Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfDigest.cz Proč je dobře, že golfista Trump odešel

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
Proč je dobře, že golfista Trump odešel (GolfDigest.cz)

GLOSY A KOMENTÁŘE > Donald Trump jako prezident skončil. Jako golfista může zase pořádně začít hrát, protože na to možná bude mít víc času. I když ani jako prezident nezahálel, byl na fervejích často.

Pokračovat ve čtení...
 
Úvahu p. Halady jsem si přečetl a přijde mi takový "smutný". Když vezmu konec úvahy:

---
Donald Trump by si za své chování ve funkci zasloužil trest. Měl by být penalizován tím, že mu bude na dlouhou dobu zakázán přístup do golfu. Jistě, nechť si hraje na svých hřištích, ale jinde… Nejste zván, protože lžete, vybízíte k násilí a navíc: neumíte čestně přijmout porážku. Odmítl jste i podat soupeři po zápase ruku. To je velice vážný prohřešek a takto by se golfista chovat neměl. Jenže takhle svět nefunguje. Golf je fair play hrou, ale vždycky ho hráli, hrají a budou hrát neféroví lidé. Golf za to nemůže. Ani ho těm lidem nemůžeme zakázat.
---


Obávám se, že kdyby to tučné (ztučnil jsem to já, ne p. Halada ve svém textu) bylo určující a dalo se zakázat takovým lidem golf (a pominu, jestli je to pravda nebo ne), tak by mnoho současných areálů určitě po celém světě u nás nebylo. A pak skoro všude a u každého je nějaká kaňka, v nějakém aspektu života skoro každého z nás... přijde mi obtížné "míru" vhodnosti člověka pro golf soudit. Kdo je bez viny...
 
Úvahu p. Halady jsem si přečetl a přijde mi takový "smutný". Když vezmu konec úvahy:

---
Donald Trump by si za své chování ve funkci zasloužil trest. Měl by být penalizován tím, že mu bude na dlouhou dobu zakázán přístup do golfu. Jistě, nechť si hraje na svých hřištích, ale jinde… Nejste zván, protože lžete, vybízíte k násilí a navíc: neumíte čestně přijmout porážku. Odmítl jste i podat soupeři po zápase ruku. To je velice vážný prohřešek a takto by se golfista chovat neměl. Jenže takhle svět nefunguje. Golf je fair play hrou, ale vždycky ho hráli, hrají a budou hrát neféroví lidé. Golf za to nemůže. Ani ho těm lidem nemůžeme zakázat.
---


Obávám se, že kdyby to tučné (ztučnil jsem to já, ne p. Halada ve svém textu) bylo určující a dalo se zakázat takovým lidem golf (a pominu, jestli je to pravda nebo ne), tak by mnoho současných areálů určitě po celém světě u nás nebylo. A pak skoro všude a u každého je nějaká kaňka, v nějakém aspektu života skoro každého z nás... přijde mi obtížné "míru" vhodnosti člověka pro golf soudit. Kdo je bez viny...
„Do mrtvol se nekope”.
Proč pan Halada navrhnul „exemplární trest” až teď, když se DT choval stejně po celé funkční období.
Nezastávám se DT, je to sebestředný amík - typický produkt jejich „vzdělávacího” systému.

Jenže ono je třeba využít možnosti „být na vlně” a rychle vyplodit „článek” (vč. bulvárního názvu), který by mohl zvýšit počet přístupů na web a zvýšit příjem z reklamy.
Pan Halada by se měl více věnovat sportu jako takovému a netahat do něj politiku či si hrát na plitického komentátora. 👎
 
Články p.Halady čtu pravidelně už hodně let, hlavně na jeho webu "NAvzduchu.cz" ale i jinde. V drtivé většině se jedá o články zajímavé i poučné, mnohdy zábavné......ale z tohoto jeho "výtvoru" jsem dost rozpačitej. to snad p.Halada proboha nemá zapotřebí!:down:
Asi to byla nějaká objednávka a nebo - a o to hůř - se svezl na víceméně celosvětovém trendu, že kdo si nekopne do Trumpa, tak není ten "správný" (nebo pro pamětníky Rudého práva "uvědomělý") novinář.......
 
Text na objednávku v tom moc nevidím a nebo ano? Nechci p. Haladu v tomto bránit, taky mi přijde to zaměření takové zvláštní a příliš na jeho styl psaní jakoby jednostranné - což v jeho textech se mi zpravidla nezdá. Každá mince má přeci svůj rub i líc a myslím, že by si pro vyváženost zasloužilo téma druhý díl - co DT golfu přinesl a v čem jeho působení může být užitečné, nebo nic takového není?

Každá výrazná osobnost je téma sama o sobě a DT (když použiju vcelku šikovnou zkratku) je vášnivý golfista a chtě nechtě jeho vystupování i přístup k věcem okolním golf jako takový ovlivňuje a vděčně pak poslouží jako hromosvod - "a že by takoví lidé hrát golf neměli". To si osobně tedy nemyslím. Glorifikování golfu a neustále opakovaný důraz na to, jak golf je sportovní, gentelamanský a kam tohle nepatří a a že tenhle není ten správný čestný golfista z celého sportu skrytě ale o to účinněji posiluje tu auru golfové vyjimečnosti a nepřístupnosti.
 
Každý z nás zastává ve svém životě celou škálu rolí. Otec, manžel, zaměstnanec, golfista, fanoušek BDSM,...vyberte si. A byť bychom rádi, aby nás okolí vnímalo jako komplex, není toho schopno. Jako mix těchto rolí se totiž vidíme jen my. Všichni ostatní nás vnímají jen z omezeného zorného pole v těch místech, kde se naše jednotlivé role potkávají a prolínají a to navíc ještě v omezeném čase.

Je spravedlivé, že Hniličku táhnou bahnem za to, že si na 3 hodiny odfrknul na oslavě svého kámoše, když 3 roky v kuse maká 16 hodin denně (netuším, fabuluju)? Vzpomene si přitom někdo na tu spoustu radosti a euforie a češství co v nás probouzel, když stál v hokejové brance?

Bylo by spravedlivé, abychom DT hodnotili na základě posledního měsíce ve funkci amerického prezidenta? A abychom toto hodnocení vztáhli jen na velmi omezené procento jeho golfového působení? Asi ne. Ale tohle si především musí uvědomovat sám DT a měl by s případnými dopady, ať už jakkoli neférovými, počítat.
 
@mkopcak v době, kdy člověk nesmí použít neschválenou jednoslovnou nadávku ani vůči sám sobě (JT by mohl vyprávět) je to moc hezké zamyšlení, ale...
Svět je rozbitej. Prosím nezaměňovat obhajobou trumpety, toho fakt nemám rád.
 
@mkopcak v době, kdy člověk nesmí použít neschválenou jednoslovnou nadávku ani vůči sám sobě (JT by mohl vyprávět) je to moc hezké zamyšlení, ale...
Svět je rozbitej. Prosím nezaměňovat obhajobou trumpety, toho fakt nemám rád.

A právě proto, že je rozbitej, tak bychom měli na té "normálnosti" stále trvat...
 
  • To se mi líbí
Reactions: PFP
A právě proto, že je rozbitej, tak bychom měli na té "normálnosti" stále trvat...
Jistě. Nikdy jsem netvrdil něco jiného. Sice to není nic platné, možná kvůli tomu člověk přijde o práci (jako ten anglán co si dovolil v době BLM hlásat že na bílejch životech taky zákeží), nebo bude vyšetřován a kriminalizován, ale bude mít dobrej pocit, že co vlastně?
 
Jistě. Nikdy jsem netvrdil něco jiného. Sice to není nic platné, možná kvůli tomu člověk přijde o práci (jako ten anglán co si dovolil v době BLM hlásat že na bílejch životech taky zákeží), nebo bude vyšetřován a kriminalizován, ale bude mít dobrej pocit, že co vlastně?

Já si nemyslím, že to není nic platné. Samozřejmě každý máme rovinu vnímání normálnosti jinde, stejně jako morální zodpovědnost za to, co se kolem nás děje. Ale pokud má sociální bublina rezignuje na své postoje, bude to pro mne problematické. Tzn. místo abych upravil své postoje, snažím se v rámci své reality podporovat stále stejné smýšlení...Ale to už jedeme v hodně filozofické rovině:).
 
Já si nemyslím, že to není nic platné. Samozřejmě každý máme rovinu vnímání normálnosti jinde, stejně jako morální zodpovědnost za to, co se kolem nás děje. Ale pokud má sociální bublina rezignuje na své postoje, bude to pro mne problematické. Tzn. místo abych upravil své postoje, snažím se v rámci své reality podporovat stále stejné smýšlení...Ale to už jedeme v hodně filozofické rovině:).
Ale jo, souhlas. Já to mám podobně. Nicméně to vidím tak, že si to můžeš dovolit jen proto, že ta tvoje bublina je příliš malá a z hlediska fungování společnosti nevýznamná. Pokud se to změní, může velmi rychle nastat to, co jsem zmínil, protože budeš systému nepohodlný.
Rád bych se mýlil, ale takto jsem to zatím vypozoroval že to funguje.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom