Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz Klára Spilková – co dál?

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
Klára Spilková – co dál? (Golf.cz)

Zkusím ještě štěstí v Americe

S největší pravděpodobností starty na americké Symetra Tour 2022, to je plán Kláry Spilkové po kvalifikačním turnaji o karty na LPGA.

„Zkusím ještě štěstí tady v USA,“ řekla profesionálka po druhé části Q-Series v Alabamě, kde nedosáhla na finální cut 4 pod par. Ten byl hranicí pro top 46 golfistek, nakonec postupujících na LPGA 2022. Již předtím měla česká hráčka jistotu karty právě na Symetra Tour.

Nejprve postoupila se skóre +1 přesně na ránu čtyřmi koly z první do druhé části Q-Series. V té se však nezačínalo znovu od nuly, ale započítávaly se výsledky z první fáze kvalifikace. Celkově za osm kol Klára zahrála +7 (73-74-68-72-71-76-72-75) a dělila se o konečné 70. místo.

„Mrzí mě, že to takhle dopadlo, ale zřejmě je v tom pro mě ještě nějaký další smysl,“ komentovala Klára výsledek na hřišti složeném z devítek Highlands – Marshwood v RTJ Higland Oaks v Alabamě.

Po Q-Series se Klára odhlásila z další kvalifikace, a sice finálové fáze turnaje o Ladies European Tour 2022, začínající 16. prosince ve Španělsku. „Potřebuji poslechnout své tělo i mysl a dát si pauzu,“ vysvětlila profesionálka.​

www.klaraspilkova.eu

The post Klára Spilková – co dál? appeared first on Golf.cz.

Pokračovat ve čtení...
 
Dál jsem čekal rychlý přelet do Evropy. A zabojovat o kartu LET, než aby se spokojeně usadila v USA v "druhé lize".
Tak snad se příští rok dočká a vybojuje kartu na LPGA.
 
Dál jsem čekal rychlý přelet do Evropy. A zabojovat o kartu LET, než aby se spokojeně usadila v USA v "druhé lize".
Tak snad se příští rok dočká a vybojuje kartu na LPGA.
Já se jí nedivím.......v USA je zabydlená a jestli chce příští rok zabojovat o LPGA, tak je ta Symetra pro ní lepší, než se někde plácat ve skomírající LET-ce.
 
Já se jí nedivím.......v USA je zabydlená a jestli chce příští rok zabojovat o LPGA, tak je ta Symetra pro ní lepší, než se někde plácat ve skomírající LET-ce.
Tak ona je to i otázka sponzorů, kde se chtějí prezentovat.
 
Sponzoři nesponzoři , co to ale udělá s účastí na OH , ta bude co nevidět za dva roky a 17 dnů??
Jak se projeví neůčast a top turnajích v postavení na žebříčku?
 
Sponzoři nesponzoři , co to ale udělá s účastí na OH , ta bude co nevidět za dva roky a 17 dnů??
Jak se projeví neůčast a top turnajích v postavení na žebříčku?
Jasně, každého by na jejím místě trápilo zrovna tohle😁
 
Jasně, každého by na jejím místě trápilo zrovna tohle😁
Tak sportovce by právě toto mělo trápit, bo to je to nejvíc co můžeš dosáhnout , získat olympijskou medajli , natož zlatou, ovšem asi jiný pohled je se pouze zůčastnit a brát to jako odrazový můstek ke sponzorům, ale to se sportem a reprezentací své vlasti nemá nic společného.
 
Tak sportovce by právě toto mělo trápit, bo to je to nejvíc co můžeš dosáhnout , získat olympijskou medajli , natož zlatou, ovšem asi jiný pohled je se pouze zůčastnit a brát to jako odrazový můstek ke sponzorům, ale to se sportem a reprezentací své vlasti nemá nic společného.
Jasně. Ale pojďme to rozšířit. Začni taky něco dělat pro společnost, třeba dobrovolničit, zkus charitu, když už nemáš na to, abys svou vlast v něčem reprezentoval. Co budeš žrát řeš až pak, protože tohle je důležitější. Protože přesně tohle chceš po sportovcích.
Já se snad nikdy nepoučím, zase na tebe reaguji. Ach jo.
 
Já si myslím, že to Klára Spilková vyhodnotila rozumně. Symetru má jistou a pokud na ni bude hrát dobře, vrátí se do LPGA. To, aby letěla do Evropy na kvalifikaci LET, která startuje 16.1.2., nedávalo příliš velký smysl. Stálo by to spoustu peněz, musela by se na rychlo aklimatizovat a při její současné formě by byl postup do LET docela loterie a i kdyby se jí postoupit podařilo, řešila by problém, co vlastně hrát. Bydlet v USA a hrát Symetru i Let ? To nedává smysl. Chytala by dva hubené zajíce naráz. Bylo by to ekonomicky náročné. Únavné a pochybuji, že by si touto cestou nahrála více bodů do žebříčku a více peněz ( po odečtení nákladů ). Spíše by se totálně utavila. Do případného startu na olympiádě má času ještě dost, osobně by mne překvapilo, kdyby byla v době konání olympiády jedničkou v Česku, její forma stagnuje delší dobu. Naopak některé mladší hráčky hrají už na velice solidní úrovni s potenciálem růstu. ( Vodičková, Kousková ... )
 
A kdyby bylo nejhůř, tak podle IG by mohla být možná i slušná modelka :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom