Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Svět Jaké bylo zahraniční golfové hřiště?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Na 19.jamce je mnoho cestovatelů po zahraničních hřištích, která jsou krásná, zajímavá a inspirativní, ale my ostatní se o nich vlastně ani moc nedozvíme. Proto tedy toho komunitní téma - podobné vláknu Jak jste naposledy hráli. Pomožte nám shromáždit tipy a doporučení na zahraniční hřiště pomocí příspěvků - odstavec, jednu dvě fotky, váš osobní dojem... nezapomeňte doplnit, kde hřiště je (země, lokalita), datum a co byste dalším cestovatelům doporučili. :)Prostě takové zahraniční golfové pohlednice. Ideálně s foto jako důkaz!

Kdopak udělá výkop?

PS: Vlákno slouží především pro pohlednice, pokud bude větší k hřišti větší diskuse, bude vyčleněna do samostatného vlákna.
 
Tak moje první golfové zahraniční angažmá (nepočítaje Slovensko) bylo tak trochu neplánovaně na ostrově Mauritius. Asi týden po objednání dovolené jsem zjistil, že hotel je cca 5km od hřiště Ile Aux Cerfs, kteté dizajnoval Bernhard Langer na stejnojmenném ostrůvku. Tak jsem si fee v ceně 220€ nadělil pod stromeček, neb to bylo v době Vánoc (27.12.2015). Nejprve se mi ta cena zdála příšerná, ale vzhledem k poskytnutým službám a kvalitě hřiště mi nakonec přišla OK. V té ceně byla doprava z hotelu na hřiště a zpět (taxi+člun) pro mne i caddies (syn a manželka), pronájem skříňky, ručníky, zapůjčení setu holí, griving s neomezeným počtem míčků, buggy, 3 míčky do hry s logem klubu, pití do hry a samozřejmě fee).
Kvalita fervejí i grýnů na té nejvyšší kvalitě, stopy po řízcích na fervejích zasypány pískem. Nermínil jsem se o rafech - ony vlastně žádné nejsou, neb když netrefíte fervej tak jste 1) pod palmama 2) v květinách 3) v neprostupném křoví 4) ve vodě nebo jak říkají “ostravaci” v pi*i :devil:
Grýny rozlehlé, příjemně tvarované i s ohledem na jejich rychlost (cca 11,5 stopy), brejky dobře čitelné.
Takže už zbývá jen pár fotek
9B437E79-46D1-4429-8934-500D3E58D3B0.jpeg
16143EAB-47AF-40C7-B7F4-D5D61D026B6F.jpeg
393DA89D-FD2C-48D9-AA2E-D8132A5D5006.jpeg
04ADE264-AFB6-4423-8E8E-CA76176280FE.jpeg
1B70B3D7-AAC4-4046-AE64-C60556899EA5.jpeg
733E7782-5611-456B-9805-85B6666BA594.jpeg
E86B43A4-7561-400F-AAF5-A2D4DA8F4923.jpeg
A62F5D92-B9D0-414F-AB15-BEC5BA7E1564.jpeg
8F1FBB66-1247-4E43-810F-65D18F7B8586.jpeg
E5C63DB7-2181-4FA8-9FCB-7D17815BB338.jpeg
DF2EDD0E-8750-4006-9493-7F1D13BA1776.jpeg
5B66F78C-97CB-416A-9B6E-65E8AF28D5BE.jpeg
6D22AD1D-5298-4850-A1D3-C0FB309ABE97.jpeg
58D7168B-468B-46E9-9E41-ED023972CA90.jpeg
935842C9-4F62-4CAD-A365-3D3683716390.jpeg
6EC413A6-F053-4278-ABD6-0344E9C12C30.jpeg
19864629-D068-44FD-9B4B-DD86FEB676B1.jpeg
7CAC8B05-3816-4F03-A28F-D259F380DB9A.jpeg
F6EA7630-0B9E-4AAE-80A8-A9E1358CCBFC.jpeg
5E7CED1D-CD26-4199-B672-DF50CF6D24EF.jpeg
 
Gran Canaria - 2015, 2016 a 2018

Je zajímavé, že v podstatě pět 18ek tu najdete na 20 km, zbylé 2 pak u hlavního města Las Palmas.

Anfi Tauro - asi to nejkrásnější a zároveň nejbrutálnější, co jsem kdy hrál. 2x jsem tu dostal neskutečně na prdel, protože pokud nejste na FW, tak jste v lepším případě v šutrácích, v horším případě v roklích. Pár jamek je v údolí obklopených rybníky, zbytek se šplhá po skalách nad mořem s dechberoucími výhledy. Bez buginy to ani nezkoušejte. O kvalitě herních ploch není potřeba mluvit, ta je bezchybná i v plném létě. K hřišti patří i 9 jamek akademie, která je v podobném designu, takže určitě nečekejte procházku růžovou zahradou. Člověk musí být prostě přesný.

Salobre golf - dvě 18ky dál od moře, ale v podstatě na pobřeží. Uprostřed léta (mimosezóna) byly polovypuštěné rybníky a místy sušší FW, ale pokaždý jsem hrál zadarmo, takže mi to tak moc nevadilo:-D. Ta starší 18ka se plouží zeleným údolím a přišla mi relativně snadná, respektive netrestá každou chybu, protože FW spolu sousedí a při troše dobré vůle by šla i jít pěšky. Nová 18ka se šplhá po okolních kopcích a je hodně podobná Anfi, některé jamky jsou skutečně neuvěřitelně napasované na skalní plošiny. A většina jamek tedy chybu neodpustí. A přechody mnohdy dosahují délky 2 km, takže bez buginky nene.

Meloneras - 18ka přímo na pobřeží s výhledem na profláknutý maják. Dost tu fouká, ale hřiště jako takové není moc obtížné, protože FW sousedí a když se člověk netrefí, tak míček prostě najde na té vedlejší. Zároveň je tu velmi příjemný driving ve stínu.

Maspalomas - 18ka uvnitř zástavby, byť domy nijak neruší a člověk okolní město příliš nevnímá. Byla to moje první hra pod palmama, takže jsem se spíš kochal, než hrál golf. Kvalitou, pokud se to tak vůbec dá říct, patří k tomu slabšímu, ale i levnějšímu. Pokud bych si mohl vybrat jen jedno hřiště na hraní, tohle by to nebylo.

El Cortijo - 18ka mezi letištěm a hlavním městem, přímo u dálnice byla jediným zklamáním na Kanárech. Bylo tu nejdražší fee (ano, uznávám, když většinou neplatíte, tak i 50 Eur je dost:) a hřiště mi oproti všem ostatním přišlo neuspořádané. Má nehezké okolí, které je bohužel z většiny jamek vidět. A ani designem mne nijak nenadchlo. Je to s podivem, hrálo se tu několikrát Spanish Open s Garciou.

Real Club Las Palmas - nejstarší hřiště ve Španělsku založené 1891. Jako jediné leží ve vnitrozemí a je tu ukrutná vlhkost vzduchu, potíte se už jen při pohledu na klubovnu. Tam vás mimochodem nepustí, ale když hodně prosíte, můžete nahlédnout do chodby celé vyložené dřevem se jmény všechy mistrů klubu od roku založení. Atmosféra na vás dýchá odevšad. První tee je přímo pod terasou klubovny, odkud vás velmi kriticky pozorují od servézy místní senioři. První jamka je krátký PAR 4 přes údolí. Při vytažení driveru nelze přeslechnout významné zamručení nad vámi. A po zavěšení eaglu na první jamce se z 300 m dálky ozve sympatický potlesk. Ještě dvojku jsem dal na birdie a pak už mě malé kompaktní hřiště s velkým množstvím palem nepustilo. Ale můj první výsledek pod 80 mi tohle hřiště zaryl do paměti.

Las Palmas
IMG_5070.JPG

Anfi Tauro
IMG_5199.JPG

Salobre
IMG_5233.JPG

Meloneras
IMG_5293.JPG
 
Upraveno:
To jsi vsechno dal behem jedne dovolene?

Nene, na každých 14 dní připadly čtyři 18ky, Anfi jsem hrál 2x a nedala mi svině ani jednou byť jen čuchnout.
 
GOLF V ALPÁCH

Vytáhl jsem svoji manželku ze všech nejmilejší do Rakouska, děti na táboře, tak jsme si urvali 4 hrací dny. K tomu jsme si přizvali staré známé, takže jsme to odchodili ve 4 lidech.

BYDLENÍ

Původně jsme chtěli bydlet u Hovorků v Pensionu Bohemia v Zell am See, ale tam letos rekonstruují, takže jsem jako pořadatel zvolil http://www.pensiontyrol.com/cs/. Cena € 43 za polopenzi je pro golfistu vynikající, nešlo o žádný zbytečný luxus, ale také nic na vytknutí.

Program byl naplánován následně:

7. července 2019
MARIA ALM https://www.golf-urslautal.at
11:45 příjezd na Maria Alm - Urslautal, oběd
13:00 tee time venkovská hra, pastviny v okolí, hřište ve vynikající kondici, zábavné, přirozeně zapracované do terénu, spousty lučních biozon, žádné umělé načančanosti, hezká restaurace.
19:00 večeře na penzionu, před tím check – in, vzdálenost 3 minuty https://goo.gl/maps/ZY6edJkTHWKhiqSw8


8. července 2019
GOLDEGG https://golfclub-goldegg.com/
9:15 odjezd na hřiště, cesta 40 minut https://goo.gl/maps/QULBQegVhDTUJP456
10:30 tee time vysokohorská turistika s golfovým náčiním, hřiště opět venkovské, kopce jak chceš, v ČR asi jako Ypsilonka bez ozdob, fyzicky dost makačka, pršelo jen 14 jamek /bohužel/; slabší restaurace.

9. července 2019
ZELL AM SEE https://www.golf-zellamsee.at/en
9:15 odjezd na hřiště, hráli jsme lehčí Kitzsteinhorn course https://www.golf-zellamsee.at/en/golf-courses/course-kitzsteinhorn,
cesta 25 minut https://goo.gl/maps/Cg7cPPUvY8iwqn9s5,
10:20 tee time rovinaté hřiště, výhledy, jezera, pár vodotrysků, ale opět spousta ploch v přirozeném stavu, od té doby co jsem tam byl naposledy, mám za to, že okolí nechávají víc přirozené, nevím, jestli je to na nátlak místních zelených, ale rozhodně to nevadí; skvělá restaurace.

10. července 2019
BRANDLHOF https://www.brandlhof.com/en/golf/
ráno balení
8:45 odjezd na hřiště, cesta 13 minut https://goo.gl/maps/2UEWxJ443KjhyPPw7
9:30 teetime hra na rovině sevřené alpskými horami, údolí řeky Saalach, přes kterou se často hraje, já jen 3x i do ní, asi Top tohoto výletu.
14:30 oběd,
16:00 odjezd
22:15 příjezd domů

Využili jsme https://www.golf-alpin.at/en/golf-alpin-card/ takže průměrná sleva € 15 na fee, jsou hotely, které mají i smlouvu s hřištěm, a Golf Alpin vyjde ještě levněji, ale my jsme zas dost levně bydleli.

Foto z Brandlhofu


7697

7698
7699
7700
7701
7702
 
GOLF V ALPÁCH 2

Když už se tak hezky rozepsal @Sauron (mimochodem jsem podobnou sadu hřišť hrál s pobytem u Svejkovských v Mittersillu a taky si pochvaloval), tak taky něco přidám ostatním k přemýšlení.
On totiž poměr výkon/cena/kvalita golfu v Rakousku vychází oproti českým hřištím vícě než dobře.

Bydlení a hra o kus blíž ČR - Hinterstoder, 140 km od hranic, Hotel Sonnfeld - o něco dražší, ale úžasný servis i s koncertem + místní karta Pyhrn-Priel Card se spoustou mimogolfové zábavy zdarma

18ti jamkových Hřišť je do 50 km 5, hráli jsme 3

Windischgarsten https://www.dilly.at/
nesmírně pestré hřiště propletené v údolí s na přilehlých stráních a kopcích, i s průchodem mezi domky a delšími přechody
příjemná cenová politika, zejména hra v Po a ČT za cenu odpovídající výši hracího HCP (min 15EUR)
restaurace na úrovni za standardní ceny, hned vedle klubovny je krásné přírodní koupaliště (viz karta Pyhrn-Priel Card)
hráno 2x, překvapivě právě v Po a ČT

Ennstall http://www.glcennstal.at/
typické rakouské hřiště v údolí, hratelné a v dobré kvalitě
možno hrát na vouchery 1fee2hraci nebo na fairway2hotel za 1/2 ceny fee
nezapomenout repelent, ale zbytek bezva hra mezi rakouskými důchodci
restaurace a zázemí v rakouském standardu, tzn. všechno funguje a člověk si připadá jako host

Kirchham http://www.golfclubtraunsee.com/de/
hřiště s neuvěřitelnými jamkami, částečně na svahu, částečně v údolí - krátké i dlouhé, doglegy i rovné, do kopce + z kopce + do úplné díry, voda, písek, prostě všechno
možno hrát na vouchery fairway2hotel za 1/2 ceny fee + dětská cena pro studenty, a to i věčné ( info pro @JanKostalCZE ) ....
doporučuju dobře se připravit na každé jamce a mít velkou představivost, protože některé jamky jsou hóóódně atypické
najedli jsme výborně

Jen bych to ještě shrnul - už jsem absolvoval v Rakousku těch hřišť opravdu ke dvaceti nebo možná i víc (můžu v případě zájmu okomentovat i další).
Ale zatím jsem nenarazil narozdíl do ČR na hřiště vyloženě špatné, v mizerné kondici nebo s mizerným servisem. To se prostě v Rakousku nesluší a nedělá. A hlavně slovo GOLF v Rakousku neznamená VYNÁSOB CENU TŘEMA a BUDE TO TAK AKORÁT
 
V rámci krátkého výlet do Irska a Severního Irska jsme stihli i dvě hřiště, první na okraji Belfastu - Castlereagh Hills, parkové hriště, par 69, kratší ale technické, ve středu odpoledne tam nebyla ani noha. Na recepci velmi příjemný starší pán, ptal se odkud jsme, jestli jedeme na Open a kdo si myslíme, že vyhraje, odpověď že Koepka ho moc nenadchla :)

Jinak stav hřiště naprosto famózní, předpokládám, že je to low cost hřiště ( cena fee 570 Kč / 20 liber ) ale tohle nemáme ani v Beřovicích, srovnal bych to asi s Pyšely, co sem měl možnost hrát akorát mnohem zelenější ( logicky díky počasí ), greeny neuvěřitelně rychlé, snad to bude vidět z fotek níže. Půjčený sem měl set starých Wilsonů na grafitovém shaftu a takhle snadno hratelné hole sem v ruce ještě neměl. První tři jamky dokonce v paru.

7851
7852
7853
7854
7855
7856



Den po Open jsme se přesunuli zpět do Dublinu a spali přímo na hřišti v Castleknock golf clubu.
Cena za 3 lůžkový pokoj se snídaní a 3x fee byla 10 000 Kč.
Ač domluveno 1/2 roku dopředu, tak někdo odvezl levý set pryč a vypadalo to, že ze hry nic nebude ale vložila se toho manažerka hotelu, obvolala kluby a okolo a jeden set nakonec sehnala. Navíc nám jako omluvu za 2 sety a 2 buggy účtovali jen 50€, palec nahoru!
Kvalitu hracích ploch nemá smysl komentovat, opět top, rychlé greeny, perfektní fairwaye. Tady už bylo i dost živo, hlavně flajty seniorů, takhle nějak se vidím v důchodu trávit čas :)
Hřiště delší, par 72 a hodně vody, hrál sem s mixem TM holí, bez wedží a s patrem na pravou stranu, takže skoré sem nepsal, jen si vychutnával hru. Kluci si v pro-shopu koupili FJ trička, měli akci 2 za 99€, po hře jsme seděli ještě dvě hodiny na terase, kde je výhled na 9. i 18. jamku, obě tří pary přes vodu, takže o zábavu k jídlo bylo postaráno.

7857
7858
7859
7860
7861
7862
7863



Musím říct, že Irsko a hlavně Severní Irsko udělalo velký dojem a myslím, že příští léto je destinace na dovolenou jasná.
 
Haugschlag

S @requo jsme se plácli přes kapsu a vyrazili do zahraničí, navíc jsme ekonomicky a ekologicky spojili příjemné s užitečným a jako dopravní prostředek zvolili nenápadně oranžovou dodávku Citroen, ve které jsme cestou zpět vezli kurník pro mé golfové slepice. Vozidlo na golf je to zcela perfektní, protože krom golfového vybavení si sebou můžete vzít i vlastní postele, sekačku, bar, nevěstinec a záchod!

Cesta z Prahy krásné 2 hodinky. Zázemí resortu (hotel a restaurace) osciluje mezi *** a ****. Hodně vysoko to zvedá český personál, který je úslužný, veselý a skvěle vaří. Trochu dolů to sráží rakouský management (tvářící se jako pr*el) a především drobně omšelé zařízení celého provozu, kde prostě od Leading Golf Course of Austria čekáte trošku víc. Ale což, nejeli jsme sem kvůli mramorovýmu hajzlu, ale kvůli hřištím:

Waldviertel

Za mě jednoznačně lepší - jamky jsou pestřejší, víc pracují s terénem a především - nejsou to rovné dálnice atakující 500m, ale hezky to kličkuje v lese a každá jamka je pro mě bez problémů v PARu dostřelitelná. Navíc 9ka končí u klubovny, takže potěší možnost dát si pauzu.

Haugschlag

Především ze střední části druhé devítky tu na mne dýchá potřeba hřiště natahovat, aby se dostalo na co nejvíc metrů. Jamky 11 - 14 jsou v podstatě rovné ultradlouhé nesmysly, které nenutí hráče extra přemýšlet, ale jen to pálit do dálky. Zbytek je designově skvostný.

Obě předchozí 18ky jsou patrně hned po Kanárských ostrovech tím nejlepším, co jsem kdy hrál. Veškeré hrací plochy jsou zcela bezchybné a i v tom největším vedru krásně zavlažené. Bunkery plné perfektně hratelného písku, značení srozumitelné.

Překvapilo mne, že okolí jamek je v podstatě neudržované a jakmile to pošlete do lesa, v podstatě to nemá smysl řešit, protože jen vlez do něj se rovná rozervanému triku a sebevědomí. Asi mají vyzkoušeno, že to hře prospívá. Ale já osobně bych vítal kraje lesů vyčištěné, abych si aspoň míč mohl vzít, když už ne hrát.

Herrensee

18ti jamková akademie cca 10 minut cesty od Haugschlagu. V menším parku je tu naskládáno 18 greenů o průměru cca 10m a délce jamek 60 - 120 m. Naprosto skvělé pro trénink krátké hry. K tomu krásná kavárnička a veliký Proshop.

Závěr

Tenhle výlet doporučuju na 1000%. Za 2 noci s polopenzí a neomezeným golfem na 3 hřištích dáte ve všední dny v hlavní sezóně 330 Eur, za dalších 20 Eur si můžete přikoupit Mnich. Když budete mít štěstí jako my, tak na hřišti v podstatě nikoho nepotkáte (myslím, že jestli jsme dohromady viděli 20 golfistů, tak je to hodně) a užijete si nekonečný moře fantastického golfu. My dali s Michalem za 48 hodin 106 jamek a myslím, že to bylo tak akorát:-D.

IMG_7555.JPG
IMG_7558.JPG
IMG_7570.JPG
IMG_7585.JPG
IMG_7593.JPG
IMG_7598.JPG
 
Včera mi došla zajímavá nabídka z Haugschlagu, kde mají akční nabídku na obdobný pobyt - https://mailchi.mp/38168a5a641d/herrliche-sommernews-aus-dem-waldviertel?e=a03c6fa0b3. Jinak na Haugshlag jezdím pravidelně mnoho let a letos mi připadalo, jako by měli ekonomické problémy. Hřiště jsou stále krásná a pořád ve velice dobrém stavu. I když na začátku léta měli lehce vyschlé fairwaye, což se dříve nikdy nestávalo. Slunečníky u klubovny jsou totálně orvané a celkově začíná zázemí působit omšele, přesně jak píše mkopcak. O tom, že se hledají ekonomicky nasvědčuje i to, že letos poprvé tam nelze uplatnit voucher 2 v 1, což na hřišti u hranic s Českem považuji za ekonomický nesmysl ( stejně tam hrajete po 16 hodině za polovic ). Nicméně mne to nepřekvapuje .poté, co jsme jednali s jejich rakouským manažerem hřiště. Je to arogantní a naprosto neochotný člověk.
 
Včera mi došla zajímavá nabídka z Haugschlagu, kde mají akční nabídku na obdobný pobyt - https://mailchi.mp/38168a5a641d/herrliche-sommernews-aus-dem-waldviertel?e=a03c6fa0b3. Jinak na Haugshlag jezdím pravidelně mnoho let a letos mi připadalo, jako by měli ekonomické problémy. Hřiště jsou stále krásná a pořád ve velice dobrém stavu. I když na začátku léta měli lehce vyschlé fairwaye, což se dříve nikdy nestávalo. Slunečníky u klubovny jsou totálně orvané a celkově začíná zázemí působit omšele, přesně jak píše mkopcak. O tom, že se hledají ekonomicky nasvědčuje i to, že letos poprvé tam nelze uplatnit voucher 2 v 1, což na hřišti u hranic s Českem považuji za ekonomický nesmysl ( stejně tam hrajete po 16 hodině za polovic ). Nicméně mne to nepřekvapuje .poté, co jsme jednali s jejich rakouským manažerem hřiště. Je to arogantní a naprosto neochotný člověk.

Je to tak, stoly na terase, plus slunečníky nejsou jen lehce omšelé, prostě vypadají jako u občerstvení s párky u českého rybníku. Prý to "česká obsluha" s kterou jsme kecali s provozovatelem řeší, je na to i dost negativních recenzí dle jejich slov, ale vedení to prostě z nějakého důvodu neřeší. Je to škoda, tak krásné hřiště, vcelku i pěkný hotel, ale ten vnitřek a vybavení vypadá prostě o dvě třídy níž... a tím nemyslím designem (proč ne retro a nějaký styl), ale zanedbaným stavem.
 
Je to tak, stoly na terase, plus slunečníky nejsou jen lehce omšelé, prostě vypadají jako u občerstvení s párky u českého rybníku. Prý to "česká obsluha" s kterou jsme kecali s provozovatelem řeší, je na to i dost negativních recenzí dle jejich slov, ale vedení to prostě z nějakého důvodu neřeší. Je to škoda, tak krásné hřiště, vcelku i pěkný hotel, ale ten vnitřek a vybavení vypadá prostě o dvě třídy níž... a tím nemyslím designem (proč ne retro a nějaký styl), ale zanedbaným stavem.
Někde jsem četl že je tam nový majitel , místo voucheru 2v1 ted mají slevu 25% na hru a ve středu golf and schnietzel :) , ale hřiště z mého pohledu bylo super , den před tím na Mnichu to byla katastrofa , tvrdé jak beton a ferveje místy spálené do černa jakoby tam hořelo .
 
Golf Resort Achental
Nachcazi se na jihu Nemecka u rakouskych hranic, 18 skvele zasazenych jamek, ktere stavem hriste strci do kapsy jakekoliv hriste v sirokem okoli, kdyby vsechna hriste mela greeny jako tady odpaliste, byl by svet o neco lepsi, par 72 a 5835m neni zavratna delka, ale pocet vodnich prekazek a stromu nedela hriste jednoduchym
Ma hra dnes neskutecne lepidlo vcetne tap-in eaglu na 16. jamce :) prihra 3kovem ze 199m
A779E75C-78E4-4A7B-922E-CF081EDDBA92.jpeg
2FF860AC-BB8E-4925-8596-BCABABAF0FB1.jpeg
B6599278-12B4-4DEB-A2CA-77CC180CC08D.jpeg
566DF0D1-6221-4517-82EF-9019DB83E3AF.jpeg
A989B463-FB4B-483D-8A13-882C2868841B.jpeg

36C2B6CB-12AF-4775-AD2D-913A4E24BDE9.jpeg
 
Upraveno:
Nebyl jste někdo v Bergamu a okolí? Letím v listopadu na Barcelona - Slavia a zpět mám krátký stop v Bergamu ( asi 8h čas ) a napadlo si jít někam zahrát. Než začnu googlit, nemá někdo osobní zkušenost s nějaký hřištěm v okolí?
 
na tohle hřiště bych asi potřebovala pytel míčků :eek:
Pojedeme spolu, dámskou jízdu. Co ty na to?
 
Pojedeme spolu, dámskou jízdu. Co ty na to?
Klidně bych jela, ale netuším kdy. Měla jsem problém odehrát i jamkovku...( najít termin)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom