Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Údržba holí a vybavení

premet

Aktivní člen
Jméno
Přemek
Přijmení
Hošek
Klub
Kořenec
HI (HCP)
54
Ahoj děláte přes zimu něco speciálního aby Vás v sezóně hole poslouchaly a nezahýbaly. Mám na myslí řezání drážek , skladování holí mimo bag kvůli omezení degradace gripům , konzervace gripů či holí obecně, či leštění impaktů a podobně.
A jak často měníte gripy a děláte to sami nebo to necháváte dělat u někoho za peníze :) ?

Díky za inspiraci chtěl bych aby mne hole víc poslouchaly tak bych chtěl proto něco udělat :D
 
Já jsem obecně netáhlo, takže nedělám vůbec nic - jak mi hole odpadnou od ruky, tak je na jaře najdu...ale jsou tu i jedinci, co mají headcovery na železech :eek:
Gripy jsem ještě nikdy neměnil (svoje druhé hole jsem měl tak cca.10 let, ty dnešní mám 4 roky), vlastně putter mám tak 14 let ten samej a grip jsem měnil předloni v GolfArts - byl tam zrovna Filip Mrůzek, který mi přegripovaný putter podával a divil se, co je to za starý kousek - vlastně teď v tomto kontextu nevím jestli myslel putter nebo grip :)
Obecně si myslím, že i když se k holím budeš chovat vlídně a budeš je opečovávat, ony tě stejně vypečou a budou ti to kazit :) ikdyž jsou lidi, co si dají po turnaji putter na sedadlo spolujezdce, že mu při cestě domů musí domluvit :)

dej pak na jaře vědět, jak reagovaly (hole)
 
Vždy během pár měsíců mám nové hole omlácené o kamení v bunkerech, takže nic neleštím a hraju když to jde.
 
Priletel jsem na tri dny domu a zitra se pokud pocasi dovoli dostanu na hriste, takze jsem vcera dal doma dohromady pul set. Jedna hul potrebovala grip a za dve minuty bylo hotovo. Drazky bych osobne nebrousil a krom cisteni holi od bahna bych ale nic jineho nedelal. Co je ale zajimave tema pro nekoho kdo ma moznosti je vliv vrstev obleceni, celkove nizsi hybnosti v zime na svih a vybaveni k tomu. Takze treba muze byt pohodlnejsi pouzit mekkci flex, dat hybridy misto delsich zelez pokud hraci hybridy nevadi apod. Nebo treba vliv bounce u tvrdy zmrzly/promaceny pudy u wedgi a zelez.
 
pokud je na holích bahno a bordel tak je očistím tímto.. a jsou zase jako nové... za 70 Kč, nekupte to. Pochopitelně v modré...
 

Přílohy

  • Golf-Club-Brush-Golf-Groove-Cleaning-Brush-2-Sided-Golf-Putter-Wedge-Ball-Groove-Cleaner-Kit....jpeg
    Golf-Club-Brush-Golf-Groove-Cleaning-Brush-2-Sided-Golf-Putter-Wedge-Ball-Groove-Cleaner-Kit....jpeg
    69,4 KB · Zobrazení: 121
pokud je na holích bahno a bordel tak je očistím tímto.. a jsou zase jako nové... za 70 Kč, nekupte to. Pochopitelně v modré...
Kupoval jsem je z Ali - 10ks na 10$ celkem 🙈
 
Jsem ted nekde cetl, ze
Tzv. fairwayová dřeva a drivery vyžadují „suché“ čištění. Neměly by se proto čistit pod tekoucí vodou, protože grafit, ze kterého jsou vyrobeny, propouští vodu, což by mohlo způsobit nevratné poškození.

Trosku me to zarazilo, protoze bezne cistim hole tak, ze je vsechny nahazu do kybliku, necham trochu odmocit a pak kartackem odrbu. Teda vcetne drev a driveru. Mate nekdo s timto zkusenost? Trosku me to vydesilo a urcite to vysvetluje, proc mi driver nekdy nefunguje ;)
 
Neměly by se proto čistit pod tekoucí vodou, protože grafit, ze kterého jsou vyrobeny, propouští vodu, což by mohlo způsobit nevratné poškození.

Upřímně vůbec netuším, ale připadá mi to jako styl - vymyslíme nějakou podmínku pro to promile případů na základě nějaké "zanedbatelné vlastnosti materiálu", abychom nemuseli pak uznávat reklamaci.

Každopádně ale, zařadím si to taky do seznamu výmluv, proč se mi rána nepovedla. :)
 
Upraveno:
  • Pobavilo, díky!
Reactions: PFP
Teď mám gripy na výměně v GolfArtsu. Ocelovým kartáčkem čistím průběžně, wapkovou koupel včetně gripů tak 3x za sezonu.
Jednou za sezonu vyndám a vyklepu bag.
Ručník peru, když je špinavej.
 
... protože grafit, ze kterého jsou vyrobeny, propouští vodu, což by mohlo způsobit nevratné poškození.
Takže hra jen v suchu a v dešti hrát jen železa?? 🤭

Jako namočení v kýblu asi ne, protože to nejspíš není dokonale utěsněno (ale to platí i pro "klasické" drivery, dřeva či hybridy).
Ale že by tomu vadilo spláchnutí pod sprchou? To se mi nezdá. 🤔
 
po každé hře doma kartáček, mokrá a suchá utěrka a teprve potom já do sprchy … ručník na vždy čistý … jsem na čistotu holí a drážek ujetej a když jsem prodával svoje hole po 150 odehraných hrách, tak mi to chlap nevěřil, že mají tolik za sebou … prostě čistá hůl a drážky jsou základ 🤙
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom