Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jakou nejlepší golfovou radu jste kdy dostali a od koho?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Možná si sem tam vzpomenete, že i vám v hlavě zní nějaká užitečná golfová rada průpovídka, kterou vám dal kamarád, trenér a nebo vám v hlavě utkvěla nějaká věta či text v některém článku, který vám pořád hraje při golfu v hlavě. Vzpomenete si a podělíte o jakou radu/rady šlo?

Poznámka: Toto vlákno je spíše o textech pisatele, méně o reakcích (byť jsou možné). Upřednostněte příp. To se mi líbí Shot!
 
Začnu.

Dostávám ke svému golfu rad spoustu a s většinou musím souhlasit. Hodně od @doktordee, především "Hlavně to nervi!". Nicméně rada, která mi utkvěla v hlavě už vlastně třetím rokem, je rada, která vznikla tak nějak mimoděk tuším v Praze na nám. Míru, kde jsme s @JirMar seděli u piva a tvořili tehdy ještě redakční obsah k Levnému Golfu a kdy jsem nasával jeho rozhled ke golfovému dění a kdy mě uváděl trpělivě do tajů co je to Major, co je to PGA a tak. Tak když jsme se dostali ke hře, tak Jirka zmínil "S pokorou přijmout trest" - myšleno tak, že když už uděláte nějakou chybu a skončíte v lese, za stromem, v bunkeru a tak, ve vodě... přijmout danou situaci a rozumně se vyhrát např. krátkou a jistou příhrou a ne snažit za každou cenu ze špatné pozice s minimální šanci útočit na green, abych "chybu" eliminoval.

Díky, Jirko! :)
 
Upraveno:
Na mě nejvíce platí "zpomal", nebo "nahoře se zastav". A tuhle radu se snažím dávat i kamarádům, když vidím, jak se to snaží zrychlit a je z toho zákonitě špatná rána.
 
Nech hlavu na místě a po odpalu koukej stále dolů.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stroprocentně mnohokrát řečené "Jinýho to nechce, než to zahrát lehce" , ne že bych to dokázal..(jo narvat s tlusťochem to umím skvěle..):):):)
U puttu " Krátkej tam nikdy, ale opravdu nikdy, nikomu nespad.."..:):):)
 
1) nechej hlavu hole
2) nesnaž se hrát hero shots !!!
3) 3 strašné rány a jedna výborná je pořád ještě par
 
Levou rukou držíš hůl špatně, v nápřahu přenášíš váhu na pravou nohu, vytáčíš levé koleno a hlavně do toho zbytečně moc řežeš !!! Nejhorší na tom je , že když mi to ukázal na videu, tak jsem musel uznat, že má pravdu. :eek::eek::(. Kdy ? Kde? Dnes dopoledne na síti. :(
 
nebojte se driveru ( pán, jméno nevím, při fittingu Golfsmith v ČL při turnaji)
 
Hraj si, umisťuj. Tuhle osvobozující radu jsem dostal od sebe. A protože vím, že to se sebou myslím jen dobře, tak jsem se poslech. Za což jsem rád. VELMI! :cool:
 
... a uz se ti nekdy takovou ranu zahral alespon na drivingu?

Note: odpoved na popis reseni situace zahranim velmi dlouhe a presne rany s tim, ze nezdar = out/voda.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom