Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

DUEL Kaskáda - nejlepší devítka: D/K/Z ?

Která devítka na Kaskádě se vám nejvíce líbí?


  • Hlasovalo
    28

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
duel:kaskadaDKZ.png


Jakou devítku na Kaskádě máte nejraději a proč? Která se vám nejvíce líbí? A která naopak nejméně? Jaké bylo nejlepší skóre, které jste tu dosáhli? Případně máte vzpomínku na nějakou povedenou či naopak nepovedenou hru, či zážitek, který se Ti s hřištěm nesmazatelně vepsal do paměti?

Pro připomenutí a osvěžení paměti viz web Kaskády: https://www.golfbrno.cz/golf/hriste

PS: Foto v doprovodném obrázku vypůjčeno od @DVOtom z jeho recenze návštěvy hřiště 1.6.2022. Díky!
 
Upraveno:
Zatím jsem Kaskádu nehrál, ale chystám se tam na MID&Senior Tour 😉
 
Já bych u sebe dal pořadí:

1. Kamenná
2. Železná
3. Dřevěná

Kamenná se mi asi nejvíc líbí svojí různorodostí. Železná zase mi umožnila parkrát zahrát docela pěkné číslo. Naopak k Dřevěné jsem ještě nějakou náklonost nenašel. Jamky 2-6 se mi táhnou, nebaví, přijdou mi velmi si podobné a takové designově nudné. A díky džihádům tam přicházím o hodně míčků - což bude ten hlavní důvod :)
 
Tak jelikož na Kaskádě hraji v podstatě nejčastěji, tak jsem hlasoval, že všechny stejně. Každá devítka je jiná, na každé jsou jamky, kde je prostor pro skórování, ale taky to totálně zazdít :) Obecně Železná má více skórovacích jamek, ikdyž ustřelíš na některých jamkách máš pořád šanci. Ale i zde jsou jamky, kde ti ústřel zlikviduje skóre. Kamenná i zde je šance skórovat na pár jamkách a určitě je dobré na nich zahrát dobrý výsledek, jelikož pak tu jsou jamky, které trestají ikdyž jdeš po FW :) Začátek par 5 do sakra kopce, je pro začátek zajímavé probuzení fyzičky. Druhý par 4 je asi jedna z nejtěžších na hřišti, zde už skončilo mnoho nadějí na dobrý výsledek. Dřevěná je opticky zejména z býlích docela dlouhá - 4 pary v první polovině (kromě první jamky) mohou dosti kousat. Základ je zde být raději kratší, ale na FW. Dva pary 3 jsou vcelku dlouhé první z bílých někdy i klidně 210 m na střed greenu, druhý přes rokli kde se před greenem ještě zužuje výhled kvůli stromům na klidu nepřidá. V kombinaci toho, že zde na odpaliště musíš vylézt opět nechutnej kopec a pak při dost vysoké tepovce koukáš kam máš hrát je dost často fakt krutá zábava. No a poslední par 4 s poloostrovním greenem - nádherná podívaná, ale taky plná hořkých zážitků, když si věříš na druhou ránu do greenu :D Zde pokud nejsi přesný a i dlouhý (většinou i s dobrým driverem trefuješ ten pidi green ze 140-160 m), tak je voda jasná.
Kombinace takto tří dost rozdílných devítek je za mne super. Aktuálně už jsou rafy opět vysoké a místy dost husté, takže pokud v něm skončíš na 80% míč nenajdeš a pokud najdeš, tak odtam hrát fakt nechceš ;)
 
Já bych u sebe dal pořadí:

1. Kamenná
2. Železná
3. Dřevěná

Kamenná se mi asi nejvíc líbí svojí různorodostí. Železná zase mi umožnila parkrát zahrát docela pěkné číslo. Naopak k Dřevěné jsem ještě nějakou náklonost nenašel. Jamky 2-6 se mi táhnou, nebaví, přijdou mi velmi si podobné a takové designově nudné. A díky džihádům tam přicházím o hodně míčků - což bude ten hlavní důvod :)
Mám to stejně.
 
Hrál jsem na Kaskádě jen jeden víkend, různé kombinace zahrnující všechny devítky. Pamatuji si z toho jen to, že to byl kontinuální průser. Tohle musím odehrát znova a pak snad budu vědět…
 
Tak jelikož na Kaskádě hraji v podstatě nejčastěji, tak jsem hlasoval, že všechny stejně. Každá devítka je jiná, na každé jsou jamky, kde je prostor pro skórování, ale taky to totálně zazdít :) Obecně Železná má více skórovacích jamek, ikdyž ustřelíš na některých jamkách máš pořád šanci. Ale i zde jsou jamky, kde ti ústřel zlikviduje skóre. Kamenná i zde je šance skórovat na pár jamkách a určitě je dobré na nich zahrát dobrý výsledek, jelikož pak tu jsou jamky, které trestají ikdyž jdeš po FW :) Začátek par 5 do sakra kopce, je pro začátek zajímavé probuzení fyzičky. Druhý par 4 je asi jedna z nejtěžších na hřišti, zde už skončilo mnoho nadějí na dobrý výsledek. Dřevěná je opticky zejména z býlích docela dlouhá - 4 pary v první polovině (kromě první jamky) mohou dosti kousat. Základ je zde být raději kratší, ale na FW. Dva pary 3 jsou vcelku dlouhé první z bílých někdy i klidně 210 m na střed greenu, druhý přes rokli kde se před greenem ještě zužuje výhled kvůli stromům na klidu nepřidá. V kombinaci toho, že zde na odpaliště musíš vylézt opět nechutnej kopec a pak při dost vysoké tepovce koukáš kam máš hrát je dost často fakt krutá zábava. No a poslední par 4 s poloostrovním greenem - nádherná podívaná, ale taky plná hořkých zážitků, když si věříš na druhou ránu do greenu :D Zde pokud nejsi přesný a i dlouhý (většinou i s dobrým driverem trefuješ ten pidi green ze 140-160 m), tak je voda jasná.
Kombinace takto tří dost rozdílných devítek je za mne super. Aktuálně už jsou rafy opět vysoké a místy dost husté, takže pokud v něm skončíš na 80% míč nenajdeš a pokud najdeš, tak odtam hrát fakt nechceš ;)
Přesně , přesto a nebo právě proto mám nejraději dřevěnou .
 
Ja tam byl jednou na vikend a za me teda

1 ) Drevena - nadherna, pohodova prochazka a ten system "po vrstevnicich" me proste bavil.
2 ) Kamenna - ja proste ty jamky do kopce moc nemusim. A uz jen ten podnazev KONDICNI mi proste neprida na sympatiich Byla fajn, ale stejne jde na druhe misto. Priste beru buggy 😉😉😉

Ostatni jsem zatim nesel, ale vratim se a zkusim i akademii ;);)

A zazitek mam z D na 7.jamce, zvolil jsem jistotu a poslal z odpaliste micek dolu z kopce, k plne spokojenosti asi metr pred vodu. Idealne pro wedge primo na green. No a kam jsem to asi dal .... DO VODY METR PREDE MNOU :D:D:D. Ale to se priste povede 😉
 
Upraveno:
Tak podle dosavadních výsledků ankety vede Kamenná, poměrně výrazně (7 hlasů), druhá železná (3), třetí dřevěná (2). To je poměrně zajímavé - osobně jsem netipoval, že ty sympatie budou rozloženy takto. Když koukám na hlasující, proč jste kluci vybrali kamennou? U některých bych tipnul, že sportovnější charakter dřevěné bude to pravé ořechové?

Např. @HonzaKulig, @davidfara (i další) ?
 
1. Kamenná (jednoznačně největší zábava)
2. Dřevěná (líbí se mi především jamky 6,7,8,9)
3. Železná (žádná jamka mi tak nějak výrazněji neutkvěla v paměti)
 
Tak podle dosavadních výsledků ankety vede Kamenná, poměrně výrazně (7 hlasů), druhá železná (3), třetí dřevěná (2). To je poměrně zajímavé - osobně jsem netipoval, že ty sympatie budou rozloženy takto. Když koukám na hlasující, proč jste kluci vybrali kamennou? U některých bych tipnul, že sportovnější charakter dřevěné bude to pravé ořechové?

Např. @HonzaKulig, @davidfara (i další) ?
Kamenná si hezky hraje s převýšením a žádná jamka se neopakuje, zvlášť se mi líbí jamky - chtěl jsem napsat 1-4, ale pak jsem pokračoval až do 1-9 :D. Je to pro mě největší výzva, například jamka č.2 přes les. Další dvě jsou taky hezké, ale tahle vede.
 
Tak podle dosavadních výsledků ankety vede Kamenná, poměrně výrazně (7 hlasů), druhá železná (3), třetí dřevěná (2). To je poměrně zajímavé - osobně jsem netipoval, že ty sympatie budou rozloženy takto. Když koukám na hlasující, proč jste kluci vybrali kamennou? U některých bych tipnul, že sportovnější charakter dřevěné bude to pravé ořechové?

Např. @HonzaKulig, @davidfara (i další) ?
Kamenná je prostě golf, to že je to do kopce z kopce mě nějak netrápí :)

Dřevěnná je za mě nuda, layout nezajímavý, jamky se opakují

Železná je sice krátká, ale mě moc nebaví

Obecně Kaskádu moc nemusím, raději jedu na Austerlitz
 

Podobné

VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom