Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfové pojištění - ano, ne, jaké?

Nedočetl jsem se , nebo nevím jak to je podle pojišťovny když jedou na turnaj dva oba jsou golfově pojištění , ale jedou v autě ,to je pojištěno i na věci v autě ,společně a z uzamčeného kufru se ztratí golfové věci, plnit se bude jak? z auto pojištění , nebo z jednotlivých golfových pojištění.
 
GOLF PLAN - pojistné podmínky (platné od 1.1. 2020)

Plním svůj rest, i když opožděně. Golf plan sám nemám sjednaný, pouze jsem si přečetl pojistné podmínky.

Výluky obecné:
  • Pojištění je platné pouze při golfové hře nebo při účasti na golfové akci, včetně cesty do místa konání nebo z něj - hodně omezená platnost plnění. Jak se bude prokazovat?
  • Pojištění je platné podle teritoriálních limitů uvedených v přehledu pojištění (pojistce) - tzn., že každá země nebo kontinent má různě nastavený limit plnění
  • Pojistná smlouva golfového pojištění se řídí právním řádem České republiky. K řešení sporů jsou příslušné obecné soudy České republiky. - jak bude český soud řešit újmu v cizině? Standardně platí právo, že se škoda řídí právem místa vzniku, případně místa bydliště poškozeného.
  • Nárok na pojistné plnění může u pojistitele uplatnit pouze pojištěný uvedený v přehledu pojištění (pojistce), poškozený nemá právo na uplatnění nároku na pojistné plnění vůči pojistiteli.- ve standardních pojištěních odpovědnosti podle NOZ (nový občanský zákoník) může uplatnit škodu i poškozený vůči pojistiteli
  • Jakékoli okolnosti, které mohou vést ke vzniku nároku podle části 1 a 2, musí být hlášeny bezodkladně - vágní ustanovení, chybí definice, stanovení lhůty
  • Podmínky a povinnosti smluvních stran se v této smlouvě řídí právním řádem České republiky, pojištění je regulováno zákonem O pojistné smlouvě č. 37/2004 Sb. - dávno neplatí. Od 1.1. 2014 se řídí pojištění Novým občanským zákoníkem č. 89/2012 Sb (NOZ)
Pojištění odpovědnosti
  • Předmětem pojištění je odpovědnost pojištěného za škodu na zdraví nebo věci, za níž je pojištěný právně odpovědný dle právních předpisů státu, na jehož území byla škoda způsobena v souvislosti s golfovou hrou v golfovém areálu.
  • Pojistná smlouva golfového pojištění se řídí právním řádem České republiky. K řešení sporů jsou příslušné obecné soudy České republiky.
  • zcela evidentně jsou tady protichůdná tvrzení. Neumím si představit, jak bude chtít Čechem poškozený Američan na hřišti v Texasu absolvovat soudní spor v ČR.
  • Nejste oprávněni vyjednávat, platit, vyrovnat, připustit nebo popírat jakýkoli nárok bez našeho písemného souhlasu. - pozor na různé individuální odškodnění nebo kompenzace. Pojištění Vám to potom nezaplatí!!!
Škoda na majetku 3 strany
  • existují uspokojivé důkazy o tom, že škoda je Vaší odpovědností a že vyrovnání bude provedeno bez právní odpovědnosti a že nebyla prokázána nedbalost - pozor na to!! standardně je odpovědnost kryta i vlivem nedbalosti! Např. vykašlu se na kontrolu pohybu předcházejícího flajtu a hned je nedbalost na světě...
Golfové vybavení
  • vztahuje se pouze na věci ve vlastnictví pojištěného (ne zapůjčené, svěřené, převzaté) v provozní době - cesta na golf a zpět, případně celá doba golfové dovolené od odjezdu z bydliště do návratu. Tzn., že na věci v garáži nebo jen tak v autě NE!
  • Plnění je v nové ceně pouze u věcí do 3 let stáří, ostatní se plní v časové ceně (amortizace)
  • Standardně se neplní odcizení při neohlášení policii (do 24 hodin), při nepřekonání překážky (vozík venku před klubovnou), odemčené auto, věci na zadním sedadle nebo v době mezi 22 - 8 hodinou v uzamčeném vozidle (standardně mají pojišťovny jenom mezi 22 - 6 hodinou)
  • Škoda bude posuzována na základě časové ceny, pokud nebude doložen originál doklad o prodeji nebo znalecké znalecké posudky nebo výpis z účtu!!!
Pojištění úrazu
  • v případě nároku musí být námi jmenovanému zdravotnímu poradci nebo poradcům umožněno vyšetřit Vás tak často, jak to budeme považovat za nutné. - toto mne zaujalo. Jak bude asi poradce vyšetřovat klienta? A hlavně to slovo často, jak považujeme za nutné... - to smrdí šikanózním jednáním
Hospitalizace
  • maximálně na 25 dnů
Hole in one
  • pouze pro 18-ti jamkové soutěže nebo klubové soutěže
  • Skórkarta musí být kompletně vyplněna, podepsaná a potvrzená sekretářem klubu.
Hlášení škod
  • pozor na termíny hlášení škod
  • Žádné přiznání, nabídka, příslib, platba nebo odškodnění, které byste učinili nebo předali Vy nebo Váš zástupce, nemohou být provedeny bez našeho písemného souhlasu.
  • V případě vzniku události, která vede ke vzniku škody, jsme my nebo námi pověřená osoba oprávněni bez vazby na vznikající odpovědnost nebo snížení některých našich práv, vstoupit, převzít nebo držet ve vlastnictví prostory, kde událost nastala, a můžeme převzít nebo požadovat, aby nám byl doručen pojištěný majetek a nakládat s ním pro všechny rozumné účely a jakýmkoli způsobem. - hodně direktivní a autoritativní podmínka.

GDPR
  • Pro účely zákona o ochraně osobních údajů je GOLFPLAN správcem údajů. Vaše osobní údaje budeme mít v držení a zpracovávat je pro účely správy pojištění a marketingu. Pro tyto účely mohou být informace rovněž předány vybraným třetím stranám, pojistitelům, pojišťovnám a zajišťovnám a mohou také být zpracovávány mimo Evropský hospodářský prostor (EHP). - A data cestují, kdoví kam... a i bez souhlasu pojištěného
Shrnutí

Jedná se o speciální pojištění, které může zaujmout určitou skupinu lidí z hlediska nastavených bonusů (HIO, startovné, členské poplatky...) i tím, že cílí na konkrétní skupinu lidí (golf). Z praktického hlediska má svoje omezení z hlediska platnosti i nejasných ustanovení. Tímto je naproti tomu i omezení z hlediska plnění škod.
Navíc nedokážu pochopit, že se řídí právní normou, která byla dávno zrušena. Myslím tím odkazy na zákon č. 37/2004 Sb.o pojistné smlouvě, který byl dávno nahrazen Novým občanským zákoníkem.
Taky mne překvapily hodně velké pravomoce z hlediska likvidace škod, zvláště když se týkají soukromých likvidátorů.

Berte to jako můj soukromý názor.
Naprosto souhlasím se shrnutím, jsou tam pasáže, které jsou minimálně podivné a některé ukazují na to, že s případným plněním budou potíže. Dal sis s tím práci, moc hezky jsi to přechroustal! :up:
 
Nedočetl jsem se , nebo nevím jak to je podle pojišťovny když jedou na turnaj dva oba jsou golfově pojištění , ale jedou v autě ,to je pojištěno i na věci v autě ,společně a z uzamčeného kufru se ztratí golfové věci, plnit se bude jak? z auto pojištění , nebo z jednotlivých golfových pojištění.
Plnit se může z různých pojištění. Golf plan se vztahuje vyloženě na věci pojištěného. Takže pokud jedou manželé a jeden pojistku má a druhý ne, tak se plní jenom jednomu z nich.
U pojištění auta se neřeší komu věcí patří, ale většinou ty limity nejsou vysoké...a některé pojišťovny mají určité kategorie předmětů jsou ve výluce. Pak je ještě pojištění domácnosti, kde se plní v rámci ČR (u Kooperativy i sousední státy) odcizení mimo tu domácnost (tedy i v autě, na hotelech apod.) - tady se plní členům domácnosti bez rozdílu.
 
Naprosto souhlasím se shrnutím, jsou tam pasáže, které jsou minimálně podivné a některé ukazují na to, že s případným plněním budou potíže. Dal sis s tím práci, moc hezky jsi to přechroustal! :up:
Od kolegy to vždy potěší

Mě na tom zaujalo hlavně to, že se to odkazuje na starý zákon o pojistné smlouvě z roku 2004, který je dávno zrušený novým občanem
1583830343318.png
 
Upraveno:
@Francovka - díky moc za parádní a pečlivý rozbor GolfPlan. V podstatě si zjistil, že je to skoro jako vždy - ano, něco mi to kryje, něco ne, spousta výluk atd a pak spousta věcí, které prostě nechci. Mohl by si mi prosím pomocí, nebo třeba i @Marta, s tím, co jsem Ti psal v poště? Není to zas tak soukromé, a třeba to pomůže i někomu dalšího.

---
Rád bych sebe a rodinu pojistil proti způsobeni škody na golfu/golfem. Nejde mi o nic náročného, máme běžnou pojistku na blbost, ale tam to vyjmenované není. Jde mi hlavně o to, když budu hrát sám, turnaje, možná vyjimečně i turnaj čgf, tak když něco udělám běžnou hrou, nebo moje rodina, abychom na to byli pojištěni.

Ztráta holí, startovného atd mě moc nezajímá, to buď nastane, nebo ne, hio. A jsem ochoten to riziko akceptovat. Tzn. jde mi o moji ochrana při způsobené škodě, zdraví při golfu, ať rekreačním, tak sem tam náhodou i při nějakém turnaji. V ČR. S možností připojistit při tom jednom výletu do ciziny na totéž.
 
@Francovka - díky moc za parádní a pečlivý rozbor GolfPlan. V podstatě si zjistil, že je to skoro jako vždy - ano, něco mi to kryje, něco ne, spousta výluk atd a pak spousta věcí, které prostě nechci. Mohl by si mi prosím pomocí, nebo třeba i @Marta, s tím, co jsem Ti psal v poště? Není to zas tak soukromé, a třeba to pomůže i někomu dalšího.

---
Rád bych sebe a rodinu pojistil proti způsobeni škody na golfu/golfem. Nejde mi o nic náročného, máme běžnou pojistku na blbost, ale tam to vyjmenované není. Jde mi hlavně o to, když budu hrát sám, turnaje, možná vyjimečně i turnaj čgf, tak když něco udělám běžnou hrou, nebo moje rodina, abychom na to byli pojištěni.

Ztráta holí, startovného atd mě moc nezajímá, to buď nastane, nebo ne, hio. A jsem ochoten to riziko akceptovat. Tzn. jde mi o moji ochrana při způsobené škodě, zdraví při golfu, ať rekreačním, tak sem tam náhodou i při nějakém turnaji. V ČR. S možností připojistit při tom jednom výletu do ciziny na totéž.
V pojištění odpovědnosti bývá zahrnut i amatérský sport, nebo se pletu??? Já to tak v pojistce mám...
 
@Francovka - díky moc za parádní a pečlivý rozbor GolfPlan. V podstatě si zjistil, že je to skoro jako vždy - ano, něco mi to kryje, něco ne, spousta výluk atd a pak spousta věcí, které prostě nechci. Mohl by si mi prosím pomocí, nebo třeba i @Marta, s tím, co jsem Ti psal v poště? Není to zas tak soukromé, a třeba to pomůže i někomu dalšího.

---
Rád bych sebe a rodinu pojistil proti způsobeni škody na golfu/golfem. Nejde mi o nic náročného, máme běžnou pojistku na blbost, ale tam to vyjmenované není. Jde mi hlavně o to, když budu hrát sám, turnaje, možná vyjimečně i turnaj čgf, tak když něco udělám běžnou hrou, nebo moje rodina, abychom na to byli pojištěni.

Ztráta holí, startovného atd mě moc nezajímá, to buď nastane, nebo ne, hio. A jsem ochoten to riziko akceptovat. Tzn. jde mi o moji ochrana při způsobené škodě, zdraví při golfu, ať rekreačním, tak sem tam náhodou i při nějakém turnaji. V ČR. S možností připojistit při tom jednom výletu do ciziny na totéž.

je to trochu pole neorané...
chápu snad dobře, že ti jde o škodu, kterou způsobíš při hře
protože neplatí, že za každou škodu, kterou způsobíš při hře, automaticky odpovídáš
k tomu jsem našla zajímavý článek
Pokud jde o posuzování odpovědnosti za vznik škody při sportovní aktivitě, je v této oblasti v důsledku neexistence speciální úpravy zásadní rozhodovací činnost soudů a klíčovým kritériem je pak teorie porušení sportovních pravidel. Jde tedy o situaci, kdy škůdce jednal v rozporu s pravidly daného sportu, čímž se stal odpovědným za škodu, která v důsledku jeho jednání vznikla. Toto kritérium porušení sportovních pravidel bylo ustáleno v zahraničí a bylo následně opakovaně aplikováno také českými soudy.[1]
V posledních několika letech se však zahraniční i české soudy začaly odklánět od striktního používání výše uvedeného pravidla porušení sportovních pravidel a v relativně jednotné judikatuře tak došlo k určitému průlomu. Novější judikatura došla k závěru, že sport je činností, která s sebou nese zvýšené riziko, čehož si jeho účastníci jsou nepochybně vědomi a musí tak s určitou mírou rizika počítat. Je proto potřeba zkoumat nejen zda došlo k porušení sportovních pravidel, ale také konkrétní okolnosti daného případu a intenzitu předmětného zákroku či akce. Samotné porušení pravidel nemůže bez dalšího znamenat porušení prevenční povinnosti stanovené zákonem, ale naopak musí toto porušení podstatným způsobem vybočovat z běžného způsobu hry.
 
Upraveno:
@Francovka - díky moc za parádní a pečlivý rozbor GolfPlan. V podstatě si zjistil, že je to skoro jako vždy - ano, něco mi to kryje, něco ne, spousta výluk atd a pak spousta věcí, které prostě nechci. Mohl by si mi prosím pomocí, nebo třeba i @Marta, s tím, co jsem Ti psal v poště? Není to zas tak soukromé, a třeba to pomůže i někomu dalšího.

---
Rád bych sebe a rodinu pojistil proti způsobeni škody na golfu/golfem. Nejde mi o nic náročného, máme běžnou pojistku na blbost, ale tam to vyjmenované není. Jde mi hlavně o to, když budu hrát sám, turnaje, možná vyjimečně i turnaj čgf, tak když něco udělám běžnou hrou, nebo moje rodina, abychom na to byli pojištěni.

Ztráta holí, startovného atd mě moc nezajímá, to buď nastane, nebo ne, hio. A jsem ochoten to riziko akceptovat. Tzn. jde mi o moji ochrana při způsobené škodě, zdraví při golfu, ať rekreačním, tak sem tam náhodou i při nějakém turnaji. V ČR. S možností připojistit při tom jednom výletu do ciziny na totéž.
a možná k dovysvětlení:

Kromě odpovědnosti za porušení zákonné nebo smluvní právní povinnosti (třeba porušíš místní pravidla a vytlučeš díky tomu někomu okna) podle § 420 odst. 1 obč. zák. ukládá zákon každému také obecnou povinnost počínat si tak, aby svým jednáním či opomenutím nezpůsobil škodu. Tato prevenční povinnost podle § 415 obč. zák. (tzv. generální prevence), která platí pro každého a která je jedním z případů porušení právní povinnosti ve smyslu ustanovení § 420 odst. 1 obč. zák., nastupuje tam, kde sice nedošlo jednáním případně opomenutím k porušení povinnosti stanovené právním předpisem, kde ovšem byla porušena pravidla jiná (např. sportovní pravidla, technické normy atp.), nebo jde o situace, kdy škůdce svým jednáním případně opomenutím přispěl ke vzniku škody tím, že nedodržel náležitou obezřetnost, kterou po něm lze rozumně požadovat.
Nejde však o absolutní odpovědnost za každé jednání nebo opomenutí, byť by ve svém důsledku ke vzniku škody přispělo. Ustanovení § 415 obč. zák. nezakládá objektivní odpovědnost za vzniklou škodu, nýbrž vztahuje odpovědnost na případy, kdy s ohledem na obecnou lidskou zkušenost je možné rozumně předvídat, s přihlédnutím ke konkrétním okolnostem, že ke vzniku škody může dojít. Každý je proto ve smyslu ustanovení § 415 obč. zák. povinen zachovávat takový stupeň bedlivosti, který lze po něm vzhledem ke konkrétní místní situaci (znalosti místních poměrů) rozumně požadovat a který, objektivně posuzováno, je způsobilý zabránit vzniku škody (viz např. rozsudek Nejvyššího soudu ze dne 25. 2. 2003, sp. zn. 25 Cdo 618/2001, uveřejněný pod C 1725 v Souboru rozhodnutí a stanovisek Nejvyššího soudu, C. H. Beck, dále též jen "Soubor").
 
@Francovka - díky moc za parádní a pečlivý rozbor GolfPlan. V podstatě si zjistil, že je to skoro jako vždy - ano, něco mi to kryje, něco ne, spousta výluk atd a pak spousta věcí, které prostě nechci. Mohl by si mi prosím pomocí, nebo třeba i @Marta, s tím, co jsem Ti psal v poště? Není to zas tak soukromé, a třeba to pomůže i někomu dalšího.

---
Rád bych sebe a rodinu pojistil proti způsobeni škody na golfu/golfem. Nejde mi o nic náročného, máme běžnou pojistku na blbost, ale tam to vyjmenované není. Jde mi hlavně o to, když budu hrát sám, turnaje, možná vyjimečně i turnaj čgf, tak když něco udělám běžnou hrou, nebo moje rodina, abychom na to byli pojištěni.

Ztráta holí, startovného atd mě moc nezajímá, to buď nastane, nebo ne, hio. A jsem ochoten to riziko akceptovat. Tzn. jde mi o moji ochrana při způsobené škodě, zdraví při golfu, ať rekreačním, tak sem tam náhodou i při nějakém turnaji. V ČR. S možností připojistit při tom jednom výletu do ciziny na totéž.
takže mě by spíše zajímalo pojištění mé osoby a blízkých (pro případ, že škůdce neponese onu odpovědnost-z důvodů, jak se píše nahoře ale nakonec i ve všech dalších připadech)
 
Větší odborník na "neživot" je @Francovka, ale dle mého soudu by měla stačit pojistka odpovědnosti z občanského života ( součást pojištění domácnosti). Mě golfové pojištění nezlákalo hned na první dobrou.
 
Pro oblast odpovědností neexistuje žádná šablona. Dvě napohled stejné škody mohou být řešeny naprosto odlišně, protože se prokazuje vědomost, nevědomost, nedbalost, vliv počasí a já nevím co ještě. Pamatuji si na první svoje obchodní jednání v pojišťovně někdy kolem roku 2003, kdy mi zkušený kolega poradil: "Nikdy neříkej klientovi, co zaplatíme z pojištění odpovědnosti, protože to kolikrát neví ani likvidátor".

Oblast sportů je specifická v tom, že se pohybuje v oblasti profesionální, vrcholové i amatérské. I profesionál dělá chyby, přestože je to jeho denním chlebem. Natož pak amatér nebo rekreační golfista. Vstupem na hřiště v jakémkoliv sportu člověk nese určitou míru rizika za své chování i za to, že může být nějak poškozen hrou někoho jiného. Vše má ale své hranice a vše se nedá opřít o nedbalost nebo nevědomost. Když budete cvičně švihat před odpalem na drivingu a najednou tam někdo začne před Vámi sbírat míčky, tak na sebe bere určitou míru rizika svého zranění. Když se nešikovně postavíte nebo si nevšimnete flajtu před Vámi a napálíte to do někoho, tak to zavinění půjde v určité míře za Vámi.

Nový občanský zákoník významně zvýšil odškodnění při újmách a také upřednostňuje tzv. "slabší" stranu. Vůbec to neznamená, že budete automaticky zodpovědní za každou škodu, kterou způsobíte, jenom v rámci posuzování bude pohled na Vás přísnější, protože bude bráno na zřetel, že máte hru pod kontrolou.
Když dám příklad z hokeje, tak hráč odpovídá za hru svou holí. A když způsobí s ní faul (škodu), tak musí odsedět trest na trestné lavici, ať to bylo úmyslně nebo ne. U golfu to nebude úplně stejné, ale také se k tomu bude přihlížet. Vstupem na hřiště a zaplacením fee dáváte najevo, že souhlasíte s pravidly hry a zároveň respektujete určitou míru rizika spojenou s pohybem.

Chci poděkovat @NaBednu za její připomínky. Já nejsem (naštěstí) právník, takže se v paragrafech a zákonech orientuji trochu laicky. Nicméně i ty příklady, které jsou citovány, řeší sportovní problematiku ze dvou úhlů. Za prvé úmysl při sportovním zápase může vést k trestnímu stíháni, odsouzení a sankci, přestože to je v rámci registrovaného sportu na nějaké úrovni. Za druhé i neúmysl může být vyhodnocen jako škoda, protože hráč mohl předvídat následek.
Když na golfu trefíte strom, tak těžko můžete odhadovat, kam míček doletí (přestože 90% stromu tvoří vzduch:)). Pokud hrajete přímo proti lidem (na jiné ferveji, kolem greenu, jdete za flajtem), tak míra Vaší odpovědnosti za hru je vyšší.

Nakonec jenom připomínka. Pokud máte občanskou odpovědnost někde sjednanou, tak by jste si měli zkontrolovat tyto základní body:
  • datum počátku smlouvy - do 31.12. 2013 platil starý občanský zákoník s daleko nižšími limity odškodnění a neznající např. duševní útrapy
  • území platnosti - někde to je ČR, někde Evropa, někde možná i celý svět
  • výluky na škody způsobené amatérským sportem nebo činností
Možná bych uvítal i pohled ze strany provozovatele hřiště (@mkopcak), protože se možná setkali s nějakým problémem z hlediska poškození hráčů vlastní hrou.

Golf je sport krásný, a proto buďme k sobě ohleduplní.
 
Pro oblast odpovědností neexistuje žádná šablona. Dvě napohled stejné škody mohou být řešeny naprosto odlišně, protože se prokazuje vědomost, nevědomost, nedbalost, vliv počasí a já nevím co ještě. Pamatuji si na první svoje obchodní jednání v pojišťovně někdy kolem roku 2003, kdy mi zkušený kolega poradil: "Nikdy neříkej klientovi, co zaplatíme z pojištění odpovědnosti, protože to kolikrát neví ani likvidátor".

Oblast sportů je specifická v tom, že se pohybuje v oblasti profesionální, vrcholové i amatérské. I profesionál dělá chyby, přestože je to jeho denním chlebem. Natož pak amatér nebo rekreační golfista. Vstupem na hřiště v jakémkoliv sportu člověk nese určitou míru rizika za své chování i za to, že může být nějak poškozen hrou někoho jiného. Vše má ale své hranice a vše se nedá opřít o nedbalost nebo nevědomost. Když budete cvičně švihat před odpalem na drivingu a najednou tam někdo začne před Vámi sbírat míčky, tak na sebe bere určitou míru rizika svého zranění. Když se nešikovně postavíte nebo si nevšimnete flajtu před Vámi a napálíte to do někoho, tak to zavinění půjde v určité míře za Vámi.

Nový občanský zákoník významně zvýšil odškodnění při újmách a také upřednostňuje tzv. "slabší" stranu. Vůbec to neznamená, že budete automaticky zodpovědní za každou škodu, kterou způsobíte, jenom v rámci posuzování bude pohled na Vás přísnější, protože bude bráno na zřetel, že máte hru pod kontrolou.
Když dám příklad z hokeje, tak hráč odpovídá za hru svou holí. A když způsobí s ní faul (škodu), tak musí odsedět trest na trestné lavici, ať to bylo úmyslně nebo ne. U golfu to nebude úplně stejné, ale také se k tomu bude přihlížet. Vstupem na hřiště a zaplacením fee dáváte najevo, že souhlasíte s pravidly hry a zároveň respektujete určitou míru rizika spojenou s pohybem.

Chci poděkovat @NaBednu za její připomínky. Já nejsem (naštěstí) právník, takže se v paragrafech a zákonech orientuji trochu laicky. Nicméně i ty příklady, které jsou citovány, řeší sportovní problematiku ze dvou úhlů. Za prvé úmysl při sportovním zápase může vést k trestnímu stíháni, odsouzení a sankci, přestože to je v rámci registrovaného sportu na nějaké úrovni. Za druhé i neúmysl může být vyhodnocen jako škoda, protože hráč mohl předvídat následek.
Když na golfu trefíte strom, tak těžko můžete odhadovat, kam míček doletí (přestože 90% stromu tvoří vzduch:)). Pokud hrajete přímo proti lidem (na jiné ferveji, kolem greenu, jdete za flajtem), tak míra Vaší odpovědnosti za hru je vyšší.

Nakonec jenom připomínka. Pokud máte občanskou odpovědnost někde sjednanou, tak by jste si měli zkontrolovat tyto základní body:
  • datum počátku smlouvy - do 31.12. 2013 platil starý občanský zákoník s daleko nižšími limity odškodnění a neznající např. duševní útrapy
  • území platnosti - někde to je ČR, někde Evropa, někde možná i celý svět
  • výluky na škody způsobené amatérským sportem nebo činností
Možná bych uvítal i pohled ze strany provozovatele hřiště (@mkopcak), protože se možná setkali s nějakým problémem z hlediska poškození hráčů vlastní hrou.

Golf je sport krásný, a proto buďme k sobě ohleduplní.
já pojištění nerozumím ani za mák :rolleyes:
tak jsem ráda, že až bude potřeba, vím, kam se obrátit :up:
 
Děkuji a doufám, že důvěru ve mě danou, nezklamu:cool:
hned bych se zeptala: třeba teď jak mám to namožené rameno (z přetrénování) a kamarád má zase potíže s loktem,
jde to vůbec pojistit? a navíc v kategorii golfových seniorů?
jestli to už někde je, prosím, hoď sem odkaz
moc díky R
 
Možná bych uvítal i pohled ze strany provozovatele hřiště (@mkopcak), protože se možná setkali s nějakým problémem z hlediska poškození hráčů vlastní hrou.

Zásah hráče hráčem řešíme odhadem 10x do roka. Ve výrazně mizivějším procentu případů se někdo k nepovedené ráně přizná a je tak znám "viník". Většinou dojde k zásahu někoho, ale původce se nenajde = nepřizná. Nikdy jsme však v této souvislosti nemuseli řešit nějaké náhrady škody ve smyslu, že by se chtěl někdo domoci náhrady po provozovateli hřiště či klubu.

Tuším že 2x jsme řešili situaci, kdy si člověk ublížil sám na hřišti, jednou uklouzl ve svahu a zlomil si nohu a jednou šlápl do díry. Oboje skončilo tím, že provozovatel ani klub nenesou v tomto smyslu odpovědnost.

A opakovaně řešíme poškození vybavení hřiště (zde se nepřizná nikdy nikdo), případně škody 3. osobám způsobené hrou - klasicky poničené nemovitosti od míčů. Zde rovněž hoříme, protože dohledat viníka v podstatě nelze a pojišťovna nám bez konkrétní osoby nechce plnit. Takže sypeme ze svého.
 
Zásah hráče hráčem řešíme odhadem 10x do roka. Ve výrazně mizivějším procentu případů se někdo k nepovedené ráně přizná a je tak znám "viník". Většinou dojde k zásahu někoho, ale původce se nenajde = nepřizná. Nikdy jsme však v této souvislosti nemuseli řešit nějaké náhrady škody ve smyslu, že by se chtěl někdo domoci náhrady po provozovateli hřiště či klubu.

Tuším že 2x jsme řešili situaci, kdy si člověk ublížil sám na hřišti, jednou uklouzl ve svahu a zlomil si nohu a jednou šlápl do díry. Oboje skončilo tím, že provozovatel ani klub nenesou v tomto smyslu odpovědnost.

A opakovaně řešíme poškození vybavení hřiště (zde se nepřizná nikdy nikdo), případně škody 3. osobám způsobené hrou - klasicky poničené nemovitosti od míčů. Zde rovněž hoříme, protože dohledat viníka v podstatě nelze a pojišťovna nám bez konkrétní osoby nechce plnit. Takže sypeme ze svého.
jen pro zajímavost, pomáhá vám ČGF s pojištěním? máte přes ní lepší podmínky třeba z důvodu četnosti smluv?
 
jen pro zajímavost, pomáhá vám ČGF s pojištěním? máte přes ní lepší podmínky třeba z důvodu četnosti smluv?

Ne. A ani si moc nedokážu představit, že by to mělo smysl. Každé hřiště, klub a jejich provoz jsou natolik specifické, že nelze něco zajišťovat plošně, aby to pak mělo vliv na nějakou slevu u konkrétní pojišťovny. Navíc by taková věc chtěla na agendu minimálně jednoho člověka navíc a tím se ti případná sleva zase maže.

Není však od věci říci, že každý člen ČGF (myšleno každý golfista) je pojištěn základním úrazovým pojištěním.
 
aha

Vážení sportovní přátelé,

od 1. 2. 2019 se mění podmínky Úrazového pojištění členů sportovních spolků, které je sjednáno prostřednictvím Českého olympijského výboru (ČOV) a platí pro celé sportovní prostředí. Pojišťovna Kooperativa, která v letech 2017 a 2018 úrazové pojištění zajišťovala, ukončí spolupráci s ČOV k 31. 1. 2019. Veškeré vzniklé nároky na pojistná plnění (úrazy) do 31. 1. 2019 zůstávají stále v gesci této pojišťovny až do vyřešení.

Veškeré vzniklé nároky na pojistná plnění od 1. 2. 2019 bude nově řešit Pojišťovna VZP. Pod odkazem www.olympic.cz/pojisteni naleznete přehledný rozcestník a veškeré nezbytné informace k této nově uzavřené pojistné smlouvě, včetně podmínek a rozsahu pojištění, seznamu pojištěných spolků, formuláře pro hlášení škodních událostí a podrobné kontaktní údaje na zástupce Pojišťovny VZP, kteří budou s Vámi tuto problematiku řešit. Neváhejte se prosím v případě dotazů a žádostí o radu obracet přímo na ně.

V příloze tohoto e-mailu naleznete také přehledný informační leták k úrazovému pojištění sjednanému u Pojišťovny VZP od 1. 2. 2019 se všemi potřebnými informacemi.

Ještě doplním důležitou informaci, že smlouva na Pojištění obecné odpovědnosti za újmu způsobenou činnosti trenéra či cvičitele, uzavřená se společností Kooperativa, zůstává nadále v platnosti a nic se v tomto směru nemění.

V případě dotazů se můžete obrátit na nás nebo přímo na kontaktní údaje správců nového pojištění z týmu Pojišťovny VZP uvedené v přiloženém letáku nebo pod avizovaným odkazem www.olympic.cz/pojisteni. Prosíme o předání těchto informací všem přidruženým členům vašich spolků a odpovědných osob za administraci pojistných událostí.

Přeji Vám všem pevné zdraví, co nejméně potřeb využívat tuto pojistnou agendu a hodně sportovních úspěchů.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom