Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Marketingová úvaha fee

JanKostalCZE

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Jan
Přijmení
Košťál
Klub
Prague City Golf Vinoř
HI (HCP)
0,2
Tak mě napadá, co myslíte, že je v golfu lepší pro zisk, dát fee za 2000,- a čekat pár platících lidí a nebo dát stejné hřiště za 500,- a mít narváno??
Nějak nevím, co si o tom myslet :(
 
Jsem zvědavý co se tu strhne za diskuzi. Když píšeš pro zisk tak samozřejmě mít plno za 2000,- jako mají Olšovky.
Za me tohle není moc diskuze do krátkých příspěvku. Když pominu kvalitu hřiště a lokalitu ve smyslu tvaru krajiny a podnebí tak zbyde umístění samotné. Uprostřed chudšího regionu bez dálnice bys ses s 2tis fee možná lidi nedočkal. Na druhou stranu jsou místa, kde to je pro lidi akceptovatelná běžná cena a tam z pohledu provozu patří. Když budeš mít narváno, tak musíš počítat i vyšší náklady na údržbu a provoz a tak obyčejné násobení čtyřmi v tomto případě také neplatí :D
Výsledek? Potřebuješ mít oba typy hřišť, aby to ve výsledku fungovalo jako celek.
 
Jak já to vidím - otázkou je co vlastně živí daný resort. Pokud to jsou především členové, jako třeba Olšovky, pak bude ta strategie jiná než u resortu který má minimum členů a z nich příspěvky.
 
Podle mě nikdo nepotřebuje hřiště za 2000. To že to za to někdo zaplatí je jiná věc. Pokud nemá v časovém limitu levnější stejně kvalitní hřiště, nic jiného mu nezbude. Včetně mě. Ale opravdu to nikdo nepotřebuje. I na tom albatrosu najdeš menšinu, která si tím dokazuje, že na to má a zbytek by rád platil míň a hrál ve výsledku za stejný peníze víc.
Jediný, komu to vyhovuje je majitel hřiště v regionu, kde si může dovolit chtít tolik.
 
Jediný, komu to vyhovuje je majitel hřiště v regionu, kde si může dovolit chtít tolik.[/QUOTE]


Přesně to jsem tím myslel, ze to tam patří z pohledu provozu. Když odhlédnu od otázky na zisk, tak se mi nelíbí ani nižší ceny. Ale když se v létě rozhoduji, kterým směrem vyjet, tak přednost dostanou Slapy a ne Molitorov...
 
Jina cena, jine sluzby.
Je to jak v restauraci... tez obcas zaplatim 2k, ale chci za to odpovidajici sluzbu/produkt. Sam vis, kolik stoji fee venku... ale je casto i videt o kolik vice nakladu to ci ono hriste sezere. Umyslne pominjim ostatni prijmy resortu.

Tzn Podle me ta otazka je polozena spatne.

A btw kdo ma rad zaplnene hriste?
 
Řekl bych, že se to takhle zjednodušeně ani nedá vyjádřit.
Ten poměr je shodou okolností 1:4, tedy rozdíl mezi počtem lidí kteří by si, měřeno touto jednoduchou matematickou úlohou, přišli zahrát za den díky tomu cenovému nastavení, by byl např. 20:80?
A teď:
1. lokalita?
2. kvalita hřiště?
A zisk? To nedokážeš takhle zjistit. Jane, porovnej si třeba Dýšinu a Molitorov. Co je ziskem z těch 2000 Kč / 500 Kč které by vybrali za fee (jasně, že aktuální fee je na obou hřištích jiné)? To nevíme. Jediné co vím já, protože jsem na Dýšině hrál předevčírem, je to, že se za poslední rok do úpravy hřiště investovali desítky miliónů. A Molitorov? No comment... Řekl bych, že vyšší zisk má určitě majitel Molitorova. Jeho náklady na provoz jsou určitě nižší než je třeba 1/4 nákladů na provoz Dýšiny. Omlouvám se, že jsem to teď tak příšerně zjednodušil.
Takže řeknu závěrem: nějakou lehčí otázku bys neměl? :)
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Řekl bych, že se to takhle zjednodušeně ani nedá vyjádřit.
Ten poměr je shodou okolností 1:4, tedy rozdíl mezi počtem lidí kteří by si, měřeno touto jednoduchou matematickou úlohou, přišli zahrát za den díky tomu cenovému nastavení, by byl např. 20:80?
A teď:
1. lokalita?
2. kvalita hřiště?
A zisk? To nedokážeš takhle zjistit. Jane, porovnej si třeba Dýšinu a Molitorov. Co je ziskem z těch 2000 Kč / 500 Kč které by vybrali za fee (jasně, že aktuální fee je na obou hřištích jiné)? To nevíme. Jediné co vím já, protože jsem na Dýšině hrál předevčírem, je to, že se za poslední rok do úpravy hřiště investovali desítky miliónů. A Molitorov? No comment... Řekl bych, že vyšší zisk má určitě majitel Molitorova. Jeho náklady na provoz jsou určitě nižší než je třeba 1/4 nákladů na provoz Dýšiny. Omlouvám se, že jsem to teď tak příšerně zjednodušil.
Takže řeknu závěrem: nějakou lehčí otázku bys neměl? :)
Ja to beru za jedno a to same hriste. Mam tuto uvahu uz nekolik let u paliva, kdy je palivo prodavano i s rozdilem nekolika korun. Ono, nejlevnejsi, ma vzdy narvano a tedy, je lepsi prodat vic za mensi marzi nebo min za vetsi marzi?? to beru i s tim hristem
 
Ja to beru za jedno a to same hriste. Mam tuto uvahu uz nekolik let u paliva, kdy je palivo prodavano i s rozdilem nekolika korun. Ono, nejlevnejsi, ma vzdy narvano a tedy, je lepsi prodat vic za mensi marzi nebo min za vetsi marzi?? to beru i s tim hristem
Tak to je opravdu složitá otázka, asi je jenom špatně formulovaná. O zisku nemůže být řeč. Spíš o počtu prodaných fee...
 
Z hlediska rozvoje našeho sportu je rozhodně lepší cena 500 Kč za fee. Alespoň je větší šance ze to přitáhne nové hráče, kteří většinou nejsou ochotni platit 2000 Kč.
 
Toto se nedá jednoduše odpovědět, co, je lepší/výhodnější. Je takové přísloví" raději za dolar ležet, než za dva běžet". Jsou určitě určité časy, kdy kapacita nestačí ceně, a jsou časy, kdy i kdyby to bylo skoro zadarmo, tak je volno. Toho musí resort využívat na nutné práce. Obecně ceny fee neodpovídají kvalitě hřiště potažmo zázemí možná snad jen regionu a kapacitě, někteří dojí jinde dbají o spokojenost.
 
Rozdil v kvalite benzinu je asi jiny nez rozdil molitorov / dysina. Ta otazka je fakt spatne.

Btw. Docela by me zajimalo, kolik z tech lidi co stale placou za super nizke ceny fee by rado chodilo na 100% plne hriste.
Nebo jsem jediny, ktery ma rad klid na hristi? :)
 
Rozdil v kvalite benzinu je asi jiny nez rozdil molitorov / dysina. Ta otazka je fakt spatne.

Btw. Docela by me zajimalo, kolik z tech lidi co stale placou za super nizke ceny fee by rado chodilo na 100% plne hriste.
Nebo jsem jediny, ktery ma rad klid na hristi? :)
Hehe, o víkendu albatross levnej fakt nebyl, prázdnej bohužel taky ne.
Já osobně teda radši levný fee a čekám, než drahý a čekám stejně :)
 
Pročetl jsem diskusi a za sebe bych řekl k tomu jen tolik, že bych především uvítal, aby cena odpovídala úrovni služeb/hřiště. Pro mě za mě mohou být hřiště klidně i extrémně drahá - proč ne, já tam asi moc často nebudu, protože na to nemám a nejspíš bych se tam ani necítil dobře. Ale rád si i rozumně připlatím, pokud budu vědět, že hřiště je kvalitně upravené - myšleno hratelně, nejsou na něm nesmyslné záludnosti, neprostupná houští atp, je tam marshal, který udržuje tempo hry a je hráčům k ruce, sympatičtí lidé na recepci, které zákazníci neobtěžují, normální ceny za jídlo i pití atp s ohledem k regionu atp. Prostě takový hobby pohled.

Většinou se s tímto přístupem setkávám na resortech dále od Prahy. Což je věc, která mě mrzí, že v okolí Prahy prostě není úplně rozumný kompromis mezi cenou fee, jídlem a kvalitou na pravidelný, byť třeba hodinu a půl dlouhý trénink/hru po práci. Jiná věc je pro mě tréninkový resort a potom hřiště, kam si půjdu zahrát. Ale prostě těch tréninkových akademií, či krátkých hřišt v mém okolí je jak šafránu (u mě 3par Zbraslav, akademie Beřovice, Úholičky atp). Tak, hlavně, že bude Oaks, že. :)
 
@JanKostalCZE já mám třeba fee ještě levnější a že by mi hřiště praskalo ve švech, to se říct nedá. Ono to totiž opravdu nejde zjednodušit jen na otázku platby za fee. Cenová politika je kompletně provázána s dalšími parametry areálu (umístění, kvalita hracích ploch, množství personálu, alternativní služby (restaurace, hotel, tenis, bowling, wellness,...).

Navíc rozdíly mezi benzínovými stanicemi jsou naprosto minimální, zatímco v hřištích a resortech jsou obrovské, řekl bych často až nekonečné.

A stejně jako existují rychlá občerstvení, která jsou relativně levná a mají furt narváno (řekněme především díky tomu, že jsou na dobrém místě), tak zcela určitě existují restaurace, které jsou objektivně předražené a mají narváno uplně stejně (např. Dětenice). Každý z těch provozů nabízím svým zákazníkům něco, co je pro ně lákavé a jsou ochotni tento poměr cena/ výkon přijmout.

Určitě to ale nebude fungovat tak, že Dýšiná najednou půjde na fee za 500 Kč a rázem bude hřiště narvané po strop a tudíž bude svým majitelům lépe vydělávat...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom