Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Střed Kácov - Panorama

Říkal jsem si, že se na tu reakci vykašlu, ale to hřiště si to nezaslouží. Za mě je Kácov jednoznačně mezi třemi nejlepšími hřišti u nás a to jsem tam párkrát taky dostal nafackováno...
Já když ten report psal, tak jsem tušil, že vzbudí emoce a docela jsem přemýšlel zda se na to nevykašlat. Ale pak jsem si řekl, že když je to diskuzní fórum, tak proč k hřišti, které se obecně vychvaluje, nenapsat taky něco z druhé strany - svůj vlastní dojem, byť je negativní. Třeba, že to bude pro někoho i užitečný, ať při své případné návštěvě počítá i s takovou možností. A byl jsem rozhodnutý na případné komentáře moc nereagovat - nechci tu rozpoutávat zbytečnou diskuzi s hádáním se nad detaily. Proto jsem taky několikrát zdůraznil (víc to snad ani nešlo), že vše uvedené je můj subjektivní názor .. a pravděpodobně i trochu nefér ... a že je víc než pravděpodobný, že většina lidí se mnou souhlasit nebude. Což je naprosto OK, normální a já to chápu a nemám s tím problém. Rozhodně jsem neměl v úmyslu to hřiště nijak poškodit ... to bych stejně ani nedokázal (i kdybych chtěl .. ale opakuji, že nechtěl) .. protože na to jsem v golfovém světě naprosto bezvýznamná nula :)

Možná jsem mohl jen napsat stručné konstatování "hrál jsem tam a hřiště se mi nelíbilo". Mohl. Já to pojal trochu po svém .. takže jsem se trošku víc rozepsal a snažil se do texu vtěstnat i některé emoce co jsem tam prožíval. Někoho to pobavilo (myslím, doufám), někoho možná urazilo (to se omlouvám). V každém pádě se můj názor nezměnil - opravdu nelíbilo. Ale je fajn vidět, že kromě mé zpruzené osoby existují lidi, co mají naprosto opačný názor - z hřiště jsou nadšení a užívají si ho. Což je dobře a já jim to přeju z celýho srdce. A tomu hřišti z celýho srdce přeju golfisty, co ho mají rádi. Zaslouží si to .. ta kvalita je skutečně TOP .. to jsem ale psal taky (ferveje, grýny, bunkery, zázemí ..). To, že to u mě nefungovalo je věc jiná a myslím, že jsem i upozornil, že příčina je pravděpodobně ve mně. OK, nemám s tím problém. Mmch já tam zase tak blbě nehrál (River za 52 a Forest za 50) nejsou pro mě na takovém hřišti úplně blbý čísla. Už proto, že jsem spoustu ran "vyházel do vzduchu" .. viz. zbytečné zakopání na Riveru, zmíněné patování wedgí, ztráta zájmu a koncentrace a s tím spojené nevyužívání pravidel = při nepovedené ráně (červ.voda) jsem nedropoval kousek od grýnu jak jsem mohl, ale hrál ze stejnýho místa znova .. atd. Takže jsem hrál vlastně docela dobře :) Nemyslím si tedy, že by můj výplod byl nějaká pomsta - produktem zhrzené ješitnosti - ve svém věku už žádnou nemám :)

A vlastně ani nemám problém s kopcovitými, členitými hřišti. Např. Ostravice mě téměř pokaždé "zničila na hadry (včetně skore)" a přesto na ni neřeknu křivýho slova. S Kácovem se to nějak nepovedlo. Holt se stane

A ještě dodatek k té "otravné údržbě" - nejsem úplný magor, co se bude rozčilovat jen proto, že někdo kdo je v práci poblíž seká trávu nebo hrabe bunker. Jak jsem psal, naprosto chápu, že se o to hřiště někdo musí starat a s těmi lidmi bežně vycházím naprosto bez problémů a v přátelském duchu. Tohle ale byl docela odlišný případ. I přesto jsem jim pochopitelně ani nenadával, ani je nebil holí .. ostatně, byla jich výrazná přesila .. případný konflikt bych jednoznačně prohrál ;) Jen jsem do svého reportu zahrnul i tuhle negativní zkušenost.

To je asi vše co jsem chtěl dodat. A na 99% v tomto vláknu končím. Ponechávám ho těm, kdo si hru zde užili a budou chtít ostatním sdělit příjemné informace :cool:
 
To HonxaG: S nějakým odstupem dej Kácovu ještě šanci. Myslím, že po první hře jsem taky nebyl nadšen, hřiště je těžké, občas úzké, občas nepřehledné. A i přes super kvalitu jsem odcházel naštván (na sebe). Pak jsem tam byl docela často k večeru, skoro sám na hřišti, klid, mám dojem, že tohle hřiště ještě víc než jiné potřebuje člověk "mít nahrané" - a i když jamky umožňují různé strategie, tak se prostě držet trochu zpět. A pak jsem si to začal na Kácově najednou užívat a sem tam se mi tam povedl i dobrý výsledek. I tak se často stane, že to tam pokazím úplně, protože je to prostě těžké hřiště, ale když vydržíš a odehraješ tam víc kol, třeba i jen devítek, aby člověk neodešel zničený, tak Tě to tam nejspíš začne skvěle bavit - a ta skvělá kvalita je pak jako za odměnu - za mě je to poslední roky jasně nejkvalitnější hřiště v ČR (Oaks jsem nehrál, tak s tím nemám srovnání). Když si to tam chci užít, jdu hrát jen River. Když jsem připraven na výzvu, jdu nejdřív na jednu z těch horních devítek a jako druhou si dám River (ten jeden kopec nahoru se dá vydržet - reálně do kopce je tam vlastně jen část sedmičky, pak přechod k osmičce a celá devítka, právě devítka na River chce opatrnou strategii, aby si člověk nezkazil celou devítku).
 
Já když ten report psal, tak jsem tušil, že vzbudí emoce a docela jsem přemýšlel zda se na to nevykašlat. Ale pak jsem si řekl, že když je to diskuzní fórum, tak proč k hřišti, které se obecně vychvaluje, nenapsat taky něco z druhé strany - svůj vlastní dojem, byť je negativní. Třeba, že to bude pro někoho i užitečný, ať při své případné návštěvě počítá i s takovou možností. A byl jsem rozhodnutý na případné komentáře moc nereagovat - nechci tu rozpoutávat zbytečnou diskuzi s hádáním se nad detaily. Proto jsem taky několikrát zdůraznil (víc to snad ani nešlo), že vše uvedené je můj subjektivní názor .. a pravděpodobně i trochu nefér ... a že je víc než pravděpodobný, že většina lidí se mnou souhlasit nebude. Což je naprosto OK, normální a já to chápu a nemám s tím problém. Rozhodně jsem neměl v úmyslu to hřiště nijak poškodit ... to bych stejně ani nedokázal (i kdybych chtěl .. ale opakuji, že nechtěl) .. protože na to jsem v golfovém světě naprosto bezvýznamná nula :)

Možná jsem mohl jen napsat stručné konstatování "hrál jsem tam a hřiště se mi nelíbilo". Mohl. Já to pojal trochu po svém .. takže jsem se trošku víc rozepsal a snažil se do texu vtěstnat i některé emoce co jsem tam prožíval. Někoho to pobavilo (myslím, doufám), někoho možná urazilo (to se omlouvám). V každém pádě se můj názor nezměnil - opravdu nelíbilo. Ale je fajn vidět, že kromě mé zpruzené osoby existují lidi, co mají naprosto opačný názor - z hřiště jsou nadšení a užívají si ho. Což je dobře a já jim to přeju z celýho srdce. A tomu hřišti z celýho srdce přeju golfisty, co ho mají rádi. Zaslouží si to .. ta kvalita je skutečně TOP .. to jsem ale psal taky (ferveje, grýny, bunkery, zázemí ..). To, že to u mě nefungovalo je věc jiná a myslím, že jsem i upozornil, že příčina je pravděpodobně ve mně. OK, nemám s tím problém. Mmch já tam zase tak blbě nehrál (River za 52 a Forest za 50) nejsou pro mě na takovém hřišti úplně blbý čísla. Už proto, že jsem spoustu ran "vyházel do vzduchu" .. viz. zbytečné zakopání na Riveru, zmíněné patování wedgí, ztráta zájmu a koncentrace a s tím spojené nevyužívání pravidel = při nepovedené ráně (červ.voda) jsem nedropoval kousek od grýnu jak jsem mohl, ale hrál ze stejnýho místa znova .. atd. Takže jsem hrál vlastně docela dobře :) Nemyslím si tedy, že by můj výplod byl nějaká pomsta - produktem zhrzené ješitnosti - ve svém věku už žádnou nemám :)

A vlastně ani nemám problém s kopcovitými, členitými hřišti. Např. Ostravice mě téměř pokaždé "zničila na hadry (včetně skore)" a přesto na ni neřeknu křivýho slova. S Kácovem se to nějak nepovedlo. Holt se stane

A ještě dodatek k té "otravné údržbě" - nejsem úplný magor, co se bude rozčilovat jen proto, že někdo kdo je v práci poblíž seká trávu nebo hrabe bunker. Jak jsem psal, naprosto chápu, že se o to hřiště někdo musí starat a s těmi lidmi bežně vycházím naprosto bez problémů a v přátelském duchu. Tohle ale byl docela odlišný případ. I přesto jsem jim pochopitelně ani nenadával, ani je nebil holí .. ostatně, byla jich výrazná přesila .. případný konflikt bych jednoznačně prohrál ;) Jen jsem do svého reportu zahrnul i tuhle negativní zkušenost.

To je asi vše co jsem chtěl dodat. A na 99% v tomto vláknu končím. Ponechávám ho těm, kdo si hru zde užili a budou chtít ostatním sdělit příjemné informace :cool:
Já děkuju.
 
@HonxaG: Naprosto skvěle popsaný zážitek, který sem patří a je úplně stejně hodnotný, jako jiné subjektivní dojmy z návštěvy kohokoli jakéhokoli hřiště. Správně říkáš - je to fórum. A na každé fórum patří spektrum názorů a zážitků, které můžou ukázat jinou perspektivu a přidat pro jiné mnohý úhel pohledu. Mně se to líbí a mohu ti s klidným svědomím přiznat, že kdybych kdysi šel Kácov poprvé sám a bez znalého průvodce, tak bych měl nejspíše velmi obdobné dojmy, jako ty. Ale stejně jako ostatní - dej Kácovu ještě jednu nebo více šancí. Myslím, že každé hřiště za to stojí poznat z více úhlů a nezanevřít na něj po jedné návštěvě. Někdy je to jako v životě, první dojem nic moc, ale postupem času si k sobě cestu lze najít. :) Prostě ten den jste neměli společný den. :up:

Jinak s mnohými tvými tvrzeními souhlasím i po těch několika hrách, co jsem na Kácově hrál. Hřiště se mi líbí, Meadows úplně nejméně - ale ten jsem hrál v brutálním vedru jen jednou jako druhou devítku, což každopádně zážitek ovlivnilo. River mi přijde osobně až na tu zmíněnou jedničku z půlky nuda po rovině a vlastně s řekou až na tu jednu jamku to moc nemá za mě jako celek co dělat (to bych to raději pojmenoval místo řeky jako "Koleje") a druhá půlka mi připomíná Karlštejn do kopce ke klubovně. Forest pro mě nejhezčí, resp. do jamky č. 5. Jamka 6 je pro mě herní nesmysl, i když vím, že pro mnohé výzva a myslím, že jednou jsem tam nějakou náhodou par taky zahrál, 7j - já tyhle díry nemusím, ve hře, žádný extra požitek vyjma chůze po brutálním konci kopci dolů z toho nejen a jsem rád, že ji mám vždy za sebou, 8j - kdyby u toho grýnu hned nebyla trestná oblast se zákazem vstupu... tak by to šlo. Devítka je už zase fajn. Herně na Kácově krvácím skoro pokaždé, však taky jsem ještě prd golfista. A určitě v dřívějších mých zážitcích se to dá i tu na Jamce najít. :up: Nicméně těším se, že někdy na Kácov a jeho devítky najdu ten správný recept.

Díky za info s tou bugynou, dobré dopředu vědět. Ty reklamy by mě štvaly hodně. :up:

---
PS: Protože koukám, že si psavec... zauvažuj, jestli by nebyl na delší texty vhodnější pro tebe Blog, tu :) https://www.19jamka.cz/clanky/categories/blogy-a-osobni.14/
 
Upraveno:

Podobné

  • RMS: Item
ČR - Východ Havlíčkův Brod
Reakce
1
Zobrazení
690
  • RMS: Item
ČR - Morava Slušovice
Reakce
1
Zobrazení
757
  • RMS: Item
ČR - Morava Holešov
Reakce
1
Zobrazení
921
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom