Anketa S jakým druhem putteru hrajete (a proč)?

S jakým druhem putteru hrajete (a proč)?

• Jiné (upřesním ve vlákně) :)

Hlasy: 0 0.0%

• Hlasovalo
    29

requo

Guru fóra
Autor vlákna
Tým 19.jamky
6.2.2016
5,089
3,384
123
38
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
Na výběr v anketě jsou zhruba dva základní typy, resp. tři:
  • Prvním z nich je blade. Blade je starší typ putteru (pozor, starší ve smyslu původní, nikoli zastaralý) s malou hlavou.
  • Druhou kategorií jsou mallety. Poznáte je na první pohled, ačkoliv se od sebe jednotlivé hole mohou tvarově výrazně lišit. Mají totiž velkou hlavu půlkruhového (nebo i obdélníkového) tvaru.
  • Třetí zmiňovanou kategorií je jakýsi hybrid - Hole nazývané semi-mallet mají rozšířenou hlavu hole, ale ne tolik, jako mallety.
Jeden z pěkných článků o golfových putterech je pak tu: https://www.jamkoviste.cz/navody/188-jak-vybrat-golfovy-putter/ (2015), případně úvaha A.Hallady http://www.golf.cz/novinky/ktery-patr-je-nejlepsi/ (2013). Některé věci v článcích již nejsou aktuální - povolené délky atd, ale pro hrubou orientaci jistě postačí.

Jaká byla vaše cesta k putteru? :)

karlos

Mazák fóra
25.2.2016
824
832
103
Benešov
Jméno
Karel
Tak začnu, blade center shaft, chci ještě někde vyzkoušet semi-mallet, opět centr.. No a cesta..? Dlouhá a trnitá a stejně nikdy nevím jestli je to ono..:):):). Od začátku jsem preferoval kladívko, malletem s ohnutým shaftem jsem netrefoval nikdy nic, ani po letech.. Takže 5let jsem hrál jen kladívkem s krčkem a offsetem.. Předloni na podzim jsem za mrzký peníz koupil hraný Taylor Made Lambeau a od té doby zůstal v bagu.. Další věcí byl grip, originál úzký mi neseděl nikdy, jumbo je moc, takže jsem skončil na MS a tak nějak mi to vyhovuje..
No a závěrem, myslím si že putter je nejvíc pocitová hůl, chce to zkoušet a co sedne tak nechat být, samozřejmě ho musíte nade vše milovat..:):):)

Dana

Guru fóra
4.3.2017
1,742
1,291
123
61
Česká Lípa
Jméno
Dana Pospíšilová
Prostě jsem napsala @Zuziky , že bych chtěla nový patr, tak mi 3 přivezla na Kuňku na Requo Cup, já se do jednoho zamilovala a bylo;)

Upraveno moderátorem:
  • To se mi líbí, Shot!
Reactions: Francovka

Guarneri

Aktivní člen
17.3.2017
122
78
38
Jméno
Ivo Růžička
Já jsem si putter vybral v Tiger Woods PGA hře dva roky předtím, než jsem začal opravdu hrát. A v reálu se mně líbil taky a je to jediná hůl, kteoru neměním (jen jsem přešel na superstroke grip). V golfových obchodech puttery zkouším, ale nic z toho.

Je to Odyssey Marxman XG.

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: bohumil.koval

bohumil.koval

Aktivní člen
28.11.2016
493
170
53
Karviná
Jméno
Bohumil Koval
Prostě jsem napsala @Zuziky , že bych chtěla nový patr, tak mi 3 přivezla na Kuňku na Requo Cup, já se do jednoho zamilovala a bylo;)
Jak, je , jednoduché se zamilovat a je to, jiní zkouší léta a nemohou najít, stačí oslovit @Zuziky a je tu láska ne celý golfový život.
Ps, co to je?

Dana

Guru fóra
4.3.2017
1,742
1,291
123
61
Česká Lípa
Jméno
Dana Pospíšilová
Jak, je , jednoduché se zamilovat a je to, jiní zkouší léta a nemohou najít, stačí oslovit @Zuziky a je tu láska ne celý golfový život.
Ps, co to je?
Wilson Staff Infinite Windy City. Viz Dana WITB, strana 2 ;)

karlos

Mazák fóra
25.2.2016
824
832
103
Benešov
Jméno
Karel
Nic proti, prostě musí sedět.. Ale stejně mi to putování na koberci v prodejně připadá taková náhražka, green je green,tam se teprve ukáže..

bohumil.koval

Aktivní člen
28.11.2016
493
170
53
Karviná
Jméno
Bohumil Koval
Nic proti, prostě musí sedět.. Ale stejně mi to putování na koberci v prodejně připadá taková náhražka, green je green,tam se teprve ukáže..
Máš pravdu, jedno je zamilovat se a druhé, aby paty na nej vzdálenost cca do 3- metrů jely samy, bez úsilí , jen korekce dráhy patru, nikoli úderu. Říkám středně silně, aby jel rovně a zarazil se o zadní stranu jamky a nikoli omdlel do jamky.

Upraveno:

Toams

Aktivní člen
6.3.2016
194
101
53
Jméno
Tomáš
Mam zopar putterov, vpodstate skoro vsetko blade.
Hram s Mills Professional Klassic, ziadny z tych zvysnych nefunguje tak dobre, aj ked Softail mu dycha na krk.
Skusil som Nike Ignite 004, TP Maranello Sport, americke garazovky, americke a predrazene negarazovky (Scottyovky a Bettiny), Odyssey #7 a vzdy som sa vratil ku klasike.

Edt. Este fotecka 😂

8B0E5555-D326-4BF3-A48A-600DA2451AF2.jpeg

Upraveno:
  • To se mi líbí, Shot!
Reactions: mkopcak