Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfDigest.cz Kdo chce golf bít, mediální hůl si vždycky najde

Tak já nevím, ale já bych v průměru za 1000,- golf SKORO jistě nehrál! A nemyslím, že jsem sám?
Nebo vlastně trošku jinak: Kdybych měl dát v průměru 1000,- za hru, tak bych s golfem nikdy nezačal!:)
 
Taky jsem si myslel, že by to tak mohlo fungovat, ale asi nemám dostatečné schopnosti na přesvědčování. Za 10 let jsem nepřivedl ke golfu vůbec nikoho! A to jsem udělal ze své pozice asi docela dost. Ale zorganizování dvou golfových akademií je asi málo, i když se to všem asi čtyřiceti účastníkům moc líbilo a byli hodně překvapení, jak je golf v našem okolí dostupný a to i finančně.

A proč má být cílem někoho přivést ke golfu hned teď? Třeba ta tvá aktivita bude tím rozhodujícím kamínkem, že ke golfu přijdou někdy později. A nebo alespoň nebudou na něj pohlížet negativně a budou se těšit z aktivity někoho jiného. Už to není to "neznámé". Hele, třeba moje máma: golf hrát nikdy nebude, ale myslím, že hodně změnila náhled na golf za těch pět let, co ho hraju i jako rodina a jako aktivita se jí to moc líbí a přeje nám to. Pohyb venku, hezké fotky... stejně tak dalších pár lidí v okolí. I kdyby nebylo Jamky, tak sem tam se mně na golf a jaké to je ptají a jestli by si to mohli zkusit jen proto, že ví, že jsem golfem už nějaký čas posedlý. Takže bych to nevzdával. Každý přece má mraky možností, jak měnit svět i třeba jen svým příkladem a přístupem k dané aktivitě. :)
 
Upraveno:
Nebo vlastně trošku jinak: Kdybych měl dát v průměru 1000,- za hru, tak bych s golfem nikdy nezačal!:)

No, kdybych golf nehrál a někdo by mi řikal, jak je to lidový sport, tak najdu první odkaz na netu. Proto jsem dal průměr 1.000,-

 
No, kdybych golf nehrál a někdo by mi řikal, jak je to lidový sport, tak najdu první odkaz na netu. Proto jsem dal průměr 1.000,-


Pokud by se mne na náklady na golf ptal nesympatický chlap, kterého si vlastně nepřeji na hřišti vidět, sdělím mu toto (je to přece pravdivé):

vstup do prestižního klubu 200 000,-, roční Fee 27 000,-, hole značkové 30 000,- bag 7 000,- „nezbytný“ elektrický vozík 100 000,-, boty 7 000,-, tričko 3 000,-, kalhoty 5 000,-, hodina trenéra 2 700,- (nebo 100 € - ale je fakt skvělý)

Když to bude skromný, sympatický sporťák, dostane tuto informaci (také pravdivou):

vstup do menšího klubu (asi 9 jamek) 2 000 – 5 000,- (nebo někde už 0,.), roční Fee 7 000 – 9 000,- (stejně jako týdenní permice v Dolomitech), hole půlset 6 000,- (na začátek stačí), vozík žádný (půlset si ponese), tričko 400,-, boty 1 500,-, kraťasy má, hodina trenéra 400 – 800,-

Když se mne zeptá sympatický tatík na možnosti pro 10-letého syna:

vstup do klubu 0,- – 2 000,- , roční Fee 0,- – 100,- (za to se nesveze ani hodinu na lyžích), hole půlset 3 000,- (na začátek stačí), trička má, boty má (nebo 1 000,-), kraťasy má, hodina trenéra 300 – 800,- (nebo využít většinou výhodný klubový dětský trénink)

Prostě pro děti kolem 6 – 14 let není příliš levnějších sportů (samozřejmě to chce trochu hledat a nepočítat jen s nejbližším, superklubem). A když si vyjedou na dovolenou do Rakouska, poradím mu cca 10 hřišť, kde hrají děti do 14 let zdarma, a v okolí dalších 10, kde hrají kolem 10€. Proti lyžařské dovolené cenová pohádka.

Bohužel, jestliže se informace o nákladech na golf občas objeví v „laickém“ tisku, blíží se těm extrémním pro „nesympatického“ chlapa. A podle toho si lidé dělají představu o tomto nádherném sportu. Co s tím – nevím.
 
Pokud by se mne na náklady na golf ptal nesympatický chlap, kterého si vlastně nepřeji na hřišti vidět, sdělím mu toto (je to přece pravdivé):

vstup do prestižního klubu 200 000,-, roční Fee 27 000,-, hole značkové 30 000,- bag 7 000,- „nezbytný“ elektrický vozík 100 000,-, boty 7 000,-, tričko 3 000,-, kalhoty 5 000,-, hodina trenéra 2 700,- (nebo 100 € - ale je fakt skvělý)

Když to bude skromný, sympatický sporťák, dostane tuto informaci (také pravdivou):

vstup do menšího klubu (asi 9 jamek) 2 000 – 5 000,- (nebo někde už 0,.), roční Fee 7 000 – 9 000,- (stejně jako týdenní permice v Dolomitech), hole půlset 6 000,- (na začátek stačí), vozík žádný (půlset si ponese), tričko 400,-, boty 1 500,-, kraťasy má, hodina trenéra 400 – 800,-

Když se mne zeptá sympatický tatík na možnosti pro 10-letého syna:

vstup do klubu 0,- – 2 000,- , roční Fee 0,- – 100,- (za to se nesveze ani hodinu na lyžích), hole půlset 3 000,- (na začátek stačí), trička má, boty má (nebo 1 000,-), kraťasy má, hodina trenéra 300 – 800,- (nebo využít většinou výhodný klubový dětský trénink)

Prostě pro děti kolem 6 – 14 let není příliš levnějších sportů (samozřejmě to chce trochu hledat a nepočítat jen s nejbližším, superklubem). A když si vyjedou na dovolenou do Rakouska, poradím mu cca 10 hřišť, kde hrají děti do 14 let zdarma, a v okolí dalších 10, kde hrají kolem 10€. Proti lyžařské dovolené cenová pohádka.

Bohužel, jestliže se informace o nákladech na golf občas objeví v „laickém“ tisku, blíží se těm extrémním pro „nesympatického“ chlapa. A podle toho si lidé dělají představu o tomto nádherném sportu. Co s tím – nevím.

Přesně. Mě to trvalo X let, než jsem si vyzkoušel, že je to fajn sport. A hlavně, že jsou kolem toho fajn lidi a nejenom magoři. Taky díky @requo a tomuhle fóru. A to v podstatě znám jenom golfisty, se kterými rád hraju.

Ale obecný obrazu golfu je tvoje první varianta.
 
Mně na tom nevadí nic. Myslím, že byla řeč o ne moc dobrém obrazu golfu ve společnosti. A podobné prezentace dle mého soudu přispívají k častému názoru, že je golf snobský.
Omlouvám se, ne vždy dokáži mé názory ohledně mnohdy tragické medializace golfu jasně vysvětlit. Učiním zoufalý pokus se sci-fi příběhem. Golfový promotér se rozhodne uspořádat regionální cyklistický závod pro své klienty a jejich známé. Pověří TV štáb o natočení spotu, který se následně objeví v pořadu zaměřeném na cyklistiku na ČTsport. Dle zkušeností z golfových spotů natočí toto (nejsem scenárista, ale takto by to asi dopadlo):

Přijíždějí závodníci. Hostesky je uvádí na opulentní snídani, šampaňské teče proudem. Start, několik sportovně vypadajících cyklistů vyráží jako střely. Kamera se však věnuje skvěle oblečené partičce s mírnou nadváhou. Po rovince celkem sviští, kopec je pro ně děs. Naštěstí je uprostřed „závodu“ přestávka. Podává se dvacetiletá skotská a steaky z argentinského býčka. Mírně podroušená skupinka pokračuje. Podaří se jim udržet balanc z kopce, po rovině to trochu rozjedou. Necelé dvě hodiny po prvých borcích protnou cílovou pásku. Pohled na stupně vítězů, k překvapení diváků členové skupiny obsazují čelní místa. Někdo rozhodl, že vzhledem k mírné nadváze, nedostatku tréninku a špatné technice jízdy jsou hendikepováni. Tudíž jim jsou z času závodu odečteny dvě hodiny a jeden z nich dokonce vítězí. Po vyhlášení „vítězů“, pokračuje závod rautem. Kamera zabírá luxusní alkohol a extra speciality. Alkohol roznáší dívky v supermini. Závod končí. Poslední záběr reportáže - za svitu zapadajícího slunce odjíždí mercedesy a jaguáry domů.

Jsem přesvědčen, že vysílat podobnou reportáž 100x, začnou rodiče přestávat přihlašovat děti do cyklistických oddílů. Pokud ji budou vysílat 1000x, začnou lidi na cyklisty plivat.

Ve skutečnosti je 10x lepší, zúčastnit se i takového závodu, než prožít víkend v obchodním centru. Raději trochu trénovat, než popíjet v hospodě. Ale to veřejnost nepochopí. Pokud by byl podobně prezentován jakýkoliv sport, lidé se na něj budou dívat přes prsty (jako dnes na golf). Jednoduše, „Vox populi, vox Dei“, proto na některé „obdobné“ prezentace golf doplácí. A neříkejte prosím, že jste v životě něco podobného o golfu neviděli. Řešení??? Kdo ho zná, zaslouží si řád golfové vlajky.
 
Pokud jsem rozuměl, vlákno bylo v duchu úvahy, proč je golf „většinou“ veřejnosti špatně vnímán. Dle mého názoru tomu přispívá popisovaná špatná prezentace. Nic proti komerčním turnajům. Je to možnost, jak velmi příjemně strávit den. Ať si každý vyrazí z kopýtka jak chce. Ale proboha, ať tato „povyražení“ nejsou nezasvěcené veřejnosti medií prezentována jako golfový sport. Golf potřebuje novou krev (mladou i starší). Ale zmiňované „golfové“ medailonky a články potencionální zájemce jen odradí. Jasně, nikdo takovou prezentaci nemůže zakázat, což je správné. Naopak, každý si pod sebou může řezat větev. Golf si již nařízl větev z půlky, ale zatím se dá na větvi spokojeně sedět. Samozřejmě, těch pil je více, nejen ony divné, „takzvaně sportovní“ reportáže z golfu. Amatérský status, šílená honba za HCP atd., ale to je na jiné rozjímání.
Golfu podřezávají větev lidé, kteří tohle řeší...
 
Vždyť členství i v drahém klubu např. 27000,- fee/rok : cca 210 her/rok máš hru za 129,- Kč...
Souhlasím. A proto opakuju: v průměru za 1000,- bych to nehrál! 365000 za rok je moc!😁
 
Golfu podřezávají větev lidé, kteří tohle řeší...

Omlouvám se, ale nemám pilu v ruce. Situace s někdy otřesnou mediální prezentací golfu se probírala v tomto vláknu. Jako v golfu absolutně bezvýznamná osoba jsem se s dovolením přidal s názorem. Golf mohou především ovlivnit (a třeba mu i řezat větev) jen ta nejvýše postavená „zvířata“. Soudím, že lvi žijí v St Andrews, vlci v sídle ČGF. Myš jako já pilu neuzvedne (ale ani ji nikomu nevytrhne z ruky). Navíc se ukázalo, že i další diskutující vidí velmi špatný obraz golfu v mediích.

A poslední větička o amatérském statusu a HCP? Sám jsem zmínil, že to patří do jiné diskuze. Ale když už. Sleduji i jiné sporty. Pokud vím, jako poslední uzavřeli situaci s PRO – AM tenisté (před 50 léty) a cyklisté (před 30 léty). Skutečně si pod sebou podřezali větev? Když se dívám jen na rozvoj tenisu a cyklistiky u nás, nějak se mi to nezdá?!

HCP? Když si vytisknu všechny příspěvky na 19.jamce k HCP za poslední 3 roky, padne na to jeden les. Řeší to matematici (výpočet), teoretici (zda je nový způsob OK), praktici (jak budou systém „někteří“ hráči zase ojebávat). Z diskuzí jsem šokován (nejsem tak turnajově zkušený), co všechno jsou schopni někteří jedinci udělat, aby vyhráli mobil, nebo rybářský prut (v malých turnajích lovítko). Zadržování, neodevzdávání výsledku atd., atd. Má to skutečně cenu? Vysvětlete to třeba cyklistovi. Ten pojede závod Praha – Beroun buď za 2 hodiny, nebo 3 hodiny, nebo 4 hodiny (záleží, kolik trénoval). Zadržet ho může pouze defekt, nebo když nevybere zatáčku a bude na ……. To je také na rozbor, zda věnovat tak neuvěřitelné celosvětové úsilí jednomu číslu. Větší úsilí je již věnováno jen „celosvětovému míru“ (ale ani to se nějak nedaří). Nebo hrát jako v jiných sportech jednoduše na „férovku“? Doufám, že těch pár nadhozených otázek ze mne nedělá „muže s pilou“.
 
Upraveno:
Omlouvám se, ale nemám pilu v ruce. Situace s někdy otřesnou mediální prezentací golfu se probírala v tomto vláknu. Jako v golfu absolutně bezvýznamná osoba jsem se s dovolením přidal s názorem. Golf mohou především ovlivnit (a třeba mu i řezat větev) jen ta nejvýše postavená „zvířata“. Soudím, že lvi žijí v St Andrews, vlci v sídle ČGF. Myš jako já pilu neuzvedne (ale ani ji nikomu nevytrhne z ruky). Navíc se ukázalo, že i další diskutující vidí velmi špatný obraz golfu v mediích.

A poslední větička o amatérském statusu a HCP? Sám jsem zmínil, že to patří do jiné diskuze. Ale když už. Sleduji i jiné sporty. Pokud vím, jako poslední uzavřeli situaci s PRO – AM tenisté (před 50 léty) a cyklisté (před 30 léty). Skutečně si pod sebou podřezali větev? Když se dívám jen na rozvoj tenisu a cyklistiky u nás, nějak se mi to nezdá?!

HCP? Když si vytisknu všechny příspěvky na 19.jamce k HCP za poslední 3 roky, padne na to jeden les. Řeší to matematici (výpočet), teoretici (zda je nový způsob OK), praktici (jak budou systém „někteří“ hráči zase ojebávat). Z diskuzí jsem šokován (nejsem tak zkušený), co všechno jsou schopni někteří jedinci udělat, aby vyhráli mobil, nebo rybářský prut (v malých turnajích lovítko). Zadržování, neodevzdávání výsledku atd., atd. Má to skutečně cenu? Vysvětlete to třeba cyklistovi. Ten pojede závod Praha – Beroun buď za 2 hodiny, nebo 3 hodiny, nebo 4 hodiny (záleží, kolik trénoval). Zadržet ho může pouze defekt, nebo když nevybere zatáčku a bude na ……. To je také na rozbor, zda věnovat tak neuvěřitelné celosvětové úsilí jednomu číslu. Větší úsilí je již věnováno jen „celosvětovému míru“ (ale ani to se nějak nedaří). Nebo hrát jako v jiných sportech jednoduše na „férovku“? Doufám, že těch pár nadhozených otázek ze mne nedělá „muže s pilou“.
Absolutně souhlasím, že to sem nepatří. Stejně jak nesouvisí hendikepový systém a rozdělení golfu na PRO a AM s pověstí golfu u nás, tak s ním nesouvisí zadržování HCP, neodevzdávání výsledků nebo další podvádění. A omlouvám se, ale srovnávat sport - hru golf s cyklistikou mi připadá, jako to o hruškách a jabkách.
 
Omlouvám se, ale nemám pilu v ruce. Situace s někdy otřesnou mediální prezentací golfu se probírala v tomto vláknu. Jako v golfu absolutně bezvýznamná osoba jsem se s dovolením přidal s názorem. Golf mohou především ovlivnit (a třeba mu i řezat větev) jen ta nejvýše postavená „zvířata“. Soudím, že lvi žijí v St Andrews, vlci v sídle ČGF. Myš jako já pilu neuzvedne (ale ani ji nikomu nevytrhne z ruky). Navíc se ukázalo, že i další diskutující vidí velmi špatný obraz golfu v mediích.

A poslední větička o amatérském statusu a HCP? Sám jsem zmínil, že to patří do jiné diskuze. Ale když už. Sleduji i jiné sporty. Pokud vím, jako poslední uzavřeli situaci s PRO – AM tenisté (před 50 léty) a cyklisté (před 30 léty). Skutečně si pod sebou podřezali větev? Když se dívám jen na rozvoj tenisu a cyklistiky u nás, nějak se mi to nezdá?!

HCP? Když si vytisknu všechny příspěvky na 19.jamce k HCP za poslední 3 roky, padne na to jeden les. Řeší to matematici (výpočet), teoretici (zda je nový způsob OK), praktici (jak budou systém „někteří“ hráči zase ojebávat). Z diskuzí jsem šokován (nejsem tak turnajově zkušený), co všechno jsou schopni někteří jedinci udělat, aby vyhráli mobil, nebo rybářský prut (v malých turnajích lovítko). Zadržování, neodevzdávání výsledku atd., atd. Má to skutečně cenu? Vysvětlete to třeba cyklistovi. Ten pojede závod Praha – Beroun buď za 2 hodiny, nebo 3 hodiny, nebo 4 hodiny (záleží, kolik trénoval). Zadržet ho může pouze defekt, nebo když nevybere zatáčku a bude na ……. To je také na rozbor, zda věnovat tak neuvěřitelné celosvětové úsilí jednomu číslu. Větší úsilí je již věnováno jen „celosvětovému míru“ (ale ani to se nějak nedaří). Nebo hrát jako v jiných sportech jednoduše na „férovku“? Doufám, že těch pár nadhozených otázek ze mne nedělá „muže s pilou“.
Jako bývalý profesionální cyklista, nemohu souhlasit, doping, těžký případ podvádění, mě osobně donutil ukončit kariéru! Nejsem podvodník!!! Většina lidí golfu moc nerozumí, tak i v dobře myšleném textu pobere jen to špatné... Bohužel!
 
Už se to tu probíralo tisíckrát. Snobárnu při troše dobrý vůle dokážeš udělat v podstatě z jakékoli lidské činnosti, stejně tak u každého sportu existuje i lowcost friendly level. Golf v novodobé historii ČR nemá zrovna easy startovní pozici, ale vždy to bude především o lidech, ať už v kterékoli úrovni řízení. Osobně si čím dál méně myslím, že se můžeme vymlouvat na mediální obraz a pokaženou reputaci. Můžeme se vymlouvat jen na svou (a tím teď myslím pracovní pozice v golfovém prostředí) lenost a pohodlnost s tím něco udělat.

Kdy naposled si někdo z vás šel místo běžného sobotního programu třeba zastřílet z luku? Nebo zahrát curling? Nebo zahrát Slamball? Pokud to není jedna z vašich běžných aktivit, tak vás k vyzkoušení přesvědčí jen:
  • Kamarád, známý nebo rodina
  • Zajímavá pobídka v podobě nějaké reklamy, navíc správně cílená
Takže je potřeba přestat skuhrat a je nutné vytvořit tak zajímavé nabídky a produkty, aby to lidi zaujalo a přišli. A na nějakej článek o OKD nikdo ani nevzdechne...
 
Všude v normálním světě jsou nejblíže parkovací mista pro postižené.
V České Lipě jsou nejblíž parkovací mista pro elektromobily. Nejsme normální. Já to říkala už dávno. BTW o víkendu se hraje naposled osmnáctka. Pak už jen vybraných 9.
 
Už se to tu probíralo tisíckrát. Snobárnu při troše dobrý vůle dokážeš udělat v podstatě z jakékoli lidské činnosti, stejně tak u každého sportu existuje i lowcost friendly level. Golf v novodobé historii ČR nemá zrovna easy startovní pozici, ale vždy to bude především o lidech, ať už v kterékoli úrovni řízení. Osobně si čím dál méně myslím, že se můžeme vymlouvat na mediální obraz a pokaženou reputaci. Můžeme se vymlouvat jen na svou (a tím teď myslím pracovní pozice v golfovém prostředí) lenost a pohodlnost s tím něco udělat.

Kdy naposled si někdo z vás šel místo běžného sobotního programu třeba zastřílet z luku? Nebo zahrát curling? Nebo zahrát Slamball? Pokud to není jedna z vašich běžných aktivit, tak vás k vyzkoušení přesvědčí jen:
  • Kamarád, známý nebo rodina
  • Zajímavá pobídka v podobě nějaké reklamy, navíc správně cílená
Takže je potřeba přestat skuhrat a je nutné vytvořit tak zajímavé nabídky a produkty, aby to lidi zaujalo a přišli. A na nějakej článek o OKD nikdo ani nevzdechne...

Jsem na jamce nováčkem a navíc usazen na absolutně nejnižší příčce golfového dění. Má to svou výhodu, kdo stojí v údolí, vidí před sebou celou golfovou horu. Zde se řešil vliv někdy otřesné medializace na golf. Někteří správně upozornili, že medializace není jediným problémem golfu a zmínili další problémy. Mám dotaz. Je nějaké vlákno, kde by se diskutovalo (bez házení bláta) o možnostech (ještě lépe řešeních, pokud je někdo má) jak a co „vylepšit“?? Zároveň by zde bylo možno si vyměňovat zkušenosti. Hledal jsem, ale nenašel.
 
Jsem na jamce nováčkem a navíc usazen na absolutně nejnižší příčce golfového dění. Má to svou výhodu, kdo stojí v údolí, vidí před sebou celou golfovou horu. Zde se řešil vliv někdy otřesné medializace na golf. Někteří správně upozornili, že medializace není jediným problémem golfu a zmínili další problémy. Mám dotaz. Je nějaké vlákno, kde by se diskutovalo (bez házení bláta) o možnostech (ještě lépe řešeních, pokud je někdo má) jak a co „vylepšit“?? Zároveň by zde bylo možno si vyměňovat zkušenosti. Hledal jsem, ale nenašel.

Já myslím, že to klidně lze řešit v tomto vlákně, případně další vhodné je třeba tu.
 
Jsem na jamce nováčkem a navíc usazen na absolutně nejnižší příčce golfového dění. Má to svou výhodu, kdo stojí v údolí, vidí před sebou celou golfovou horu. Zde se řešil vliv někdy otřesné medializace na golf. Někteří správně upozornili, že medializace není jediným problémem golfu a zmínili další problémy. Mám dotaz. Je nějaké vlákno, kde by se diskutovalo (bez házení bláta) o možnostech (ještě lépe řešeních, pokud je někdo má) jak a co „vylepšit“?? Zároveň by zde bylo možno si vyměňovat zkušenosti. Hledal jsem, ale nenašel.

Klidně tady. Je to volné téma. Když to se to rozjede někam úplně jinam, jako celek to vyčlením do samostatného vlákna. A nebo ještě lépe: Vytvoř, pokud máš chuť a čas takové téma sám a dej mu úvodní slovo. A uvidíme, jak to půjde.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom