Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jamkovka s vyrovnáním

R.U. Terwilliger

Aktivní člen
Jméno
Marek
Klub
GC Luby
Ahoj, rád bych se poradil. Tady jsem to ve vláknech nenašel. Hráli jsme jamkovku s vyrovnáním. Po 18. jamce remíza. Má soupeř nárok na další rány v rámci vyrovnání? V pravidlech je: Zápas se postupně prodlužuje vždy o jednu další jamku, dokud není určen vítěz. Viz Pravidlo 5.1 (prodloužení zápasu je pokračováním původního kola, nejedná se o nové kolo). Z tohoto mi vychází, že nárok na další rány navíc soupeř nemá. Dopadlo to tak, že po telefonu naší rozhodčí řekl jeden z rozhodčích ČGF, že nárok na rány opět vzniká. Jsem z toho docela zmatený.. Díky za odpovědi.
 
Tak nic, už jsem to našel..
(2) Jamky, kde se uplatní hendikepové rány. • Hendikepové rány se přidělují po jamkách a jamku vyhrává nižší čistý výsledek.• Jestliže se prodlužuje nerozhodný zápas, pak jsou hendikepové rány přidělovány stejným způsobem jako v samotném kole(pokud Soutěžní výbor nestanoví jinak).Každý hráč je sám odpovědný za to, že ví, na kterých jamkách dostává nebo dává hendikepové rány, a to podle tabulky přidělování hendikepových ran určené Soutěžním výborem (tato tabulka bývá zpravidla součástí výsledkového lístku).Jestliže hráči na jamce neuplatní, nebo nesprávně uplatní hendikepové rány, pak takto odsouhlasený výsledek jamky platí, ledaže je hráči včas opraven (viz Pravidlo 3.2d(3))
 
Díky za sdílenou informaci. Mně tady teď jen vrtá hlavou: nějak bych z toho dedukoval, že dle zmíněné 5.1 se prodlužuje vždy o další jednu jamku myšleno 1,2,3... ale neděje se občas, že se hraje poslední jamka pořád dokola, nebo nějaká jiná, pevně daná? Ve zmíněném 5.1 není přesně dáno, o jakou další jednu jamku... takže se z toho dá chápat, že to bude furt třeba 18 do té doby, dokud se nerozhodne. A tam by mi pak případná rána k dobru pokaždé přišla poměrně významná výhoda.

"Nerozhodný zápas se postupně prodlužuje vždy o jednu další jamku.Jedná se o pokračování původního kola, nejedná se o nové kolo."

?
 
U nás to bylo tak, že se šlo znovu na jedničku, takže rány navíc jsou pak na těch samých jamkách jako předtím.
 
Díky za sdílenou informaci. Mně tady teď jen vrtá hlavou: nějak bych z toho dedukoval, že dle zmíněné 5.1 se prodlužuje vždy o další jednu jamku myšleno 1,2,3... ale neděje se občas, že se hraje poslední jamka pořád dokola, nebo nějaká jiná, pevně daná? Ve zmíněném 5.1 není přesně dáno, o jakou další jednu jamku... takže se z toho dá chápat, že to bude furt třeba 18 do té doby, dokud se nerozhodne. A tam by mi pak případná rána k dobru pokaždé přišla poměrně významná výhoda.

"Nerozhodný zápas se postupně prodlužuje vždy o jednu další jamku.Jedná se o pokračování původního kola, nejedná se o nové kolo."

?
Jamkovka se běžně prodlužuje pokračováním od 1ky. To by musel soutěžní výbor speciálně vypsat, že se pak dokola hraje stále stejná konkrétní jamka.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom