Nové
  Omezený přístup PRO NEPŘIHLÁŠENÉ uživatele
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

HRA Poznej ČR hřiště (jamku) podle fotky 2024

Stav
Uzamčeno.
Nápověda 3:
@tatomana správně uhodl Sudety

Na jamce je nepohyblivá závada. Kdo hrál na tomto hřišti nějaký turnaj, tak nejspíš ví, že tato nepohyblivá závada je srdcovou záležitostí majitelky. 😉

Takže, teď už to bude nejspíš o rychlosti 🤭
 
to je moc hezká tráva, to nebude Albatross:D,
zároveň tam není mech, takže ani Kynžvart, ale já už vlastně dnes nemůžu hádat:p,

prosím krále nešvarů ;), aby dal alespoň nápovědu
Taky jsem rád, že už mám dnešní hádání za sebou.💪😀
 
  • To se mi líbí
Reactions: PFP
Nápověda 3:
@tatomana správně uhodl Sudety

Na jamce je nepohyblivá závada. Kdo hrál na tomto hřišti nějaký turnaj, tak nejspíš ví, že tato nepohyblivá závada je srdcovou záležitostí majitelky. 😉

Takže, teď už to bude nejspíš o rychlosti 🤭
Mirku sorry, tady už se musím ozvat, ikdyž mám hádání rád. Česká republika má pouze 3 celky, které mají své jméno, a to Čechy, Moravu a Slezsko....Takže po odečtení Čech a Moravy zbylo jen Slezsko.... Tak prosím nemaťme jamkaře zavadějícími nápovědami.
Jako kdyby nestačilo, že z fotky nelze poznat vůbec a soutež se jmenuje "Poznej ČR hřiště (jamku) podle fotky 2024".:down:
A to k Vám nahoru do severních čech jezdím moc rád
 
Nápověda č.4:
IMG_9554.jpeg
 
Česká Lípa 18? Teda, mám pocit, že tam je...

Akorát mě dost mate, že není v Čechách...
 
…, a to Čechy, Moravu a Slezsko....Takže po odečtení Čech a Moravy zbylo jen Slezsko....
Tak třeba takový Karel Miřejovský by s tebou hrubě nesouhlasil. 🤭

To, že komančové označení Sudety zakázali, nic na historii nezmění.

Sudety neboli také Sudetsko (německySudetenland, polsky Kraj Sudetów nebo Kraj Sudecki) jsou zastaralý německý název pro pohraniční oblasti dnešního Česka, v nichž už od středověku žili převážně lidé německénárodnosti, kteří byli v letech 1945–1947 vysídleni. Československé ministerstvo vnitra v roce 1945 používání slova „Sudety“ v úředním styku vyhláškou zakázalo, avšak od 90. let 20. století bylo jako historicko-geografický pojem částečně rehabilitováno.”
 
Správná odpověd je Česká Lípa, jamka č.18. Bod získává @requo

zde originál fotka
IMG_8863.jpeg
 
Tak třeba takový Karel Miřejovský by s tebou hrubě nesouhlasil. 🤭

To, že komančové označení Sudety zakázali, nic na historii nezmění.

Sudety neboli také Sudetsko (německySudetenland, polsky Kraj Sudetów nebo Kraj Sudecki) jsou zastaralý německý název pro pohraniční oblasti dnešního Česka, v nichž už od středověku žili převážně lidé německénárodnosti, kteří byli v letech 1945–1947 vysídleni. Československé ministerstvo vnitra v roce 1945 používání slova „Sudety“ v úředním styku vyhláškou zakázalo, avšak od 90. let 20. století bylo jako historicko-geografický pojem částečně rehabilitováno.”
Souhlasit se mnou nikdo nemusí. A asi nejsem jediný, kdo nesouhlasí s tím, že Sudety nejsou součástí Čech a že nápověda byla zavádějící. Co to je částečně, tzn. ne úplně a pořád jsem to nikde na znaku ani ve výčtu částí České repoubliky nenašel ... Tzn. že se podle toho nedá orientovat.
A vůbec nechci nikomu ubírat právo na sebeurčení, každý ať se cítí jak chce a kam patří ...
Příště využiju své svobodné právo neragovat na takovéto fotky s nápovědou ne úplně odpovídající realitě. Jen mi to přijde úplně zbytečné a trochu mě to mrzí....😢
 
Poznej ČR hřiště

IMG_7334.jpeg


Mám tuhle fotku moc rád. :)
 
Komentář moderátora hry
Shledávám postup @Mirek_62 v souladu s pravidly 5. a 1. Jako výherce zadal novou hádanku pomocí 1 fotky nebo obrázku z oblasti českých golfových hřišť s možností chtít i konkrétní jamku. Také pravidleně doplňoval nápovědy. Od zadání po vyhodnocení jeho hádanky uplynula asi 1 hodina.
 
Privátní komentář:
Že nás Mirek občas zkouší a provokuje, jsme si zvykli. Teď dával více než 14 dní pěkné fotky a hádanky, bylo otázkou času, kdy nás zase něčím překvapí. To mi nevadí. Jen mě trochu mrzí, že teď jeho nápovědy Čechy - Sudety byly poněkud zavádějící. Stane se. Ale obhajovat to malým historickým a goegrafickým školením už, Mirku, zavání postupem jednoho nejmnenovaného bývalého člena jamky B. z Karviné.
 
Ha, už jsem měl rozepsanou nápovědu a nemusím ji dokončovat, protože @TP_79 uhodl! Teda chlapci, především @PFP - tebe jsem tipoval, že musíš vědět na první dobrou. A @macdav - Hořehledy jsou devítka, na fotce je praporek s číslem 12! Každopádně:

Správná odpověd je Molitorov. Bod získává @TP_79

PS: A tady jako doplněk ještě fotka z jiného úhlu, bylo to foceno při hezkém, podzimním sluníčku, 20.11. v roce 2020 :)

IMG_7335.jpeg
 
Ha, už jsem měl rozepsanou nápovědu a nemusím ji dokončovat, protože @TP_79 uhodl! Teda chlapci, především @PFP - tebe jsem tipoval, že musíš vědět na první dobrou. A @macdav - Hořehledy jsou devítka, na fotce je praporek s číslem 12! Každopádně:

Správná odpověd je Molitorov. Bod získává @TP_79

PS: A tady jako doplněk ještě fotka z jiného úhlu, bylo to foceno při hezkém, podzimním sluníčku, 20.11. v roce 2020 :)

Zobrazit přílohu 40841
Měl jsem dvě varianty, Molitorov a Pyšely, ale po zkouknutí letecké mapy mi Molitorov přišel uvěřitelný.
 
Ha, už jsem měl rozepsanou nápovědu a nemusím ji dokončovat, protože @TP_79 uhodl! Teda chlapci, především @PFP - tebe jsem tipoval, že musíš vědět na první dobrou. A @macdav - Hořehledy jsou devítka, na fotce je praporek s číslem 12! Každopádně:

Správná odpověd je Molitorov. Bod získává @TP_79

PS: A tady jako doplněk ještě fotka z jiného úhlu, bylo to foceno při hezkém, podzimním sluníčku, 20.11. v roce 2020 :)

Zobrazit přílohu 40841
Jóóóóó, už 12ku poznávám. Ale že to mi trvalo. Holt představivost mizivá, výsledky mizerné .....
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom