Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Rapotín - 1. ČR municipální hřiště

Bohouši zopakuji, že osvědčení o ZK není překážkou rozvoje golfu
Tak mi prosím vysvětli co to je dvojí ceny fee jestli jsi nebo nejsi členem CGF ?
Procento volného vstupu na hřiště “ bez oprávnění” - dříve ZK, proč , když chceme masovost to není všude , krom uzavřených soukromých resortů , free?
Tak co potom je TO za neviditelnou překážku očekávaného rozvoje golfu??
Načrtnu ti to:
6DD7D41F-CA3A-4DEE-89BC-38D8D2C33EDA.jpeg

Vidíš alespoň co si myslí lidi o těch co hrají golf “ zoufalci a snobisté”!!!
A abych nemluvil jen o golfu tak i v jiných sportech se to táhne jako červená nit, že sport je jen pro bohaté, nikoli široká veřejnost.
68A33FAB-862A-4755-8C7A-C5A8304E2503.jpeg
 
Tak mi prosím vysvětli co to je dvojí ceny fee jestli jsi nebo nejsi členem CGF ?
Procento volného vstupu na hřiště “ bez oprávnění” - dříve ZK, proč , když chceme masovost to není všude , krom uzavřených soukromých resortů , free?
Tak co potom je TO za neviditelnou překážku očekávaného rozvoje golfu??
Načrtnu ti to:
Zobrazit přílohu 28091
Vidíš alespoň co si myslí lidi o těch co hrají golf “ zoufalci a snobisté”!!!
A abych nemluvil jen o golfu tak i v jiných sportech se to táhne jako červená nit, že sport je jen pro bohaté, nikoli široká veřejnost.
Zobrazit přílohu 28092
Netusim, co mas na mysli dvojimi cenami ani “free” vstupy.

To ze golf ma nejaka specifika vyzadujici jejich zvladnuti pred vstupem na hriste neni nic vyjimecneho. Do bazenu taky musis umet plavat, na lyze se bez prupravy taky nepostavis, stejne jako horolezectvi nebo kanoistika. A jestli te tato specifika nauci nejaky profi trener za penize nebo tata s mamou na zahrade, je uplne fuk. Papir je pak jen technickou dokumentaci toho, ze jsi to zvladl. A dovolim si tvrdit, ze dobra polovina hrist uz ho videt ani nepotrebuje…

To ze ma golf spatnou povest a je financne narocny (jako jakykoli jiny sport), to se shodneme. Ale s puvodni problematikou to nema nic spolecneho.
 
Prohlášení o golfově rozvojové zemi je dle mého významně mimo mísu. Ano, zcela jistě golfově nesaháme USA, VB, Austrálii a dalším po kotníky, ale je potřeba mít na paměti, že jde o jejich národní sporty, které mají v drtivé většině případů několik set let tradice.

Přesto má u nás golf základy už více než 100 let, alespoň nárazově ho hraje kolem 50 - 100 000 lidí ročně, máme své zástupce ve vrcholných světových soutěžích, golf se vyučuje na školách a máme přes 100 hřišť na 10 mil obyvatel. Kolik dalších států světa tohle o sobě může říct?

A přestože je to už klasicky únavné, opět ti Bohouši zopakuji, že osvědčení o ZK není překážkou rozvoje golfu. Ať si ty nebo jiní myslí cokoli, já se každodenně potkávám se zájemci o golf a ještě ani jeden z nich (a že jich od mého příchodu do klubu bylo přes 700!!!) mi neřekl, že kvůli nějaké ZK na to kašle.
Tak ja jsem prvni teda. Kdybych nezacal hrat ve Skotsku, protoze jsem mohl jit hned na kterekoliv hriste v okoli krom tech soukromych a Old Coursu, tak v Cechach bych se k tomu nerozhoupal. A hlavne kvuli ZK. Vedel sem ze se nejaka zkouska delat musi a v hlave mel utkvely ze spoluzak na gymplu chodil na lekce aby ji splnil. A to me teda fakt nelakalo.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom