Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Střed Vinoř

Tak prispeji svou troskou do mlyna ohledne Vinore. Dnes jsem tu moznost take navstivit diky pozvani clena. Moje postrehy hned u prijezdu, ze je jedno mensi parkoviste hned u klubovny (stale zavrene) a kousek opodal je obrovske parkoviste ktere musi pokryt snad i vetsi turnaje. Co se tyce klubovny, tak se mi jeji design libi moc, ale je to individiualni.
Driving je prijemny hlavne tim, ze je nove a hrat z novych rohozi je az podezrele snadne. Snad kazda rana byla perfektni. Cvicne plochy se mi moc libily take, je zde chipping green s moznosti treninku kratke hry az do cca 90m pres bunkr a z hezke travy ne nepodobne fairway. Tahle moznost se mi hodne libi a casto mi na hristich chybi. Zpravidla se da trenovat jen kratky chipping nebo kratkou hru, ale z travy typu rough. Je pravda, ze dnes bylo hriste prazdne a byly jsme chvili jedine auto na parkovisti. Az se cvicne plochy zaplni, tak asi to tak slavne nebude. Jeste co se tyce drivingu, tak je prijemne ze v kazde "koji" jsou prakticke odkladaci plochy.
Co se tyce hriste, tak zacnu s tim prijemnym. Kvalita odpalist a fairways je skvela. Je videt, ze zde je venovana velka pece. Greeny jsou kratce po aerifikaci a zapiskovani a jsou pomale. Nicmene v budoucnu budou skvele. Jejich zakladani bylo podle vseho hodne kvalitni. Jamky jsou hratelne, zadne vetsi zakernosti. Vodnich ploch zde par je. Zbytek jsou oblasti oznacene jako W a je to spis takove podvne netravnate neudrzovane misto ze ktere se nekdy hrat da, ale nechcete :) Jamky jsou prijemne od sebe oddelene a jak tu bylo zmineno mate na nich pocit soukromi. Nicmene cele hriste je v podstate plocha a ja radsi vice clenitejsi hriste. Jsou hriste kde z hlavy vyjmenuji jamky, tady to nebude tak snadne. Nerikam, ze to je spatne, jen mam radsi jamky ktere jsou "zapamatovatelne". 3pary jsou tady zpravidla "chranene" vodou, coz je zajimavy prvek (mene pro zacatecniky :) ).
Co je zatim nedodelane a drzet se striktne pravidel, tak to bude zajimava hra, jsou znaceni. Jednak vzdalenostni koliku ktere se hodi, ale hlavne oznaceni trestnych oblasti, biozon (jestli nejake budou), atd. Jen kameny na odpalisti a vlajky. A jeste jedna vec ze v bunkerech chybi hrabe.
Co bude asi jeste dlouho problem jsou lide co si zvykli vyuzivat hriste jako park. At uz bezci, pejskari, atd. Jsou tam podle stezky ktere jsou pro pesi, ale pohyb lidi je i pres hriste a to zavani prusvihem. U pejskaru budu doufat, ze nenechaji pejsky konat potrebu napriklad na greenu. Ale ze po odpalu nam pres hriste presla zenska se psem kteremu aportovala krouzek nas moc nepotesilo. Hlavne z duvodu jejich bezpecnosti. Extremy jako dva kluci snad s airsoft puskama ci auto ktere parkovalo kousek od odpaliste a pri nasem prichodu odjelo po ceste ktera rozhodne nebyla pro vozy... ty snad uz nebudou :)
Kdyz to shrnu, tak celkovy dojem velmi pozitivni a odchazel jsem z hriste nadseny (i pres me vytky). O to mene z me hry, ale to je jiny pribeh :)
Snad jsem nezapomnel na neco co jsem chtel rict. Ale osobne se tesim na otevreni klubovny a az hriste dozraje. Osobne bych bral jeste vice vysazenych stromu.
 
Porad plati pouze pro cleny? Teetime nam rezervaci umoznuje. Diky za info.
 
nevim co vidis, ale bez prihlaseni a bez clenstvi PCG to neukazuje zadne volne flighty, pro verejnost od 29.4.
 
Ukazovalo to Vinor a skocilo to na Zbraslav 😉
 
V teto chvili by porad melo byt jen pro cleny. Dle info co jsem na recepci dostal v pondeli, by melo byt hriste otevreno pro verejnost koncem kvetna, kdy se planuje slavnostni otevreni.
 
@requo můžeš prosím otevřít Vinoř pro hodnocení?, měl bych pár postřehů ze dneška ze všudehrálského setkání, napsal bych malou recenzi

Díky za pošťouchnutí. Mělo by být tady hotovo, zkus prosím. Zároveň jsem do mGolf doplnil šablonu hřiště (pary) pro případné podrobné zadání hry.
 
Upraveno:
1900 hned na začátek slušný. Čekal jsem že začnou letos s nějakou uvítací cenou :D
 
No také jsem to hřiště hrál a je takové syrové.. potenciál tam je, když naplní plochy na jezera vodou a bankry pískem tak třeba 11 jamka bude mít obří fairway banker.. Šel jsem to za cenu 1000 Kč pro členy a je to asi max co bych za to dal.. Další věc jsou stromy zarim jich tam moc není proto hra v létě bude horká...
 
Tak to, že nasadili rovnou plnou palbu za hru je docela hard core...
 
Myslim, ze by ale bylo daleko hur vnimane, kdyby v prubehu roku to zvedli kazdy mesic o stovku :)
Ja chapu, ze budou mit stejne ceny Zbraslav i Vinor, ale preci jen kvalita ploch Zbraslavi, Cernaku, Mstetic a dalsich v okoli bude minimalne tuto sezonu nekde jinde...
 
Zrovna třeba na Černáku v rámci sunsetů jsem hrál poměrně často a že bych tam byl nějak dramaticky a pravidelně unešen z kvality hracích ploch, bych neřekl, resp. míval jsem dřív očekávání vyšší (Zbraslav za mě osobně trochu lepší stav hracích ploch jak Černák, minulé sezóny). Tím netvrdím, že bych si stěžoval, ale zas taková topovka, jako třeba Oaks to zrovna není. A jestli bych to měřil rozdílem, že by Vinoř byla levnější o dvě stovky, to mi nepřijde v dané lokalitě a v dané cenově hladině nijak podstatný... a jít výrazně níž nedává pro mě pro tento styl resortu a pravděpodobně očekávanou klientelu vůbec smysl. Blbě se to pak zvedá. Zvlášť když se tu dá těžit z přímého propojení se Zbraslavi (i tréninkovým drivingem v centru města Rohan) a pravděpodobně budoucí cíleně zaměření na své členy. Ceníkové ceny jsou jedna věc, jsem zvědav na turnaje, jak se to tam promítne.... Neznám moc lidí ze svého okolí a v obdobné příjmové hladině, co by hráli třeba Karlík za trojku. A stejně tam sem tam hrajou, třeba díky cgk. Jinak zatím jsem Vinoř nehrál, ale docela se těším, až si tam jednou, snad letos zahraju. A uvidím sám :)

Víkendová zmíněná cena mi sice přijde taky vysoká pro mě osobně na pravidelnou hru, ale s ohledem na to, že v pondělí je dle ceníku možné hrát 18j. za 1.200,- Kč, 9j pak za 650,- i bez toho, abych byl členem, zdali tomu rozumím správně, možnost zahrát si sem tam hřiště za slušné peníze je. Mě osobně třeba víkendové ceny v Praze vůbec nezajímají/netrápí - o víkendu v Praze zpravidla nehraju. :)

Btw dle dnešní konzultace na recepci (byl jsem tam okouknout tréninkové plochy, obrovský a alespoň asi zatím hlavně skoro prázdný, líbilo) se cílí/bude cílit především na členy, kredity a tak... Uvidí se, jak si to sedne. Z té krátké návštěvy za účelem tréninku bych na první dobrou čekal nějakou zahradní úpravu. Jestli alespoň u klubovny a kolem hracích/treninkových ploch se bude pracovat nějak třeba se stromky a keři a tak. Oživilo by to. Pokud ne, tak ale zase nebudou problémy s listím. :-D Každopádně držím resortu palce! Očekávání mnohých jsou určitě velká.

---

Btw. Hrozně se mi líbil automaticky sběrač (nejdřív sem si myslel, že je to sekačka) golfových míčků na drivingu... Prý sbírá míčky sám na jedno nabití tak dvě, tři hodiny, cik cak, pak si jede pro novou elektrickou šťávu. A pořád dokola. :)

IMG_3355.jpeg IMG_3353.jpeg IMG_3354.jpeg
 
Tak to, že nasadili rovnou plnou palbu za hru je docela hard core...
Zrovna ty víš poměrně dobře jaké náklady jsou spojené s provozem golfového hřiště, takže nevím proč tě cena 1900 nějak překvapuje. Relativně nová Hostivař to střílí za stejné peníze, o trošku starší Dobrouč za 1500 Kč, ale k tomu musíš přičíst dalších 500 za naftu, protože je to odevšad daleko. Byť mě osobně to přijdou velké peníze na rodinnou zábavu na nedělní odpoledne, nic to nemění na tom, že v kontextu všeho ostatního je to poměrně ready cena...
 
Zrovna ty víš poměrně dobře jaké náklady jsou spojené s provozem golfového hřiště, takže nevím proč tě cena 1900 nějak překvapuje. Relativně nová Hostivař to střílí za stejné peníze, o trošku starší Dobrouč za 1500 Kč, ale k tomu musíš přičíst dalších 500 za naftu, protože je to odevšad daleko. Byť mě osobně to přijdou velké peníze na rodinnou zábavu na nedělní odpoledne, nic to nemění na tom, že v kontextu všeho ostatního je to poměrně ready cena...
Pokud je ve stejné stáji hřiště za stejné peníze s neporovnatelnou kvalitou hracích ploch jako Zbraslav, stejně dosažitelné z Prahy, úplně ok mi ta cena nepřijde. Pokud ovšem vietkong zůstane na Zbraslavi a Vinoř půjde hrát normálním tempem, pak je to jiná písnička. Nevšiml jsem si, zda to tady někdo zmínil, ale všudehrálský turnaj canon startem se šel 4:30. A to jsem byl v jednom z flajtů, které startovali jako druhé na jamce, počítám čas od oficiálního startu.
 
Pokud je ve stejné stáji hřiště za stejné peníze s neporovnatelnou kvalitou hracích ploch jako Zbraslav, stejně dosažitelné z Prahy, úplně ok mi ta cena nepřijde. Pokud ovšem vietkong zůstane na Zbraslavi a Vinoř půjde hrát normálním tempem, pak je to jiná písnička. Nevšiml jsem si, zda to tady někdo zmínil, ale všudehrálský turnaj canon startem se šel 4:30. A to jsem byl v jednom z flajtů, které startovali jako druhé na jamce, počítám čas od oficiálního startu.
jo, jo, Vinoř je průchozí (zatím) celkem rychle, přestože jsou tam 2 drajvovatelné čtyřpary, kde se čeká,

ale zase na druhou stranu: nebyly rafy a šlo 70 golfistů ze zkušenostmi, žádné 54ky
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom