Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Máte drajvovací železo?

Máte drajvovací železo?

  • Jiné (upřesním ve vlákně)

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    48

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
drajvovacizelezo.png


Máte dražovací železo? Nebo o něm alespoň uvažujete? Vše o této holi: tipy, názory, recenze :up: Pokud máte dražovací železo, napište do diskuse jaké a v kdy ho nejvíce využíváte a v čem vám nejvíce při vaší hře pomáhá...

Průvodní obrázek je využit z článku: https://www.golfmonthly.com/best-golf-deals/best-driving-irons-213532
 
Měl jsem 2x, Titleist a Taylor #2. Použitelné prakticky jen z tee, ale když jsem tomu železu věřil, tak bylo fajn. Jakmile však přijdou pochybnosti a nekonzistentní švih, je prostě ten hybrid jednodušší na trefení i směr 🤷‍♂️
 
3i ZX utlity od Srixonu, loft 20st. hraju 180 carry 190max doběh z tee. pak i z fejveje nízká rána na doběh do 185m, ne více! hraju když mi nejde driver nebo potřebuji přesnou ránu z tee a nepotřebuji maximalizovat délku. hodně záleží na shaftu výborná byla i 510 od titleistu, na ZX ut mám shaft recoil 780 stiff a tím že má nižší váhu má i nižší švihovou tíhu čímž je krásně lehký do hlavy. Oproti stávajícím novinkám od Srixonu se shaftem DART 65 je daleko lepší, ten si nemůžu pomoct není tak dobrý. Mě s fittingem drivovacího železa výborně poradili v BESTGOLFU a vyzkoušel jsem i více variant což nemají úplně všude. Zajímavá je i Cobra a Ping kvůli štelovacímu adaptéru, ke si můžete korigovat loft dle potřeby/podmínek - spíše pro zkušené hráče!
 
Kliknul jsem, že mám, ale vlastně jakoby nemám, protože o ní jako o drajvovacím železu nepřemýšlím ;)

Titleist Utility 3i U505 používám jako normální železo na 175-190m (takže v Boleslavi na třípary ;)) z týčka i z trávy. Někdy ji beru i do rafu, ta těžká bambule tím projde a je z toho nízká 150m záchranná rána.

A je to pro mě skvělá hůl a používám ji velmi často.
 
Jestli nekoho z golf vybaveni nejvic bavi drivery nebo puttery, u me to jsou prave driving irons. Porad po nejakejch pokukuju, listuju ebay, tesim se na Open a na to jaky hole daj profici do bagu.

Vylozene DI sem mel Mizuno MP Fli Hi 2i 16* z roku 2008, ale v soucasny dobe je bez shaftu. Mela ping tour 85g S ale moc mi to nesedelo, pri vyndani sem ho ulomil. Taky min odpusti.

Ted pouzivam taky Mizuno, ze setu MX17 3i 18* c taper 120S, do zimy a vetru je to s tezsim shaftem vyborna hul na nizky rany, v lete zase ma vetsi dobeh. Verim ji na 180m carry z teecka, dobiha kolem 200m a v garminu mam z vyvysenych odpalist i rany 220-230m. Pouzivam ji tak na 80% vsech odpalu, ze zlutych se to da uhrat i s zelezem. Z fairwaye a nebo roughu je to tezka hul, takze to moc nezkousim. Jen kdyz mic sedi nahore v prvnim cutu, ale do greenu sem ji snad nikdy nezahral. Casto premejslim jestli nedat grafit shaft kolem 100g, abych zvysil hratelnost z fw a nebo vratil loft na puvodnich 20*, ale tim bych zase trochu prisel o ty rany s nizsi trajektorii a dlouhym dobehem ktery z toho potrebuju dostat.

Do retro ping bagu sem v zime koupil 1i karsten IIIA 16* na DG regular, ale jeste sem ji nevzal do akce. Tam to asi do prstu parkrat zabrni:D

Vyse zmineny srixony se mi libi a maji dobry ohlas, ale zatim sem vernej mizunu. Taky se mi libi napad nastavitelnych hlav, tim ze se v tom rad vrtam tak vim ze by me to bavilo. Kdyby na tom nekdo udelal sadu zelez, fitteri by nemeli co zrat:D
 
Už cca dva roky používám 2i Mizuno MP-H4 a je to jedna z mých nejoblíbenějších holí v bagu.
Nejdřív jsem používal pouze z týčka, ale postupně používám stále častěji i místo hybridu. Rány jsou s ním oproti hybridu nižší, ale mají pronikavější trajektorii a jsem s ním o dost přesnější.
Hůl jsem původně koupil na 120gr. oceli, ale měl jsem pocit, že se s tím peru. Následně jsem nechal přeshaftovat na grafit a bylo to skvělé rozhodnutí!
Aktuálně přemýšlím, jestli pořídím pro příští sezónu místo hybridu i 3i Mizuno, nebo přejdu z 52+58 wedge na 50+54+58
 
Už cca dva roky používám 2i Mizuno MP-H4 a je to jedna z mých nejoblíbenějších holí v bagu.
Nejdřív jsem používal pouze z týčka, ale postupně používám stále častěji i místo hybridu. Rány jsou s ním oproti hybridu nižší, ale mají pronikavější trajektorii a jsem s ním o dost přesnější.
Hůl jsem původně koupil na 120gr. oceli, ale měl jsem pocit, že se s tím peru. Následně jsem nechal přeshaftovat na grafit a bylo to skvělé rozhodnutí!
Aktuálně přemýšlím, jestli pořídím pro příští sezónu místo hybridu i 3i Mizuno, nebo přejdu z 52+58 wedge na 50+54+58

Šel jsem opačnou cestou z 50-54-58 jsem redukoval na 50+56, podle dat z hodinek jsem tu 54 prakticky nepoužil.

Místo toho jsem si dal do bagu právě tu 3i Srixon ZX.
 
Šel jsem opačnou cestou z 50-54-58 jsem redukoval na 50+56, podle dat z hodinek jsem tu 54 prakticky nepoužil.

Místo toho jsem si dal do bagu právě tu 3i Srixon ZX.
Měl jsem 52-56-60 a také jsem redukoval.
60 šla do bagu synovi a já místo ní dal Titleist U500 č. 2. Tu používám, pokud potřebuji nízkou ránu s doběhem - typicky rány z týčka na dlouhých 3PAR proti silnému větru.
Tu 56° mám jako SW a hraji s ní prakticky jen z bankru (nebo pokud je hřiště extrémně podmáčené a potřebuji velký bounce, tak i v poli) .
S 52° hraji prakticky všechny typy ran (od bump&run po vysoké loby) od 100m a blíž do grýnu.

Dovolím si tvrdit, že tou 52° zahraji vyšší ránu než většina golfistů 60° či dokonce 64° 🤭
 
Dovolím si tvrdit, že tou 52° zahraji vyšší ránu než většina golfistů 60° či dokonce 64° 🤭
Jj. Otevřít trošku líc hole. Míček více vepředu a hned je z ní skoro 70°-ka :).
 
Bez názvu 2.png

Já mám na tohle v podstatě už veteránský klacek Nike Slingshot 4D, akorát trojku. Vyrábělo se to snad někdy v roce 2007? Kdo ví. Získal jsem ji několik let zpátky od kamaráda, který ji nepoužíval. Mám tu hůl rád, hybridy a klasická dřeva - z těma jsem se nikdy neskamarádil. Tuto hůl mám hlavně na tyčko, metrově někde kolem 180-200 m. Když odejde driver, nebo na kratších jamkách. Jinde ve hře zcela vyjímečně, občas ji zkouším na vyschlých fermežích na vyklepnutí s hoooodně dlouhým doběhem. Docela často se mi to ale nepovede. :)

Jak psal výše @Marek90 - pokud té ráně věřím, je ta hůl fantastická, ale jak přijdou pochyby, je z toho v mém případě fantastický zátah - a ano, daleko, takže zpravidla ztracený míč někde mimo hřiště, vesnici, město... :-D
 
Upraveno:
Zobrazit přílohu 36515

Já mám na tohle v podstatě už veteránský klacek Nike Slingshot 4D, akorát trojku. Vyrábělo se to snad někdy v roce 2007? Kdo ví. Získal jsem ji několik let zpátky od kamaráda, který ji nepoužíval. Mám tu hůl rád, hybridy a klasická dřeva - z těma jsem se nikdy neskamarádil. Tuto hůl mám hlavně na tyčko, metrově někde kolem 180-200 m. Když odejde driver, nebo na kratších jamkách. Jinde ve hře zcela vyjímečně, občas ji zkouším na vyschlých fermežích na vyklepnutí s hoooodně dlouhým doběhem. Docela často se mi to ale nepovede. :)

Jak psal výše @Marek90 - pokud té ráně věřím, je ta hůl fantastická, ale jak přijdou pochyby, je z toho v mém případě fantastický zátah - a ano, daleko, takže zpravidla ztracený míč někde mimo hřiště, vesnici, město... :-D
Přesně tyhle hole mám a tuhle 4ku používám teď jako hlavní hůl pro rozehrání z týčka. Driver jsem po loňsku vyndal z bagu a s dřevy mi to nikdy nešlo. Mám pocit, že jakmile to je na grafitu tak jsem marnej.
 
@Kal_Kal: Měl jsem to tak strašně dlouho taky, resp. pořád tyhle okamžiky mám. Cítím se mnohem silnější se železy, než s driverem - přitom by to mělo být jednodušší. Loni jsem se rozhodl, že sám to nespravím a začal jsem se snažit napravit hru pod dohledem trenéra. To by si měl vidět, kolik jsem si vypěstoval za cca tři roky častého hraní/resp. "silového rvaní" špatných návyků a pořád se jich velmi stuha postupně zbavuji. A jde to dost stuha.

Takže driver jsme vzal na milost a beru ho cíleně jako hůl, kterou se snažím "nervat" a tím přeneseně, jak doufám, mít lepší švih i s těmi ostatními (především konzistentnější). Drajvovací železo je pro mě super, je to železný, působí na mě dobře. Ale musím mu naprosto věřit, žádná pochybnost v hlavě, pak je ta rána fajn. A tahle konkrétní Fajfka je moc prima - zavidím ti ty ostatní. :)

Takže za sebe, myslím, že dlouhé železo je pecka, ale na ten driver bych nerezignoval, ten pocit trefeného drive je nenahraditelný. :) A furt mi chybí tenhle fetiš dostatečně pravidelně. :up:
 
A tahle konkrétní Fajfka je moc prima - zavidím ti ty ostatní. :)

Takže za sebe, myslím, že dlouhé železo je pecka, ale na ten driver bych nerezignoval, ten pocit trefeného drive je nenahraditelný. :)
Koukal jsem teď po netu jestli bych nesehnal tu 3i, popřípadě vím, že se vybráběla i 2i a 1i, ale nikde to nevidim. Ani eBay to nenabízí.

Jinak ohledně driveru a těch ostatních. Ono to bude i tím, že ten driver co jsem měl pučenej je na mě krátkej. Tchán měří tak 175 a já mám 192, takže mi asi nesedl i proto. Mám teď objednaj fitting, tak se tam chci zaměřit právě na dlouhý hole.

A už zvažuju i toho trenéra, protože přesně jak píšeš, rvu to rukama a ramenama a nezapojuju boky. To určitě má taky vliv, minimálně na rychlost hlavy hole, takže pak u se mě grafit asi prohybá víc než by měl a nejsem schopen se rozumně trefit. Mám úspěsnost tak 1-2 rány z 10.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom