Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Rezervace hry v ČR - Teetime, Týčko...

Přidám trochu mého pohledu jako nováčka ve světě golfu. Mě zase TT přijde super jsou tam zohledněné všechny reciprocity (většinou) a případně i další možné akce a slevy. Systém rezervací a odbavení funguje skvěle teda za mne. A upřímně jsem zkoušel udělat nějaké rezervace fee na severu Anglie a teď se díval jak se dá rezervovat hřiště ve Španělsku či Portugalsku tak musím říct že Český TT je úplně skvělí neznám úplně pozadí vztahu TT a hřišť ale to pro mne není úplně podstatné. Monopol samozřejmě není dobrý, jen mám obavu když vznikne konkurence aby jsem se potom nedostali do stavu kdy bude třeba opět volat či psát na recepci hřiště o potvrzení teetime jelikož všichni budou zprostředkovatelé ale nikdo nebude garantovat informaci nebo bude potřeba mít několik platforem pro rezervaci jelikož každé hřiště bude spolupracovat s jiným serverem.

A dám ještě jednu úvahu do pléna mě se třeba u https://www.golfnow.com/ líbí že mají "hot deals" kdy třeba hřiště chtějí prodat volné, neatraktivní fee za pomoci slev. Je to atraktivní spíše pro všudehráli ale je to zajímavá funkce kdy člověk přemýšlí kam půjde hrát a může to rozhodování ulehčit.
Souhlasím, že TT je unikátní a ve světě nejspíš vyjímečný z hlediska komfortu rezervace pro hráče. Je ale potřeba na to nahlížet i z pozice provozovatelů hřišť. Pokud se TT začne k provozovatelům hřišť chovat jako k svým rukojmím, rychle se ukáže, jak je jeho postavení křehké. A tratit na tom budou úplně všichni. TT by pro zvýšení svých příjmů, mohl jít i tou cestou, že zpoplatní vlastní rezervaci. To by ale nas...l mnohem víc lidí, než zdražením pro provozovatele a toho se asi bojí víc.
Já osobně bych asi neměl problém zaplatit 10 kaček za pohodlnou rezervaci. V restauracích necháváme v poměru k útratě na dýškách výrazně víc a nikdo s tím nemá problém. Ale těžko odhaduji jaký by byl většinový postoj.:rolleyes:
 
Souhlasím, že TT je unikátní a ve světě nejspíš vyjímečný z hlediska komfortu rezervace pro hráče.
Ten SW je unikátní právě díky času a prostředí, ve kterém vznikl. Dostali do vínku podmínky, které dokázali maximálně využít. A myslím si, že je škoda, že mají nutně potřebu homogenitu těch vztahů narušit. Protože jak píše @Jerry , proděláme na tom ve výsledku všichni. Provozovatelé budou vystaveni před rozhodnutí, který z nových produktů svým zaměstnancům a zákazníkům nabídnout, v horším případě jich obsluhovat několik (dělám to samé teď s hotelem a je to neskutečnej opruz). Hráči si budou muset dohledávat, přes který program lze dané hřiště koupit a zda náhodou přes jeden web není ten čas levnější než přes jiný. Nic z toho nebude levnější, spíš naopak se různé poplatky a provize rozpustí mezi vícero subjektů a vše bude komplikovanější a dražší. V neposlední řadě i produkty virtuálních klubů se stanou složitějšími, protože mimo jiné dobře fungují právě proto, že je obhospodařuje jeden zastřešující subjekt...
 
Mě by zajímalo jaký je poměr golfistů, kteřé hrají jen domácí hřiště a sem tam vyjedou na cizí a těch, co jezdí po hřištích.
Protože pokud jsi "domácí" hráč, tak je ti TT ukradenej a rezervuješ si hru na stránkách svého hřiště.
Rozumím, že pro resort je to náklad navíc, kdy musí koupit a nějak se starat o systém.... je otázkou co by se hřišti vyplatilo...
Pro hráče je TT samozřejmě skvělý, pokud hraje na různých hřištích.
 
Souhlasím, že TT je unikátní a ve světě nejspíš vyjímečný z hlediska komfortu rezervace pro hráče. Je ale potřeba na to nahlížet i z pozice provozovatelů hřišť. Pokud se TT začne k provozovatelům hřišť chovat jako k svým rukojmím, rychle se ukáže, jak je jeho postavení křehké. A tratit na tom budou úplně všichni. TT by pro zvýšení svých příjmů, mohl jít i tou cestou, že zpoplatní vlastní rezervaci. To by ale nas...l mnohem víc lidí, než zdražením pro provozovatele a toho se asi bojí víc.
Já osobně bych asi neměl problém zaplatit 10 kaček za pohodlnou rezervaci. V restauracích necháváme v poměru k útratě na dýškách výrazně víc a nikdo s tím nemá problém. Ale těžko odhaduji jaký by byl většinový postoj.:rolleyes:
Souhlasím to co píšeš je taky cesta, já použiji jiný příměr (spíš manžersko vysírací) TT šetří náklady při jeho použití není potřeba recepce a recepční. A v tom že se TT snaží snížit ceny u svých dodavatelů je naprosto přirozené a děláme to všichni. A krok se zpoplatněním rezervace nevím to mi přijde jako krok zpět něco jako poplatek za platbu kartou v obchodě. Ale ve finále je jedno na které straně si ti peníze TT vezme. Nevidím na té aktivitě až takový problém a je otázka kam se hřiště nechají zatlačit je to prostě obchod a roční jednání o cenách je dle mne běžné.
 
Těch licenčních modelů může být celá řada, která by mohla být obecně použita. Myšleno pro hřiště, jen co mě napadá:

- jedna licence za rok sakumprdum
- fixní poplatek za počet použití realné rezervace
- procentuální poplatek z rezervovaného fee

A jejich možné kombinace. Je poměrně zřejmé, že z pohledu poskytovatele rezervačního systému by byl (alespoň tak já bych uvažoval) fixní licence + procenta z fee. Přeci jen, třeba hypotetických 10% z kazdeho ficka, to je uz fajn, ne? Když vezmeme ceny fee. Oproti tomu to co zmiňuje @Jerry:

Já osobně bych asi neměl problém zaplatit 10 kaček za pohodlnou rezervaci.

jsou zanedbatelné drobné a nekonečně více starostí. Takhle těch subjektů ke zkasírování by byly desítky, nižší stovky (hřiště), oproti administrativním nákladům na fakturaci ke všem hráčům.

A pokud bych to podpořil argumentací - milé hřiště, když u nás nebude, prokazatelně ti ubude hráčů, protože půjdou jinam, kde je pro ně rezervace jednodušší... riskneš to? :)

Neříkám, že to tak funguje a reálně je, nedejbože, že to tak TT dělá, určitě ne. Ale představit si v jeho postavení čistě hypoteticky dokážu. ;)
 
A dám ještě jednu úvahu do pléna mě se třeba u https://www.golfnow.com/ líbí že mají "hot deals" kdy třeba hřiště chtějí prodat volné, neatraktivní fee za pomoci slev. Je to atraktivní spíše pro všudehráli ale je to zajímavá funkce kdy člověk přemýšlí kam půjde hrát a může to rozhodování ulehčit.
Aktuální verze TT umožňuje jakékoli nastavení cen, včetně hot deals. Je pak otázkou spíše flexibility hřišť a smysluplnosti takové aktivity, než technického řešení. Podobné aktivity mohou možná fungovat v místech, kde je velká koncentrace hřišť (podobné úrovně) a hráčů. U nás pravděpodobně pouze v Praze a středních Čechách.
 
Mě by zajímalo jaký je poměr golfistů, kteřé hrají jen domácí hřiště a sem tam vyjedou na cizí a těch, co jezdí po hřištích.
Protože pokud jsi "domácí" hráč, tak je ti TT ukradenej a rezervuješ si hru na stránkách svého hřiště.
To je částečně pravda. Dokonce můžeš jít ještě o krok dál a takovým lidem je zpravidla ukradená celá ČGF a její systém HCP. Relativně přesná data v tomto spotřebitelském chování bude mít jediný subjekt - TT:).

U mne je to odhadem více než 50% pravidelných hráčů, kterým jsou tyto doplňkové služby zcela ukradené. A doplním o jednu zajímavost z loňska - máme 100% čtvrteční reciprocitu na Darovanském dvoře, který do dnešního dne nefunguje přes TT, jako jeden z posledních v republice. Nikomu nedělá problém si na Darovou zavolat a hru si rezervovat.

Hřiště nemá jak se k údajům o hře svých členů dostat, leda přes nějaké ankety mezi vlastními členy.
 
Jen jedno pravidlo, které se mi za 30 let mé činnosti coby obchodníka nesčetněkrát potvrdilo.
„Obchod je obchodem pouze v tom případě, že je výhodný pro obě strany. V opačném případě business dříve či později skončí”
 
TT šetří náklady při jeho použití není potřeba recepce a recepční.
Ano, to je jeden z bodů, které jsem řešil už pár let dozadu. Zcela zrušit recepci (a ušetřit jen na výplatách přes 0,5 mil ročně) a nechat to na automatice.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Jen jedno pravidlo, které se mi za 30 let mé činnosti coby obchodníka nesčetněkrát potvrdilo.
„Obchod je obchodem pouze v tom případě, že je výhodný pro obě strany. V opačném případě business dříve či později skončí”
Souhlas a pokud to pro jednu stranu už není výhodné a je nespokojená tak vyvolá jednání což se teď děje a společně snad najdou průnik.
 
1643025262214.png
 
jj, to bude on, vypadalo to na červenou folii. Tak asi zbyly nějaké peníze a přelepili folií
A to místo bude podobné - Pařížská a okolí ;)
Hele takovou formu diskuze jsem tady fakt nečekal. No tak má MB G no a. A chce vydělávat , to snad chceme všichni.
 
Hele takovou formu diskuze jsem tady fakt nečekal. No tak má MB G no a. A chce vydělávat , to snad chceme všichni.
Asi nikdo tady neví, jestli je to auto skutečně majitele/lky společnosti TeeTime nebo někoho jiného z této společnosti. Nebo taky úplně někoho jiného, kdo má rád slovní spojení Teetime a peníze na to, dát si to na značku.
Dával jsem to sem ze zajímavosti, když jsem na to narazil cestou.
 
Asi nikdo tady neví, jestli je to auto skutečně majitele/lky společnosti TeeTime nebo někoho jiného z této společnosti. Nebo taky úplně někoho jiného, kdo má rád slovní spojení Teetime a peníze na to, dát si to na značku.
Dával jsem to sem ze zajímavosti, když jsem na to narazil cestou.
Promiň už začínám být přecitlivělí na komentáře na sociálních sítích, budu si muset dát asi detox. Ideálně někde na hřišti aspoň týden :)
 
A do Poděbrad jezdí tuším 911ka se SPZ TEETIME2, s pánem jsem obešel pár jamek, ale jestli má něco společného s aplikací, to netuším.;)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom