Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Specifika dámského švihu

NaBednu

Guru fóra
hledala jsem a nenašla vlákno, které by se zabývalo "specifikem" ženského švihu
a jelikož mě to trápí, tak zkusím otevřít debatu, jak na to...
v rámci dnešního tréninku jsem narazila na staronový problém:
jak držet efektivně ruce při švihu?
To, co je na obrázku, nefunguje.
 

Přílohy

  • B2E0F958-64A0-4494-9AB6-452EDB762EBF.jpeg
    B2E0F958-64A0-4494-9AB6-452EDB762EBF.jpeg
    11 KB · Zobrazení: 280
našla jsem tohle video ale ruce jsou při švihu hrozně vepředu :( bohužel tam nepředvádí úplný švih
 
na tomhle videu má žákyně ruce úplně jinde, než trenérka a určitě to, co žákyně předvádí, nefunguje
 
tady se radí, dát ruce na prsa ale to chce pak větší předklon, ne?
 
hledala jsem a nenašla vlákno, které by se zabývalo "specifikem" ženského švihu
a jelikož mě to trápí, tak zkusím otevřít debatu, jak na to...
v rámci dnešního tréninku jsem narazila na staronový problém:
jak držet efektivně ruce při švihu?
To, co je na obrázku, nefunguje.
To, co je na obrázku fungovat nemůže. Levá ruka je příliš pokrčená, ideálně by měla být napnutá.
Navíc i ruce na gripu jsou příliš od sebe.
Ta fotka je spíš ukázka toho, jak to být nemá.
 
tady je konečně plný švih od štíhlé dámy, ale ruce podle mě vyžadují daleko větší předklon
nebo se pletu?
prostě tvar švihu je úplně jiný
Pokud není záběr z boku, tak budeš těžko odhadovat vzdálenost od míčku a úhel náklonu páteře. Obecně pokud jsi dále od míčku a měně předkloněná, tak šviháš po plošší dráze.
Co konkrétně ti tedy nefunguje?
 
Pokud není záběr z boku, tak budeš těžko odhadovat vzdálenost od míčku a úhel náklonu páteře. Obecně pokud jsi dále od míčku a měně předkloněná, tak šviháš po plošší dráze.
Co konkrétně ti tedy nefunguje?
nevím, jak se postavit, abych měla komfortní pocit a přitom byla schopná trefit míček... :(
 
Pokud není záběr z boku, tak budeš těžko odhadovat vzdálenost od míčku a úhel náklonu páteře. Obecně pokud jsi dále od míčku a měně předkloněná, tak šviháš po plošší dráze.
Co konkrétně ti tedy nefunguje?
upřesním:
moje základní potíž při švihu je, že mám u nápřahu "rozkvrdlanou" hůl, to je tím, že vedoucí ruka nemá oporu v těle
patrné je to u toho ručníkového drillu, nejsem schopná udělat s ručníkem nápřah bez škobrtnutí
to by šlo jen, kdybych měla ruce "na prsou" - ale v tom případě jsi s rukama ve špatném úhlu, nesvěsíš je ( leda bys měl malá prsa anebo sice velká ale hodně povislá )
 
nevím, jak se postavit, abych měla komfortní pocit a přitom byla schopná trefit míček... :(
Bez toho, aby tě někdo viděl těžko radit. Tak sem šoupni video, jak šviháš. Nebo aspoň fotku postoje zepředu a z boku.
 
Bez toho, aby tě někdo viděl těžko radit. Tak sem šoupni video, jak šviháš. Nebo aspoň fotku postoje zepředu a z boku.
teď je to naprd sem šoupat video, když mi to nejde :sick:
dala jsem sem proto instruktážní videa, mrkni na ně, prosím a pověz, jak se ti jeví to, co ony radí
děkuji R
 
upřesním:
moje základní potíž při švihu je, že mám u nápřahu "rozkvrdlanou" hůl, to je tím, že vedoucí ruka nemá oporu v těle
patrné je to u toho ručníkového drillu, nejsem schopná udělat s ručníkem nápřah bez škobrtnutí
Nesmíš otáčet zvlášť pažemi a zvlášť trupem. Ale bez toho vidět ten pohyb je to opravdu jen „střílení na slepo”.
 
upřesním:
moje základní potíž při švihu je, že mám u nápřahu "rozkvrdlanou" hůl, to je tím, že vedoucí ruka nemá oporu v těle
patrné je to u toho ručníkového drillu, nejsem schopná udělat s ručníkem nápřah bez škobrtnutí
to by šlo jen, kdybych měla ruce "na prsou" - ale v tom případě jsi s rukama ve špatném úhlu, nesvěsíš je ( leda bys měl malá prsa anebo sice velká ale hodně povislá )
co to znamena bez zakopnuti? :):):)
 
teď je to naprd sem šoupat video, když mi to nejde :sick:
dala jsem sem proto instruktážní videa, mrkni na ně, prosím a pověz, jak se ti jeví to, co ony radí
děkuji R
Instruktážní videa jako dobrý, ale bez toho, aby byla vidět tvoje chyba, opravdu nejde říct, které je to správné.
 
Pokud ruce nemůžeš dát na prsa, tak je nech volně „svěšené” podél nich. Ano nebudeš mít ruce v založení napnuté, ale mírně pokrčené. Pak je tedy důležité udržet ten úhel pokrčení levé ruky po celou dobu nápřahu a švihu zpět až do impaktu.
Tím docílíš toho, že hůl přijde k míči zpět do stejné pozice jako při založení. Pokud udržíš ten úhel a stejnou vzdálenost předloktí až do impaktu, pak budeš míček poměrně jistě trefovat.
 
:up:
Pokud ruce nemůžeš dát na prsa, tak je nech volně „svěšené” podél nich. Ano nebudeš mít ruce v založení napnuté, ale mírně pokrčené. Pak je tedy důležité udržet ten úhel pokrčení levé ruky po celou dobu nápřahu a švihu zpět až do impaktu.
Tím docílíš toho, že hůl přijde k míči zpět do stejné pozice jako při založení. Pokud udržíš ten úhel a stejnou vzdálenost předloktí až do impaktu, pak budeš míček poměrně jistě trefovat.
super-máš pravdu, že mě to vede k tomu pokrčení, a já to rvu do rovna...
zkusím zítra a dám vědět :up:
teď jsem to lehce prubla doma, to dovolené pokrčení je možná řešení :up:
 
uz jsem zde pokladal, podobny dotaz, kdy pritelkyne ma problem s vetsimi nadry a musi mit ruce dal od tela :)
to ale nemá tu oporu... jak udrží hůl v nápřahu?
mě, když mám ruce od těla prostě jezdí hůl v nápřahu dopŕedu a dozadu, každý si toho všimne
+ nikdy nemám jistotu, jestli bude impact až se s holí vrátím :(
jelikož mi puttování jde a jde mi i chipování na bázi puttování, je jasné, že tam je to v pohodě, protože ruce opírám o tělo
že není problém, že bych měla nejisté zápěstí apod.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom