Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Tours Presidents Cup 2019

...
A k těm statistikám - v Ryder Cupu (a nedíval jsem se do statistik, je to jen dojem) ty statistiky zase tak moc neplatí - za posledních x let byli evropani papírově skoro vždy outsideři (ano, ne tak velcí outsideři jako mezinárodní tým), ale prostě měli méně hráčů ve světovém top10, méně hráčů v top20, méně vítězů na PGA/ET, přesto mají více výher.

Já bych si dovolil reagovat, protože jsem sem přitáhl.

"Papírová" výkonnost samozřejmě není všechno, mírně nižší výkonnost se dá kompenzovat bojovností nebo "týmovým duchem", ale jen do určité míry. Evropa s USA je ve výkonnosti srovnatelná a USA nejen, že nedominují, ale v určitých obdobích byly (a zase asi budou) i výkonnostně slabší, než Evropa, alespoň co se týká pozic na úplné špici žebříčku. Výher v RC má Evropa skutečně víc, ale je to poměr 11:8, což je v "toleranci" statistických odchylek - když si budeš házet mincí, taky nebudeš mít z dvaceti pokusů poměr panna : orel přesně 10:10.

Srovnání USA versus zbytek světa (bez Evropy) je ale úplně o něčem jiném. Tam je ten "papírový" rozdíl o jednu až dvě třídy a to už se prostě těmi "měkkými faktory" vykompenzovat nedá. Taky je poměr vítězství 11:1 pro USA, plus jedna remíza, po které pohár zůstal v USA, takže vlastně 12:1.

Rozhodující je to, že ten rozdíl ve výkonnosti EU x USA není dlouhodobě nijak dramatický, není to zdaleka ani dvojnásobek, natož čtyř nebo pětinásobek (papírový součet pozic hráčů USA na žebříčku je pod 150, součet hráčů zbytku světa je skoro 500). Nejhorší hráč USA byl 22. Fowler, nejlepší hráč zbytku světa 18. Scot a nejhorší 64. C.T.Pann (jestli jsem někoho nepřehlédl) . To je podobné, jako by proti sobě hrála družstva složená na jedné straně z hráčů s HCP 0-9 a na druhé straně 10 - 20.


Bodování na turnajích a sestavování žebříčku je poměrně složité, ale velmi zjednodušeně se dá říct, že se boduje na každém turnaji, který je do žebříčku započítáván. Příděl bodů v daném turnaji pak odpovídá "síle startovního pole", tzn. čím kvalitnější (výš na žebříčku) hráči se účastní, tím víc bodů se dá vyhrát - takže ne, stejné body za turnaj v USA a Evropě nedostaneš. Podrobněji např zde http://www.golfee.cz/co-se-sustlo/v-golfu-ve-svete/komentar-ma-svetovy-golfovy-zebricek-svou-logiku/
Závěr z toho je ten, že ti nejlepší hrají PGA, pak evropskou tůru a pak následují tůry ve zbytku světa. Jak moc ztrácí body hráči jen tím, že nehrají PGA, ale "odlehlejší" tůru (které i přesto může být kvalitní), to by bylo na delší debatu bez jasného závěru, ten bodovací systém by právě tohle měl z velké části kompenzovat.
 
Těžko srovnávat, někteří velmi dobří evropani na PGA nehrají z toho důvodu, že třeba nemusí americký styl života nebo nemají rádi většinu tamních hřišť stavěných hlavně pro dlouhé hráče. Potom přijedou americké hvězda do evropy na Ryder Cup a mají problém trefit fairway a na hluboký rough taky nejsou moc zvyklí - snad s vyjímkou majorů. Takže to pořadí v tom světovém žebříčku je zavádějící. Každopádně Kdokoli z první stovky je schopen zahrát super výsledek, pokud má formu a malej kousek štěstí. Něco jiného je mít stabilní výkonnost a držet se tam hromadu let.
 
Těžko srovnávat, někteří velmi dobří evropani na PGA nehrají z toho důvodu, že třeba nemusí americký styl života nebo nemají rádi většinu tamních hřišť stavěných hlavně pro dlouhé hráče. Potom přijedou americké hvězda do evropy na Ryder Cup a mají problém trefit fairway a na hluboký rough taky nejsou moc zvyklí - snad s vyjímkou majorů. Takže to pořadí v tom světovém žebříčku je zavádějící. Každopádně Kdokoli z první stovky je schopen zahrát super výsledek, pokud má formu a malej kousek štěstí. Něco jiného je mít stabilní výkonnost a držet se tam hromadu let.

souhlas, ze celá široká špička dokáže zahrát skvělý golf. V minulém příspěvku jsem oponoval @Taylor, ze Presidents Cup není zbytečný. Nyní s nim pro změnu souhlasím v rozdílné výkonnosti u hráčů z různých desítek pořadí první stovky světového žebříčku.

Ano, hráči v top 20 hrají stejně dobrý golf jako ostatní. Ale dokáží to častěji a častěji 4 kola po sobě. To není náhoda a štěstí, ale získaná dovednost. Je jedno jestli je získaná u mentálního kouče, na cvičných plochách nebo vrozenou touhou a pudem lovce či čímkoli jiným.

Já se jen těším na to, až za dva roky (snad) IT potvrdí trend vyrovnanejsich soubojů a propast se začne zmenšovat.
 
"Papírová" výkonnost samozřejmě není všechno, mírně nižší výkonnost se dá kompenzovat bojovností nebo "týmovým duchem", ale jen do určité míry. Evropa s USA je ve výkonnosti srovnatelná a USA nejen, že nedominují, ale v určitých obdobích byly (a zase asi budou) i výkonnostně slabší, než Evropa, alespoň co se týká pozic na úplné špici žebříčku. Výher v RC má Evropa skutečně víc, ale je to poměr 11:8, což je v "toleranci" statistických odchylek - když si budeš házet mincí, taky nebudeš mít z dvaceti pokusů poměr panna : orel přesně 10:10.

Jsem trochu zmaten. Z tvých textů výše dle mého vychází, že USA v PC jasně dominuje a že v podstatě přesně dle předpokladů smázlo INT rozdílem třídy až dvou, přestože celkový výsledek je 16:14. To zcela konkrétně znamená, že vyhráli o pouhopouhé 2 jamky. Trochu s nadsázkou můžeme říci, že jde o 2 neproměněné putty. To je rozdíl 2 tříd?

Oproti tomu považuješ poměr 11:8 v RC za statistickou odchylku a je to vlastně vyrovnané. Takže co z toho je pravda?
 
Viděl jsem několik záběrů a podle mě atmosféra byla horší než na RC. Rozhodlo se v singlech, kde se ukázala odolnost hráčů z USA, ale podle mě to v žádném případě není o třídu či dokonce několik tříd rozdílu. Tak jako na většině turnajů PGA může vyhrát cca 20 hráčů a záleží na aktuální formě nebo štěstí, jak chcete.
Souhlasím, že je to něco jiného a než klasický turnaj, i emoce byly vidět u hráčů u kterých na to člověk není zvyklý.
Za mě to smysl má, vetší než mistrovstí světa v hokeji každý rok ;)
 
nebylo to ani vzdáleně o nějaké dramatické bitvě do poslední jamky.
Pro mě (je to můj osobní názor) je zápas, který se rozhodne až na 17.jamce předposledního zápasu (z celkem 30 mačů) dramatický dost - a nic na tom němění (dle mého mínění) ani to, že to nebylo až na poslední jamce posledního zápasu.
 
Jsem trochu zmaten. Z tvých textů výše dle mého vychází, že USA v PC jasně dominuje a že v podstatě přesně dle předpokladů smázlo INT rozdílem třídy až dvou, přestože celkový výsledek je 16:14. To zcela konkrétně znamená, že vyhráli o pouhopouhé 2 jamky. Trochu s nadsázkou můžeme říci, že jde o 2 neproměněné putty. To je rozdíl 2 tříd?

Oproti tomu považuješ poměr 11:8 v RC za statistickou odchylku a je to vlastně vyrovnané. Takže co z toho je pravda?
I já jsem trochu zmaten a nejsem si jistý, na co se vlastně ptáš tou svou otázkou "co z toho je pravda?".

Nikde jsem nenapsal, že v tomto konkrétním zápase smázly USA tým světa rozdílem třídy až dvou, nebo že by ho takovým rozdílem smáznout měly, fakt netuším, jakými myšlenkovými pochody jsi k tomu došel, do hlavy ti nevidím. Psal jsem, že jejich "součtová" papírová výkonnost je o jednu až dvě třídy vyšší. A že jim to logicky dává podstatně větší šanci na vítězství, což nakonec taky bez problémů potvrdily. 12:1 a 11:8 jsem už rozebíral a nic nového k tomu nemám.

Stačí to jako odpověď na tvé volání po pravdě?



Pro mě (je to můj osobní názor) je zápas, který se rozhodne až na 17.jamce předposledního zápasu (z celkem 30 mačů) dramatický dost - a nic na tom němění (dle mého mínění) ani to, že to nebylo až na poslední jamce posledního zápasu.


Točit se na tom, že tenhle konkrétní zápas skončil "jen" 16:14 a rozhodl se až na předposlední jamce předposledního zápasu, takže to vlastně bylo vyrovnané, to je jen lakování na růžovo a zavírání očí před realitou, což je typické třeba tebou zmiňované politiky ;).

Pokud se hraje 12 singlů a pro výhru je potřeba 5,5 bodu (u týmu světa) a 7,5 bodu (u týmu USA), tak matematika základní školy (řešení slovních úloh) nám říká, že:
- o vítězství týmu světa (a zisku poháru) nemůže být rozhodnut dříve, než po 6 singlech
- o vítězství týmu USA nemůže být rozhodnuto dříve, než po 8 singlech, pohár může tým USA "udržet" už po 7 singlech
to samozřejmě platí jen v tom velmi nepravděpodobném případě, že jeden, nebo druhý tým vyhraje všech 6 (nebo 8) úvodních singlů.
V tomto konkrétním případě tým USA rozhodl o zisku poháru už v 9. singlu (na 17. jamce), tam získal jistotu remízy, což pohár ponechává stávajícímu držiteli. Tedy jen o 2 zápasy později, než pro něj bylo matematicky nejdříve možné (a v první polovině "rozhodného úseku")

Drama to nebylo ani na okamžik, tým světa byl celou dobu od vítězství "příliš vzdálený", po šesti singlech to bylo 12:12, rozhodnout se mohlo nejdříve po dalších čtyřech singlech (třech na remízu a udržení poháru pro USA), v následujících třech singlech USA získaly 3 body a zajistily si pohár, rychleji to nešlo, jak se říká, zařízly je, jako krocana. Zbylé tři singly se hrály už jen na úpravu skore, o poháru bylo rozhodnuto jen o dva singly později, než to (pro USA) bylo matematicky (i prakticky;)) nejdříve možné. Pro pořádek dodávám, že to bylo o tři singly později, než to bylo matematicky možné vůbec nejdřív a o tři singly dříve, než to bylo matematicky možné nejpozději. Mně z toho vychází šedý průměr, žádná přetahovaná do posledního patu poslední jamky.

Samozřejmě uznávám, že každý si "drama" představuje jinak, pro někoho je dramatická i zlomená tuha u tužky, každý jsme nějaký. Takže jestli pro tebe to bylo dramatické, tak já ti to neberu, holt máš tu hranici dramatu poněkud níže, ale kdo ví, co je vlastně "normální", třeba je všechno drama.
 
Točit se na tom, že tenhle konkrétní zápas skončil "jen" 16:14 a rozhodl se až na předposlední jamce předposledního zápasu, takže to vlastně bylo vyrovnané, to je jen lakování na růžovo a zavírání očí před realitou, což je typické třeba tebou zmiňované politiky ;).
Opět podsouváš něco, co mnou nebylo vyřčeno ani napsáno a obracíš pro obhajobu své pravdy.
HOWGH
 
Mě přijde uplně fantastické, jak to podle @Taylor bylo vlastně dávno daný. Jak ten souboj ani nemohl dopadnout jinak a jak je naprosto jasně dle výsledků vidět, že USA to měly od začátku jasně spočítaný, aby v první možnej okamžik "zařízli INT jak krocana". Přitom si myslím, že po prvním dni USA čuměli jak vrána a ani po druhém dni jim to sevření svěračů moc nepovolilo...A že to ve výsledku dopadlo tak jak to dopadlo, nemohl nikdo ani náhodou tušit. Tedy kromě @Taylor .

Takže za mne takto - pokud nejseš jen brouk Pytlík a tlučhuba, tak očekávám 14 dní PŘED Ryder Cupem tvou analýzu průběhu přesně tak, jak ji tu teď PO turnaji popisuješ. A pokud bude odpovídat realitě průběhu, tak u mě máš víkendovej pobyt s golfem v Hořehledech zadarmiko. To je myslím fér. A pokud to klapne, budu podle tebe sázet sportku.
 
Opět podsouváš něco, co mnou nebylo vyřčeno ani napsáno a obracíš pro obhajobu své pravdy.
HOWGH

Pro mě (je to můj osobní názor) je zápas, který se rozhodne až na 17.jamce předposledního zápasu (z celkem 30 mačů) dramatický dost - a nic na tom němění (dle mého mínění) ani to, že to nebylo až na poslední jamce posledního zápasu.

Jen jsem si dovolil upozornit, že ten turnaj se nerozhodl v předposledním zápase, ale o už dva zápasy (singly) dříve a že do dramatu to mělo dost daleko. A taky jsem napsal, že ti tvůj názor na dramatičnost neberu, holt máš tu hranici dramatu nižší.
 
Mě přijde uplně fantastické, jak to podle @Taylor bylo vlastně dávno daný. Jak ten souboj ani nemohl dopadnout jinak a jak je naprosto jasně dle výsledků vidět, že USA to měly od začátku jasně spočítaný, aby v první možnej okamžik "zařízli INT jak krocana". Přitom si myslím, že po prvním dni USA čuměli jak vrána a ani po druhém dni jim to sevření svěračů moc nepovolilo...A že to ve výsledku dopadlo tak jak to dopadlo, nemohl nikdo ani náhodou tušit. Tedy kromě @Taylor .

Takže za mne takto - pokud nejseš jen brouk Pytlík a tlučhuba, tak očekávám 14 dní PŘED Ryder Cupem tvou analýzu průběhu přesně tak, jak ji tu teď PO turnaji popisuješ. A pokud bude odpovídat realitě průběhu, tak u mě máš víkendovej pobyt s golfem v Hořehledech zadarmiko. To je myslím fér. A pokud to klapne, budu podle tebe sázet sportku.

Hmm, cítím tu vlnu emocí a testosteronu :cool: .

Ale všechno už jsem napsal výše, to co mi podsouváš tam není ani náznakem, takže nemám co dodat.

Co se týká tvého očekávání ... analýzu na RC máš taky výše, bude to zápas výkonnostně blízkých soupeřů se všemi důsledky, které z toho pro jeho průběh a výsledek vyplývají. Máš to tady rok před RC, to by tě snad mohlo uspokojit.
Abych byl upřímný, je mi celkem fuk, co tebe uspokojí, nic od tebe nechci - snad s výjimkou slušného chování a faktické diskuze bez emocí, i když to je nakonec tvoje vizitka.
 
Hmm, cítím tu vlnu emocí a testosteronu :cool: .

Ale všechno už jsem napsal výše, to co mi podsouváš tam není ani náznakem, takže nemám co dodat.

Co se týká tvého očekávání ... analýzu na RC máš taky výše, bude to zápas výkonnostně blízkých soupeřů se všemi důsledky, které z toho pro jeho průběh a výsledek vyplývají. Máš to tady rok před RC, to by tě snad mohlo uspokojit.
Abych byl upřímný, je mi celkem fuk, co tebe uspokojí, nic od tebe nechci - snad s výjimkou slušného chování a faktické diskuze bez emocí, i když to je nakonec tvoje vizitka.

Takže zase hovno:). Klasika...
 
Vážně musím každému extra psát, že tyhle hry z mateřské školky nehraju a hrát nebudu? Fakt ne, snad to tvé ego ustojí :p

Můžu ti navrhnout, že ti utřu ubrečenou nudli nějakou nevhodnou poznámkou. Stejně tak můžu napsat, abys tenhle otcovsky výchovnej postoj aplikoval na svoje děti. Ale nemám čas - musím jít přeházet prachy, protože odspoda vlhnou a moje ego nerado leží na mokrém...
 
Takže už jen popřeju hezké vánoční svátky a hezkou hru na férových a vyrovnaných turnajích a půjdu se věnovat něčemu užitečnějšímu.
Dost mě mrzí že jsi nedostál svému slovu a nešel dělat něco užitečného.. Do této doby to bylo solidní vlákno..

Díky @Mirek_62 za zpravodajství..:up:
 
Jak vidím, odlišný pohled na věc je tady pro některé jedince nepřekonatelný problém, zvlášť pro ty, kteří ten svůj jediný správný názor nedokážou podložit faktickými argumenty.

Pár potrefených hus se může ukejhat, mlčící většina hlasitě mlčí a snaží se zapadnout - a chleba přesto nezlevní a nezlevní. Jako simulátor skutečného světa je to tu až nepříjemně realistické, ale jako příprava na srážky s blbci ve skutečném světě je to doslova k nezaplacení :cool:

Takže ještě počkám, až ty potrefené husy dokejhají a pak už si budu jen nerušeně užívat předvánoční sváteční atmosféru 🥳


@requo Jak jsem slíbil, seju zde naposledy a sklízet už tady nebudu (jen aby si to někdo špatně nevyložil) 😇
 
Prosím vás není tu mezi vámi nějaký psycholog nebo psychiatr? Já měl na vejšce jen seminář duševní hygieny, což pro nás bylo synonymum "šance se vychrápat" po prochlastaný noci. A mě fakt docela zajímá, proč se @Taylor tak vehementně snaží poštvat proti sobě uplně všechny. Možná @Trenér by mi mohl pomoci, ten to má podobně ložený...

Co vede zjevně argumentačně a slohově velmi zdatného člověka k útokům na vše kolem sebe? Jo, kdyby šlo třeba o lidský práva nebo migranty, tak to člověk i zkusí pochopit. Ale u Presidents Cupu, který pro naprosto drtivou většinu z nás má stejnou důležitost, jako to, že si Borhyová zapomněla včera oholit nohy?

Prezentuje lehce kontroverzní názor a pak mu vadí, že s ním nesouhlasíme? Chce nás přesvědčit? Nebo sebe? Nebo chce jen obejmout, protože je vlastně zraněný? @Taylor , pokud si ještě nezmizel v propadlišti dějin, neboj se přijet do Hořehled, rád tě na prvním tee obejmu!
 
O tom jestli formát zajímavý vypovídají hlavně 2 faktory, vlastní sledovanost, kterou neznáme a ochota hráčů reprezentovat na konci sezóny, pro mnohé i na konci světa ( a pokud je to jako RC, tak i zadarmo ) . A ta byla na obou stranách naprosto enormní.
Co se týče statistik, jsou krásné, ale za pár roků může být vše jinak. (už letos Světoví junioři vyhráli singly 8:4, pravda výrazně prohrávali ).
V tenisovém světě trvalo až do roku 1975, než přestal vyhrávat někdo kromě US, GB, FRA a AUS. Bylo to přitom statisticky v podstatě vyloučené.
Domnívám se, že pokud by se v budoucnu golf výrazně rozjel ve velkých zemích Světa, typu Číny a Indie,bude pro USA:
1. mnohem těžší vyhrát Presidentský pohár 2. sledovanost ( absolutně ) prudce naroste
Určitě to nebude napřesrok.
Nicméně již nyní se stačí podívat na LPGA, tam už nyní , jak pravil klasik, stejně nakonec vyhraje nějaká Korejka.
 
Upraveno:
Jen pár slov za hlasitě mlčící většinu: chvilku byla ta vaše žabomyší válka zábavná. Teď už pomalu nastavá čas pro vyzkoušení funkce pro ignorování vlákna. :rolleyes: ;)
 
Prosím vás není tu mezi vámi nějaký psycholog nebo psychiatr? Já měl na vejšce jen seminář duševní hygieny, což pro nás bylo synonymum "šance se vychrápat" po prochlastaný noci. A mě fakt docela zajímá, proč se @Taylor tak vehementně snaží poštvat proti sobě uplně všechny. Možná @Trenér by mi mohl pomoci, ten to má podobně ložený...

Co vede zjevně argumentačně a slohově velmi zdatného člověka k útokům na vše kolem sebe? Jo, kdyby šlo třeba o lidský práva nebo migranty, tak to člověk i zkusí pochopit. Ale u Presidents Cupu, který pro naprosto drtivou většinu z nás má stejnou důležitost, jako to, že si Borhyová zapomněla včera oholit nohy?

Prezentuje lehce kontroverzní názor a pak mu vadí, že s ním nesouhlasíme? Chce nás přesvědčit? Nebo sebe? Nebo chce jen obejmout, protože je vlastně zraněný? @Taylor , pokud si ještě nezmizel v propadlišti dějin, neboj se přijet do Hořehled, rád tě na prvním tee obejmu!
Jak je možné, že já žádné obejmutí nedostal...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom