Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Trénování rodiny a kamarádů

Re: RE: Re: Trénování rodiny a kamarádů

mkopcak řekl:
1. Věřím tomu, že PRO trenér by si to nedovolil.
2. Věřím tomu, že člen klubu by si to nedovolil.
3. V případě, že by k tomu došlo, řešil bych takových prohřešek proti provoznímu řádu domluvou všem zúčastněným. Při opakování bych již řešil s Czech PGA a Výborem GCHOR.
Nevím, zda by si to PRO trenér "dovolil". Pokud vím, jezdí se svými žáky, které trénuje, na několik hřišť. Překvapivě nikde není problém. Někde má jako PRO slevu za to, že jim tam přivedl lidi, někde hraje úplně zadarmo z téhož důvodu. Namátkou třeba Benátky nebo Albatross.
Já jako člen klubu bych si to dovolil, z mého pohledu se nejedná o trenink. Neplatím za to, jdeme si s trenerem zahrát a když vidí, jak to zase prasím, snaží se mi pomoci.
Jak je to v Hořehledech s tím, když cizí PRO přivede platící hráče? Dostane slevu, hraje zadarmo? Podle toho co píšeš se mi zdá, že nic a hraje za plnou cenu.
Nebo je problém v tom, že neplatím jako člen klubu fee? A tím pádem jsem v podstatě na tom hůře než nečlen?
V tomto konkrétním případě ( a ten jsem se ptal) klub tímto postupem naprosto nic nezíská, mému trenérovi je to jedno (jde se mnou na hřiště zadarmo a pojedeme tedy jinam když v Hořehledech to nejde). Jediný, kdo tím ztratí jsem já, protože jinde platím.
 
PRO u nás nikdy nic neplatí, ať už hraje sám nebo s členem/ nečlenem. Pokud jde o hru na hřišti, tak mne to v podstatě dál nezajímá, zde je naplněna logika toho, že všichni zaplatili a nechť si trénují, jak uznají za vhodné, když nebudou zdržovat. Profesní etika by dle mého neměla žádnému certifikovanému trenérovi dovolit trénovat v prostoru, kde o to nepožádal majitele nebo provozovatele. Pro vás to může znít překvapivě, ale trenéři toto ví a dávají si na to sakra pozor. 

Pokud jde o driving, tak si trvám na svém - je to můj prostor a já na něm určuji pravidla a jedním z nich je, že pokud zde chce někdo někoho trénovat, musí ode mne mít povolení. Znovu upozorňuji, že vnímám rozdíl mezi kamarádskými radami a cíleným tréninkem. 

A nejde jen o finanční stránku. Každý resort má nějakou filozofii, nějaké profilování a driving range musí jít s tímto v souladu. Zároveň je třeba říci, že provoz driving range je v řadě případů právě v rukou PRO hráčů a trenérů. Není tedy divu, že si svůj předmět podnikání chrání, stojí je totiž nemalé peníze.
 
Jako pokud se s timto setkaji dva amateri kdekoliv, je to tak neprijemna situace, ze si dovoliv s jistotou tvrdit, ze pokud maji alternativu, tak uz proste priste neprijdou.
A pak maji na golf pribyvat novacci...

Martine, opravdu v zpruzeni lidi vidis potencialni upsale?
Ty lidi co nemaji papiry a trenuji jsou znamy v celem okrese a velmi brzy je kazdy, kdo travi kdekoliv cas pozna preci.

Chodim s zenou i kamarady na drive a snazim se je dostat do golfu. Radim, ucim a doporucuji trenery. HCP mam skyhigh.. Nastesti u nas na drivingu znam vsechny pro i provozovatele osobne, vedi ze jsem uz za to vyplacl jak za ojete auto... a nikdo mi nic nerika! Naopak uz me dokonce parkrat ukecavali, abych zaskocil za nejakeho cvicitele, coz jsem s diky odmitl neb ma hodinovka je o rad jinde. :))

Btw. V tom provoznim radu je zakaz mluveni na divingu nebo udelovani rad? Nezlobte se na me, ale toto mi prijde straaaasne nestastne. Je to typicka presunce viny..

Setkal se s tim nekdo v zahranici? Ja videl lidi si hodne pomahat venku uplne bezne... a pro zacatecnika je nahodna pomoc jineho drivisty super pozitivnim zazitkem.
 
Dobře, díky za informace.
Pokud tedy budu s ním chtít přijet a bude se jednat jak o hru na hřišti tak možná i o chvilku na drivingu, můžeme?
Nebo se tě musí zeptat ten konkrétní den on sám?
 
jan řekl:
Jako pokud se s timto setkaji dva amateri kdekoliv, je to tak neprijemna situace, ze si dovoliv s jistotou tvrdit, ze pokud maji alternativu, tak uz proste priste neprijdou.
A pak maji na golf pribyvat novacci...

Martine, opravdu v zpruzeni lidi vidis potencialni upsale?
Ty lidi co nemaji papiry a trenuji jsou znamy v celem okrese a velmi brzy je kazdy, kdo travi kdekoliv cas pozna preci.

Chodim s zenou i kamarady na drive a snazim se je dostat do golfu. Radim, ucim a doporucuji trenery. HCP mam skyhigh.. Nastesti u nas na drivingu znam vsechny pro i provozovatele osobne, vedi ze jsem uz za to vyplacl jak za ojete auto... a nikdo mi nic nerika! Naopak uz me dokonce parkrat ukecavali, abych zaskocil za nejakeho cvicitele, coz jsem s diky odmitl neb ma hodinovka je o rad jinde. :))

Btw. V tom provoznim radu je zakaz mluveni na divingu nebo udelovani rad? Nezlobte se na me, ale toto mi prijde straaaasne nestastne. Je to typicka presunce viny..

Setkal se s tim nekdo v zahranici? Ja videl lidi si hodne pomahat venku uplne bezne... a pro zacatecnika je nahodna pomoc jineho drivisty super pozitivnim zazitkem.
Mám pocit, že píšu španělsky:). Kamarádské rady a seznamování známých s golfem neberu jako trénování!!! 
Pokud si na můj driving vezmete své kámoše, že jim jdete ukázat golf a vysvětlíte jim, jak to držet a jak do toho mlátit, směle do toho. Rád vám budu i zdarma asistovat. 
Pokud máte kámoše trenéra a ten vám na drivingu párkrát pomůže srovnat švih, je mi to jedno.
Pokud za mnou přijdete s tím, že si přivezete za předem daných podmínek vlastního trenéra, který vás nárazově potrénuje, nemám s tím problém.
Pokud ovšem svému kámošovi trenérovi dáváte na parkovišti 300 Kč, jste na drivingu 3 x týdně a kámoš si tam domlouvá další kšefty, tak to sorry, to nebude fungovat.
Pokud plánujete na mém drivingu vydělávat za trénování peníze, aniž byste to konzultovali se mnou, opět to neklapne.
Snad už je to srozumitelné:).
 
JardaK řekl:
Dobře, díky za informace.
Pokud tedy budu s ním chtít přijet a bude se jednat jak o hru na hřišti tak možná i o chvilku na drivingu, můžeme?
Nebo se tě musí zeptat ten konkrétní den on sám?
Budu rád, když o tom budu dopředu vědět, aby se předešlo nedorozuměním:).
 
mkopcak: To jak je to popsané v minulém příspěvku, už dává naprosto smysl, taky by mi vadilo, kdyby někdo za úplatu trénoval na "mém" drivingu, jen bohužel z těch předchozích příspěvků to vyplynulo trochu jinak.
 Na druhou stranu pokud tady několik lidí z Prahy už napsalo svou zkušenost, že vadilo dokonce i trénovaní manželů mezi sebou, nebo když se dva spoluhráči natáčí na video, to už je řekl bych dost za hranou, a na místě bych to určitě jen tak beze slov nepřešel. 
 
mkopcak: OK, domluveno, dám vědět než pojedeme..

Svacinar: Souhlas, pod to bych se podepsal. Naštěstí jsem se s tím, že by mě osobně někdo prudil nesetkal.

Představa, že si v Praze zajdu s dcerou na driving, kam chodím léta, platím si tam trenéra a teď mě někdo bude prudit, že učím dceru držet putter mi nevoní. Daný prudič dosáhne jen toho, že jeho služby si nikdy nezaplatím a pokud se mě někdo zeptá, kam jít trénovat, pošlu ho zcela určitě jinam. Ve výsledku ztratí příjem jak majitel drivingu tak prudič...

Osobně si myslím, že se takto chovají právě ti místní trenéři, kteří si klienta neumí sehnat normálním způsobem.

Slyšel jsem, že na drivingu, kam chodím, se tohle někomu stalo. Já mám naštěstí opačnou zkušenost, trenéři, které tam znám od vidění pravděpodobně snadno odhadnou, o co jde a stalo se mi, že spíš poradili zdarma když šli kolem... Ale to jsou ti, kteří tam mají klienty pokaždé, když tam jsem.
 
Svačinář: Já osobně jsem prostě takovéto napomenutí viděl, kdy prostě dvojice odpalovala, každý své míčky ten lepší začal koukat na svého kamaráda a začal ho "rovnat" aby mu to trochu lítalo. Po deseti minutách, kdy takhle na něj koukal a "rovnal ho", přišel kdosi s místní s tím, že je tady zákaz trénování a že od toho jsou tu cvičitelé, s odkazem na provozní řád (volně interpretuji)... toho lepšího to naštvalo, že nevidí důvod, proč by kamarádovi nemohl udělit pár rad... ten začátečník z toho byl akorát vyjukaný a i když se to po pár minutách nějak urovnalo, tak to zkazilo náladu určitě jak té dvojici, tak ale i mě, jakožto člověku, který to sledoval a přesně jsem si říkal - proboha, tohle je prostředí golfu, do kterého vstupuji, to skutečně nebude moci jít se mnou na driving kamarád, který je dobrý hráč, aby mi udělil pár rad? Skutečně mě to otrávilo a chvíli jsem si říkal, jestli tohle je standard - tak děkuji "golfe" - nejsme si souzeni. Z jiných sportů tohle neznám. 

Jasně, člověk se má ozvat, ale jako vyjukaný začátečník, který je rád, když trefí na rohožce pár míčků do vzduchu se necítím úplně v pozici a pohodě, abych se pak s místním profíkem hádal. 
 
Martine, tak jak si to popsal nakonec to je zcela ok a jsem tomu rad. 

Jinak tam kam chodim ja chodi dva pani, co jednak nejsou terneri, uci nesmysly a jeste se snazi pretahovat zaky jinym. Uz jim bylo ale jasne naznaceno, co se bude dit, pokud neprestanou... a s pravidly to pry nijak nesouviselo. :)
 
Requo: Máš pravdu, začátečníka, který neví jak to chodí, a že se jedná spíš o výjimku to může i odradit. Ale ono to pro začátečníky není vůbec jednoduchý, celkově mi kolem golfu příjde zbytečný tahání peněz, už jen fakt, že když člověk chce hrát, musí se registrovat někde na federaci, atp. 
 
Proc by se musel nekde registrovat, zadna takova podminka neexistuje...
 
Na 9o% hřišť je třeba mít HCP, udržovat HCP = být někde v klubu, už jen ta zkouška na HCP něco stojí, a já osobně si myslím, že jako začátečník bych uvítal dát ony 2k spíše za skutečné lekce, než obejít pár jamek, kde člověk ve finále nemusí nic extra ani zahrát, aby to oprávnění získal. Možná působím jako zbytečnej rejpal, ale mě se fakt zdá, že u nás je všechno kolem golfu zahaleno takovou zvlášťní aurou, pak se snad ani nedivím, že dost lidí na to nahlíží tak, jak na to nahlíží :( 
 
1. S porizenim osvedceni o drzeni HCP souhlasim, tam je pocatecni investice. Dle meho srovnatelna s jakymkoli jinym sportem.

2. Clenem klubu v zadnem pripade byt nemusim, kdyz nechci.
 
1. Nevím jestli srovnatelná s jiným sportem, u lyžování třeba není Osvědčení pro schopnost sjíždět svahy :) 
2. Asi jsem tedy žil v mýlce, myslel jsem, že pokud člověk chce hrát, a chodit na nějaké ty turnaje, potřebuje mít svou HCP autoritu, tedy klub? Vím že dřív se ještě dalo za cca 3k ročně registrovat do CMR na ČGF. 

Já všechny tyhle věci začínám vnímat až po mém putování za golfem v usa, kde musím říct, že mám jen a jen pozitivní zkušenosti, vidět hcp nikdo nechtěl, jediné co je zajímalo, jestli má člověk čím zaplatit :D  a že by se to projevovalo na plynulosti hřišť to se říct nedá, flighty byly bezpodmínečně 4-člené, mimo mrtvé časy samozřejmě, a plynulost si hlídal marshall ( který zde na dost hřištích prostě chybí) Jinak díky za Vaše reakce, je fajn vidět ten pohled i z "druhé strany" 
 
1. Jistě, podmínkou k lyžovaní nebo ježdění na kole určitě není nějaký kurz. Ale nedokáži si přesvědčit, že bych se naučil jezdit na lyžích jako dospělí jen tak sám od sebe. Patrně bych si vzal nějakého instruktora a zaplatil mu obdobné peníze jako když absolvuji kurz na ZK v golfu.

2. Tak zde je potřeba rozlišit, co považujeme za hraní golfu. Pokud budu hrát rekreačně (stejně jako si jezdit na kole nebo na lyžích), tak skutečně potřebuji jen HCP. Pokud chci soutěžit a upravovat HCP, tak už členství mít musím. Nevím, jak je to v jiných sportech, ale předpokládám, že obdobně. Musím se stát členem nějakého klubu, platit startovné atd. Zde v tom nevidím rozdíl.

Srovnávat golf v ČR a USA mi přijde nesmyslné. USA má několik desítek let náskok a zcela jiný vývoj společnosti. Můžeme se inspirovat, ale některé věci prostě nejde přeskočit, musí se odžít.
 
1. V tomhle bodě si myslím akorát nerozumíme. Přesně jak zaznělo - stejně jak v lyžování, tak i v golfu bych si radši za ty peníze jako začátečník zaplatil lekce s trenérem. Mě stala 2k jen vlastní zkouška na HCP. Žádné lekce - ty jsem řešil individuálně a vlastní "zkoušku" absolvoval až po pár měsících tréninku. Tzn. trenér se mnou šel v roli zapisovatele těch pár jamek, než člověk zahrál dostatečný počet. To mi přijde hodně, a zcela zbytečné. 
2. ok, budiž..Je fakt že sportovní stránka v golfu je trochu specifičtější než v jiných sportech. Na první pohled ty turnaje tak nevypadají, takže asi souhlasím s Vámi. 
Máte pravdu, za oceánem jsou na tom o notný kus jinde a srovnávat to je trochu mimo, ale v dnešním kosmopolitním světě možná trochu škoda, že se tu tak držíme našich pravidel. Inspirace by nám stoprocentně bodnula a to samozřejmě nejenom v golfu. Máte pravdu, nic než si ty některé věci odžít nám nezbude, avšak čím více zkušeností si člověk ze zahraničí přiveze, tím více si potom zde dává pozor na různé triky alá Divoký Západ, nebo habešský trh :) 
 
1. Já myslím, že rozumíme. A v tvém konkrétním případě mi to přijde spíš jako nešťastná volba poskytovatele služeb. Např. u nás za 5 900 Kč dostane hřáč full servis - kompletní zapůjčení vybavení, tréninkové míče, vstup na hřiště, klidně i 16 hodin s trenérem, zkoušku na HCP a to vše v jím zvolených časech. Nevím, kolik bych musel za to stejné zaplatit např. u lyžování, ale odhaduji to na velmi podobnou a dost pravděpodobně i vyšší částku.

2. ok

Já si ale nemyslím, že se urputně držíme našich pravidel. Na odborné i laické úrovni se neustále vedou debaty (koneckonců naše vzájemná je tím důkazem) o všech možných variantách vstupu nováčků do golfu. Paradoxně těmi, kdo se nejvíce pohoršují nad případným zrušením zkoušek na ZK, jsou samotní golfisté. Mají totiž obavu, že už si nezahrají a že kvalita hřišť půjde dramaticky dolů.

Je třeba chápat naprosto zásadní rozpor v golfovém světě - zájmy golfistů a provozovatelů jdou v otázce provozu proti sobě. Majitel chce mít hřiště narvané k prasknutí, golfista na něm chce být sám:).
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom