Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Naše hra na domácím hřišti VS ostatní

Mirek_62

Guru fóra
Klub
GCCEL
HI (HCP)
6.3
Tak jsem se nechal inspirovat článkem v posledním čísle GD, kde se píše o tom, že pro zlepšení skóre je nutno hrát více GIR a dobře patovat.
Hodil jsem tedy moje letošní soutěžní výsledky do tabulky.
Navíc jsem si nechal „spočítat” jak jsem na tom ve srovnání „domácí vers. hosté”.
Je zajímavé, že „domácí” hřiště mi v průměru „pomáhá” snížit skóre o 3 rány.
Nicméně na průměrný GIR a počet patů u mne nemá domácí hřiště žádný podstatný vliv.
A co vy? Jak vám pomáhá domácí hřiště?

IMG_9296.jpeg
 
To je super téma, @Mirek_62 - na zimní analýzy svých výkonů jak dělané. :) Vyčlenil jsem samostatné a hned jsem se se zájmem podíval, jak na tom jsem já.

Tak mé všechny podrobně zadané hry (včetně tedy domácího) v mGolfu za poslední dva roky:

Všechny.png


A moje domovské Hořehledy

Hořehledy.png


Což je docela zajímavý. Ukazuje mi to, jestli to správně interpretuji, že hra v poli. Hoře je na počet ran horší (jasně, auty, keře, @mkopcak barák... :) ) ale patování v Hoře statisticky pro mě lepší, mírně. GIR si neeviduji, ale asi budu muset teda začít. :)
 
GIR si neeviduji, ale asi budu muset teda začít. :)
Právě v tom zmíněném článku v posledním GolfDigest je zmíněno že pro snížení skóre je nejdůležitější právě GIR následovaný počtem puttů (dle Prof. L.C. Riccio z NY Columbia Univerzity).
Dokonce tento pán vyvinul „Ricciovu rovnici", dle které si můžete spočítat „očekávané skóre".
Ta rovnice je skóre = 95 - (2xGIR). Samozřejmě se přepokládá, že se vyhnete různým „zásekům" na jamce jež generují „hrůzostrašná čísla" 😉

A ještě jedna citace ze článku „pokud hráč dlouhodobě nedosahuje za kolo vůbec žádných GIR, neměl by se trápit přílišnými výsledkovými ambicemi" - jinými slovy si golf užívat jako procházku s holí a míčkem. 😉

Jinak se sledováním GIR a počtem, mohou velmi pomoci vhodné golfové hodinky, do kterých si budete zapisovat svoji "skórku". Např. Garmin vám GIR počítá automaticky pokud na jamce zadáte počet ran a počet patů.
Ale samozřejmě stačí i obyčejný notýsek. 😉
 
skóre = 95 - (2xGIR)
V jakym tvaru to GIR zadavat?

Edit: Jakože když mám GIR 40% = 7 jamek -> 81 ran?
 
Si ten GD snad zase jednou po čase kvůli tomu článku koupím. :)

Já ti nevím. Věřím, že GIR funguje, asi výrazně. Resp když zlepší člověk GIR, tak ano skóre klesne. Nicméně... Já bych raději uvítal dobrou hru kolem grýnu, řekneme tak v okolí do 15 metrů. Tak, abych pak prihrou alespoň většinou končil ve slušné vzdálenosti na jedno pat. To by 8 skutečně líbilo. A potěšilo by mě to asi mnohem víc, než končit vždy druhou (4 par) či treti ranou (5 pár) na grýnu. I když... :))
 
V jakym tvaru to GIR zadavat?

Edit: Jakože když mám GIR 40% = 7 jamek -> 81 ran?
Jo jo, pokud nemáš na nějaké jamce excesy, tak by to tak mělo vycházet.
Samozřejmě za předpokladu standardního patování (tj. počet patů cca 33).

Jinak je tam uvedeno, že to platí pro většinu kol a pokud bychom vzali průměr ze 4 kol, tak máme pravděpodobnost 90% s odchylkou pouhé 1 rány.

Je tam i několik tabulek, např. kombinace GIR a puttů pro dosažení skóre 79.
Např. pro tebou uvedených 7 GIR potřebuješ max. 30 patů.

Ale jak už jsem psal výše, vše platí za předpokladu, že se např. ty vyhneš své oblíbené jamce č. 7 v Hořehledech 😂
 
Si ten GD snad zase jednou po čase kvůli tomu článku koupím. :)

Já ti nevím. Věřím, že GIR funguje, asi výrazně. Resp když zlepší člověk GIR, tak ano skóre klesne. Nicméně... Já bych raději uvítal dobrou hru kolem grýnu, řekneme tak v okolí do 15 metrů. Tak, abych pak prihrou alespoň většinou končil ve slušné vzdálenosti na jedno pat. To by 8 skutečně líbilo. A potěšilo by mě to asi mnohem víc, než končit vždy druhou (4 par) či treti ranou (5 pár) na grýnu. I když... :))
Fakt GIR nenahradíš ani dobrou krátkou hrou. V článku se píše, že nejlepší puttéři dosahují v průměru 28 patů.

Schválně jsem vyfiltroval z mých her kola s málo GIR a i při velmi nízkém počtu patů je prostě celkové skóre vysoko.

IMG_9300.jpeg
 
Hm, tak doma v Hořehledech mám 8,5 GIR a 31,1 puttů, venku pak 7 GIR a 32,04 puttů.

A aniž bych chtěl tyhle statistiky nebo metody znevažovat, tak dle mého říkají všechny to samé = když budeš hrát dobře, budeš mít dobré výsledky. A když budeš hrát šrot, tak ten výsledek nebude nic moc.
Schválně jsem vyfiltroval z mých her kola s málo GIR a i při velmi nízkém počtu patů je prostě celkové skóre vysoko.
U mě to třeba nijak zásadně neplatí. Mám výsledky s GIR 20% a ran 80 a mám výsledky s GIR 60% a hrou za 90 a více ran.
 
Hm, tak doma v Hořehledech mám 8,5 GIR a 31,1 puttů, venku pak 7 GIR a 32,04 puttů.

A aniž bych chtěl tyhle statistiky nebo metody znevažovat, tak dle mého říkají všechny to samé = když budeš hrát dobře, budeš mít dobré výsledky. A když budeš hrát šrot, tak ten výsledek nebude nic moc.

U mě to třeba nijak zásadně neplatí. Mám výsledky s GIR 20% a ran 80 a mám výsledky s GIR 60% a hrou za 90 a více ran.
Tak, jasně - pokud na jedné nebo dvou jamkách zahraješ triple a více, tak jde číslo do kopru i když máš GIR 60% a pokud k tomu přidáš nějaký ten trojputt, tak je vymalováno.

V tom článku jsou právě popsány různé eventuality. Za mě to je jeden z nejlepších článků v GD za poslední rok.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom