Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Morava Kořenec

Ahoj,
nemáte někdo zkušenosti s Kořencem? Ještě jsem tam nebyl, tak jestli stojí za návštěvu. Jak je to hřiště náročné? Spíše technický/dlouhý?
Díky za každý postřeh
 
Kratší hřiště, spíše technické. Nejsou tam zavlažované fairwaye, takže když vyschne, tak to skáče bez kontroly všemi směry. Grýny většinou žádný zázrak. Hezky posazeno do okolí. Ze tří osmnáctek na jižní Moravě určitě kvalitou suvereně nejhorší. Za polovinu ceníkového fee to lze doporučit, za plné fee ani náhodou.
 
Já Kořenec rád. Greeny podle mě obvykle v super stavu, tvrdé a rychlé. Jezdím tam ale vždy na začátku sezóny, jak to vypadá v plném létě nevím.
 
Jak píše wasp. Krátké (pouze dvě sady odpališť), technické hřiště, vcelku hezky zasazené do místního prostředí, kde přirozeně modeluje ráz krajiny ( nijak divoce uměle modelované fairwaye apod., jen občas některé greeny jsou divočejší). Hráli jsme tam cca měsíc dozadu II. ligu a musím říct, že to byl nejlepší Kořenec za posledních pár let - opravdu skvělá kondice a příjemné překvapení (na Kořenec :)). Greeny spíše pomalejší a měkčí (což zde nebývá zvykem, jak píše Jarda, ale bylo to ku prospěchu - vzhledem k jejich velikosti a sklonům).
Zásadní je již zmíněný problém se závlahou fairwayí, která zde prostě není - takže jakmile začnou sucha (tzn. řekl bych že již začala), tak se Kořenec stává skoro nehratelným, protože odskoky míčů na vyschlých fw jsou opravdu nepředvídatelné.
Návštěvu doporučuji v květnu, max červnu. přes prázdniny je to opravdu hop nebo trop (spíš hop nebo hop :))...
Pěkná stylová klubovna, dobré jídlo a fajn personál. Žádné velké hogofogo, přátelská atmosféra. I hotel přímo na hřišti můžu doporučit.
 
Díky všem za recenze, 
asi teda přes prázdniny tuhle lokalitu vynechám, a zkusím jí září/říjen, snad to bude lepší.  :cool:
 
Já tam jedu příští pondělí až středa, pak poreferuju...
 
Hlásím se z Kořence.
Start v 10.30, po osmnáctce polívka, pivo a kafe. Pak další osmnactka. Konec v 18.30.
Fairwaie dosti suché, tvrdé, odskakuje to (vždy špatně). Rough řídký, hratelný bez problémů.
Greeny betonové, na některých místa téměř bez trávy. Skoro nezastavitelné, pokud neumíte backspin. Já neumím. Pitchmark jsem za 36 jamek neudělal ani neviděl.
Služby - hotel, restaurace, personál paráda jako vždy.
Zítra zase :)
 
Btw. kdyby se někdo z místních chtěl přidat, zítra máme s kamarádem teetime hned po turnaji kolem 12.30, pozítří nějak ráno, ještě přesně nevím...
 
Hlásím se z Kořence.
Start v 10.30, po osmnáctce polívka, pivo a kafe. Pak další osmnactka. Konec v 18.30.
Fairwaie dosti suché, tvrdé, odskakuje to (vždy špatně). Rough řídký, hratelný bez problémů.
Greeny betonové, na některých místa téměř bez trávy. Skoro nezastavitelné, pokud neumíte backspin. Já neumím. Pitchmark jsem za 36 jamek neudělal ani neviděl.
Služby - hotel, restaurace, personál paráda jako vždy.
Zítra zase :)
včera jsme tam hráli a mohu zodpovědně říci, že to je strašný!!! ... golf se tam hrát nedá, spíš přikulovaná na grýn, nic tak suchýho a tvrdýho jsem dlouho nehrál .. ale na Kořenci asi nic novýho .. jako dát 1000-1400 za fee, byl bych nasranej .. mimo hřiště to tam je fajn :)
 
včera jsme tam hráli a mohu zodpovědně říci, že to je strašný!!! ... golf se tam hrát nedá, spíš přikulovaná na grýn, nic tak suchýho a tvrdýho jsem dlouho nehrál .. ale na Kořenci asi nic novýho .. jako dát 1000-1400 za fee, byl bych nasranej .. mimo hřiště to tam je fajn :)
Hraju golf cca 4 roky a už jsem zažil podstatě horší stav hřiště za víc peněz než stojí Kořenec.
Nicméně souhlasím, že léto není pro Kořenec nejlepší, byl jsem tu vždy na jaře nebo v září a stav hřiště bývá o dost lepší než teď. Jenže vloni v květnu jsme tu zase zapadali sněhem, si nevybereš...
 
Hraju golf cca 4 roky a už jsem zažil podstatě horší stav hřiště za víc peněz než stojí Kořenec.
Nicméně souhlasím, že léto není pro Kořenec nejlepší, byl jsem tu vždy na jaře nebo v září a stav hřiště bývá o dost lepší než teď. Jenže vloni v květnu jsme tu zase zapadali sněhem, si nevybereš...
máme ještě dva vouchery, necháme si je na září .. dřív to nemá asi vůbec cenu tam jezdit .. 9 z 10 dobrejch ran je potrestáno tvrdostí hřiště .. mě to vůbec nebavilo a ještě jsem si o kamen na ferveji který nebyl vidět slušně pochroumal hůl :(
 
Tak jsem rád, že jsem doma. Tři dny pekla, greeny fakt nářez, pekelně rychlé (to by nevadilo), tvrdé jako beton (to mi vadilo hodně).
Příště už mimo léto, tohle nechci zažívat.
 
UŽ SE TO BLÍŽÍ... GOLFOVÁ SEZÓNA 2018 - Kořenec
(otázky a odpovědi z dotazníku 19.jamky)

1. Co nového pro letošní golfovou sezónu pro nás golfisty chystáte? Změny hřiště, novinky?

Letošní rok bude ve znamení nové gastronomie. Zrekonstruovali jsme restauraci a návštěvníci se mohou těšit na krásné změny. Vrátili jsme se k plzeňskému pivu, velký pokrok chystáme v přípravě kávy, kdy jsme vsadili na pravou kávu z rodinné italské pražírny, budeme připravovat domácí těstoviny, zmodernizovali jsme provoz kuchyně, oprášili jsme krásné krajové speciality... je toho mnohem více. Zkrátka návštěvníci se mohou těšit na špičkové gastro. Tímto je zveme k návštěvě.

2. Vypíchněte jednu akci, která u vás za to skutečně stojí, něco - co i vy sami máte nejraději a na co se skutečně těšíte.

Vzhledem k tomu, že letos uplyne 20 let od založení našeho klubu, těšíme se právě na tyto oslavy. Proběhnou v květnu a to o víkendu 11. - 13.5.2018.

Kořenec.PNG


3. Jak vidíte své ideální návštěvníky? Myslíte, že jsou vaši “čeští” hráči dobře golfově vychováni? Hostíte na vašem hřišti raději sportovní turnaje, nebo ty amatérské více rekreační?

Čeští hráči nám obecně zrají jako dobré víno. Jejich herní, společenská i mravní kultura stoupá a jsme na ně hrdí. Je to možná jen u nás a možná jen díky tomu, že si ty naše členy a štamgasty vychováváme k obrazu svému. Je to nejspíš díky početným klubovým akcím, kterými je Kořenec proslaven. Nenajdete u nás víkendový turnaj, který by nebyl obsazen na maximum (dobrá - když prší, tak do spadne k sedmdesátce, ale jinak jedeme na 90 hráčů nonstop).

4. Jedna otázka pro odvážné: Jak se váš resort vyrovnává na jedné straně se zvyšováním nákladů a na druhé straně tlakem golfistů na nižší ceny?

Hravě. To neznamená lehce. To znamená, že si s cenou musíme citlivě hrát. Stejně ale, jako tomu je v negolfovém světě, jdou i naše ceny nahoru. Snažíme se to kompenzovat vyšší kvalitou služeb a takový mix nám naši klienti berou všemi deseti.

5. A závěrem jedna odlehčená: Co vy osobně byste si dal jako svůj letošní golfový cíl?

Alespoň 1x si zahrát na vlastním hřišti a nepracovat u toho. Ono to vyjde. Letos určitě!

Odpovídal Vlastimil Štefl, ředitel resortu
https://www.korenec-golf.cz/
 
Upraveno moderátorem:
Tak nevím, buď k nim ještě nedorazil zákaz slova "domácí ", nebo je jim ukradenej:)
Každopádně, těším se tam...
 
Tak nevím, buď k nim ještě nedorazil zákaz slova "domácí ", nebo je jim ukradenej:)
Každopádně, těším se tam...

Za 14 dni to tam jedem zkontrolovat!:)
 
Tak nevím, buď k nim ještě nedorazil zákaz slova "domácí ", nebo je jim ukradenej:)
Každopádně, těším se tam...

Za 14 dni to tam jedem zkontrolovat!:)
Fakt jo? Se máte. Akorát bacha na sníh.. onehda jsme s Frantou zapadali na patnáctce cestou z odpaliště na green - v druhé půlce května...a to jsme měli buginu.
 
Ve čtvrtek by mě měla čekat hra na Kořenci. Jsem zvědav, docela se těším. Co mě tedy hodně netěší, je podle map tříhodinová cesta z Prahy pod D1. :(

Nebyl tam náhodou teď někdo, že by mě pozitivně navnadil? A nějaká doporučení na kuchyni?
 
Ve čtvrtek by mě měla čekat hra na Kořenci. Jsem zvědav, docela se těším. Co mě tedy hodně netěší, je podle map tříhodinová cesta z Prahy pod D1. :(

Nebyl tam náhodou teď někdo, že by mě pozitivně navnadil? A nějaká doporučení na kuchyni?
Hřiště neznám, jen cvičné plochy, kuchyně byla vždycky vynikající.
 
Souhlas s @Dana ohledně kuchyně, nechápu, proč se rozhodli pro změnu v úseku restaurace.. Ale kvalita mohla jít dolů. Kořenecké ferveje bývají ve vrcholném létu tvrdé jako skála, ale to teď začátkem dubna určitě nehrozí. Hřiště ve velmi klidné lokalitě, převážně luční, zvlněné. Blízkost lesa, remízky, kamenné menhiry, tůňky,... Tréninkové zázemí optimální, velmi hezké ubytování přímo v rezortu. Spousta golfistů na Kořenec nadává, ale mně se tam vždy líbilo.
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom