Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Špatný HCP u ČGF a následný turnaj

Zkusím ještě jednu konstrukci popsat - dle mého názoru může nastat:

Pořádám turnaj, nastane situace, kdy skorky jsou resortem (to je asi jedno) vyplněny dopředu (dle mé praxe se děje docela často - sám jsem zažil) a na skorce je u budoucího vítěze předvyplněn vyšší hcp (předchozí den snižoval). Odehraje turnaj, vyhraje ho, hcp neřeší (myslím, že je obecné povědomí o tom, že hcp se v těchto případech neřeší, spolehá se na systém), kontroluje se především dosažené skore, podepíše, odevzdá, raduje se. Přijde pak 4 v pořadí, kterého mrzí, že nevyhrál a nestál na bedně a napadne toto vítězství, že vlastně nebylo v pořádku, že hráč odevzdal scorekartu s vyšším hcp s odkazem na 6.2... tím pádem mě jako pořadateli pravděpodobně nezbývá nic jiného, než vítěze DQ?

Případně, bude tech problém serveru, nepůjdou včas výsledky z předchozích dnů, prostě cokoli. Nevím, co se zapisuje do turnajů, ale dle mého to je tak, že prostě se prakticky naťuká číslo hráče (možná) a k němu se jen ťuká počet ran na jamce. Nebo se tam před tím vyplňuje i HCP, jako povinné a tím se ověřuje validita, jestli je v pořádku? Příklady se zahraničím atp chápu, tam je to jasné, ruční zpracování výsledků taky... prostě pokud hráč úmyslně kecá, to je jasné, ale v tom pravidle to tak napsáno dle mého není.
 
Tak jsem probehl Decisions:

6-2b/1 - hrac si omylem vyplnil vyssi HCP na svoji kartu a zjistil to az po ukonceni turnaje a vyhral? Vysledek - vse zustava jak ma, 34-1b se neuplatni.

6-2b/3 - soutezni vybor spatne vyplni HCP na scorekarte a zjisti se to az nekolik dni pote, co hrac vyhral? Vysledek - chyba se musi napravit, hrac neni DQ, ale jeho vysledek se upravi dle spravneho HCP.

6-2b/3.5 - soutezni vybor vyplni spatne HCP na scorekarte a zjisti se to pred uzavrenim turnaje, ale po odevzdani karty? Vysledek - DQ, je hracova povinnost znat svuj HCP.
 
Tak jsem probehl Decisions:

6-2b/1 - hrac si omylem vyplnil vyssi HCP na svoji kartu a zjistil to az po ukonceni turnaje a vyhral? Vysledek - vse zustava jak ma, 34-1b se neuplatni.

6-2b/3 - soutezni vybor spatne vyplni HCP na scorekarte a zjisti se to az nekolik dni pote, co hrac vyhral? Vysledek - chyba se musi napravit, hrac neni DQ, ale jeho vysledek se upravi dle spravneho HCP.

6-2b/3.5 - soutezni vybor vyplni spatne HCP na scorekarte a zjisti se to pred uzavrenim turnaje, ale po odevzdani karty? Vysledek - DQ, je hracova povinnost znat svuj HCP.

Díky, to je koukám spousta variant. :)
 
Díky, to je koukám spousta variant. :)

A dava to smysl - jakmile si v tom nevině a je to po konci turnaje, tak se nic neděje. Jakmile za to můžeš a je to před koncem turnaje, přichází trest.
 
A dava to smysl - jakmile si v tom nevině a je to po konci turnaje, tak se nic neděje. Jakmile za to můžeš a je to před koncem turnaje, přichází trest.
Četl jsi to?
Mě to smysl nedává.
Když to špatně napíše hráč a přijde se na to pozdě, nic se neděje.
Když udělá chybu soutěžní výbor, záleží na tom, kdy se na to přijde? Když před koncem turnaje, hráč je dq protože má znát svůj hcp? V kontextu s prvním případem je to celé postavené na hlavu.
Hráč neodpovídá za svou vlastní chybu, ale za chybu soutěžního výboru ano?
 
Četl jsi to?
Mě to smysl nedává.
Když to špatně napíše hráč a přijde se na to pozdě, nic se neděje.
Když udělá chybu soutěžní výbor, záleží na tom, kdy se na to přijde? Když před koncem turnaje, hráč je dq protože má znát svůj hcp? V kontextu s prvním případem je to celé postavené na hlavu.
Hráč neodpovídá za svou vlastní chybu, ale za chybu soutěžního výboru ano?

Chápu co myslíš. Tam je potřeba ještě vnímat to pravidlo 34-1b a především ten úmysl a čas.

Základní premisa ovšem zní - máš znát svůj HCP. A zde to chápu - hraješ turnaje, soutěžíš, chceš vyhrávat, no tak se o to taky starej. To, že jste zvyklý na to, že se o to staráme my, je pouze váš problém, pravidla nám nic takového neukládají. Příklad, že někdo hraje turnaje a vlastně neví, jak se jeho HCP pohybuje, je už od základu špatně. Jako hráč máš dle pravidel tu povinnost si to hlídat.

Pokud si udělal chybu neúmyslně nebo se na to přišlo pozdě (a bylo by nelogické kvůli tomu někoho trestat), tak se nic neděje. Jinak přesně dle pravidel přichází trest.

A ano, můžeme se dohadovat, zda je v lidských silách spočítat si po turnaji HCP správně a ověřit, že ho server eviduje dobře, ale k tomu existuje řada nástrojů.
 
A ano, můžeme se dohadovat, zda je v lidských silách spočítat si po turnaji HCP správně a ověřit, že ho server eviduje dobře, ale k tomu existuje řada nástrojů.

V podstatě souhlasím se vším, až na toto. Já prostě nejsem přesvědčen o tom, že když někomu platím za členství (ani teď nemám na mysli klub) ale českou golfovou federaci prostřednictvím poplatků klubů, tak se mám ještě starat o to a kontrolovat, že ten, komu platím, neudělal chybu. To mi přijde hodně pohodlné, v dnešní době... prostě v duchu - ano, službu děláme, plaťte nám roční fee, ale když uděláme chybu, tak za to můžete vy, že jste nám to nedal vědět.

Nemluvím o úmyslu hráče.
 
V podstatě souhlasím se vším, až na toto. Já prostě nejsem přesvědčen o tom, že když někomu platím za členství (ani teď nemám na mysli klub) ale českou golfovou federaci prostřednictvím poplatků klubů, tak se mám ještě starat o to a kontrolovat, že ten, komu platím, neudělal chybu. To mi přijde hodně pohodlné, v dnešní době... prostě v duchu - ano, službu děláme, plaťte nám roční fee, ale když uděláme chybu, tak za to můžete vy, že jste nám to nedal vědět.

Nemluvím o úmyslu hráče.

Chápu a rozumím pohledu, vidím v tom ale další mezeru. Nevím, jaká je pravděpodobnost, že algoritmus serveru spocita HCP špatně. Spíš si myslím, že 99,9% vznikne chybou člověka při zadávání výsledků turnaje, případně nenahlášením technických potíží atd. (sám si mi popisoval situaci, že výsledky na Terezíně zadávají až další den, což je v podstatě totální průšvih). A proč by měla ČGF ručit za někoho na recepci nějakého hřiště?
 
Při zadávání výsledku do systému CGF si systém automaticky bere HCP z databáze cgf, je tedy absolutně jedno, co je nebo není napsané na skorkartě, do výsledků je vždy započítáván HCP, který je na serveru. Ten, kdo výsledky zadává do systému ani není (v drtivé většině případů) kompetentní ( a ani mu to systém neumožní ) měnit HCP hráče v systému. To je kompetencí jen a pouze předsedy STK domovského klubu hráče. Jakýkoliv soutěžní výbor samozřejmě předpokládá, že server pracuje korektně.Pokud by byl HCP nesprávně na serveru , není to vina hráče ( až na vyjímky popsané dříve ) a nemůže být trestán. Popravdě řečeno, ten hypotetický příběh, že se výsledek nezmění, jsem ještě nikdy nezaznamenal. Stává se však, že se zamění hráč. Nedávno jsem řešil, že zaměnili otce se synem, kteří se ( originálně ) jmenovali stejně. V tomto případě samozřejmě hráči DSQ hrozí.
 
Chápu co myslíš. Tam je potřeba ještě vnímat to pravidlo 34-1b a především ten úmysl a čas.

Základní premisa ovšem zní - máš znát svůj HCP. A zde to chápu - hraješ turnaje, soutěžíš, chceš vyhrávat, no tak se o to taky starej. To, že jste zvyklý na to, že se o to staráme my, je pouze váš problém, pravidla nám nic takového neukládají. Příklad, že někdo hraje turnaje a vlastně neví, jak se jeho HCP pohybuje, je už od základu špatně. Jako hráč máš dle pravidel tu povinnost si to hlídat.

Pokud si udělal chybu neúmyslně nebo se na to přišlo pozdě (a bylo by nelogické kvůli tomu někoho trestat), tak se nic neděje. Jinak přesně dle pravidel přichází trest.

A ano, můžeme se dohadovat, zda je v lidských silách spočítat si po turnaji HCP správně a ověřit, že ho server eviduje dobře, ale k tomu existuje řada nástrojů.
No, mě zásadně vadí na tom dvě věci.
Za prvé to, že věc se posuzuje podle toho, kdy se na ni přijde. Situace je stejná, ale následky různé.
Dale jak píše requo, federace dostává poplatky za poskytnutí nějaké služby a já mohu být ve výsledku potrestán za to, že služba nefunguje nebo funguje špatně.
Co ostatně čekat ve státě, kdy stát běžně přenáší svoje povinnosti na jiné, viz. třeba zodpovědnost odběratele za odvedení DPH dodavatelem.
Ve výsledku je to nakonec jedno, svoje hcp na scorekarte si kontroluju při turnajích.
 
Chápu a rozumím pohledu, vidím v tom ale další mezeru. Nevím, jaká je pravděpodobnost, že algoritmus serveru spocita HCP špatně. Spíš si myslím, že 99,9% vznikne chybou člověka při zadávání výsledků turnaje, případně nenahlášením technických potíží atd. (sám si mi popisoval situaci, že výsledky na Terezíně zadávají až další den, což je v podstatě totální průšvih). A proč by měla ČGF ručit za někoho na recepci nějakého hřiště?

No jasně, v tomto případě u mě se nic nestalo, další den jsem nikde nehrál a děje se to, co vím i jinde. Ale v tomto právě já vidím rozdíl - mám tři subjekty, které nějak spoluopracují, jak to vidím (možná zjednodušeně já):

čgf - kluby - hráč : hodně zjednoduším

čgf - vede a eviduje co jim pošlou kluby (registrace hráče přímo u čgf už myslím není možná)
klub je "členem" čgf, podniká (právnická, fyzická osoba) - vydělává na golfu
hráč - aby mohl "hrát" a měl evidovaný hcp, musí být v nějakém klubu

Já osobně bych to viděl tak, že cgf je garant, který prostě je tím odpovědným orgánem, který po svých členech chce, aby dobře odváděli svou práci - pokud chyba zápisu do systému statisticky vznikne chybou na straně klubu, proč potom v důsledku toho by měl v jakkýkoli čas vést nějakou odpovědnost hráč. Takže já osobně vnímám, že pokud je klub členem čgf, má s nimi nějakou formu vzájemné spolupráce, tak toto je pak na klubech. Hráč dle mého by měl být ten poslední. Za co tedy v tomto odpovídají kluby? My nic, my muzikant?
 
Chápu a rozumím pohledu, vidím v tom ale další mezeru. Nevím, jaká je pravděpodobnost, že algoritmus serveru spocita HCP špatně. Spíš si myslím, že 99,9% vznikne chybou člověka při zadávání výsledků turnaje, případně nenahlášením technických potíží atd. (sám si mi popisoval situaci, že výsledky na Terezíně zadávají až další den, což je v podstatě totální průšvih). A proč by měla ČGF ručit za někoho na recepci nějakého hřiště?

- výsledky zadat druhý den by vůbec neměly jít. Turnaje se zavírají o půlnoci.
- za korektní fungování serveru nese zodpovědnost provozovatel serveru, tedy vedení České golfové federace ( D. Procházka ), hráč určitě nikoliv. Samozřejmě nemluvím o lidských chybách se špatně zadaným výsledkem
- systém obecně funguje velice špatně. Jediné, co možná nekazí, je právě zpracovávání výsledků...
- sytém stál za loňský rok cca 2 800 000 Kč
 
No, mě zásadně vadí na tom dvě věci.
Za prvé to, že věc se posuzuje podle toho, kdy se na ni přijde. Situace je stejná, ale následky různé.
Dale jak píše requo, federace dostává poplatky za poskytnutí nějaké služby a já mohu být ve výsledku potrestán za to, že služba nefunguje nebo funguje špatně.
Co ostatně čekat ve státě, kdy stát běžně přenáší svoje povinnosti na jiné, viz. třeba zodpovědnost odběratele za odvedení DPH dodavatelem.
Ve výsledku je to nakonec jedno, svoje hcp na scorekarte si kontroluju při turnajích.

Vážně srovnáváš pravidla golfu vznikající stovky let s aktuální náladou a přístupem společnosti? To jsi vážně hodně mimo Jardo, nezlob se. Povinnost není na nikoho přenesena. Od chvíle, kdy jsi se do golfu pustil je stále stejná - je to tvoje povinnost. Že to někdo dělá za tebe, je jen jeho dobrá vůle.
 
No jasně, v tomto případě u mě se nic nestalo, další den jsem nikde nehrál a děje se to, co vím i jinde. Ale v tomto právě já vidím rozdíl - mám tři subjekty, které nějak spoluopracují, jak to vidím (možná zjednodušeně já):

čgf - kluby - hráč : hodně zjednoduším

čgf - vede a eviduje co jim pošlou kluby (registrace hráče přímo u čgf už myslím není možná)
klub je "členem" čgf, podniká (právnická, fyzická osoba) - vydělává na golfu
hráč - aby mohl "hrát" a měl evidovaný hcp, musí být v nějakém klubu

Já osobně bych to viděl tak, že cgf je garant, který prostě je tím odpovědným orgánem, který po svých členech chce, aby dobře odváděli svou práci - pokud chyba zápisu do systému statisticky vznikne chybou na straně klubu, proč potom v důsledku toho by měl v jakkýkoli čas vést nějakou odpovědnost hráč. Takže já osobně vnímám, že pokud je klub členem čgf, má s nimi nějakou formu vzájemné spolupráce, tak toto je pak na klubech. Hráč dle mého by měl být ten poslední. Za co tedy v tomto odpovídají kluby? My nic, my muzikant?

- já souhlasím. CGF skutečně má být garantem za správnost serveru Jen bych upřesnil, že klub NIKDY není právnická nebo fyzická podnikající osoba. Je to vždy spolek. Kluby by neměly na golfu vydělávat. Kdo by měl vydělávat je hřiště
 
- výsledky zadat druhý den by vůbec neměly jít. Turnaje se zavírají o půlnoci.
- za korektní fungování serveru nese zodpovědnost provozovatel serveru, tedy vedení České golfové federace ( D. Procházka ), hráč určitě nikoliv. Samozřejmě nemluvím o lidských chybách se špatně zadaným výsledkem
- systém obecně funguje velice špatně. Jediné, co možná nekazí, je právě zpracovávání výsledků...
- sytém stál za loňský rok cca 2 800 000 Kč

btw. turnaje asi ano, ale nesoutěžní výsledky tuto limitu určitě nemají, resp. a už jsem se (i letos) v praxi setkal, že to tak tedy není a že výsledky (i turnajů) byly zadány až ráno.
 
Vážně srovnáváš pravidla golfu vznikající stovky let s aktuální náladou a přístupem společnosti? To jsi vážně hodně mimo Jardo, nezlob se. Povinnost není na nikoho přenesena. Od chvíle, kdy jsi se do golfu pustil je stále stejná - je to tvoje povinnost. Že to někdo dělá za tebe, je jen jeho dobrá vůle.
Neboj, nezlobím se.
Doufám tu někdo znalý věci okomentujte, jak to funguje v normálních zemích.
Kdo přesně je ten, kdo to dělá za mě jen o své vůli?
Neni někde náhodou napsáno, že můj hcp spravuje domovský klub?
 
- výsledky zadat druhý den by vůbec neměly jít. Turnaje se zavírají o půlnoci.
- za korektní fungování serveru nese zodpovědnost provozovatel serveru, tedy vedení České golfové federace ( D. Procházka ), hráč určitě nikoliv. Samozřejmě nemluvím o lidských chybách se špatně zadaným výsledkem
- systém obecně funguje velice špatně. Jediné, co možná nekazí, je právě zpracovávání výsledků...
- sytém stál za loňský rok cca 2 800 000 Kč

- mluvili jsme konkrétně o nesoutěžním výsledku, ten lze zadat kdykoli
- kluby nemají žádnou páku (samozřejmě si mohou stěžovat prostřednictvím svých statutárů, ale to je jim stejně k prdu), jak s tím cokoli udělat
- souhlasím, už jsem viděl pružnější a šikovnější databáze
- jsem si toho vědom, o to je to smutnější
 
Vážně srovnáváš pravidla golfu vznikající stovky let s aktuální náladou a přístupem společnosti? To jsi vážně hodně mimo Jardo, nezlob se. Povinnost není na nikoho přenesena. Od chvíle, kdy jsi se do golfu pustil je stále stejná - je to tvoje povinnost. Že to někdo dělá za tebe, je jen jeho dobrá vůle.

Není to jeho dobrá vůle, je to velmi dobře (pře)placená služba, která by měla fungovat bez problémů a správně...
 
- já souhlasím. CGF skutečně má být garantem za správnost serveru Jen bych upřesnil, že klub NIKDY není právnická nebo fyzická podnikající osoba. Je to vždy spolek. Kluby by neměly na golfu vydělávat. Kdo by měl vydělávat je hřiště

Ok, to beru. Pro mě je to "zatím" tak divně klub a hřiště zpravidla jedno a totéž, někdy uměle rozdělené s prolínajícími zájmy. Ale chápu a rozumím, proč to má být takto rozdělené. Budu přesnější, díky za upozornění. O to víc je, když to tak říkáš pro mě důležité ale to, že tedy "čgf a kluby" jsou nevýdělečné (mají být) - a výsledky tedy zadává vždy někdo, kdo spadá pod "klub" - resp. koho klub pověřil a že to dělá včas a řádně s odpovědností k svěřenému úkolu. Je ta konstrukce správná? Netvrdím, že chyby nemohou nastat, dějí se všude a budou se dít, ale nemyslím, že pak důsledek by měl být takový, že hráč může být na základě 6.2 DQ (a znovu, nemluvím o úmyslu hráče). Jedna věc je technická správa serveru a sytému ale druhá věc a neméně důležitá je i "správa" procesu a lidí krmící systém data včas a v potřebných lhůtách.
 
Upraveno:
Není to jeho vůle, je to velmi dobře (pře)placená služba, která by měla fungovat bez problémů a správně...

Což stále nic nemění na tom, že pravidla golfu, o kterých je tu řeč, podobu a způsob evidence HCP nijak neřeší. Já s tím jinak samozřejmě souhlasím, jsem hodně dalek toho abych v tomto směru ČGF jakkoli bránil.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom