Jakým způsobem držíte hůl?

requo

Guru fóra
Autor vlákna
Tým 19.jamky
6.2.2016
5,162
3,496
123
38
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
Existují asi tři základní způsoby držení hole, overlapping, interlocking a baseball. :)
Který preferujete a proč? Drželi jste tak hůl vždy, nebo došlo u vás ke změně?

Pro představu, jak to vypadá (viz zdroj např. starší článek na cgf, ze kterého jsem vybral následující texty a obrázky):
  • Overlapping, neboli Vardonovo držení - malíček spodní ruky je položen přes ukazovák a prostředník horní ruky
  • Interlocking - malíček spodní ruky a ukazovák horní ruky jsou propleteny
  • Baseball - všech deset prstů je na gripu

Přílohy

Upraveno:
19.jamka SunsetCup 2019

pavel.dousa.50

Nováček+
3.5.2018
29
34
23
30
Most - bydliště,hraji - Krásný Dvůr, Libouchec
Jméno
Pavel
Interlocking - od svého druhého pokusu o golf jsem to dostal jako radu, poté později i od trenérky mi to bylo doporučeno a zjistil jsem že mi to vyhovuje nejvíc. baseball mi vadí v tom že se pak snažím hrát moc silou a nedávám si pozor na to jak to dělat správně a overlapping mi vadí protože mi nepřijde mi pocitově, že tu hůl mám pod kontrolou. :)

doktordee

Guru fóra
Tým 19.jamky
11.2.2016
1,989
2,131
123
Praha
www.samolepky-online.com
Jméno
David
Původní držení jsem měl baseballové. Co si tak matně vzpomínám vydrželo mi asi 3 roky. Chtěl jsem zvýšit cit při držení hole a to mi tohle držení nedovolovalo. Interlocking mě rozptyluje. Tlak mezi prsty nemám rád. Takže mi zbyl overlap. A jsem za to moc rád!

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: Válec Ivo a requo

Kubiiino

Nováček
25.9.2017
8
0
11
Praha
Jméno
Jakub Sviták
Od první chvíle na kurzu overlap (necelý rok zpět). Baseball jsem zkoušel jen tehdy, když jsem potřeboval uvědomit nějaké stavy při učení švihu (zní to jako bych ho dokonale ovládal, opak je pravdou ).Interlock mi prostě nějak vadí - tlak prstů, zápěstí - prostě nejde .

19.jamka SunsetCup 2019

bohumil.koval

Mazák fóra
28.11.2016
546
179
53
Karviná
Jméno
Bohumil Koval
Aniž, by mi to někdo řekl , že existují 3-druhy držení , držím od první chvíle volným, zkoušel jsem vázané a nějak mi to překáželo při preklápění hlavy o baseball jsem ani nevěděl až , když se učila manželka a pro ženy asi nejvýhodnější.

Yahuu

Aktivní člen
27.3.2017
317
279
73
Baseball- malé děti, slabé ženy, potřebují dostatek síly pro zvednutí hole v náprahu
Interlock- hráči s krátkými a tlustými prsty, proslavil ho Nicklaus, větší pocit ovládání hole
Overlap- dlouhé gracilní prsty, lepší vypuštění hole

Sám jsem začínal interlock, po dvou letech a bolestech malicku přechod na overlap.

jan

Guru fóra
Tým 19.jamky
12.2.2016
2,647
1,762
123
Praha
Jméno
Honza
Interlock... ale chvili jsem uzival i overlap a baseball. Bylo to v dobe, kdy jsem mel blbou rukavici a jeste to drzel blbe, takze naplasti a puchyre.

Klok

Aktivní člen
10.1.2017
296
234
53
Brno
Overlap asi od hcp 24 , předtím interlock, avšak pri mém silovém rychlé švihu nevyhovovalo.

19.jamka SunsetCup 2019

Toams

Aktivní člen
6.3.2016
195
107
53
Jméno
Tomáš
Chvilku interlock, ale rychlo som zistil, ze len overlap je ta prava a jedina viera :)

19.jamka SunsetCup 2019

Jerry

Guru fóra
Tým 19.jamky
29.12.2016
2,067
2,198
123
Most
Jméno
Jaroslav Peca
Já taky zkoušel oboje a přesto, že mě z interlock bolel malíček, zůstal jsem u něj. Mám u toho menší pocit z nejistoty držení (úmyslně jsem nenapsal "větší pocit jistoty":p:D). Malíček si po čase zvyknul a už nebolí. Možná je to ale i tím, že už nedržím hůl tak křečovitě, jako dřív. :rolleyes:

Marklar

Mazák fóra
8.3.2017
788
805
103
Praha
Jméno
Jirka L.
Já začínal s interlock. Časem jsem přešel na overlap. Zhruba v době, kdy jsem se snažil méně svírat grip. No a to už mi zůstalo. ;)