Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Hole

macdav

Guru fóra
Jméno
David
Přijmení
Machač
Klub
Black Bridge, ČGK
HI (HCP)
16,6
Vím, že asi otvírám trochu neobjektivní téma, ale dá se říct, že nějaká značka je lepší a železa, jiná na dřeva, jiná na wedge, co třeba putter?
Podle toho co sleduji, to vypadá, že mezi dřevy/drivery není nic lepšího než TaylorMade, wedge snad Titleist, prý byl dobrý Cleveland, ale už to není taky co bývalo.
Jsem si vědom, že je to dost individuální, ale přeci...
Díky za názory.
 
Nevim, odkud se vzalo, ze Cleveland wedge uz nejsou co byvavalo. :) Titleist dominuje, ale to je dano hlavne poctem hracu na Tour.

Me prijde, ze jsou znacky, ktere nektere vyrovky delaji konzistentne dobre... jine treba model od modelu. Ohledne kvality zde byla pekna diskuse s @Michal Prokop
 
Btw. k nedávnému článku o shaftech... má smysl u výrobců hlav očekávat kvalitu v jejich základních shaftech, nebo prostě je to už tak, že prostě hlavy ok, plus minus je to stejné, materiály podobné, ale tu kvalitu a konzistenci úderů dodává až právě správně zvolený shaft?
 
Btw. k nedávnému článku o shaftech... má smysl u výrobců hlav očekávat kvalitu v jejich základních shaftech, nebo prostě je to už tak, že prostě hlavy ok, plus minus je to stejné, materiály podobné, ale tu kvalitu a konzistenci úderů dodává až právě správně zvolený shaft?
Podle me je to kombinace.
Kuprikladu cog ci to jak se hul chova pri mishitu je v hlave. Celkovy vykon ale zase zajisti kombinace hlavy a shaftu.

Zajimave je i to, jake shafty dava vyrobce jako default. Zejmena u drev se proste casto vyskytovaly ruzne osizene varianty ala Aldida for Callaway atp.
Naopak nekteri vyrobci davaji zdarma moznost sahnout po kvalitnim shaftu i bez priplatku atp. Kvalitni zde myslim znackovy a drazsi kus (obecne tzv. priplatkovy). Kvalitni shaft je dle meho kazdy co sedi danemu hraci.
 
Vím, že asi otvírám trochu neobjektivní téma, ale dá se říct, že nějaká značka je lepší a železa, jiná na dřeva, jiná na wedge, co třeba putter?
Podle toho co sleduji, to vypadá, že mezi dřevy/drivery není nic lepšího než TaylorMade, wedge snad Titleist, prý byl dobrý Cleveland, ale už to není taky co bývalo.
Jsem si vědom, že je to dost individuální, ale přeci...
Díky za názory.

Můj neobjektivní názor daný pozorováním:

Drivery - Ping, TaylorMade
Dřeva - Callaway, TaylorMade
Hybridy - nikdo nevyčnívá
Železa - Ping, Titleist
Wedge - Titleist, Cleveland
Puttery - Titleist

a dvě extra kategorie :D
Marketing - TaylorMade, Callaway
Engineering - Ping, Titleist

Každopádně jsou rozdíly velmi malé a určitě bych nepoužil větu "není nic lepšího než..", nejvíc by se tomu asi blížily puttery od Titleistu. Nadruhou stranu jsou teď na PGA tour hitem červené puttery od TaylorMadu..a jak říkáš, je to dost individuální.
 
Co se tyce Titleistu, obrovskym tempem ubyva hraju na tour, kteri hrajou titleist hole, mice hraje vetsina, ale hole uz tolik netahnou

Podle meho nazoru:
Drivery, dreva, hybridy: Callaway, TaylorMade
Zeleza, wedge: Mizuno, Ping, Srixon, premiove znacky (Miura, Honma, PXG)
Puttery: je to prevazne o pocitu, nedokazu urcit nejlepsi
 
Co se tyce Titleistu, obrovskym tempem ubyva hraju na tour, kteri hrajou titleist hole, mice hraje vetsina, ale hole uz tolik netahnou

Podle meho nazoru:
Drivery, dreva, hybridy: Callaway, TaylorMade
Zeleza, wedge: Mizuno, Ping, Srixon, premiove znacky (Miura, Honma, PXG)
Puttery: je to prevazne o pocitu, nedokazu urcit nejlepsi
Souhlas.
Tou vybavou na tour: neni to spise o sponsoringu? Titleist jde ale dolu, o tom zadna. To same i TM. Naopak Calla je ted na vzestupu temer ve vsem.

Osobne si myslim, ze i s mici to brzy bude jine. Doba kdy ProV bylo jinde nez zbytek is over.

Bottom line je, ze na prodeji holi temer nikdo nevydelava, takze to bude jeste dost zajimave..
 
Ja si osobne myslim, ze nema cenu koukat na to cim hrajou profici na PGA tour. Oni hrajou vzdy s holema sponzora i kdyby se meli trapit - dobry priklad je podle mne McIlroy-uv prechod k Nike - okamzite po prechodu jeho vysledky sli hodne dolu.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Ja si osobne myslim, ze nema cenu koukat na to cim hrajou profici na PGA tour. Oni hrajou vzdy s holema sponzora i kdyby se meli trapit - dobry priklad je podle mne McIlroy-uv prechod k Nike - okamzite po prechodu jeho vysledky sli hodne dolu.
Jj, tady trosku rychleji svihaj a trefuji sweet :))
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom