Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfové pojištění - ano, ne, jaké?

Ahoj, tomu nelze rozumět a neb mi to selský rozum nebere, nečlen zaplatí fee stejně při normální hře jako i turnaji a potom při turnaji je ta nádstavba za. ..... ( jídlo rozhodčí ...)
Tedy rozumím tomu tak, že při běžné hŕe jsem v rámci fee připojišťen a při turnaji ne?!
Toto, ale nikdo neuvádí v propozicích turnajů, ptám se proč to zkušení matadoři organizačně zběhlí neuvádí??
To potom cena fee pro turnaj by měla být nižší o tuto položku!

Neni mou povinnosti kohokoli pojistovat, pojistit se mas predevsim sam. Ja nabizim svym navstevnikum tento benefit.
 
U pojisteni je rozdil, pokud jde o rekreacni hru nebo turnaj, pripadne jina organizovana akce. Napr. bys u nas v Horehledech zpusobil nejakou skodu, tak jsi pojisten jakozto clen v bezne hre i turnaji. Neclen jen v bezne hre.

Chápu benefit a díky za něj.

Ale pořád úplně nerozumím obecně tomu rozdělení obecně... zeptám se úplně blbě. Tzn. když budu poptávat pojistku, aby mi kryla golf, tak se nejprve podívám do svých různých pojistek, které mám, co mi kryjí (jde mi hlavně o způsobenou škodu, případně úraz... neřeším teď hio, krádež holí atd), tak když tam bude, že kryje běžné sportovní aktivity... vztahuje se to na golf veškerý, nebo jenom nějakou jeho část - sportovní, rekreační?

Tzn. když se účastním někde HCP turnaje, který hraje pár lidí, už je to sportovní aktivita, kdežto když si stejných pár lidí jde zahrát nesoutěžní výsledek, tak to je sportovní nebo rekreační aktivita?

Asi dokážu pochopit sportovní turnaje, ligu atd... ale lokální turnájky, polorganizované sranda matche, texasy atd... ?
 
Chápu benefit a díky za něj.

Ale pořád úplně nerozumím obecně tomu rozdělení obecně... zeptám se úplně blbě. Tzn. když budu poptávat pojistku, aby mi kryla golf, tak se nejprve podívám do svých různých pojistek, které mám, co mi kryjí (jde mi hlavně o způsobenou škodu, případně úraz... neřeším teď hio, krádež holí atd), tak když tam bude, že kryje běžné sportovní aktivity... vztahuje se to na golf veškerý, nebo jenom nějakou jeho část - sportovní, rekreační?

Tzn. když se účastním někde HCP turnaje, který hraje pár lidí, už je to sportovní aktivita, kdežto když si stejných pár lidí jde zahrát nesoutěžní výsledek, tak to je sportovní nebo rekreační aktivita?

Asi dokážu pochopit sportovní turnaje, ligu atd... ale lokální turnájky, polorganizované sranda matche, texasy atd... ?
Zodpovím ti to, jen co budu mit info primo od zdroje.
 
Chápu benefit a díky za něj.

Ale pořád úplně nerozumím obecně tomu rozdělení obecně... zeptám se úplně blbě. Tzn. když budu poptávat pojistku, aby mi kryla golf, tak se nejprve podívám do svých různých pojistek, které mám, co mi kryjí (jde mi hlavně o způsobenou škodu, případně úraz... neřeším teď hio, krádež holí atd), tak když tam bude, že kryje běžné sportovní aktivity... vztahuje se to na golf veškerý, nebo jenom nějakou jeho část - sportovní, rekreační?

Tzn. když se účastním někde HCP turnaje, který hraje pár lidí, už je to sportovní aktivita, kdežto když si stejných pár lidí jde zahrát nesoutěžní výsledek, tak to je sportovní nebo rekreační aktivita?

Asi dokážu pochopit sportovní turnaje, ligu atd... ale lokální turnájky, polorganizované sranda matche, texasy atd... ?
To nemusíš chápat ani pochopit, stačí si uvědomit , že svými vyjímkami a omezeními se ze své zodpovědnost za plnění snaží slovíčkami a pokroucenými paragrafy , kde je možný různý výklad zcela oprostit a nebo zminimalizovat plnění. HLAVNĚ ZAPLAŤ A NIC PO NÁS NECHTĚJ. Vše záleží na prvním zápisu školní události a dobrý pojišťovatel, který ti vše ještě vysvětlí a doporučí.
 
Já vám nevím, pročítám pojistné podmínky různých pojišťoven a o "organizovaném sportu" (výluky, neplnění) nikde není zmínka, všude píší jen o "rekreačním sportu" - nejčastější příklady jsou samozřejmě cyklistika a lyžování. To, že jsme organizováni v klubech (ČGF...) ještě nic nemění na tom, že se jedná o rekreační sport.
Jiná pojistka bude ta, o které tu psal @mkopcak , tu má on sjednanou jako golfový resort, to je typ podnikatelské pojistky, tam jsou zase ty podmínky jiné.
Nemám nic proti golfovému pojištění, jen zkoumám, jestli je to (a to si myslím, že je) prostě marketingová záležitost zacílená na solventní skupinu klientů a tudíž, jestliže má někdo (měl by mít každý) pojištění odpovědnosti z občanského života, kryje mu tato rizika jeho už stávající pojistka. Která samozřejmě zahrnuje i další členy domácnosti. Jasně, na golfových pojistkách je tahákem pojištění výbavy, HiO a podobně.
 
No jasně...:sick: bodejť by ti to nepřišlo férové, když jsi na tom zainteresován.

Nejsem, ale proč se zase vezete do mě, místo posouzení produktu. Začíná mi to trochu připadat stoku ve stylu Fcb. Všechno je špatně a na všem jen vyděláváte.

Na golfu jsou snad rozumní lidé a žádní hateři, nebo se snad mýlím?
 
Chápu benefit a díky za něj.

Ale pořád úplně nerozumím obecně tomu rozdělení obecně... zeptám se úplně blbě. Tzn. když budu poptávat pojistku, aby mi kryla golf, tak se nejprve podívám do svých různých pojistek, které mám, co mi kryjí (jde mi hlavně o způsobenou škodu, případně úraz... neřeším teď hio, krádež holí atd), tak když tam bude, že kryje běžné sportovní aktivity... vztahuje se to na golf veškerý, nebo jenom nějakou jeho část - sportovní, rekreační?

Tzn. když se účastním někde HCP turnaje, který hraje pár lidí, už je to sportovní aktivita, kdežto když si stejných pár lidí jde zahrát nesoutěžní výsledek, tak to je sportovní nebo rekreační aktivita?

Asi dokážu pochopit sportovní turnaje, ligu atd... ale lokální turnájky, polorganizované sranda matche, texasy atd... ?

Kdyz se v tom pokousim najit logiku, tak u turnaje vnimam tu potencialne vyssi rizikovost ve vetsi koncentraci lidi, kterym o neco jde. A je to tak v kazdem sportu bez ohledu na to, jak moc vazne ty turnaje jsou.
 
Nejsem, ale proč se zase vezete do mě, místo posouzení produktu. Začíná mi to trochu připadat stoku ve stylu Fcb. Všechno je špatně a na všem jen vyděláváte.

Na golfu jsou snad rozumní lidé a žádní hateři, nebo se snad mýlím?
Protože když někdo hodí odkaz na své stránky, na produkt, který nabízí přes své stránky, tak co to je? Chodím i na jiné kecací servery a takové příspěvky tam jsou bez milosti mazány.
Golfplan jsme tu myslím dávno rozebírali, je to asi nejznámější golfová pojistka u nás, ale hledáme tu i alternativy a možnosti.
 
Protože když někdo hodí odkaz na své stránky, na produkt, který nabízí přes své stránky, tak co to je? Chodím i na jiné kecací servery a takové příspěvky tam jsou bez milosti mazány.
Golfplan jsme tu myslím dávno rozebírali, je to asi nejznámější golfová pojistka u nás, ale hledáme tu i alternativy a možnosti.

Já jen píši, že mi to připadne fér. Co se týče odkazu, na tom není nic špatného. Kdo chce psa bíti, vždy si hůl najde. Chce se to trochu uvolnit.
 
Protože když někdo hodí odkaz na své stránky, na produkt, který nabízí přes své stránky, tak co to je? Chodím i na jiné kecací servery a takové příspěvky tam jsou bez milosti mazány.
Golfplan jsme tu myslím dávno rozebírali, je to asi nejznámější golfová pojistka u nás, ale hledáme tu i alternativy a možnosti.
To není ničím jiným a nezlobte se na mne nikoho se nechci dotknout je to jen
LIDSKOU ZÁVISTÍ A VYPOČÍTAVOSTÍ
ne abychom byli rádi, že někdo něco nabídne a nenutí, je to jen na zváženi.
 
Teda vážení, študovat pojistné podmínky všech možných pojišťoven nebudu, ale je nutné vlézt do buď doplňkových pojistných podmínek nebo do speciálních pojistných podmínek, ve všeobecných to prostě není.
Problém je to "organizovaná sportovní činnost". A já teď zjišťuji, co se myslí pod pojmem "organizovaná sportovní činnost". Jestli je to v našem golfovém případě jen turnaj, nebo jestli už jen registrace zakládá vzniku "organizované sportovní činnosti".
Takže konkrétně Direct má výluku na organizovanou sportovní činnost.
 
Kdyz se v tom pokousim najit logiku, tak u turnaje vnimam tu potencialne vyssi rizikovost ve vetsi koncentraci lidi, kterym o neco jde. A je to tak v kazdem sportu bez ohledu na to, jak moc vazne ty turnaje jsou.

Částečně s tebou souhlasím, věcně v mém vnímání ale ne (byť pojišťovně je mé vnímání úplně ukradené). Já třeba vnímám jako rozdíl, jestli jsem členem sportovní klubu, někoho reprezentuju, a nebo jsem členem klubu, který mi řeší administrativu atd a klub jako takový nereprezentuju. To je pro mě rozdělení sportovní vs rekreační.

Nezávisle na tom, jestli hraju malé lokální organizované turnaje, nebo velké... ale pořád jsem amatér (jasný, tady to trochu kulhá) a tak je to pro mě rekreační oranizovaná zábava. Ale chápu tebou navržený pohled, jen o tom přemýšlím nahlas.

Nejde u golfového pojištění ani tak o tu částku, která není nijak vysoká, a ano, mohu ji zaplatit a mít klid a jistotu, ale principiálně mi vadí vrstvit na sebe pojistky, a možná zbytečně.
 
Upraveno:
To není ničím jiným a nezlobte se na mne nikoho se nechci dotknout je to jen
LIDSKOU ZÁVISTÍ A VYPOČÍTAVOSTÍ
ne abychom byli rádi, že někdo něco nabídne a nenutí, je to jen na zváženi.
Nebudu už na to více reagovat - závist, vypočítavost...to mi stačí.
 
Částečně s tebou souhlasím, věcně tolik ne. Já třeba vnímám jako rozdíl, jestli jsem členem sportovní klubu, někoho reprezentuju, a nebo jsem členem klubu, který mi řeší administrativu atd a klub jako takový nereprezentuju. To je pro mě rozdělení sportovní / vs rekreační.

Nezávisle na tom, jestli hraju malé lokální organizované turnaje, nebo velké... ale pořád jsem amatér (jasný, tady to trochu kulhá) a tak je to pro mě rekreační oranizovaná zábava. Ale chápu tebou navržený pohled, jen o tom přemýšlím nahlas.

Nejde u golfového pojištění ani tak o tu částku, která není nijak vysoká, a ano, mohu ji zaplatit a mít klid a jistotu, ale principiálně mi vadí vrstvit na sebe pojistky, a možná zbytečně.
Přesně, ten tvůj poslední odstavec zcela vystihuje moji snahu o tom zjistit co nejvíce. Není to nic proti golfovým pojistkám, prostě jestliže někdo najde na trhu cílovou skupinu a na ní se zaměří, je to OK. Mě přijde, že v našem případě, jakože golfistů, je potíž v tom, že prostě jsme nuceni být registrováni a tudíž na nás pojišťovny pohlíží jako na organizovanou sportovní činnost, ačkoliv vlastně nám na organizovanost řeší jen tu administrativu. Není to taková ta organizovanost jako třeba fotbalisté, hokejisté a podobně, kteří i pak svůj klub reprezentují, mají organizované tréninky.
Mám ještě kontakty na lidi z Generali, ČSOB, takže mohu zjistit i tam, ale shledávám, že pojistka občanské odpovědnosti bude krýt maximálně nějakou "jen tak" hru a ještě záleží asi na tom, jak bude pojišťovna pohlížet na tu registraci. Pak v takovém případě má jakékoliv golfové pojištění smysl. A fakt nejde o HiO a útratu v hospodě, ale o případné zranění jiné osoby, které může být i dost vážné a náhrada újmy může dosahovat i milionové částky.
 
Přesně, ten tvůj poslední odstavec zcela vystihuje moji snahu o tom zjistit co nejvíce. Není to nic proti golfovým pojistkám, prostě jestliže někdo najde na trhu cílovou skupinu a na ní se zaměří, je to OK. Mě přijde, že v našem případě, jakože golfistů, je potíž v tom, že prostě jsme nuceni být registrováni a tudíž na nás pojišťovny pohlíží jako na organizovanou sportovní činnost, ačkoliv vlastně nám na organizovanost řeší jen tu administrativu. Není to taková ta organizovanost jako třeba fotbalisté, hokejisté a podobně, kteří i pak svůj klub reprezentují, mají organizované tréninky.
Mám ještě kontakty na lidi z Generali, ČSOB, takže mohu zjistit i tam, ale shledávám, že pojistka občanské odpovědnosti bude krýt maximálně nějakou "jen tak" hru a ještě záleží asi na tom, jak bude pojišťovna pohlížet na tu registraci. Pak v takovém případě má jakékoliv golfové pojištění smysl. A fakt nejde o HiO a útratu v hospodě, ale o případné zranění jiné osoby, které může být i dost vážné a náhrada újmy může dosahovat i milionové částky.

Budu moc rád minimálně za sebe a svoji rodinu, když se ti podaří v tom zjistit co nejvíce. :) Díky moc!

Řeším přesně zranění a odpovědnost (v mém případě 4 lidí - rodina), zbytek vyřeším případným dopojištěním.
 
Kopíruji vyjádření (část) Direct pojišťovny: bohužel výluka je jasně daná, tím pádem škodu jimi způsobenou nehradíme. Jakákoliv organizovaná sportovní činnost je ve výluce v bodě 4 odstavec J) jak jsme zmínila v předchozím e-mailu.

Tak prostě registrace u golfisty znamená organizovanou sportovní činnost.

Takže díky za tuto diskuzi, která mne donutila to hledat a zjišťovat.
 
Kopíruji vyjádření (část) Direct pojišťovny: bohužel výluka je jasně daná, tím pádem škodu jimi způsobenou nehradíme. Jakákoliv organizovaná sportovní činnost je ve výluce v bodě 4 odstavec J) jak jsme zmínila v předchozím e-mailu.

Zajímave, super.

Když na to nahlédnu jinam... abych měl vedený HCP, musím být registrován. Díky tomu, že jsem registrován, musím si platit golfovou pojistku i když jdu hrát jen tak. Zajímavý důsledek. Tzn. povinný náklad pro každého, kdo chce hrát golf navíc.
 
Budu moc rád minimálně za sebe a svoji rodinu, když se ti podaří v tom zjistit co nejvíce. :) Díky moc!

Řeším přesně zranění a odpovědnost (v mém případě 4 lidí - rodina), zbytek vyřeším případným dopojištěním.
Generali má výluku jen na profi sporty, nesmí se sportovec tím sportem živit. Nemají spoluúčast.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom