Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf na iDnes

Mě pobavilo, jak se tam řeší jak je golf drahý. Jednou jsme to v práci s kolegou počítali a třeba kouření vyjde ještě o něco dráž a to sem spočítal, že v golfu ročně utopím cca. 25,00-30,000 ( členství, fee, turnaje, benzín, míčky atp. ). On byl s cigárama na 35,000 Kč.
 
Tak dle mého je to zcela logické a např. na tomhle stojí bussiness McDonaldu. Ne na prodeji občerstvení, ale na prodeji realit kolem jejich fastfoodů:).

Cena ti v první řadě jde nahoru při výkupu pozemků, druhotně pak zvýšením atraktivity celého prostředí - jiný peníze prostě stojí pozemek uprostřed pole a jiný ve chvíli, kdy s ním sousedí golfové hřiště. Byť samozřejmě by to pro někoho bylo spíše negativum, automaticky se předpokládá, že kupcem bude někdo s pozitivním nebo alespoň neutrálním vztahem ke golfu.

Domnivam se, ze model Mekacu je trosku jiny. 'Vydejni mista' jsou francise a vubec to nema nic spolecneho s realitama. Jak by jsi pak vysvetlil, ze udelaji mekac na dalnici u benzinky, nebo ve meste kde naokoli nejsou byty ale treba jen prumyslova zona...
 
Domnivam se, ze model Mekacu je trosku jiny. 'Vydejni mista' jsou francise a vubec to nema nic spolecneho s realitama. Jak by jsi pak vysvetlil, ze udelaji mekac na dalnici u benzinky, nebo ve meste kde naokoli nejsou byty ale treba jen prumyslova zona...

Stačí trochu pátrat. Samozřejmě to není ultimativní myšlenka, někde skutečně jde o prvoplánový prodej rychlého občerstvení. Ale jak ve městech, tak na zajímavých dálničních sjezdech či křižovatkách MC kupuje pozemky kolem dokola svých plánovaných občerstvení. Protože ví, že umístěním svého provozu lokalitu zatraktivní a mohou pak pozemky prodat nebo pronajmout za zcela jiných podmínek.

A tím se dostáváme k jádru pudla. Kdo si myslí, že golf je stavěn pro výdělek z fee, tak se plete:).
 
Nejde o hriste. Jde o ceny pozemku. Ja bydlim na Klínci vesnice kilometr od Líšnice. Chtel bych postavit v miste odkud jsem ale copak to jde... Ceny pozemku jsou uz tak hrozne. :(:D Idealni by bylo odliv Prazaku zpet do prahy, chatrajici nemovitosti za pakatel a na Lisnici fee za 250 ;)
Bohužel bez těch Pražáků by se na Líšnici za pár let opět jen pásly kozy.:)
 
Mě pobavilo, jak se tam řeší jak je golf drahý. Jednou jsme to v práci s kolegou počítali a třeba kouření vyjde ještě o něco dráž a to sem spočítal, že v golfu ročně utopím cca. 25,00-30,000 ( členství, fee, turnaje, benzín, míčky atp. ). On byl s cigárama na 35,000 Kč.
25-30 ti zavidim, to dam za clenstvi, vloni jsem se nevesel pod 100, hooodne nad 100 jsem byl :(
 
Zpatky ale k clanku, je pro me zajimave, kolik diskutujicich se pod clankem naslo, v porovnani s jinymi clankami. Asi vdecne tema, ktere polarizuje spolecnost. Zajimalo by me, jestli vic rudy hadr je slovo dotace, nebo golf.
 
Diskuze je opět výživná a to ten článek není na Novinky.cz kde jsou ty diskutující 100x horší.
 
Zajimalo by me, jestli vic rudy hadr je slovo dotace, nebo golf.

golf....porad je vniman jako sport zbohatliku....jasne, muzu v tom utopit silene penez, ale taky muzu chodit hrat tam, kde mam clenstvi, mit vybavu vlastne za par korun....loni treba muj muz "utopil" v golfu asi 25 tis, v koureni bohuzel jednou tolik ? presto jsme v okoli za exoty, prtz "no joooo, vy hrajete golf".....
 
Jj souhlas, jak se řekne "golf" kdekdo vidí zbohatlíka, co nemá zrovna nic na práci, protože vykořisťuje x "obyčejných lidí", kteří si ten golf nemohou dovolit. Moc se mi líbí hlášky typu "kdyby radši postavili sportoviště nebo hřiště nebo stadion, aby tam mohly děti chodit sportovat". Nevím - ale na hřiště nebo sportoviště taky nepustí jen tak někoho si začutat. A nejspíš vůbec netuší, že na golfu jsou dětská družstva, že na tom golfu trénují a sportují i děti. Lidi, kteří píší, že tisícovka je pro ně jednodenní mzda a tudíž si nemohou dovolit o víkendu vzít rodinu na golf, tak takový člověk nesportuje vůbec nijak, ale nenadává na fotbal, na hokej, na tenis - že na to nemá a že je to pro zbohatlíky.
Tak můžeme být nafoukaní, že my si to dovolit můžeme :cool:
 
golf....porad je vniman jako sport zbohatliku....jasne, muzu v tom utopit silene penez, ale taky muzu chodit hrat tam, kde mam clenstvi, mit vybavu vlastne za par korun....loni treba muj muz "utopil" v golfu asi 25 tis, v koureni bohuzel jednou tolik ? presto jsme v okoli za exoty, prtz "no joooo, vy hrajete golf".....

Ale to jde v každém sportu! Můžu mít kopačky za 500,- hadrové (možná je ještě vyrábějí...) a nebo značkové za tisíce. Můžu mít kolo z obchoďáku (nedoporučuji) za 4 tisíce nebo super stroj za sto tisíc...
 
Každá věc/sport má své příznivce i odpůrce.

Mě osobně stojí sezóna cca. 20k-30k jako většinu z vás. Tím pádem jsme schopni řict, že to není dražší sport než jakýkoliv jiný (třeba pořádné šachy stojí taky určitě neskutečný ranec :D).
Každý z nás dá do golfu tolik aby byl spokojený a kolik si může dovolit, čož se občas trochu rozporuje ;)

Ten kdo sedí doma u piva a nic nedělá bude nadávat na vše. Hodně se tam zmiňuje,jak by byla potřebná a dobrá investice postavit halu pro rychlobruslení a já jsem přesvědčený, že kdyby tu halu postavili a dostali na to dotaci, tak bude stejný autor, který volal po výstavbě psát komentáře o zbytečnosti stavby a o tom, jak by se dali peníze využít lépe jinde....je to taková past na pitomce :p:D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom