Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Greenkeeper - lákalo by vás to?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Kdo by chtel byt greenkeeperem? Kdo si na zahrade udrzuje dokonaly travnicek? Kdo se rad opaluje na slunicku, kazdy den kavicka na golfovem hristi? :)

Nu, tricha nadsazky na uvod, ale je tu tema, ktere je venovano tem, co udrzuji dokonale koberce v prirode! Nekdo nejaky pekny zazitek, zkusenost?
 
Kdo by nechtěl vstávat každý den ve 4 a ve chcanci a kose sekat hřiště ještě za tmy s vědomím, že na něj logicky nikdo hrát nepřijde:).

S údržbou hřiště v podstatě nepřijdu do styku (nemyšleno vlastní v Hořehledech), alespoň ne přímo. Většinou si na ně člověk vzpomene, když se brouzdá po kolena vysokou trávou a přemýšlí proč ji ku*va nikdo neposekal. Málokdy je to vina greenkeepera, protože mi věřte, že ten by byl nejradši, kdyby bylo hřiště bez vody, bunkerů, stromů a modelací, protože pak by se udržovalo mnohem snáze. Za těmito kroky je třeba hledati managery, designéry a stavitele, kteří si myslí, že ostrůvky metrové trávy hru zpestří a hřiště udělají zajímavým:).

Jedna nepříjemná zkušenost s údržbou mi na mysl vytane při vzpomínce na Barboru. S @honza62 a @requo jsme tam před 1,5 rokem hráli na podzim. Byla luxusní krásná sobota, kolem 10h se zvedla mlha. A ty lenoši, přestože měli celkem plný hřiště, se ani neobtěžovali setřít na greenech rosu. Natož je posekat. Ani telefonát s prosbou na recepci nepomohl, museli jsme si počkat až to uschne.
 
Upraveno:
Kdo by nechtěl vstávat každý den ve 4 a ve chcanci a kose sekat hřiště ještě za tmy s vědomím, že na něj logicky nikdo hrát nepřijde:).

S údržbou hřiště v podstatě nepřijdu do styku (nemyšleno vlastní v Hořehledech), alespoň ne přímo. Většinou si na ně člověk vzpomene, když se brouzdá po kolena vysokou trávou a přemýšlí proč ji ku*va nikdo neposekal. Málokdy je to vina greenkeepera, protože mi věřte, že ten by byl nejradši, kdyby bylo hřiště bez vody, bunkerů, stromů a modelací, protože pak by se udržovalo mnohem snáze. Za těmito kroky je třeba hledati managery, designéry a stavitele, kteří si myslí, že ostrůvky metrové trávy hru zpestří a hřiště udělají zajímavým:).

Jedna nepříjemná zkušenost s údržbou mi na mysl vytane při vzpomínce na Barboru. S @honza62 a @requo jsme tam před 1,5 rokem hráli na podzim. Byla luxusní krásná sobota, kolem 10h se zvedla mlha. A ty lenoši, přestože měli celkem plný hřiště, se ani neobtěžovali setřít na greenech rosu. Natož je posekat. Ani telefonát s prosbou na recepci nepomohl, museli jsme si počkat až to uschne.

Mám stejnou zkušenost, už jsem tam nikdy nejel...
 
Bily greenkeeper dnes na Botanice (ten robutek na cvicnem greenu o odpaliste jednicky)

1E27B620-B1CB-4050-8F5D-1F6B36238840.jpeg
 
greenkeepera bych dělat (profesionálně) nechtěl, vůbec bych pak neměl čas ani chuť na golf, viz jak píše @mkopcak

ale mám celkem dost dobrou představu, co je to za práci, vlastní osobní zkušenost - viz. zdejší archiv

otázka je , zda rosa na grýnech a neposečené grýny FW nebo jinde je vlastně chyba greenkeepera. tipl bych si, že to bude spíše chyba majitele nebo provozovatele hřiště, který šetří na údržbě

co se týče rosy na grýnech, 1) škoda ji nechat uschnout - je to vláha pro trávník a ideální složení vody, 2) déle vlhký trávník = větší prostor vzniku chorob, plísní, mechu, sinic apod. , 3) patuje se na tom na ho.no
 
Tak greenkeepera by mě i bavilo dělat :-D ale pouze jako Forest Gump ..
Náročná práce s nevděčným výsledkem.
Na druhou stranu stejně jako každý hráč by měl být sám sobě rozhodčím, tak by měl být i greenkeeperem. :)
Třeba vřele všem doporučuju si prolistovat tuhle knížku ..
7264
 
otázka je , zda rosa na grýnech a neposečené grýny FW nebo jinde je vlastně chyba greenkeepera. tipl bych si, že to bude spíše chyba majitele nebo provozovatele hřiště, který šetří na údržbě

Tak z tohoto úhlu pohledu je vlastně chyba majitele/ provozovatele uplně všechno:).
 
Tak z tohoto úhlu pohledu je vlastně chyba majitele/ provozovatele uplně všechno:).
Ano je to jistý úhel pohledu, pokud tuto povinnost nedeleguje/nenařizuje, nemůže ani nic namítat, že nic nedělali, musí to udělat sám.
 
Kolik za takovou drinu na hristi ten clovek bere?

Tolik co popelar, kuchar, automechanik, reditel banky nebo svarec. Nekde mezi 10 000 az 100 000 Kc. Co je to za otazku?
 
Tolik co popelar, kuchar, automechanik, reditel banky nebo svarec. Nekde mezi 10 000 az 100 000 Kc. Co je to za otazku?
Normální otázka? Nikdy jsem se s tím nesetkal tak nevím jak jsou placení takovýhle zaměstnanci . Kornkdyž říkáš , že tam jsou od rána do večera. A kde kuchař nebo číšník bere 100k? Já, že bych opustil svoji reatauraci a nechal se tam zaměstnat :p:D
 
Normální otázka? Nikdy jsem se s tím nesetkal tak nevím jak jsou placení takovýhle zaměstnanci . Kornkdyž říkáš , že tam jsou od rána do večera. A kde kuchař nebo číšník bere 100k? Já, že bych opustil svoji reatauraci a nechal se tam zaměstnat :p:D

Jako všichni ostatní zaměstnanci na světě jsou placeni podle svých kvalifikací, pečlivosti, spolehlivosti a dle možností a potřeb svého zaměstnavatele. A stejně jako jsou na světě kuchaři, co dělají za 10 000 Kč, tak jsou na světě kuchaři co dělají za 100 000 Kč. A podobně to bude s greenkeepery...
 
Kucharu, co berou 100K neni az tak uplne malo... urcite vice nez reditelu bank :)
 
Kucharu, co berou 100K neni az tak uplne malo... urcite vice nez reditelu bank :)
To mluvíte o české republice a hotelech HILTON A KEMPINSKI??
Jinak zbytek je asi dřina a max průměrná mzda.
 
To mluvíte o české republice a hotelech HILTON A KEMPINSKI??
Jinak zbytek je asi dřina a max průměrná mzda.
Troufam si tvrdit, ze v praze je techto restauraci o poznani vice... mluvim o sefkucharich samozrejme.
Kazdopadne je toto asi off topic debata.
 
Je zvláštním způsobem povznášející máchat se po krk v golfovém rybníčku při vytrhávání rákosu, na mysl vám přijdou všelijaké věci:

- To bahno musí bejt bezedný, protože přestože při každym kroku vám mezi prstama projede 10 míčů, nikdy nevykouknou až na hladinu.
- Tohle místo by bylo perfektní na schování mrtvoly.
- Že ten sviňskej rákos celkem řeže do rukou i přes rukavice.
- Snad manželka nebude moc řvát, když její růžový crocsy zmizely nenávratně v bažině po prvních dvou krocích.
- Proč to tchán při stavění tenkrát nevyložil fólií, díky který byste teď neměli spálenej krk a pleš a na každym uchu 30 štípanců od komárů.
- Smrdí to kvůli spláchnutý močůvce z polí, rybám plovoucím břichem vzhůru a nebo je tu fakt někde ta mrtvola?!
- Někde by tu měla bejt ta hluboká díra pro ryby na zimu, musim dávat bacha.
- Glogloglogloglo...
- Tohle by mohla bejt fajn činnost pro pražský hipstery. Kolik by tak mohli zaplatit za to, aby mohli tahat rákos z rybníku?
- Hele, mrtvola!
- Jak dlouho můžu mít na šourku pijavici, než ztratím vědomí?

P.S.: Kdo bude zítra první na 2ce, najde kolem rybníku vyházenejch asi 150 míčů a drivingovej je jen každej druhej!

IMG_7390.jpg
 
Je zvláštním způsobem povznášející máchat se po krk v golfovém rybníčku při vytrhávání rákosu, na mysl vám přijdou všelijaké věci:

- To bahno musí bejt bezedný, protože přestože při každym kroku vám mezi prstama projede 10 míčů, nikdy nevykouknou až na hladinu.
- Tohle místo by bylo perfektní na schování mrtvoly.
- Že ten sviňskej rákos celkem řeže do rukou i přes rukavice.
- Snad manželka nebude moc řvát, když její růžový crocsy zmizely nenávratně v bažině po prvních dvou krocích.
- Proč to tchán při stavění tenkrát nevyložil fólií, díky který byste teď neměli spálenej krk a pleš a na každym uchu 30 štípanců od komárů.
- Smrdí to kvůli spláchnutý močůvce z polí, rybám plovoucím břichem vzhůru a nebo je tu fakt někde ta mrtvola?!
- Někde by tu měla bejt ta hluboká díra pro ryby na zimu, musim dávat bacha.
- Glogloglogloglo...
- Tohle by mohla bejt fajn činnost pro pražský hipstery. Kolik by tak mohli zaplatit za to, aby mohli tahat rákos z rybníku?
- Hele, mrtvola!
- Jak dlouho můžu mít na šourku pijavici, než ztratím vědomí?

P.S.: Kdo bude zítra první na 2ce, najde kolem rybníku vyházenejch asi 150 míčů a drivingovej je jen každej druhej!

Zobrazit přílohu 7572

Nasaď tam amury, ti to sežerou...
 
Nasaď tam amury, ti to sežerou...

Je videt, ze jsi golfista profesional, ale rybar amater. Amuru tam mam ve 3 etapach asi
200 ks a nesezrali ani korinek, svine liny! Mozna zerou ty golfovy mice🧐.
 
Je zvláštním způsobem povznášející máchat se po krk v golfovém rybníčku při vytrhávání rákosu, na mysl vám přijdou všelijaké věci:

- To bahno musí bejt bezedný, protože přestože při každym kroku vám mezi prstama projede 10 míčů, nikdy nevykouknou až na hladinu.
- Tohle místo by bylo perfektní na schování mrtvoly.
- Že ten sviňskej rákos celkem řeže do rukou i přes rukavice.
- Snad manželka nebude moc řvát, když její růžový crocsy zmizely nenávratně v bažině po prvních dvou krocích.
- Proč to tchán při stavění tenkrát nevyložil fólií, díky který byste teď neměli spálenej krk a pleš a na každym uchu 30 štípanců od komárů.
- Smrdí to kvůli spláchnutý močůvce z polí, rybám plovoucím břichem vzhůru a nebo je tu fakt někde ta mrtvola?!
- Někde by tu měla bejt ta hluboká díra pro ryby na zimu, musim dávat bacha.
- Glogloglogloglo...
- Tohle by mohla bejt fajn činnost pro pražský hipstery. Kolik by tak mohli zaplatit za to, aby mohli tahat rákos z rybníku?
- Hele, mrtvola!
- Jak dlouho můžu mít na šourku pijavici, než ztratím vědomí?

P.S.: Kdo bude zítra první na 2ce, najde kolem rybníku vyházenejch asi 150 míčů a drivingovej je jen každej druhej!

Zobrazit přílohu 7572

A to jsem te chtěl poprosit, aby si mi schoval nějaké ty doutníky, co tam vyrostou, jako dekoraci a ty to cely sesekaš!

Jinak nezáviděníhodná práce, to bahýnko musí být vyživný. To foto je dobré, člověk si více uvědomí, jaká je to vlastně dřina, aby pár exotů mohlo chodit po upraveném hřišti a bouchat do toho malého, dimplovaného nesmyslu. Díky! :up:
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom