Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Vypichovátko, aneb jak správně opravit green

bohumil.koval

Guru fóra
Důlky, díry a nerovnosti to je to co nechceme na grýnu. Nástroje máme, ale umíme, nebo víme jak správně opravit ? Řekneme si, ano, ale zeptal se někdo odborníka na údržbu a zakládání grýnů.
Existuje mnoho videí a návodů, ptám se jak jste na tom s výbavou na možné opravy? Používáte jeden tvar a nebo máte dle tvaru a hloubky patřičné vypichovátko?
Viděl jsem ploché dvojzubce , dvojzubé kolébky a vypichovací jehlici. Ano někdo používá týčko, kapesní nůž,...... vypadáte, že to není nijak normováno , já používám toto:
Poslední přírůstek je červené vypichovátko ve tvaru wedge, už při pohledu bude příjemné na mělké opravy, ale bude neskladné do kapsy, kolébku používám na hlubší zaboření míče , ten tenký mám na malé nerovnosti to poslední zlomené po 4-letém používání .
Vlastní opravu řeším až dle zaboření a tvrdosti grýnu, protože se říká, že oprava do 5-ti minut zarostlé do druhého dne a pozdější do 5-ti dnů, nevím, co je na tom pravdy, ale řídím se tím.
Dle hloubky opravuji malé nerovnosti nazvedáváním, hlubší tzv kolem nahrnováním a hlubší šroubováním a hluboké extra zaboření 3/4 míče, hluboký prostředek nadzvednu a poté kolem nahrnu šroubovitě vše nakonec urovnán do roviny Patrem. 6407 6408 6409 6410 6411 6412 6407 6408 6409 6410 6411 6412
 
Upraveno:
Už od začátku golfového kurzu jsem byl učen "přihrnout". Z důvodů co píše @Yahuu. Léty jsem dospěl k plastovému. Je lehké. V kapse neotravuje. Necinká. A hlavně nepropíchne kalhoty a nezajede pod nehet... Kovové se mi používáním natolik zbrousilo, že se mi přesně tyhle věci staly.
2f170163d810c0d025eb321e80f038a1.jpg
 
kypřit určitě ano, nebo spíše tlačit z boku směrem k pitchmarku, ideálně tak 6 x , pokaždé z jiné strany, ve tvaru hvězdičky

případně pokud je pitchmark natlačený na jednu stranu, tak vracet primárně z této strany
 
Upraveno:
Proboha, raději tu větu o nadzvedávání smaž, nebo se toho nějaké jelito hned chytne a začne to dělat. Nic nenadzvedávat, jen přihrnovat z boku. Nadzvedáváním se přetrhnou kořínky a vytvoří se nežádoucí dutina. Výsledek je hnědý flek. Ta kolébka od Titleistu k tomu nepřímo nabádá, takže se jim divím, proč to takhle hloupě vyrobily.
 
Já používám tohle, je tam i nožík. Pro případ, že by mě napadlo nějaké zvíře, nebo bych našel nějaké houby v lese, kam jsem předtím zahrál.
6416
 
jak to funguje??
Koupíš i s krytkou, tu před použitím sundáš, opravíš pitchmark, nasadíš krytku zpátky a dáš to celý do kapsy. Pokud budeš potřebovat opravit další pitchmark, postup opakuješ;)
 
Prodávají to včetně krytky. [emoji6]
bcb8ed8035ad6f3bfd08a56ac1b9e23c.jpg
Pohyb navíc, sundat nandat=ztratit. Takže stejně díry v kalhotách.
 
Používám od začátku, co hraji golf jedno a to samé vypichovatko.
 

Přílohy

  • 8DFDF208-F5F6-4961-A73D-2C9519CECC88.jpeg
    8DFDF208-F5F6-4961-A73D-2C9519CECC88.jpeg
    19,4 KB · Zobrazení: 223
Proboha, raději tu větu o nadzvedávání smaž, nebo se toho nějaké jelito hned chytne a začne to dělat. Nic nenadzvedávat, jen přihrnovat z boku. Nadzvedáváním se přetrhnou kořínky a vytvoří se nežádoucí dutina. Výsledek je hnědý flek. Ta kolébka od Titleistu k tomu nepřímo nabádá, takže se jim divím, proč to takhle hloupě vyrobily.
Ten Titleist je vyroben správně, je se nesmí špatně použít. Je pravda, že to může někoho svádět po zapíchnutí tlačit směrem dolů k zemi, ale správně se má od země “odtáhnout” Ten úhel pak zaručí “nahrnutí” okraje dovnitř pitchmarku a navíc zapůsobí jako “provzdušňovač”. Asi by k tomu měli dávat návod ;)
Podívej se na to video, má v ruce vypichovátko podobného tvaru.
 
Btw tady na videu ukazuji i případné vypichovani týčkem, které tu nezaznělo. Lepší než nic.

 
Pitchfix a jedině pitchfix - od letoška i se stylovým markovátkem :)
 

Přílohy

  • IMG_27103A12BAF6-1.jpeg
    IMG_27103A12BAF6-1.jpeg
    45,5 KB · Zobrazení: 235
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom