Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Máte rádi hřiště Český Krumlov?

Máte rádi hřiště Český Krumlov?


  • Hlasovalo
    37

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
ceskykrumlov.png


Máte rádi hřiště Český Krumlov? Jak se vám líbí, jak hrajete, osobní dojmy a spokojenost a zážitky vítány. V čem byste doporučili ostatním Český Krumlov, na co třeba si dát dle vás pozor, resp. s čím počítat, aby zážitek byl co nejlepší. :)
 
Moc mě to neoslovilo je slabé slovo. Chybí mi tam víc negativní odpověď. S kamarádem jsme to hráli předloni a vadilo nám tam, že nebylo vidět na jamky a velké riziko způsobení poškození cizího majetku.

Jednička se hraje vedle baráku, který byl pro mě druhou ranou stále a hodně ve hře, že jsem měla strach, že to tam trefím. Dvojka se hraje de facto přímo na barák (třípar). Je hned za greenem a hraje se z kopce. Šance pro nováčky jej trefit je fakt dost vysoká. A pak není právě vidět na ty greeny, které jsou vyvýšené. A není vidět obecně, kam se hraje. A lidi nejsou vidět na greenu, byť tam ještě stále jsou. Takže riziko, že já je trefím, nebo mě někdo trefí, je opět velké. A také se tohle projevilo ve hře.
Nechci nikomu a ničemu svou hrou ublížit, a proto se sem nechci již vrátit. Pro mě je to rizikové hřiště, kde bych se bála znovu hrát. To je můj dojem a pocit z jedné podzimní hry v roce 2021.
 
Moc mě to neoslovilo je slabé slovo. Chybí mi tam víc negativní odpověď. S kamarádem jsme to hráli předloni a vadilo nám tam, že nebylo vidět na jamky a velké riziko způsobení poškození cizího majetku.

Jednička se hraje vedle baráku, který byl pro mě druhou ranou stále a hodně ve hře, že jsem měla strach, že to tam trefím. Dvojka se hraje de facto přímo na barák (třípar). Je hned za greenem a hraje se z kopce. Šance pro nováčky jej trefit je fakt dost vysoká. A pak není právě vidět na ty greeny, které jsou vyvýšené. A není vidět obecně, kam se hraje. A lidi nejsou vidět na greenu, byť tam ještě stále jsou. Takže riziko, že já je trefím, nebo mě někdo trefí, je opět velké. A také se tohle projevilo ve hře.
Nechci nikomu a ničemu svou hrou ublížit, a proto se sem nechci již vrátit. Pro mě je to rizikové hřiště, kde bych se bála znovu hrát. To je můj dojem a pocit z jedné podzimní hry v roce 2021.
To si na polovině hřišť nezahraješ:). Vždyť klubovna nebo nějaké další budovy jsou při této úvaze ve hře prakticky všude - Česká Lípa, Malevil, Karlštejn, Kynžvart, Hořehledy, Podbořánky, Alfrédov, Dýšiná, Bitozeves (zdravíme @requo ),...

Jediná reálně slepá jamka v Krumlově je 3ka a to jen v případě, že jdeš první na green. Většina ostatních problémů pramení spíše z toho, že si neumíme přihrát. Kdybychom hráli tak, jak je hřiště nadesignované, tak není slepá žádná jamka:).
 
Jednoznačně pro mě nejhranější hřiště, na kterém jsem nebyl plným členem. Odehrál jsem tam 47 her a těším se na každou další.
Pro nás "kraťasy" tam problém se slepými jamkami nevidím, stačí dodržovat místní zvyklosti. Po dohrání trojky se zvoní na zvonec a další flajt ví, že může hrát na green z odpaliště. Na dvojce je plno míčů ve vodě, v biozóně apod., ale že by někdo přehrál green, křoví, cestu a zeď a trefil barák jsem ještě neslyšel.
Jediné místo kde bych si dával pozor je šestnáctka po šlajzu vpravo od fairwaie k síti od drivingu. Při posledních pár hrách jsem si všiml, že tam někdo z drivingu posílá míče snad schválně...Dlouzí hráči možná nevidí svou dopadovou zónu na pětiparech, pokud za každou cenu musí hrát 250+, ale to asi i jinde...
Kdyby někdo chtěl hrát opravdu slepé hřiště, tak třeba Golfpark Oberzwieselau, tam jsem na půlce jamek nevěděl kam hraju při první nebo druhé ráně.
 
... Jednička se hraje vedle baráku, který byl pro mě druhou ranou stále a hodně ve hře, že jsem měla strach, že to tam trefím. ...
Zajeď si zahrát např. do Portugalska na Praia d'el Rey Coutry Country Club nebo Óbidos.
Tam ferveje vedou mezi domy ;)

Několik fotek z Praia d'el Rey
IMG_3090.jpeg
IMG_2979.jpeg
IMG_2916.jpeg
IMG_2986.jpeg
IMG_2985.jpeg
IMG_2994.jpeg
 
… Vždyť klubovna nebo nějaké další budovy jsou při této úvaze ve hře prakticky všude - Česká Lípa, …
Jo jo, tam moje příhry na grýn 9. často končí až v kuchyni 🙈😂
 
Je možný, že si tam jamky pamatuju v jiným pořádí?
 
Jediná jamka v Krumlově, která je lehce nebezpečná je jamka 3 . Ale jak psal Martin @mkopcak je daleko více hřišť kde je to ošidnější než v Krumlově. Mě se Krumlov líbí moc, ale je to pro mne dost z ruky. To hřiště, kde mi adrenalin pumpoval do žil byl bohužel zaniklý Štiřín. Když se mi v nápřahu přede mnou objevila roztomilá rodinka, krve by se ve mně nedořezal :D
 
Moc mě to neoslovilo je slabé slovo. Chybí mi tam víc negativní odpověď. S kamarádem jsme to hráli předloni a vadilo nám tam, že nebylo vidět na jamky a velké riziko způsobení poškození cizího majetku.

Jednička se hraje vedle baráku, který byl pro mě druhou ranou stále a hodně ve hře, že jsem měla strach, že to tam trefím. Dvojka se hraje de facto přímo na barák (třípar). Je hned za greenem a hraje se z kopce. Šance pro nováčky jej trefit je fakt dost vysoká. A pak není právě vidět na ty greeny, které jsou vyvýšené. A není vidět obecně, kam se hraje. A lidi nejsou vidět na greenu, byť tam ještě stále jsou. Takže riziko, že já je trefím, nebo mě někdo trefí, je opět velké. A také se tohle projevilo ve hře.
Nechci nikomu a ničemu svou hrou ublížit, a proto se sem nechci již vrátit. Pro mě je to rizikové hřiště, kde bych se bála znovu hrát. To je můj dojem a pocit z jedné podzimní hry v roce 2021.
Mne to hřiště tedy také moc neoslovilo, i když z jiného důvodu - plno velmi pomalých flajtů přede mnou mne úspěšně brzdilo od začátku do konce, rakouští důchodci si užívali výlet a nepustili mne dopředu.
Ale trefit barák na dvojce? To snad ne (driver tam snad nikdo do ruky nebere), stalo se to někdy někomu?
 
Pro mě je Český Krumlov oblíbené hřiště a musím říct, že také nejdřív po první hře nebylo - postupně jsem si ho oblíbil a hlavně první devítku tam hraju fakt rád. Občas si to dejte z červených, pak je třeba první pětipar hratelný i pro nás kratší hráče druhou ranou do greenu a je to celkově pohodovější. Kvalita šla loni nahoru, ale to byla díky dostatečné vlhkosti kvalitní skoro všechna hřiště. Těžkou osmičku neumím, ale tam je to o taktice necpat se v regulaci do greenu (což znamená vlastně "do vody"). Je fakt, že na trojce se snažím zmizet z greenu hodně rychle, ale spíš chodím v době, kdy na hřišti není plno, takže mě tam zatím žádná složitá situace s hráči za mnou (ani přede mnou) nepotkala.
 
Já jsem na tohle lempl a když hraju hřiště jen jednou, jako ČK loni na jihočeském tripu, tak si jamky vůbec nepamatuju. Ale co si vybavuju, tak se mi celkově hřiště líbilo.
Určitě to není zahraným číslem, určitě ne... 😂
 

Přílohy

  • IMG_20230510_214810.jpg
    IMG_20230510_214810.jpg
    55,4 KB · Zobrazení: 83
Hrál jsem ho jednou, před dvěma lety. Jako negativum si teď vybavuji štěrk místo písku v bankrech a jestli mi tehdá vadilo ještě něco, tak jsem to úspěšně zapomněl. Ze hřiště mám uložený ale dobrý pocit. Trojku si vybavuji, stál jsem na louce a netušil, kam mířit druhou ranou na tyč :) A ještě mne překvapilo, že v neděli brzy odpoledne jsem tam byl skoro sám.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom