Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Střed Oaks Prague

holt, světem hýbá inflace.
taky si myslím, že....."tak je to pěkné, ale že bych to musel vidět dvakrát?"............:D
 
no, ty jo :(, tak snad už budou mít na recepci konečně i ty birdie karty :D

vypadá to na jednu hru, udělat si čárku a stačí:oops:
Asi tak, čárku a pryč......a i to bych hóóódně rozmejšlel, neb za tu cenu si přes ČGF zahraju druhý nejlepší hřiště v Česku Albatross 4x !!!....a ještě mi zbyde po každý hře na kafe či pivo:)
 
Jako mě trochu mrzí, že jsem si s @JanKostalCZE zvládl zahrát jen Jamky číslo 1-12. Pak už byla tma. Ale asi si taky nechám zajít chuť. Ale třeba bude nějaká šance, nebo PR akce, či turnaj některého z periodik za slušnou cenu, jak to občas bývá.
 
Jako mě trochu mrzí, že jsem si s @JanKostalCZE zvládl zahrát jen Jamky číslo 1-12. Pak už byla tma. Ale asi si taky nechám zajít chuť. Ale třeba bude nějaká šance, nebo PR akce, či turnaj některého z periodik za slušnou cenu, jak to občas bývá.
spis cekej nejaky turnaj, kam te nekdo pozve, jinak nejlevneji se clenem za members guest cenu, zadne PR akce nebo levne turnaje periodik bych necekal :)
 
Na Oaks jsem ještě nebyl a pár z vás tam teď hrálo, tak by mě zajímalo vaše srovnání třeba s Kácovem a Albatrossem - reálná kvalita, ne "pocit luxusu", že hrajete někde, kde to není obvyklé. Opravdu je to tak "top" a lepší než Kácov nebo Albatross? A v čem? Jiná tráva na fairwayích nebo na greenech nebo nějak hustší, víc preparované fairwaye nebo co jiného?
Na Albatrossu a podle fotek i na Oaks mi trochu vadí, že pohledově je to vylepšováno tou vysokou světlou trávou a hlavně ta obtížnost hřiště se dosahuje také tímto - prostě ten trest za hru do těchto míst je tak dramatický, že naskakují trestné rány za nenalezené míče, případně jen vyseknutí míče ven. Jasně zahrát tam je chyba, ale myslím, že i v heavy roughu by měla být velká šance míč najít (což třeba po první ráně doprava na dvojce na Albatrossu jde fakt těžko a přitom to není až tak daleko od fairwaye). Tak nevím, jestli ta obtížnost na Oaks není dosahována i takto.
V tomto se mi líbí třeba Penati Legend, které je takové "americky" vymazlené a vystříhané a ten les je opticky blízko a přitom téměř všude téměř není ve hře (má to jiné mouchy tím, že ty jamky jsou tam trošku nahoru a dolů a tak nějak jste pořád ve stejném prostředí - hrál jsem tam dřív celkem často a pořád si jamky moc nepamatuju).
Tak se omlouvám, že to zní tak, že všude vidím nějakou chybu, všechno jsou to krásná a super hřiště, to je jasné a je skvělé, že jich tady máme tolik.
 
Na Oaks jsem ještě nebyl a pár z vás tam teď hrálo, tak by mě zajímalo vaše srovnání třeba s Kácovem a Albatrossem - reálná kvalita, ne "pocit luxusu", že hrajete někde, kde to není obvyklé. Opravdu je to tak "top" a lepší než Kácov nebo Albatross? A v čem? Jiná tráva na fairwayích nebo na greenech nebo nějak hustší, víc preparované fairwaye nebo co jiného?
Na Albatrossu a podle fotek i na Oaks mi trochu vadí, že pohledově je to vylepšováno tou vysokou světlou trávou a hlavně ta obtížnost hřiště se dosahuje také tímto - prostě ten trest za hru do těchto míst je tak dramatický, že naskakují trestné rány za nenalezené míče, případně jen vyseknutí míče ven. Jasně zahrát tam je chyba, ale myslím, že i v heavy roughu by měla být velká šance míč najít (což třeba po první ráně doprava na dvojce na Albatrossu jde fakt těžko a přitom to není až tak daleko od fairwaye). Tak nevím, jestli ta obtížnost na Oaks není dosahována i takto.
V tomto se mi líbí třeba Penati Legend, které je takové "americky" vymazlené a vystříhané a ten les je opticky blízko a přitom téměř všude téměř není ve hře (má to jiné mouchy tím, že ty jamky jsou tam trošku nahoru a dolů a tak nějak jste pořád ve stejném prostředí - hrál jsem tam dřív celkem často a pořád si jamky moc nepamatuju).
Tak se omlouvám, že to zní tak, že všude vidím nějakou chybu, všechno jsou to krásná a super hřiště, to je jasné a je skvělé, že jich tady máme tolik.
Aktualne jsou hevace na Oaks bez problemu hledatelne a hratelne. Byl jsem v nem vcera asi 6x, vzdy jsme mic bez potizi nasli, obehral jsem to cele s jednou kulickou.

Na Albiku jsem dlouho nehral, na Kacove za posledni 2 roky 4x. Pocitove v kvalite hracich ploch zasadni rozdil nevidim, ale popisu co me na Oaks komplikuje zivot:

- rozsahlost bunkeru - kazda rana jen drobne mimo smer je v pisku. Naprosto kazda. Bunkery po stranach FW maji bezne 30 m delky. Okolo greenu to same. Jen jedine 2 jamky na hristi nemaji v dopadu pisek - 3ka a 16ka

- tvrdost FW - hraje se z nich velmi dobre, rozhodne nejsou suche, ale micek po nich proste hodne bezi = dobehne ti do bunkeru

- rychlost a celistvost greenu - vcera to jelo jako krava, nikdy jsem na nicem tak rychlem nehral. A jak na tech greenech nejsou nejake vady, dela mi to problem prostorove cist. Obcas jsem ten minibreak videla jelo to rovne, obcas obracene.

Suma sumarum, ty 2100 Kc mi prijdou za vcerejsek opravnene. Je to skutecne hriste, ktere svou technickou strankou nema v CR konkurenci. Byt vizuelne pada vetsinou svych jamek nekam do stredniho prumeru.
 
@lukas15: Penati jsem nehrál. Kácov, Albík i Oaks párkrát. Moje herní úroveň je někde kolem 18HI, hřišť jsme v ČR odehrál už docela dost. Tak na to koukám touto optikou. Proč tento úvod? Čím dál víc jsem přesvědčen, že člověk by měl každé hřiště navštívit několikrát, a ideálně jak v módu hobby hry, tak i turnajové hry aby si dokázal udělat pokud možno celistvý obrázek. Já třeba z Oaksu byl poprvé dost nešťastný - hodně všechno naslepo, žádné mapky, nic. Napodruhé už to bylo lepší a teď potřetí - líbilo se mi to. Mám tam jedinou výtku - osobně bych i třeba jen malé designové nerušivé plánky na odpalištích uvítal, a pak nějaké méně nápadné vzdálenostní kolíky od grýnu. Ta perspektiva mi tam chybí a ztěžuje mi to trochu orientaci, kam jsem vlastně zahrál (zachraňují hodinky a zapnutí měření vdálenosti).

Pro mě OAKS je především dlouhé i z přednějších odpaliště a hlavní rozdíl oproti ostatním vnímám ve zmíněných bunkerech - jejich četnosti a velikosti. Jsou skutečně všude a velmi významně ve hře ať si dlouhý nebo krátký hráč, jak psal @mkopcak výše, což na jiných hřištích v ČR myslím nevídám - možná pár jamek, ale tady všude. Mám poměrně dlouhé rány a na jiných hřištích sice bunkry jsou, ale vlastně mě tolik a na všech jamkách netrápí. Tady jsem donucen se snažit hrát i na vhodná místa fervejí, aby prostě míček do bunkru nedojel - bavilo mě to (tentokrát, díky na mě slušné hře). Není to pro mě tedy jen "bum bum" a machrovat skvělou ránou, resp. pokusem o ní... když to pak přejede grýn uteče do bunkeru. Osobně na Oaksu ještě vnímám, jak jsou bunkry blízko ke grýnu, resp. je mezi nimi forgreen... co by za takový forgreen dala jamkoviště jinde. Nezadrží nic - především směrem k bunkeru. :-D Na Oaksu jsem vždy měl pocit, že tady je ten golf jak v televizi - resp. chování míčku na hracích plochách. Přísně předvídatelně, s doběhy. A moc mě baví hra z takovýchto povrchů, kdy je to skutečně jen o tom, jak to člověk trefí. Mám u toho takový ten hezky sportovní pocit, že je to spravedlivé. Líbí se mi ještě, že nikde není nic přehnaně úzké, prostě dá se skutečně tady vymýšlet a špekulovat i pro hráče moji řekněme střední hobby úrovně, jak co hrát. Riskovat, nebo hrát na jistotu? Na moc jiných hřištích jsem u sebe zatím tento pocit nezaznamenal.

A především jsem rád, že je v ČR tolik různorodých hřišť, v Čechách na poměrně malém místě, rozuměj hustá koncentrace a že se skutečně dá vybírat i z rozdílných stylů - dle chuti a výkonnosti každého, jak komu sedne.
 
Upraveno:
… v Čechách na poměrně malém místě, rozuměj hustá koncentrace a že se skutečně dá vybírat i z rozdílných stylů - dle chuti a výkonnosti každého, jak komu sedne.
Upřesnil bych - ve Středních Čechách ;)
 
Byl jsem konecne taky, poprve. A s HI 26 jsem mel stejne dojmy jako mkopcak (bunkery, fw, greeny) a presne jak napsal requo, mel jsem pocit, ze se micek chova jak v televizi. Tim spis s mym HI jsem byl potrestany za kazdou chybu, ale casto i za, na jinem hristi, dobrou ranu.

Ale pripadal jsem si jak Janeba v povidce od Simka a Grossmanna, Jak jsem se ucil kourit.

“Cigarety cizich znacek ihned zabavil, rka, ze jsou pro nas, zacatecniky, moc silne. "Co budu ale kourit ja?" zeptal se smelinarsky synek Smolík, ktery donesl pouze stovku Chesterfieldek. Janeba mu podal sve dve Lipy.”

Z lesa jsem nosil ProV1 a nechal tam dva Dt Solo.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom