Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Legenda o slavném návratu

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Psal se rok 1916 a zdálo se, že na straně mladičkého Rannulpha Junuha jsou všichni svatí. V Savannah, ve městě kde žil, byl golf milovaným sportem a on se s golfovou holí v ruce snad narodil. Pak přišel povolávací rozkaz a ze zákopů I. světové války se vrátil zcela jiný mladík. Jako by mu utrpení, kterého byl svědkem, stálo v nastoupené cestě. Opustil svou dívku Adele, někdejší dům i golfové hřiště a obklopil se lidmi stejně ztracenými v životě jako on sám. Léta plynula, a z Adele se stala dědička rozsáhlého, jenže krachujícího golfového komplexu. V době hospodářské krize je pro ni uspořádání velkého turnaje jedinou záchranou. Dva velké hráče - Hardyho Greavese a Bobby Jonese - získala. Chyběl jí jen domácí soupeř. Nebylo jednoduché Rannulpha přesvědčit, aby nastoupil. Nikdo mu moc šancí nedával. Opravdu v něj věřil jen malý Hardy. Ten se s odstupem času stal vypravěčem příběhu o třech turnajových dnech, v nichž se v Savannah objevil golfový "anděl strážný" jménem Bagger Vance, aby vrátil život svému chráněnci Rannulphovi a poznamenal osudy všech přítomných.(oficiální text distributora)

https://www.csfd.cz/film/7599-legenda-o-slavnem-navratu/prehled/
 

Přílohy

  • 69899_e01f6c.gif
    69899_e01f6c.gif
    17,9 KB · Zobrazení: 330
Upraveno:
Tuhle scénu mám moc rád, patří mezi nejlepší z filmu. Taková ze života. :)

 
A ještě jednu... prostě krása.

 
A ještě jednu... prostě krása.


Ten film je moc pěkný, viděl jsem ho ale moc dávno. Na této ukázce mne však zaujala dobová nepřesnost. V cca 30 vteřině černoch podává hráči míč s týčkem. Na záběru je jasně vidět, že týčko je plastové a ještě typ "soudek" - tedy s přesně danou výškou. To teda dost předběhli dobu...
 
Ten film je moc pěkný, viděl jsem ho ale moc dávno. Na této ukázce mne však zaujala dobová nepřesnost. V cca 30 vteřině černoch podává hráči míč s týčkem. Na záběru je jasně vidět, že týčko je plastové a ještě typ "soudek" - tedy s přesně danou výškou. To teda dost předběhli dobu...
Černoch! Will Smith to je! ;) Ale pravda, to týčko je očividně plastové.:up:
 
Matt Damon - no to musím vidět!
 
A ještě jednu... prostě krása.

Úplně se vidím, Doga na prvním odpališti..:):):).. Taky jsem kdysi viděl, když jsem hledal filmy o golfu..
 
Ten film je moc pěkný, viděl jsem ho ale moc dávno. Na této ukázce mne však zaujala dobová nepřesnost. V cca 30 vteřině černoch podává hráči míč s týčkem. Na záběru je jasně vidět, že týčko je plastové a ještě typ "soudek" - tedy s přesně danou výškou. To teda dost předběhli dobu...
Přesně tohle mě taky zarazilo. A vůbec, používala se už tehdy týčka?
 
Přesně tohle mě taky zarazilo. A vůbec, používala se už tehdy týčka?

Týčka se již používala. Čím si ale nejsem jist, zdá se v té době již dávala čísla na vlajku.
 

Podobné

VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom