, ale většinu co znám, přistupuje k hráčům s tím, že jim chce primárně pomoci, nikoliv je potrestat.
Add řešení situace, trest atd.: Nebudu zde psát konkrétní situace, protože si popravdě již všechny detaily nepamatuji. Ale co si mám tedy představit pod pojmem exemplární potrestání? Blokace na serveru ČGF? "Black list" v rámci resortu (zákaz hry v turnajích, či dokonce zákaz vstupu člena na jeho domovské hřiště)? Zveřejnění na klubovém webu / v klubovém tištěném obježníku / pravidelném emailovém newsletteru? Projednání v rámci správní rady / valné hromady klubu? Nahlášení na ČGF -> řešení disciplinární komisí? Všechny výše uvedené "exemplární tresty" jsem zažil, fungují a dějí se (důvody jsou různé, od podvádění v turnaji, přes provinění proti provoznímu řádu hřiště až po černou hru atd...)... Proč? No protože se někdo ozval a pak to někdo řešil. 99% hřiště potřebuje členy a jejich peníze, to máš pravdu, ale ne za každou cenu - všichni chtějí poctivé členy, bez ohledu na to, kolik vydělávají a v jakém autě jezdí...
No a to že byste hned všechny diskvalifikovali a vyháněli z turnajů, zveřejňovali jména, blokovali na čgf atd... když pojedete ve městě 65, kde je 50tka - taky vás hned zavřou? Je asi dobré se zamyslet nad tím, že k určitému prohřešku je také vhodné stanovit adekvátní trest. Existují pravidla golfu, které řeší většinu herních situací, pak třeba provozní řád hřiště, případně nějaké klubové kodexy, pak zde máme disciplinární komisi ČGF no a v neposlední řadě také nějaké ty zákony ČR, když bych to vzal do úplného extrému. Všechny uvedené instituce fungují (minimálně ty golfové), jen je potřeba, aby se k nim dostali informace. Bez žalobce není soudce...
 
Pani, me celkem zarazi, jak zde Romana urazite. Ja jeho situaci naprosto chapu. Ono je to asi trosku jine, kdyz jste manager golf resortu, byvaly ci soucasny rozhodci a obycejny hrac na cizim hristi, ktery se v dane situaci vyskytl nahodou. Napadlo vas treba, ze Roman v danou chvili nemusel jinou cestu nez otevrenou konfrontaci znat? 

Ja jsem naopak rad, ze tu toto tema otevrel. Neb tu moznost, ze to lze naprasit i tak, aby to nebylo konfrontacni me vubec nenapadla. 

Jak by to btw. dopadlo? Cely hrisny flight by prohlasil, ze to takto nebylo. Druhy ze ano... a co pote? Asi nic... 
 
Nejsem si vědom, že bych jej urazil. Vysvětluji jak to vidím já a jak věci v golfu fungují. Něco napsal, co je dle mého názoru nepravda nebo zkreslený pohled, tak jsem to popsal s vysvětlením a s jiným pohledem na věc.
Myslím, že z jeho příspěvků vyplynulo, že zná autority (organizátor turnaje, rozhodčí, případně hřiště samo atd.), kde by se toto nahlásit dalo, ale nemá v ně důvěru, resp. si "nechce kazit hru". Tzn. myslím, že zde neznalost jiných variant než otevřené konfrontace nebude ten pravý problém. Řekl bych, že si bohužel sám trošku naběhnul tím, jak situaci popsal a proto jsou některé reakce ostřejší. Tak už to hold na fórech bývá :).
Jak by to dopadlo? Netuším a neví to nikdo, dokud se to nestane. Scénářů může být spousta - od přiznání, přes zapírání, až po výhrůžky či fyzickou inzultaci (i to jsem už bohužel viděl...). Někdo by to pak analyzoval, rozsoudil a bylo by to. Jedno vím ale jistě - nic nedělání není tou správnou cestou - tak to aspoň cítím já.
 
RazoR řekl:
Nejsem si vědom, že bych jej urazil. Vysvětluji jak to vidím já a jak věci v golfu fungují. Něco napsal, co je dle mého názoru nepravda nebo zkreslený pohled, tak jsem to popsal s vysvětlením a s jiným pohledem na věc.
Myslím, že z jeho příspěvků vyplynulo, že zná autority (organizátor turnaje, rozhodčí, případně hřiště samo atd.), kde by se toto nahlásit dalo, ale nemá v ně důvěru, resp. si "nechce kazit hru". Tzn. myslím, že zde neznalost jiných variant než otevřené konfrontace nebude ten pravý problém. Řekl bych, že si bohužel sám trošku naběhnul tím, jak situaci popsal a proto jsou některé reakce ostřejší. Tak už to hold na fórech bývá :).
Jak by to dopadlo? Netuším a neví to nikdo, dokud se to nestane. Scénářů může být spousta - od přiznání, přes zapírání, až po výhrůžky či fyzickou inzultaci (i to jsem už bohužel viděl...). Někdo by to pak analyzoval, rozsoudil a bylo by to. Jedno vím ale jistě - nic nedělání není tou správnou cestou - tak to aspoň cítím já.
Ahoj Jirko, ne neznam autoritu jedinou o ktere pises, ze bych mel znat, ani to z mych prispevku nijak nevyplyva, znam ciste nahodou sponzora daneho turnaje, ktery se ho take zucastnil, a kteremu jsem to nahlasil pote co jsem se z toho trosek otrepal. Takze si myslim ze nektere Vase reakce jak pise Honza jsou zbytecne ostre. Jak sam pises videl jsi spoustu scenaru jak by dana situace mohla dopadnout. A na to jsem se prapuvodne ptal. Jaka je VASE zkusenost s timto. A jak sem jiz napsal kazdy vite jak to resit, ale nikdo jste to jeste neresil nebo jste mi to zapomneli sem napsat. A pokud musim byt tak doslovny a neporozumnel si presne obratu ze na to nemam koule, jeste nedavno jsem dochazel na denni stacionar psych. oddeleni nemocnice v Plzni takze takove konfrontaci bych se rad vyhnul minimalne jeste nejaky cas nez se dám do kupy a budu na to mít ty tvoje koule :) Díky za pochopení.
 
Pročetl jsem to celé a souhlasím s názorem, že kdo to nenahlásí (ať už z jakýchkoliv důvodů), je stejně vinen jako hříšník sám.
Možná máme z dob minulých zakořeněný pocit, že něco nahlásit je špatné, že je to bonzactvi.. Ale já mám jasno, pokud se k něčemu přímotop, budu to řešit. Rozumný člověk se mnou bude souhlasit (byť třeba potichu a nepodpoří mě nahlas) a na názoru těch ostatních mi nezáleží..
Udělám to i pro sebe, když to neudělám, bude mě to pak žrát o hodně déle stejně jako zakladatele tohoto vlákna...
 
ZIZU řekl:
Čau lidi, to co popisuje Roman je naprosto skandální situace, co mě ale zaráží ještě víc, je to, že to někdo je schopný přehlídnout proto, že si nechce kazit zbytek kola nebo proto, že nemá koule na správném místě. Myslím, že všichni tady hrajeme golf dobrovolně a tedy pro radost, tak jak si můžeme nechat tu radost vzít někým kdo podvádí. Turnaje hrajeme také všichni asi dobrovolně a všichni asi doufáme v co nejlepší výsledek, jak je teda možné, že přihlížíme tomu, jak nám ho někdo kazí. Pokud se nám zrovna nedaří, tak snad předpokládáme, že je v turnaji někdo další, kdo se taky snaží o dobrý výsledek a zrovna se mu třeba daří a chtěl by vyhrát. Snad každý se někdy přepočítal v ráně a snad každý na to byl někdy upozorněn, případně sám někoho upozornil. Mě se to teda stalo, omluvil jsem se, poděkoval a hrálo se dál, stejně tak, když jsem na to někoho upozornil já. Co mi přijde ještě skandálnější, že po tom co teda vidíš, jak někdo podvádí, neřešíš to a necháš ho vyhrát jen proto, že tobě se zrovna nedařilo, je to, že místo toho aby ses styděl za to, že si někoho poctivého připravil v turnaji o vítězství, vlezeš na internet, kde se ještě nikdy nic nevyřešilo a strašně se nad tím rozčiluješ a pohoršuješ. Dokud tady nebudou lidi, kteří se nebojí ozvat za svá práva a za správnou věc, tak dál jen můžeme kecat o tom, jak to jde všechno do prdele, jaká je to stoka atd...ale kdo za to může? No a co je na tom celém nejskandálnější? Že místo toho, abychom tady jméno toho debila, co nám kazí hru, kterou tak moc milujeme (evidentně ne všichni) tučně a 6x podtrženě zvýraznili budeme řešit nějakou diskreditaci. 

Jinak já bych z turnaje DSQ všechny ve flightu s podvodníkem i v tom, který tomu nečině přihlížel.

Normálně bych se asi omluvil za tolik vášně, ale v tomhle případě asi není za co a už vůbec ne komu.

Tak hezkou hru Vám všem s koulema na správném místě. 

Naprostý souhlas. :!: Chybu můžeme udělat každý, někdy i nevědomky a z neznalosti. Když ale tolerujeme jednoznačná pochybení , tak si potom můžeme jen ulevovat ne netu.

Poslední případ se mi stal v neděli na turnaji na Štiříně. Dotyčný s HCP cca 18 se pokoušel hrát na jamce č.4 z lesa za plotem kde náhodně nalezl svojí topinku. Po upozornění, že plot tvoří hranici hřiště argumentoval , že to ale není aut.  :eek:  Hned bylo velké dusno. Ještě, že byl hezký den. Ještě na jamce č. 8 se velmi podivoval, jak vlastně může hrát z autu, když je odpaliště až za plotem.
Když si hraji sám, jen pro radost tak je to jedno. Když je to turnaj tak musí pravidla platit jedny pro všechny. Howgh :!:
 
roman72 řekl:
Ahoj Jirko, ne neznam autoritu jedinou o ktere pises, ze bych mel znat, ani to z mych prispevku nijak nevyplyva, znam ciste nahodou sponzora daneho turnaje, ktery se ho take zucastnil, a kteremu jsem to nahlasil pote co jsem se z toho trosek otrepal. Takze si myslim ze nektere Vase reakce jak pise Honza jsou zbytecne ostre. Jak sam pises videl jsi spoustu scenaru jak by dana situace mohla dopadnout. A na to jsem se prapuvodne ptal. Jaka je VASE zkusenost s timto. A jak sem jiz napsal kazdy vite jak to resit, ale nikdo jste to jeste neresil nebo jste mi to zapomneli sem napsat. A pokud musim byt tak doslovny a neporozumnel si presne obratu ze na to nemam koule, jeste nedavno jsem dochazel na denni stacionar psych. oddeleni nemocnice v Plzni takze takove konfrontaci bych se rad vyhnul minimalne jeste nejaky cas nez se dám do kupy a budu na to mít ty tvoje koule :) Díky za pochopení.
Myslel jsem to obecně, že víš, že tyto autority existují (ne že je znáš osobně), ale možná jsem to špatně pochopil. Každopádně já o "koulích" nic neříkal ;-), to byli jiní experti.
Aby tedy měla diskuze nějaký konstruktivní charakter a nemotali jsme se v kruhu :):
Zkušenosti s podobnými situacemi a jejich řešení - několik příkladů z praxe (osobně z pohledu buďto nezávyslého přihlížejícího, hráče-upozorňovatele, hráče-upozorněneného, soutěžního výboru/rozhodčího, který to následně řešil):
Přímé upozornění hráče hráčem (říkejme tomu přímá konfrontace - ale hráč druhého hráče upozorňuje klidně a nijak na něj neútočí)
a. omluva a informace o tom, že to nevěděl -> napravení situace dle doporučení a poděkování za radu...
b. zjištění, že se upozorňovatel spletl!, protože z jeho úhlu vše vypadalo jinak -> omluva a pohoda jazz
c. arogance a popírání, že by k něčemu došlo -> ukončení debaty, protože to nemělo smysl
d. veřejné osočení v klubovně jednoho hráče druhým hráčem, že je podvodník -> následné držení pod krkem, nadávky a výhrůžky jdoucí přes rodinu až k politické příslušnosti
Soutěžní výbor/ rozhodčí řeší situaci na základě podnětu od hráče a nebo i diváka!
a. prověření všech faktů -> zjištění, že o nic nešlo, protože hráč sice hrál z autu, ale jen pro zábavu, protože danou jamku škrtnul
b. prověření všech faktů -> následná diskuze s hráčem v klidu mimo dění -> cesta na inkriminované místo -> omluva + neznalost -> lekce z pravidel -> bylo již odevzdáno -> diskvalifikace
c. prověření faktů -> rozhovor s hráčem, který vše popřel -> slovo proti slovu -> presumpce neviny -> navíc první nahlášení tohoto hráče = tzn. poprvé se "věří hráčovi" -> žádný trest -> následné zaměření se na uvedeného hráče při dalším turnaji -> nejdříve dvě trestné -> následně DQ (aneb na každou svini se vaří voda)
To v jaké pozici ve výše uvedených situacích jsem byl, si můžete jen domyslet :). Každopádně to zdaleka není všechno, ale takové ty typovky...
Doporučení na závěr: nedělat ukvapená a rychlá rozhodnutí, ale když jsem si v podstatě jistý, že něco nesedí, probrat to minimálně se zkušenějšími hráči, ideálně s rozhodčím, souť. výborem apod., každopádně něco udělat. ..
 
Zažil jsem to na svém prvním hcp turnaji. Cca hcp 37. Děda ve flajtu evidentně pomáhal své hře. Jeho zapisovatel byl 8 letý kluk. Ten ho určitě nehlídal a ikdyby určitě by mu nic neřekl. Tak jsem si ho hlídal sám. V grýnu bunkeru normálně založil, netrefil, založil a vyhrál se ven. Upozornil jsem ho ať si nezapomene zapsat tresty. Na konci hry mu to mladej samozřejmě podepsal. Já si to šel zkontrolovat. Samozřejmě si na té jamce žádný trest nezapsal. Upozornil jsem na to a požadoval řešení. Dámy na recepci vůbec netušily co s tím. Prý po podepsání už s tím nic neudělají. Okamžitě jsem chtěl hlavního rozhodčího ať to řeší, že se mi to nelíbí. Dorazil, děda tvrdil, že na dané jamce žádný bunker není a co vlastně prudím, že si šel jen zahrát. Dědu nakonec odvezli na danou jamku aby mu ukázali, že tam bunker je... děda dostal DQ a rozloučil se se mnou slovy "S tebou, už nikdy nechci hrát!"

Pro mně to byl hezký konec. Hcp den bez cen ale pozitivním zážitkem. A to jsem začínal.

Takže upozornit, kontrolovat, hlásit a trvat na verdiktu.

Po turnaji už jsou to jen plané keci. A pokud si "nechcete" kazit den tak choďte na hřiště jen s kamarády mimo turnaj a hrajte o kávu. ;-)
 
Trosku jine tema. Asi jste kazdy zazili, ze se odpali drive. Cely flight vidi jak krasne leti na fairway a i zhruba kam dopadl, nicmene kdyz prijdete na misto, tak mic nikde... absolutni akta X. 
Za vami samozrejme fronta, vas flight uz takto byl pomaly... flight se dohodne, ze si dotycny muze na danem miste hodit novy mic a pokracovat odtamtud. Jasne poruseni pravidel, nicmene jistym zpusobem logicka a racionalni uvaha. 
Predem rikam, ze jsem to zazil a s resenim souhlasil. Dotycny hrac, ani nebyl ten, kdo to reseni navrhl. Hral celou dobu na pohodu. Z naseho flightu tehda nikdo nevyhral (krome meho nearestu). 

Jak se k tomu stavite vy? Cekam salvu nadavek... nebo s pravdou ven. :) 
 
Při hře na stable škrty jamky. Jinak nový balón. Máš na to nárok. Nic proti pravidlům. Narozdíl od varianty Tady si to hoď.

Ale chápu proč jste to udělali. Taky se mohlo stát, že ho odehrál hráč z jiného flightu. Naprosto běžné. Proto si míčky zřetelně značím. Pokud by to byla tahle varianta pak ho tuším může bez trestu nahradit novým.
 
Tohle je pro mne opravdu zajímavé vlákno. Stalo se nám na dětském turnaji v neděli něco podobného. Kluk z flajtu odehrál na tříparu až za green. Viděli jsme to všichni (i doprovázející rodiče) kam míč dopadl. U greenu se ještě motal zbytek předchozího flajtu (ale vlajka byla na místě, na greenu volno). Když jsme došli na místo, míček prostě nikde. Vůbec...nikam se nezakulil, hledali jsme hledali a on nikde. Pojali jsme podezření, že ho právě sebrali ti z předchozího flajtu, ale nikdo jsme to neviděl. Kluk tedy běžel zpět na drive, odpálit nový míč. No, co si chudák vyslechl od následujícího flajtu (respektive jedné maminky), proč to nehrál zrovna (nebyl důvod, míč jsme všichni viděli kam spadl), proč zdržuje a s velkýma kecama ho nechali znova zahrát. Možná i pod vlivem tlaku zahrál out. Závěr - hlásit sebrání míče, když to nikdo neviděl? Když nám předchozí flajt nejspíš řekne, že nic nesebrali, že se nám míč zakulil? Bylo mi kluka líto, škrtl tak jamku. Za ten rok, co golf hraju, jsem se naštěstí ve flajtu vždy setkala s dobrými golfisty. Dobrými myslím lidsky dobrými. Řeknu ve flajtu, že začínám a oni se zatím vždy chovali báječně - vysvětlili, upozornili, já poděkovala, prostě pohoda. Ale vidím, že jsou lidé, co mají s chováním potíž, tak je to i v životě. Víc to mrzí u těch dětských turnajů, když rodiče dělají takové dusno. Už chápu proč nesmí mít dítě starší 12ti let caddyho...dokonce mi to kdosi řekl, že to byl hlavní důvod. Že byli rodiče schopni se zhádat. Nechápu.
 
O detskych turnajich jsem slysel hodne... 
Zatim mam deti male, ale vazne zvazuji, ze je do takoveho psycha neposlu. 
 
Jako kedy ne. Jako "doprovod" může. To mu nikdo nezakáže. A i jako divák může kontaktovat rozhodčího a situaci minimálně konzultovat.

Hráč si zaplatil a má nárok na vše co mu pravidla golfu dovolují. Že se to někomu nelíbí - jeho problém. Jenže spousta hráčů vlastně neví, na co a že vůbec mají nárok. Bohužel.

Když na mě někdo vyrukuje s něčím takovým chci ať mi ukáže v pravidlech, že tohle nemohu, že na to nemám nárok.

I když je pravda, že jsem od pohledu tak nesympatický, že se spíše nehádají. :-D
 
  • To se mi líbí
Reactions: ati
Zrovna tohle je můj případ ze soboty a turnaje na Slapech. Šel jsem jako doprovod  kamarádce s dcerou a na jamce č. 11 zahrála dáma z flajtu drajva do prostředka velkého křoví po pravé straně. Samozřejmě provize nic, po dlouhém hledání nic. Drop hezky mimo křoví a rána na green, Dva putty a dáma hlásí 5.  Malá ( 13 let HCP 22) si ještě není úplně jistá v pravidlech, kde se mělo správně dropovat a nechce vyvolávat konflikty.  Já stál bohužel až za hranicí hřiště. :evil: Na mé doporučení, ať se na tu " paní" Vykašle, že jí podvádění štěstí nepřinese, se vyhnula konfliktu. Bohužel nakonec dotyčná o jednu ránu vyhrála. Při předávání jsem bohužel jen poznamenal, že by si měla zopakovat pravidla. Bohužel to přešla. Dnes už vím, že to byla výchovná chyba.  :idea:
 
JardaK řekl:
Pročetl jsem to celé a souhlasím s názorem, že kdo to nenahlásí (ať už z jakýchkoliv důvodů), je stejně vinen jako hříšník sám.
Možná máme z dob minulých zakořeněný pocit, že něco nahlásit je špatné, že je to bonzactvi.. Ale já mám jasno, pokud se k něčemu přímotop, budu to řešit. Rozumný člověk se mnou bude souhlasit (byť třeba potichu a nepodpoří mě nahlas) a na názoru těch ostatních mi nezáleží..
Udělám to i pro sebe, když to neudělám, bude mě to pak žrát o hodně déle stejně jako zakladatele tohoto vlákna...
Ne Jardo, nesouhlasim, myslim, ze jsem vinen uplne ze vsech nejvic :) Ano s trochou sarkasmu paroduji tvou prvni větu. Mysím si, ze nejvice je vinen onen clovek, potom jeho zapisovatel, zbytek flajtu a potom ja a zbytek naseho flajtu ktery to cele videl. Ale o to jiz nyni nejde, jsem rad ze jste mi tak nejak dodali odvahy tuto vec resit.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom