Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Wedge bounce vs šířka patky

karlos

Guru fóra
Klub
BENGK
HI (HCP)
10+
Předně co mě vede k založení vlákna. Dnes jsem vyrazil už se zimním půlsetem, kde mám setovou SW Mizuno MX200. Hřiště je už takový mokřejší a mě překvapilo jak dobře se mi s ní hrálo ať už z fw, semirafu nebo písku. Z trávy jsem nezahrál ani jednu fetku, což se mi stává naprosto běžně při tomto stavu hřiště. Bohužel se mi nepodařilo dohledat bounce zmiňované wedge, standartně používám SW Cleveland, bounce 12°. V čem je výrazný rozdíl je šířka "chodidla", Cleveland 23mm, Mizuno 30mm. No a nastává několik otázek..:). Co na měkký povrch má vlastně vliv, velikost bounce nebo šířka spodku wedge? A jak to řešit, jednu wedge do sucha(aby nekopala) a další do mokra(aby pěkně zůstala na povrchu) a měnit je podle současné situace? Je to spíš akademická otázka, ale třeba diskuse přinese něco zajímavého. O odpovědi typu "že na holi nezáleží, nejlepší je od americké popelnice" nebo "hraj to s řízkem do velikosti max pětikoruny " opravdu nestojím..;).

Jen pro ilustraci..

Wedge – kopie.jpg
 
A jak to řešit, jednu wedge do sucha(aby nekopala) a další do mokra(aby pěkně zůstala na povrchu) a měnit je podle současné situace?

Jen pro ilustraci..
Tak přesně takto to řeší profíci - podle podmínek na hřišti volí bounce (i podle pozice míčku - loft si pak upraví otevřením nebo přivřením líce).
Šířka patky se u jednotlivých typů jednoho výrobce obvykle liší v závislosti na velikosti loftu, nikoliv bouce.
Takže pokud bys řešil šířku patky, musel bys nejspíš měnit značku.

Tady máš info k MX-200 (trvalo mi to najít přesně 15 sekund ;))
mx200 spec.jpg
 
Šířka patky se u jednotlivých typů jednoho výrobce obvykle liší v závislosti na velikosti loftu
Nikdy mě nenapadlo zkoumat šířku patky u jednoho typu wedgí, myslíš že je progresivní..? Jako GW užší a SW širší..?
 
Nikdy mě nenapadlo zkoumat šířku patky u jednoho typu wedgí, myslíš že je progresivní..? Jako GW užší a SW širší..?
Někde jsem na to narazil, že s větším loftem je širší spodek, souvisí to i s rozložením hmotnosti hlavy hole.
 
Tady je něco málo k wedgím ;)

 
Nové Mizuno T20 wedge mají tři typy patky v závislosti na loftu

 
Tak mi to nedalo, šel jsem do garáže a zahrál si na Dešampóna.. :D . Stejný typ Cleveland, GW 50° 10 je o tři a půl milimetru užší než SW 58°12..:up:. Možná je to i v návaznosti na bounce, čím vyšší tím širší.? Teď neberu v potaz grindy..
 
Dobré téma a zajímavá otázka,výborná konstruktivní odpověď a super reakce:up:.
Také jsem už na dnešním treningu měl tzv. zimní wedge TM ATV a úzké "patky"
TitleistSM4,které mám normálně v bagu nechal odpočívat.Všude už je hodně bláta a řídká zapískovaná tráva,což je v tomto období pochopitelné,a je třeba se takovému
podloží přispůsobit i výbavou.
 

Přílohy

  • IMG_20191127_193125[1].jpg
    IMG_20191127_193125[1].jpg
    81,5 KB · Zobrazení: 228
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom