Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Střed Karlštejn

To si tak chcete sednout ven, kde je krasne. Samozrejme mokre zidle od rosy...tak jdete dovnitr, sednete si rozhlizite se po mistnosti a prvni co uvidite.... Pavucina
Tvl.to jako to nikdo z te omladiny za barem nevidi...
 

Přílohy

  • IMG_20190920_095643.jpg
    IMG_20190920_095643.jpg
    51,4 KB · Zobrazení: 485
To si tak chcete sednout ven, kde je krasne. Samozrejme mokre zidle od rosy...tak jdete dovnitr, sednete si rozhlizite se po mistnosti a prvni co uvidite.... Pavucina
Tvl.to jako to nikdo z te omladiny za barem nevidi...

Ja mam treba pavuciny rad. Protoze ty pavouci zerou ty svine mouchy...
 
Hřiště je to kvalitní, grýny rychlé, ferveje pěkně šťavnaté. Nicméně, cena je nesmyslná. Pro mě je to kvalitou stejné jako Černý Most, Zbraslav apod, a ta cena je tam poloviční...
Měl jsem osobně jinou představu o tom kde to bude, resp. zklamání pro mě je, že krom asi pěti jamek je to vlastně na louce.
 
Hřiště je to kvalitní, grýny rychlé, ferveje pěkně šťavnaté. Nicméně, cena je nesmyslná. Pro mě je to kvalitou stejné jako Černý Most, Zbraslav apod, a ta cena je tam poloviční...
Měl jsem osobně jinou představu o tom kde to bude, resp. zklamání pro mě je, že krom asi pěti jamek je to vlastně na louce.
Píšeš opravdu o Karlštejnu??? Třetí devítka není úplně sexy, ale původní 18ku třeba se Zbraslaví nelze srovnávat...možná jen kvalitou, ale rozhodně ne zasazením do přírody, bez drátů vysokého napětí, šumem z výpadovky...
 
Píšeš opravdu o Karlštejnu??? Třetí devítka není úplně sexy, ale původní 18ku třeba se Zbraslaví nelze srovnávat...možná jen kvalitou, ale rozhodně ne zasazením do přírody, bez drátů vysokého napětí, šumem z výpadovky...
Však já srovnávám kvalitu.

To zbylé, taky souhlasím. Ale moje naivní představa byla, že tam bude více vzrostlých stromů a nebude to chůze po louce....
 
Byl jsem na Karlštejně po dvou letech v pátek s @macdav. Díky bestgolfu. Nedokážu si představit, že bych za dané hřiště ve všední den zaplatil 2000, o víkendu 3000 jako ceníkovou cenu. Je to prostě nenaplněné očekávání na základě ceníkové ceny. Hřiště je hezké, ale pocit zklamání a vypečenosti resortu na základě pohlednice Karlštejna převládá. Tam, kde jinde bych jásal, tady jsem zklamán. Jak říká @macdav... louka, pár pěkných jamek a výhled na Karlštejn. Tohle je ten vau efekt? Někdo mi říkal, že čgk umožňovalo dokupy za 800 - pak bych neřekl ani popel (a vlastně si nestěžuju ani nyní, já ceníkovku neplatil).

O hřišti jsem psal fakt před dvěma lety, dokonce tady: https://www.19jamka.cz/threads/karlstejn.910/post-17211, tehdy s HCP 35, nyní s HCP kolem 25 a furt to ještě není ono (bunkery lepší). Asi je to ještě pro lepší hráče.

PS: Ok, frustrace pramení i z toho, že jsem prohrál jamkovku na 17. jamce. :p

E7CBF5CC-E1FB-492B-A9D3-8A193E201DDF.jpeg 5524D8DD-DFF9-4531-8BBA-8A4F67B90372.jpeg 57BA86C7-35ED-46AC-8CAB-EF931994ED8A.jpeg 374C733C-C7C0-428D-AA36-3DA1553ABA55.jpeg
 
Upraveno:
Abych byl spravedlivý, koukl jsem na ceník http://www.karlstejn-golf.cz/cenik

A v pondělí (celý den), úterý a středa do 11:00 se dá hrát i za ceníkovku za 1350 Kč, to si myslím, že při hezkém počasí za hru taky stojí a tak plus minus odpovídá, tomu, co bych očekával.
 
Abych byl spravedlivý, koukl jsem na ceník http://www.karlstejn-golf.cz/cenik

A v pondělí (celý den), úterý a středa do 11:00 se dá hrát i za ceníkovku za 1350 Kč, to si myslím, že při hezkém počasí za hru taky stojí a tak plus minus odpovídá, tomu, co bych očekával.
Kupoval jsem tam hru za cca 1100 a spokojen jsem nebyl...
 
Kupoval jsem tam hru za cca 1100 a spokojen jsem nebyl...

Byl jsem tam zadáčo a také jsem nebyl
spokojen...... Se svou hrou.🏌🏻‍♂️🤧🏌🏻‍♂️
 
Tak vidím, že mi ta viroza ušetřila 2000 a spoustu trápení. 😎
 
Byl jsem tam zadáčo a také jsem nebyl
spokojen...... Se svou hrou.[emoji2137][emoji1784][emoji2137]
Ja s kvalitou především greenu (tedy spíš hráčů přede mnou- tolik neopravenych pitchmarku jsem nezažil), s obsluhou v restauraci. Ale nebylo to letos...
 
Můj názor: není vůbec špatná, ale první dvě jsou o něco lepší.
 
Hlavně je vždy prázdná, proto má i nižší cenu, aby tam lidi nalakali. Není nejlehčí ale bavit tě bude.
 
Dnes rychlá 18ka na buggy. Hřiště v podstatě bezchybné. Greeny nijak extra tvrdé (např na Darové problém udělat pitchmark, tady stopa po míči vždy dost velká), ale rychlé dostatečně a díky modelaci jsou putty fakt oříšek. Okolí FW a různé džihády hodně prostříhané, hra skutečně pohodová. Bunkery některé s dost pískem, některé v podstatě bez písku - pod balon se nedostanete. Šutry stále ve všech... Hru vřele doporučuju!

718D1E00-C7A8-42AC-96B5-FF8BC0E1FA86.jpeg
EA9C12EB-BF43-48F7-A788-5CAAFFD383A4.jpeg
 
Dvoudenní turnaj úterý a středa. Grýny - rychlostně super, všechny stejné. Ale míčky chytá každý jinak. I hezká vysoká rána k vlajce jednou doběhla až za grýn, jindy se hned kousla. Některá odpaliště podmáčená i první den, když nepršelo (hrál jsem ze žlutých). Ale co nás neskutečně štvalo je obrovské množství jetele mimo ferveje. Pokud hrajete jako já (3-6 zasažených fervejí za hru je obvyklé maximum), tak se uhledáte. A v turnaji na rány naštve nenalezený míček dvojnásobně. Když ještě v některých místech narazíte na bíle kvetoucí kytky, tak je to na mašli. Bunkry jsem moc netestoval, asi jen 3, jak píše Martin, každý byl úplně jiný. Fee za 800/den na turnaji super, plné ceníkové bych za to nedal (2000 všední dny, 3000 víkend).
 
Po 12 letech jsem si zahrál na Karlštejně. Jedná se o fyzicky náročnější hřiště kvůli převýšení na jednotlivých jamkách a pár delším přechodům. Hřiště má ze žlutých odpališť 5800 m, jamky nejsou tedy extrémně dlouhé, ale jsou techničtější a vyžadují hru s rozumem. Hřiště vyžaduje přesnou hru, kolem fervejí je nízko sekaný, ale hustý rough, ze kterého není jednoduché se vyhrát. Kvalita hracích ploch je dobrá. Na žlutých odpalištích bylo větší množství divotů. Grýny kvalitní, rychlé, ale záludné s větším množství breaků. Jako mínus bych hodnotil podprůměrnou kvalitu písku v bunkrech a na 10. jamce bíle kvetoucí kytky v roughu hned vedle ferveje za horizontem v dopadové zóně první rány. Najít tam míček v časovém limitu 3 minut není jednoduché. Pozitivně hodnotím celkový layout hřiště a odlišný design jamek. Každá jamka je jiná, snadno zapamatovatelná, ale celkově tvoří kompaktní hřiště. Z několika jamek je vidět na hrad Karlštejn. Hřiště určitě stojí za to si zahrát, začínajícím golfistů bych ho úplně nedoporučoval. Víkendová cena za fee 3000 Kč mi přijde přemrštěná, ale přes léto probíhá akce s výrazně nižší cenou green fee.
IMG_5032.JPG
IMG_4967.JPG
IMG_5020.JPG
IMG_5006.JPG
 
Akce na Karlštejně.
 

Přílohy

  • Screenshot_20200729-135604_Facebook.jpg
    Screenshot_20200729-135604_Facebook.jpg
    91 KB · Zobrazení: 254

Podobné

  • RMS: Item
ČR - Východ Havlíčkův Brod
Reakce
1
Zobrazení
639
  • RMS: Item
ČR - Morava Slušovice
Reakce
1
Zobrazení
707
  • RMS: Item
ČR - Morava Holešov
Reakce
1
Zobrazení
861
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom