Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Dálkoměry

Mam uz tretim rokem merak bushnel v4 jolt. Vloni mi ale v sezone najednou zacal blbnout.
Z niceho nic me zacal ukazovat jina cisla, o 10 az 20 metru jina - mensi cisla nez ve skutecnosti. Po prepnuti na yardy ukazoval i mensi cisla v yardech.
Spravilo se to az po vymene baterie. jde ale o to, ze puvodni baterie tam byla pouze asi jen 2 mesice, asi byla nejak vadna ci co.
Nekdo podobnou zkusenost? Cekal bych ze bude na jednu baterii merit dokud nezhasne.
Na bushnel jinak nedam dopustit. To zavibrovani pri zmereni vzdalenosti je cool
Měřák má určitě ukazatel baterie ( full- low), baterie má být v přístroji max 1 rok od rozbalení. Tím je zaručeno , že přístroj bude pracovat dle návodu. Baterie má být od doporučeného výrobce, na každé je vyznačena doba použitelnosti, tj cca rok před ” smrti”, to je ovšem pouze za případu, že bylo skladování obvyklé, Tj v regálu , na stojanu v prodejně to není. Je doporučeno po každé výměně baterie očistit kontaktní plochy a to jak v přístroji tak i baterie.
 
Jak je na turnajich s dalkomery co mají slope adjustment? Stačí když je ten mód vypnutý, nebo musí být VIDITELNĚ vypnutý, tedy jako to má ten inesis či Bushnelly apod?
Nevím, jestli musí být viditelně vypnutý, ale měřáky se „slope” funkcí (či jinými na turnaji nepovolenými funkcemi) by měl být viditelně označen, že tyto fce má k dispozici. Např. Budhnell Tour V4 Shift Slope má červený předek.
První série se přepínaly jen v menu a proklikat se k té volbě trvalo věčnost, takže se kdokoliv pohledem do měřáku mohl přesvědčit, zda slope fce je vypnuta. Po nějaké době přidali přepínač na bok, kde je jasně vidět, zda je fce aktivována.
Stejné řešení přepínačem má i Bushnell Pro XE. Ten má navíc i „nepovolenou” funkci, kdy při výpočtu potřebné vzdálenosti počítá kromě úhlu svahu i s tlakem a teplotou vzduchu.

2A2549ED-DE83-435B-8451-4DC161E67664.jpeg
 
Vy, co tu funkci používáte, jaké s tím máte výsledky? Já to občas zkusím ( mám výše zmíněný Inesis ) ale že by to zrovna mě nějak pomohlo se moc říct nedá.
Možná to lépe pomůže na hřišti s větším převýšením, než relativně placaté Beřovice.
 
Vy, co tu funkci používáte, jaké s tím máte výsledky? Já to občas zkusím ( mám výše zmíněný Inesis ) ale že by to zrovna mě nějak pomohlo se moc říct nedá.
Možná to lépe pomůže na hřišti s větším převýšením, než relativně placaté Beřovice.
Nejvíc to pomáhá na kopcovitém hřišti, které navíc nemáš nachozeno. Na rovině standardní "slope" moc význam nemá (je to logické). Také pokud nemáš aspoň trochu konzistentní vzdálenosti, tak ti to je prakticky k ničemu.
Co ale pomáhá i na placatém hřišti je právě to, co bere v potaz Bushnell Pro XE - čili teplotu a tlak vzduchu. Pak to klidně na rovině může dělat při vzdálenosti 130m rozdíl 5 a více metrů.
 
To bude ono, mě to vždycky ukazuje rozdíl tak 1-3m.
Záleží i na algoritmu výpočtu, který výrobce používá. Jakou "standardní" trajektorii rány používá pro výpočet atd.
Ale i v Beřovicích je dost jamek, kde "slope" může pomoci.
Možná ti to tak nepřijde, protože to hřiště máš nachozené, ale pokud např. někdo hraje na čtyřce ránu do grýnu z oblasti okolo bankrů, tak je to celkem sešup ;), ostrovní 16. také není zrovna placka atd. Těch pozic, kdy hraješ docela do kopce nebo naopak z kopce je i v Beřovicích celkem dost.
 
Vy, co tu funkci používáte, jaké s tím máte výsledky? Já to občas zkusím ( mám výše zmíněný Inesis ) ale že by to zrovna mě nějak pomohlo se moc říct nedá.
Možná to lépe pomůže na hřišti s větším převýšením, než relativně placaté Beřovice.

Já bych řekl, že mám Hořehledy celkem nahrané a dálkoměr mám jen chvilku, ale i tak jsem už několikrát na základě údajů měnil hůl, kterou jsem z bagu prvoplánově vytáhl. A ano, u nás se často hraje s převýšením nebo přes horizont - pomohlo mi to výrazně na jamkách 6, 7 a 8.
 
Já bych řekl, že mám Hořehledy celkem nahrané a dálkoměr mám jen chvilku, ale i tak jsem už několikrát na základě údajů měnil hůl, kterou jsem z bagu prvoplánově vytáhl. A ano, u nás se často hraje s převýšením nebo přes horizont - pomohlo mi to výrazně na jamkách 6, 7 a 8.
a odpovídalo to pak údajům z dálkoměru? nebo jsi vyměnil špatně?
 
Vy, co tu funkci používáte, jaké s tím máte výsledky? Já to občas zkusím ( mám výše zmíněný Inesis ) ale že by to zrovna mě nějak pomohlo se moc říct nedá.
Možná to lépe pomůže na hřišti s větším převýšením, než relativně placaté Beřovice.
Ja mám dálkoměr noname značky od začátku roku, a slope je užitečný. Na domácím Motole, kde to není rovně ani v klubovně, jsou rozdíly se slopem a bez přes 10 metrů. Dálkoměr je super věc, ale bohužel jsem zjistil, že u něj slope nedokážu vypnout :D

Ještě doplním proč jsem si ho pořizoval, rozdíl mezi železy mám cca 10-12 metrů (myslím?), a vždycky jsem jako větší chybu považoval přestřelit green nežli ho nedonést. Tohle problém vyřešilo. Sice nejsem bůhví jak přesný, takže stejně skončím vlevlo/vpravo, ale aspoň relativně tak daleko jak jsem si přál (pokud to není zrovna tenká nebo tlustá rána :D )

Doplním ještě podruhé ... to jestli je potřeba, aby zapnutá slope funkce byla vidět nebo ne je, že mám vyhlídnutý další noname, u kterého to konečně vypnout jde. Ale přepíná se to pouze v menu, není tam žádný mechanický vypínač. A nerad bych měl dva dálkoměry, co nemůžu vzít na turnaj :D
 
Upraveno:
Doplním ještě podruhé ... to jestli je potřeba, aby zapnutá slope funkce byla vidět nebo ne je, že mám vyhlídnutý další noname, u kterého to konečně vypnout jde. Ale přepíná se to pouze v menu, není tam žádný mechanický vypínač. A nerad bych měl dva dálkoměry, co nemůžu vzít na turnaj :D
Pokud jde vypnout v menu, tak můžeš na turnaji použít, není nutné mít vizuální kontrolu vypnutí viditelnou zvenčí.
Stačí, když se kdokoliv podívá na zobrazené údaje a je vidět, zda je "slope" použit nebo ne ;)
 
U toho mého z Decathlonu, je vepředu mechanické ovládání, takže je to ihned vidět, že to máš aktivní, je to i pak na boku napsané.

1616419529200.png

1616419596744.png
 
Záleží i na algoritmu výpočtu, který výrobce používá. Jakou "standardní" trajektorii rány používá pro výpočet atd.
Ale i v Beřovicích je dost jamek, kde "slope" může pomoci.
Možná ti to tak nepřijde, protože to hřiště máš nachozené, ale pokud např. někdo hraje na čtyřce ránu do grýnu z oblasti okolo bankrů, tak je to celkem sešup ;), ostrovní 16. také není zrovna placka atd. Těch pozic, kdy hraješ docela do kopce nebo naopak z kopce je i v Beřovicích celkem dost.
Zeptám se , jaké je porovnání nabízené hole hodinkami( fce Garmin) v porovnání se slope u dálkoměru? Sice mám obojí jen jsem to ještě nikdy nesrovnával. Hodinky obvykle dají správné číslo hole k jejich uloženým délkám( pokud pravidelně potvrzuji k úderu číslo hole).
 
Zeptám se , jaké je porovnání nabízené hole hodinkami( fce Garmin) v porovnání se slope u dálkoměru? Sice mám obojí jen jsem to ještě nikdy nesrovnával. Hodinky obvykle dají správné číslo hole k jejich uloženým délkám( pokud pravidelně potvrzuji k úderu číslo hole).
Ty máš Garmin hodinky s funkcí "Playslike Distance"?
Popravdě tu funkci na hodinkách nepoužívám, než bych nastavil správnou PIN pozici, tak už to mám dávno změřené laserem.
 
Ty máš Garmin hodinky s funkcí "Playslike Distance"?
Popravdě tu funkci na hodinkách nepoužívám, než bych nastavil správnou PIN pozici, tak už to mám dávno změřené laserem.
Ano , když se postavíme k míči nabídne mi to hůl, pin pozici vlajky taky lze nastavit jednoduše -+ tlačítky.
 
a odpovídalo to pak údajům z dálkoměru? nebo jsi vyměnil špatně?

Nebál bych se říct, že to sedělo jak prdel na hrnec!
 
Vy, co tu funkci používáte, jaké s tím máte výsledky? Já to občas zkusím ( mám výše zmíněný Inesis ) ale že by to zrovna mě nějak pomohlo se moc říct nedá.
Možná to lépe pomůže na hřišti s větším převýšením, než relativně placaté Beřovice.

Měl jsem Nikon coolshot 40i. Za začátku nadšený, pak otrávený. Už je trochu starší. Poměrně složitě se vypínalo, x různými ťukáními tlačítka, kde to mělo nějaké tři módy. Postupně mě to začalo hrozně štvát. Takové to... pětkrát kliknout na tlačítko, aby se to vyplo, nedejbože, když omylem překliknu, tak znovu. Značeno nějakou ikonkou. Otravovalo mě to. Zvenku viditelné nebylo. Důvod s tím, že neměl stabilizaci, proč jsem se ho zbavil (podle mě tohle byl nepovedený produkt) a nahradil výrazně jednodušším na funkce, ale funkčnějším Nikon 80 WR, stabilizace, bez měření sklonu. Naprostá spokojenost. Rychlé, jednoduché. Naprostá spokojenost.

Pro mě převýšení je nepotřebné, resp. nadbytečné a akorát mě to mate při pohybu na hřišti a zdržuje při rozhodování. U sebe hledám nějakou cestu, jak ke golfu přistupovat a třeba měření sklonu je něco, co už pro mé hobby ambice úplně nemám. Přínos na úplně neznámém hřišti nemám, na druhou stranu, pořád vnímám i tohle jako součást golfu, umět to poznat okometricky. Pokud by to umělo jedno samostatné tlačítko rychle zapnout, vypnout - tak možná pro zájem bych juknul, ale ve výsledku stejně nepoužíval. Vrcholně sportovní ambice nemám.

Za sebe u dálkoměru považuju za geniální - fixaci jamky (opticky nebo vibrací) a stabilizaci obrazu. To je to pro mě to hlavní.
 
Já mám jeden levnej noname z Číny v garáži. Asi tři osmnáctky mě to bavilo, vědět přesně, kolik bych měl zahrát. Jenže jsem to stejně nikdy nezahrál, tak jsem se vrátil k hodinkám. Otočim ruku proti očím a vím zhruba která bije. Žádný vyndavání z bagu, žárný mžourání očima a pochybování, jestli jsem náhodou nezaměřil ten tlustej strom za vlajkou.
 
... pochybování, jestli jsem náhodou nezaměřil ten tlustej strom za vlajkou.
Stačí, aby měřák měl k dispozici funkci PinSeeker a nemusíš pochybovat 😉
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom