Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz Změna z HCP na HI v roce 2020 (uzamčeno)

Stav
Uzamčeno.
A když to teď zkouším spočítat, tak u 9. jamkových turnajů se to tedy bude dělat výsledek x 2?
Už jsem to našel - takže verze 2. je správně (připočíst své normované rány z druhé 9. + 1ránu navíc)
4. 9-Hole scores and incomplete rounds

„If you have played between 9 holes and 13 holes, you must enter a 9-hole score. If you have played 14 holes or more, you must enter your Adjusted Gross Score for the holes played and add par plus any Handicap Strokes you are entitled to for the remaining unplayed holes, based on your Course Handicap. Enter this Adjusted Gross Score as an 18-hole score.

The 9-hole calculation will automatically be completed by the system by taking your Gross Score for the 9 holes you played, adding par for the second nine, plus your handicap strokes for these 9 holes, plus 1 additional stroke. This Gross Score will then be used to calculate a differential in the same way as an 18-hole score.”
 
Vidíš jak jsi bystrý ;)

update:
I když - úplně si jistý tím nejsem, zatím jsem nedohledal podrobnosti. Druhá varianta je, že k výsledku 9. jamek připočteš tvou normu ran pro druhou devítku. Ostatně teď, když si hrál 9.jamek, tak k získaným STB jsi připočetl 18stb pro výpočet HCP. Melo by to asi větší logiku, než jen vynásobit výsledek 2x. Tak druhá devítka je tilm vlastně neutrální.

No to se zpětně u 20ti výsledků dělá dost blbě, když se mi ta norma vlastně mění...Každopádně nijak dramatický rozdíl to neprodukuje:-D

Snímek obrazovky 2019-10-21 v 11.36.15.png
 
Už jsem to našel - takže verze 2. je správně (připočíst své normované rány z druhé 9. + 1ránu navíc)
4. 9-Hole scores and incomplete rounds

„If you have played between 9 holes and 13 holes, you must enter a 9-hole score. If you have played 14 holes or more, you must enter your Adjusted Gross Score for the holes played and add par plus any Handicap Strokes you are entitled to for the remaining unplayed holes, based on your Course Handicap. Enter this Adjusted Gross Score as an 18-hole score.

The 9-hole calculation will automatically be completed by the system by taking your Gross Score for the 9 holes you played, adding par for the second nine, plus your handicap strokes for these 9 holes, plus 1 additional stroke. This Gross Score will then be used to calculate a differential in the same way as an 18-hole score.”

Aha, tak ještě jednu ránu navíc k tomu. Takže tohle by mělo být ono. Výsledek se tedy oproti aktuálnímu stavu liší o 0,3 HCP body. Co z toho plyne? Že jsem následující 2 hodiny dělal zcela zbytečnou práci. Ale byla to sranda:).

Snímek obrazovky 2019-10-21 v 11.38.52.png
 
No to se zpětně u 20ti výsledků dělá dost blbě, když se mi ta norma vlastně mění...Každopádně nijak dramatický rozdíl to neprodukuje:-D

Zobrazit přílohu 8621
Je tam ještě ten dodatek, že u druhé devítky si ke své normě musíš přidat ještě jednu ránu.
Tak teď už to snad budeme umět spočítat ;)
 
Aha, tak ještě jednu ránu navíc k tomu. Takže tohle by mělo být ono. Výsledek se tedy oproti aktuálnímu stavu liší o 0,3 HCP body. Co z toho plyne? Že jsem následující 2 hodiny dělal zcela zbytečnou práci. Ale byla to sranda:).

Zobrazit přílohu 8622
Jak už jsem někde říkal, u většiny hráčů, kteří hrají jakžtakž konzistenzně (nad 30stb), tak to bude změna proti aktuálnímu stavu spíše kosmetická, odhaduji do 0,5 HCP
 
Co z toho plyne? Že jsem následující 2 hodiny dělal zcela zbytečnou práci. Ale byla to sranda:).
Nedělal si zbytečnou práci, máš připravenou tabulku, a po každé soutěžní hře jen nejstarší výsledek nahradíš nejnovějším a budeš vědět nový HCP hned a ne až ráno, až to přechroustá server.

Tedy s jedinou výjimkou, pokud bude většina výsledků turnaje „mimo očekávání”, tak do hry přijde obdoba dnešního CBA. Ale to už je vyšší dívčí.
 
Škoda, že na webu teetime není možnost toto přepočítat do nadcházející podoby. Podklady pro to mají. Jako línému by se mi to líbilo 😊
Vůbec bych se nedivil, kdyby to Teetime do své appky doplnil, třeba je to napadne.
 
Škoda, že na webu teetime není možnost toto přepočítat do nadcházející podoby. Podklady pro to mají. Jako línému by se mi to líbilo 😊

Chceš moji tabulku?:-D
 
Vůbec bych se nedivil, kdyby to Teetime do své appky doplnil, třeba je to napadne.

Nebo si to tady přečtou. A pak je to napadne. :)

---

Já bych ale toto očekával spíše od serveru čgf. Tam je to autorita, tam je to zdroj. Jsem zvědav, jestli bude nějaký v listopadu, prosinci předběžný náhled, než to v lednu jedno ráno bude ukazovat prostě jinak. Věřím, že ano.
 
Nevím, jak rozumět tomuto, že by další proměnná?
„8. The exceptional score will be changed to
If a player’s score differential is 7 to 9.9 shots below their Handicap Index, their Handicap Index will be reduced by 1 shot. If a player’s score differential is 10 or more shots below their Handicap Index, their Handicap Index will be reduced by 2 shots.”

A jestě jedna věc, max. HCP 54 nyní bude celosvětově, jen jsem nenašel, jestli se bude zhoršovat i přes 36.
 
Nebo si to tady přečtou. A pak je to napadne. :)

---

Já bych ale toto očekával spíše od serveru čgf. Tam je to autorita, tam je to zdroj. Jsem zvědav, jestli bude nějaký v listopadu, prosinci předběžný náhled, než to v lednu jedno ráno bude ukazovat prostě jinak. Věřím, že ano.
Že by byl k dispozici nějaký předbězný náhled na serveru ČGF moc nevěřím. Myslím, že budou mít dost práce s tím, aby to odladili a správně to fungovalo k 1.1.2020
 
Nevím, jak rozumět tomuto, že by další proměnná?
„8. The exceptional score will be changed to
If a player’s score differential is 7 to 9.9 shots below their Handicap Index, their Handicap Index will be reduced by 1 shot. If a player’s score differential is 10 or more shots below their Handicap Index, their Handicap Index will be reduced by 2 shots.”

A jestě jedna věc, max. HCP 54 nyní bude celosvětově, jen jsem nenašel, jestli se bude zhoršovat i přes 36.

Tohle mi ale dava smysl. Je totiz preci jen rozdil, kdy na PARu 4 nasaziš 8 ran a když tam najebeš 12 nebo 20. Byť se tu ve výsledku stejně bavíme o desetinách.
 
Tohle mi ale dava smysl. Je totiz preci jen rozdil, kdy na PARu 4 nasaziš 8 ran a když tam najebeš 12 nebo 20. Byť se tu ve výsledku stejně bavíme o desetinách.
Nojo, ale tam není over nýbržto below ;)
Mě to připadá spíš na rychlejší změnu u „zadržených” hendikepů
 
Ahoj, chtěl bych se zeptat, budou se do těch 20 her počítat i hry, kdy si půjdu zahrát sám? Nebo pouze oficiální turnaje a nesoutěžní výsledky? Hraju dva roky a letos jsem odehrál 18 turnajů, ale příští chci zase trochu zpomalit, ustálit si výkonost na více hřištích, než jen na tom, na kterém sem odehrál celou TOUR. A taky chci víc hrát jen tak pro zábavu. A za sezonu dám něco kolem 30 her.
 
jen tur
Ahoj, chtěl bych se zeptat, budou se do těch 20 her počítat i hry, kdy si půjdu zahrát sám? Nebo pouze oficiální turnaje a nesoutěžní výsledky? Hraju dva roky a letos jsem odehrál 18 turnajů, ale příští chci zase trochu zpomalit, ustálit si výkonost na více hřištích, než jen na tom, na kterém sem odehrál celou TOUR. A taky chci víc hrát jen tak pro zábavu. A za sezonu dám něco kolem 30 her.
jen turnaje a nesoutezni vysledky
 
Tak dnešek byl příkladem, kdy přestože jsem přinesl jen 18 STB do turnaje, můj HCP (rozuměj počítaný podle nových pravidel) by šel dolů o 0,1 HCP bodu.

Snímek obrazovky 2019-10-22 v 17.41.18.png
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom