Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Odkud hrát míček posunutý míčkožroutem? Pravidlová anketa!

Odkud hrát míček posunutý míčkožroutem?

  • Musím vrátit na původní místo

  • Hraju z nové pozice, tak jak leží

  • Musím beztrestně opakovat předchozí ránu

  • Trest jedná rána (holt smůla) a hraju jak leží

  • Jiné


Výsledky hlasování jsou viditelné pouze pro hlasující.

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Dneska v Hořehledech. Představte si situaci... Parádní drajv na trojce, jdete k míčku a přijede oranžovej míčkožrout a míček vám odflusne o kousek dál. Viz video. Odkud budete hrát?

Nekoukat do pravidel a nenapovídat! Zkuste si v anketě tipnout. V sobotu nebo v neděli prosím @Henry nebo @mkopcak o správnou odpověď - jsou o třídu lepší rozhodčí jak já, tzn větší pravidlové autority. :)

 
Tak hlavně záleží na tom, zda jsem opravdu viděl (nebo někdo jiný), že byl míček opravdu pohnut „míčkožroutem".
Pak míček vrátím na původní místo. Tudíž situace z videa (dle toho jsem i odpovídal)

Pokud ovšem odpálím drive hóóódně daleko a nejsem si jistý, že „míčkožrout" míčkem opravdu pohnul (i když z dálky vidím, že se v oblasti míčku pohybuje), tak hraji míč jak leží.
 
@Mirek_62: mno... Tak hlavně viz, že:

Nekoukat do pravidel a nenapovídat! Zkuste si v anketě tipnout.

Tedy konkrétně to slovo "nenapovídat". Pravda, vysvětlení celé situace včetně variant za nápovědu nelze brát - nebylo jasné mnou specifikováno. Ponaučení pro mě pro příště. ;)

Nicméně, i když je tím hádanka resp. pravidlová otázka pro ostatní zazděná, tak máš pravdu. 👍
 
Upraveno:
No jo no, Mireček @Mirek_62 , ten musí být něco extra :D Pořádně si nepřečte zadání, které Michal @requo poctivě napsal, a valí tam ty odpovědi jako na běžícím páse :D Tak já mistr v pravidlech :D aniž bych je někdy studoval, jsem samozřejmě hlasoval správně. A pokud si nejsem v nějaké herní situaci jist, tak si dám raději trestnou a hraji vesele dál ;)
 
Přestože @Mirek_62 už prakticky odpověděl, na výzvu @requo ještě jednou zopakuji:

Je-li známo nebo prakticky jisto (tedy alespoň těch vyžadovaných 95% - někdo to zřetelně viděl, všichni ve flajtu se ta tom shodli apod.), že míčem pohnul nějaký vnější vliv (tedy sekačka, divák, jiný hráč ve hře na rány, zvíře, jiný míč atd.), není to trestné a míč se musí vrátit na původní místo, které, když není známo, musí být odhadnuto.

Správná odpověď je ta první, podle pravidla 9.6 ;)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom