Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Nike

Ještě to možná trochu rozveďme.
Moje informace se týká především custom holí - tzn sestavených na míru v oddělení Nike k tomu určenému, které se má v blízké době uzavřít. Cena hole se skládá nejen z hlav Nike, ale i ze shaftů a gripů, které jsou jako u většiny ostatních značek outsorcované. Ty pak není určitě nutné cenově devalvovat. K tomu je zde třeba i trochu více té lidské práce. Kdo tedy chce Nike hole podle fittingu, zaplatí si za to vše běžnou cenu. Je to jeho volba. Letošní modely jsou pak po stránce kvality a výkonu vynikající, nedivím se že se i za standardní ceny vyprodaly. 

Pokud je však někdo chce levně, ve standardních konfiguracích, ze zásob běžných obchodů, se dají sehnat levně. To už jsou však strategie jednotlivých retailerů se jich zbavit. Nicméně jak je budete chtít následně upravit je nutné počítat z dalšími investicemi.
 
Možná bych k výše uvedenému dodal, že používat výrazy jako končící výrobce nebo zkrachovalá firma je zavádějící. Nike v golfu pokračuje, jen nebude vyrábět hole. Chtějí se postavit do podobné role jako Under Armour. 

Podle všech informací co k tomu jsou to není určitě špatný tah. Podobně uvažuje i Addidas, pro který se stal TaylorMade jen přítěží. Možná, že se tu bude brzy zpívat labutí píseň i této značky.
 
Diky za vysvětlení pánové. Asi nespadám do majoritní kategorie zákazníků, podle kterých tyto statistiky vznikají, proto mi to zrovna u holí nebylo jasné. Něco jiného je pro mě elektronika atd. kde očekávám nějakou podporu v budoucnu. Hole koupím a hraji, někdy v budoucnu koupím jiné. Pokud hůl zlomím nebo poškodím shaft, servis stejně zaplatím a předpokládám ze bude fungovat i pro nike.
Vypadá to, že lidstvo je poněkud hloupé stádo :)
 
JJ + boty. Co jsem někde četl tak v USA měl Nike jen 3-5% podíl na trhu s holemi, což je pro takovou firmu samozřejmě žalostné. V Evropě to bylo myslím jen o pár procent lepší. Hadry a boty jim činí drtivou většinu obratu. Odškrtnutím holí prostě jen uřízli suchou větev. 

V případě TaylorMade je to ale trochu jiné, tam je značka na prodej. Ale pokud se neprodá může to samozřejmě znamenat v nejhorším případě i její konec.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom