Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Slovensko Tále

kristyna

Aktivní člen
19.jamka
Nemáte někdo nějakou zkušenost a doporučení s ubytováním na Slovensku u hřiště Tále? Děkuji moc.
Pěknou hru.
 
Upraveno moderátorem:
Jedu tam první týden v červnu, hotel Stupka, pár set metrů od hřiště.....jestli to není pozdě, mohu pak podat podrobné info o hotelu i hřišti:)
 
Jedu tam první týden v červnu, hotel Stupka, pár set metrů od hřiště.....jestli to není pozdě, mohu pak podat podrobné info o hotelu i hřišti:)
Určitě dej vědět. Děkuji.
Ať se pobyt vydaří!
 
Ahoj, já byl v hotelu Stupka letos v únoru (na lyže) a můžu doporučit, včetně wellness.
 
Tak nakonec jsme vybrali na naši letní týdenní dovolenou Chatu Tále, dům horské služby. Cenově to vyšlo docela příhodně, recenze na bookingu taky vycházejí fajn a dle slov kamaráda, co tam byl, je to tam prý naprosto ok - že přece nebudeme stejně furt sedět na hotelu a restaurace na večeře přímo v chatě... a hotel Stupka byl už plný. Tak taky pak pošleme echo.

Chata Tále - Booking (mobilní verze - levnější ceny): https://www.booking.com/hotel/sk/chata-tale.cs.html, 6 nocí se snídaní pro 3 dospělé a 1 dítě v létě cca 21.000 Kč.

@ligi - už tam jsi? :-D Pošli report a zajdi na jídlo i do té "naší" chaty, měla by být jen kousíček a pokud nebudou vařit skvěle, tak si vymysli, že jo! :-D
 
Tak nakonec jsme vybrali na naši letní týdenní dovolenou Chatu Tále, dům horské služby. Cenově to vyšlo docela příhodně, recenze na bookingu taky vycházejí fajn a dle slov kamaráda, co tam byl, je to tam prý naprosto ok - že přece nebudeme stejně furt sedět na hotelu a restaurace na večeře přímo v chatě... a hotel Stupka byl už plný. Tak taky pak pošleme echo.

Chata Tále - Booking (mobilní verze - levnější ceny): https://www.booking.com/hotel/sk/chata-tale.cs.html, 6 nocí se snídaní pro 3 dospělé a 1 dítě v létě cca 21.000 Kč.

@ligi - už tam jsi? :-D Pošli report a zajdi na jídlo i do té "naší" chaty, měla by být jen kousíček a pokud nebudou vařit skvěle, tak si vymysli, že jo! :-D
Nejsem!.......jedu teď v neděli:). Ta "vaše" chata vypadá hodně dobře, určitě na jednu véču zajdu a podám report.......
 
Tak nakonec jsme vybrali na naši letní týdenní dovolenou Chatu Tále, dům horské služby. Cenově to vyšlo docela příhodně, recenze na bookingu taky vycházejí fajn a dle slov kamaráda, co tam byl, je to tam prý naprosto ok - že přece nebudeme stejně furt sedět na hotelu a restaurace na večeře přímo v chatě... a hotel Stupka byl už plný. Tak taky pak pošleme echo.

Chata Tále - Booking (mobilní verze - levnější ceny): https://www.booking.com/hotel/sk/chata-tale.cs.html, 6 nocí se snídaní pro 3 dospělé a 1 dítě v létě cca 21.000 Kč.

@ligi - už tam jsi? :-D Pošli report a zajdi na jídlo i do té "naší" chaty, měla by být jen kousíček a pokud nebudou vařit skvěle, tak si vymysli, že jo! :-D
Ahoj. Hotel jsi vybral dobře. Byl jsem tam teď o víkendu a spokojenost. Hotel po rekonstrukci a výborné snídaně.
Hřiště je pecka. Ve výborné kvalitě a hratelné, bez záludností. Zařadil bych ho do TOP 5 hřišť, které jsem hrál (bylo jich 65). Akademku jsem nehrál, ale vypadala taky pěkně.
Na prvním odpališti jsem dostal telefonní číslo, kdybych potkal medvěda a mohl jsem vyrazit.
tale_n.jpg
 
Ahoj. Hotel jsi vybral dobře. Byl jsem tam teď o víkendu a spokojenost. Hotel po rekonstrukci a výborné snídaně.
Hřiště je pecka. Ve výborné kvalitě a hratelné, bez záludností. Zařadil bych ho do TOP 5 hřišť, které jsem hrál (bylo jich 65). Akademku jsem nehrál, ale vypadala taky pěkně.
Na prvním odpališti jsem dostal telefonní číslo, kdybych potkal medvěda a mohl jsem vyrazit. Zobrazit přílohu 36178

:-D Super, to doma všechny uklidní. Moc se těšíme, Snad to tam bude fajn i v létě, věřím, že jo.

Btw. co to je JUH? Já jen, aby to nebyla nějaká jednotka bránící medvědy proti golfistům! :p
 
Jinak ubytování v hotelu Stupka lepší průměr, ještě uvidím večer co restaurace (včera byla zavřená, ale vedlejší Koliba skvělá) a bazén:D.....Jo a první nástřel pro @requo.....vaše chata trochu mimo v lese, pěkná terasa restaurace a to nejdůležitější:D:D...točej rakovnickyho Bakaláře:oops: za 2,50:)
 
......Jo a první nástřel pro @requo.....vaše chata trochu mimo v lese, pěkná terasa restaurace a to nejdůležitější:D:D...točej rakovnickyho Bakaláře:oops: za 2,50:)
Tak jsem provedl včera "hloubkovou kontrolu".........Bakalář za 2,50 je 10%, 12% je za 2,80...a pít se dá, zkusil jsem 3 kousky:D. Od jídla se určitě nedají čekat žádné lukulské hody (viz jídelák), měl jsem ten burger Ďumbier a dalo se:). A taky je vse podstatně lacinější, než v blízkých hotelech a kolibách. Jinak prostředí i obsluha velmi příjemné......a mají tam neskutečně velikýho a chlupatýho kocoura:D
 

Přílohy

  • 20230607_183503.jpg
    20230607_183503.jpg
    76,4 KB · Zobrazení: 68
  • 20230607_183456.jpg
    20230607_183456.jpg
    64,9 KB · Zobrazení: 68
@ligi: Děkuju moc za to, že si se obětoval a vyrazil na inspekční prohlídku. Díky tobě se mnohem více celá rodina těšíme, mohli by to být fajn. :) Užívej ještě dovolenou a děkujeme! Máš ještě z okolí nějaké teď aktuální tipy, kde se ti líbilo a případně chutnalo (nebo třeba i někdo další)?

Případně - jaký je hotel, snídaně a celkově v tom "tvém" - Stupko? Vše ok?

Jak tam v létě na přelomu prázdnin budeme, tak taky poreferuju. Třeba se tím pak budou inspirovat další výletníci. :)
 
IMG_0075.jpeg


Dnešní fotka Tále z jednoho blízkého kopce (Mesiačik) při výšlapu takovou polozapomenutou trasou mimo hlavní turistický ruch (po žlutý od Tale na kopec Baba a dál na Děreše). :) Je tam hezky vidět - první devítka, placka vpravo, druhá devítka: údolíčka mezi stromy vlevo. Asi neodoláme a zítra vyrazíme zasadit pár míčku ještě jednou! Nádhera!
 
Upraveno:
Minulý týden jsme ztratili rodinou dovolenou v Nízkých Tatrách, po nějakém přemýšlení (viz předchozí příspěvky) jsme nakonec vybrali Chatu Tále, dům horské služby. Pár dojmů s ubytování, kdyby někdo něco hledat podobného:

Ale to nejdůležitější: Za mě chatu Tále vřele doporučuju, velká spokojenost.
  • Cenově to přes booking od soboty do pátku vyšlo cca na 23.000,-, snídaně v ceně, dva samostatné pokoje každý s vlastní velkou TV s plnohodnotnými postelemi (pro 4). Ubytování prima, WIFI k dispozici, tady jediná drobnost: uvítali bychom na pokoji velké zrcadlo někde v předsíňce (máme doma dospívajícího puberťáka, který se musí vždy shlédnout... a pak by byl fajn i věšák. Na sušení propocených/mokrých věcí z výletů. 4 kompletně promočení lidi se blbě rozvěsí na všechny dveře, kliky a tak. To jsem jako tip hotelu pak zmínil. Na hotelu by mělo být i menší privátní wellness, nevyužili jsme.
  • Chata je zrekonstruovaná snad v roce 2021, fotky na webu nekecají, vypadá to tam moc pěkně. Klidné místo. Kolem chaty je možno parkovat s karavanem, pár stanů, nabíječka na elektroauta. V průběhu naší dovolené se tam vystřídalo dost různých lidí jen na jednu či dvě noci... a pak putovali dále.
  • Po celou dobu pobytu na místě se vystřídalo několik slečen z personálu, vždy v restauraci/recepci byly dvě, takže žádné čekání, personál slušný, v pohodě, usměvavý.
  • Velmi dobré snídaně - trochu jsem se obával, že díky malé velikosti hotelu toto bude chudší, ale opak byl pravdou, jasně, nebylo to deset stolů, ale bylo tam vše - každý den vajíčka, párky, na výběr z cca 5 druhů sýrů, 5ti druhů salámů, několik druhů zeleniny, doplňované ovoce (hrozné, jablka, banány), jogurty a pudinky v malinkaté redbull ledničce, 4 druhy džusů, káva, ča, plus tak tři druhy sladkého pečiva (koblížky, donuts, vánočka, závin...) a různé druhy i klasického. Co se mi líbilo moc, tak se za ten delší pobyt střídala i něco navíc: vafle, palačinky, smaženky... sympatické to bylo. Průběžně doplňováno (bohužel tel na fotky jsem si vzal až poslední den, dřív mě to nenapadlo)
  • Výborná kuchyně v restauraci - říkal jsem si, že dáme tak dvakrát a pak budeme chodit po okolí, ale nakonec nám tak jídlo chutnalo, že jsme poctivě každý večer jedli tady "doma". Všechno jídlo z jídelního lístku ochutnáno, chutnalo nám vše - klasiky smažený řízek, sýr, žebra. Pak tam byla panenka s houbovou omáčkou, SKVĚLÉ halušky, polévky (česnečka, vývar) - ty hlavně byly docela velké a ta česnečka byla fakt česneková, špagety, palačinky, plus samostatné dětská jídla. Dobré to bylo. Doporučuju místní limonády, např. malinová - dávají se do litru a toho ovoce je v tom fakt hromada. Jo a ještě je moc dobrý lávový koláček, nakonec. :-D Pivo mají Rakovnického Bakaláře, velká desítka za 2,50 EUR. Chutnalo mi. V průměru nás večeře pro 4 vyšla denně na cca 50 EUR. Moc jsme se neomezovali, oběd jsme díky programu moc nestíhali, tak často byla polévka i druhé jídlo. Ne nadarmo je skvělá kuchyně a ochotný, usměvavý personál něco, co dělá nakonec celkově spokojeného zákazníka. Jo a vlastně ještě mají takové ty velké hamburgery. VELKÉ. Na druhou stranu (přijde mi, že všude chutnají vlastně stejně)... ten jsem si dal jednou, hned první den. Byl dobrý, ale to ostatní mi přišlo lepší a k hamburgerům jsme se už nikdo nevrátili.
  • Výlety po okolí - tady každému dle jeho gusta. :) Nízké Tatry jsou Nízké Tatry - tzn, vyšší než cokoli v ČR. NEdoporučuju výšlap po žluté od hotelu Partizán na kopec Baba a dál... ta trasa je strašná, neudržovaná. Naopak doporučuju dojet autem (či busem od hotelu Partizán, který je pár set metrů vedle) kousek k chatě Srdiečko, resp. o obec níž, vyrazit na chatu generále Štefánika a tam na Ďumbier, Chopok (obojí nad 2000 metrů), to se dá dobře, to nám pěšky zabralo cca 6-7 hodin. No a pak samozřejmě golf: hned vedle hřiště Tále (viz samostatná recenze), cca hodinu pak Tři Dubí u Banské Bystrice, nebo dle mapy hoďku deset 27j. Black Stork (nebyli jsme).

Celkově za sebe s klidným svědomím doporučuju. Koukali jsme po vedlejším hotelu Partyzán, ubytování na Srdiečku, případně v hotelu Stupka. Tam jsme to odpískali kvůli výrazně vyšší ceně pro 4. V některých případech by nás jen ubytování stálo tolik, co celá dovolená. V restauraci vaří velmi chutně - nám tedy chutnalo. :) A pár fotek k dokreslení.

IMG_0239.jpeg IMG_0240.jpeg IMG_0244.jpeg IMG_0243.jpeg IMG_4767.jpeg IMG_4769.jpeg IMG_4766.jpeg IMG_4768.jpeg IMG_0075.jpeg IMG_4474.jpeg IMG_0201.jpeg IMG_4285.jpeg IMG_4284.jpeg
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom