Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli (2023) - [uzamčeno]

Stav
Uzamčeno.
V pondělí jsem slíbil, že sem napíšu, jak jsem hrál, až zahraju něco mimořádného. Pro mě osobně to mimořádnost byla a mám velkou radost. Na Ypsilonce mám odehráno tak 40 - 50 kol včetně turnajů. 15. jamku jsem zahrál v paru jednou jedinkrát a jsem rád, když tam upachtím doublebogey, ALE DNES: Mám velkou radost. Luxusní BIRDIE. PIN A, tzn. na horním patře, 7i dva metry pod jamku a putt na komoru💪 A celkem tři birdie a PO 10,4. A to jsem byl jednou ve vodě a třikrát trojputtoval.😢😀
 
Já se v úterý odpoledne konečně dostal na Čeladnou. Odpoledne jsme s manželkou zahráli New Course. Protože mě pobolívá koleno, vzali jsme si buginu. Na můj HI (začínající 4..) jsem hrál po dlouhé době velmi solidně, 2x par (j. 1,4,13), 3x bogey, 3x dabláč, nějaké triply, pár jamek jsem zmrvil kolem 8,9, nad 7 jsem to už nepočítal. Radost jsem měl z téměř stoprocentního trefování grýnů z 60 až 100 m. Úplně jsem čuměl.

K hřišti: ferveje mohly vypadat lépe, grýny byly naprosto famózní a velmi rychlé, rafy z větší části posekané a hratelné, bankry většinou upravené a hratelné. Recepční prima, zkušená. Restauraci jsme nevyužili. Teď negativa: Že se na grýnech nevypichuje a že tam na hřišti maršála neuvidíš (byť tam jsou), je uz na Čeladné zvykem. I ve velkých bankrech jen jedny hrábě, výjímečně dvoje. Pronajímané buginy zaprášené a s velmi špinavými podlahami - sice vzduchem vyfoukané od písku a trávy ale se zaschlými fleky po blátě a mokrém písku po celé ploše.

Korejští hráči před námi (dlouzí ale nepřesní, často dlouho hledali) skončili po 12. jamce, pak už jsme hráli rychleji. V tom prima počasí mě to moc bavilo.
 
Ve středu jsem vyrazil na Zbraslav, letos jsem tam ještě nebyl.
Hřiště famozní, grýny sice měkké, ale rychlé. Ferveje krásné nadýchyné, ale celkem tvrdé, protože drajvy končily celkem daleko;) Odpledne moc lidí na hřišti nebylo. Ale přišlo mi, že hýbali se žlutými odpališti, protože třeba na 3 to bylo jen 130 m a tam to bývalo tak 150m.
No a k mojí hře, nejlepší hra letos ever. Celkem, 83 ran. Velká spokojenost. Zádrhel přišel na 7, kde jsem první vyhodil do těch trsů travin, odtud jsem se jen vyklapával a pak ještě minutý grýn. Je to na tomhle hřišti znát, jak si člověk nepřihraje slušně, grýny jsou velké a tvarované, je to pak boj. A druhý šmodrch byl na 17, kde jsem první skončil ve vodě, pak opět trojpat.
1694066644326.png


20230906_154911.jpg

20230906_161642.jpg
20230906_163336.jpg
20230906_170826.jpg
20230906_172831.jpg
20230906_173441.jpg
 
Upraveno:
Včera Zlín 9 jamek (greeny po děrování a silně zapískované). Svůj historicky nejlepší výsledek na devítce. Můj letitý HCP (32.5) už je ,,trochu'' zadržený, ale turnajového golfu jsem se již před mnoha lety vzdal a snižovat mě neláká. Hraji již jen pro sebe na rány a pro dobrý pocit s dobře zahraných úderů.
Co je ale spíše podstatné, tak letos ani jedna hra kdybych ze hřiště odcházel jinak než velmi spokojený.
Mám hlavně obrovskou vyrovnanost výsledků - pohybuji se v celkovém součtu s rozdílem vždy je pár ran nahoru či dolů.
Hodně mi pomohlo přes zimní období studium teorie, videí a hlavně drilu na rohožce bez míčku doma na půdě :D.
Mám však spoustu i dalších aktivit a poviností a na golf se o víkendu nikdy nedostanu - letos se mi to podařilo jen jednou. V týdnu se mi to povede většinou jen jednou a to vesměs 9 jamek.
A to bych se po pár letech chtěl ještě vrátit k minigolfu (který taktéž miluji), kde mám rekord 34 (tj. 1,89 úderu na jamku) - hrál jsem jej však vždy jen semtam rekreačně.

20230907.png
 
Naposledy ve stredu v Lipinach. A z toho hriste jsem fakt ohromenej, cekal jsem malou akademii a placatou devitku ani nevim proc. Zacli jsme na verejne devitce, krom krivych odpalist tomu nemam co vytknout, takhle by to melo vypadat. A ta mistrovska byla samozrejme jeste lepsi, at uz layoutem nebo stavem hriste. Jen greeny byly trochu vlhke a mekke, hodne otisku bot kolem jamek. Hrali jsme z bilych a uhral jsem to za +9, pary, bogie a double pekne po trech. Bez driveru to je pekna drina:D Verejnou jsem mel za +3, 8. jamku jsem ale pro zachovani dusevniho zdravi po zasahu trech stromu v rade musel skrtnout. Urcite se budu vracet, treninkove plochy vypadaji taky skvele a ty ceny jeste lip.
 

Přílohy

  • IMG_7071.jpeg
    IMG_7071.jpeg
    161,2 KB · Zobrazení: 51
  • IMG_7075.jpeg
    IMG_7075.jpeg
    156 KB · Zobrazení: 54
  • IMG_1384.jpeg
    IMG_1384.jpeg
    112,1 KB · Zobrazení: 55
  • IMG_7047.jpeg
    IMG_7047.jpeg
    125,9 KB · Zobrazení: 50
Dám Vám přátelskou radu, když to leží v písku tak, že by to ven dostal jen absolutní zázrak, dropněte si to, nebuďte p*** jako já. Bohužel jsem trefil místo pod hranou, kde nejspíš údržba vytvořila něco jako příkop a mě v tom ten míček zůstal a před ním hromádka písku.
A to jsem byl po druhé ráně od té vlajky reálně do 10m.

Takže jsem v turnaji vydržel o něco hrát asi 10 min :D

Zbytek už stál za prd, jednak díky ztrátě motivace i vzteku a protože tam dneska absolutně nic nespadlo.

1694275723411.png
 
Dám Vám přátelskou radu, když to leží v písku tak, že by to ven dostal jen absolutní zázrak, dropněte si to, nebuďte p*** jako já. Bohužel jsem trefil místo pod hranou, kde nejspíš údržba vytvořila něco jako příkop a mě v tom ten míček zůstal a před ním hromádka písku.
A to jsem byl po druhé ráně od té vlajky reálně do 10m.

Takže jsem v turnaji vydržel o něco hrát asi 10 min :D

Zbytek už stál za prd, jednak díky ztrátě motivace i vzteku a protože tam dneska absolutně nic nespadlo.

Zobrazit přílohu 37382
Ale máš v HI tu 5 🙈

Hele, zítra už ti o nic nepůjde, tak půjdeš s čistou hlavou a dáš to 😉
 
Jak jsem psal včera "výsledek je na každém soudruhovi", no a já měl dneska houpačku.
Moje hra byla trošku nevyrovnaná, dvě chyby na týčku znamenaly dvě double a chyba při čipu vč. následné chyby v patu další double na 18. Takže nakonec za 80 ran 🙈

Musím pochválit @kristyna za její hru. Její švih je velmi pěkný, hezky přenáší hmotnost do impaktu a finiše, švihá klidným tempem. Až se trošku "vyhraje" a zapracuje na krátké hře a patování, tak @requo nebude mít šanci ji porážet ;)

Jinak doufám, že si všichni zúčastnění hru a hřiště užili a že nemají námitky ke kvalitě hřiště.
 
Jel jsem do Lípy s tím, že umím hrát z rafu. Asi jsem zapomněl přes léto, že raf zavírá hůl.
Jeli jsem do Lípy s tím, že socket už letos byl, ale ta kurva lepivá dorazila znovu. Všechny skončily v heavy rafu, nebo ve vodě :cry:.
31 STB (škrt na jamce č. 16) je vlastně slušný výsledek.
Ve flightu sranda, nevím, jak to Michal uvařil, ale lidi z jamky jsou tak normální ......🤭 ...... většinou ......, no dobře, já jsem exot, ale už jste si zvykli ..... možná ..... někteří .....
Super to bylo.
 
Upraveno:
Turnaj 19 jamky v České Lípě byl moc fajn. Hra byla otřesná. Rád jsem viděl jamkaře , i když čas na pokec moc nebyl. Bohužel mé zdraví je velmi chatrné. Včera jsem to sotva ušel. Cesta domů byla utrpením, a vystoupit z auta a vyložit ho nad moje síly. To teplé počasí je moje smrt. Díky náčelníku za to, že pořádáte tyto srazy jamkařů.
 
Včera taktéž Lípa.
No, bohužel se částečně potvrdilo, co jsme očekával.
Na dvojce doprava, kupodivu jsme míček našel a vyhrál jsem se v podstatě výbornou ránou. Akorát po bližším ohledání jsem zjistil, že ta PW, kterou jsem to hrál, dostala pěkně zabrat. Zestárla, holka moje, asi o 10 let 😢😢😢 Tragédie pokračovala i na trojce,to jsem také tušil. Pak už to relativně šlo, potěšila série 3 parů na sedmičce až devítce. Bohužel krátká přestávka neprospěla, na dvanáctce přišla ztráta první míče a vrátit se kvůli nové ráně, což mě trochu víc rozhodilo (pozitivní je, že jsem vydržel 11 jamek s jedním míčkem). A protože mi železe z týčka teď trochu haprují, 14ku jsme hrál driverem a ono to i celkem fungovalo. Potěšila mě 16ka, i když jsem druhou zatáhl doprava. No a na 17ce koupel míčku, jak jsem předpokládal a k tomu špatně i následující rány až na do jamky. 18kauž byla jen o dohrání.
Hřiště celkem v poho, akorát mě štvalo odpaliště 10 a greeny, které prostě jezdily každý jinak, aspoň mi to tak přišlo. A nebylo to dle toho, jak to od rána vysychalo. Ale to se nedá nic dělat, všichni jsme měli stejné podmínky.
Flight úžasný, taková pohoda, že mě snad ani nenapadlo, že by si jakákoliv hůl mohla udělat letecký den. Nebo možná i napadlo, ale hned zase odeznělo :D:D:D
Nicméně po tomto výkonu jsem čím dál tím víc nakloněn koupi elektrického vozíku, ač jsem to před 50kou nechtěl.
 
Až na několik nepovedený ran, včerejší hra v České Lípě skvělá. Musím si pochválit dlouhou hru. Přišla jsem pouze o dva míčky a to až na jamce č. 17(utopené).
Bylo krásné počasí s nádechem podzimu, výborně připravené hřiště a hlavě skvělý flajt, díky kterému jsem si skvěle užila den. Děkuji moc @Mirek_62, @PFP a @Johny. A všem ostatním, se kterými jsem se viděla, mluvila..🍀
Jak jsem psal včera "výsledek je na každém soudruhovi", no a já měl dneska houpačku.
Moje hra byla trošku nevyrovnaná, dvě chyby na týčku znamenaly dvě double a chyba při čipu vč. následné chyby v patu další double na 18. Takže nakonec za 80 ran 🙈

Musím pochválit @kristyna za její hru. Její švih je velmi pěkný, hezky přenáší hmotnost do impaktu a finiše, švihá klidným tempem. Až se trošku "vyhraje" a zapracuje na krátké hře a patování, tak @requo nebude mít šanci ji porážet ;)

Jinak doufám, že si všichni zúčastnění hru a hřiště užili a že nemají námitky ke kvalitě hřiště.
Děkuji Ti Mirku za pochvalu a popsání mého švihu, hry. 🍀
 
... greeny, které prostě jezdily každý jinak, aspoň mi to tak přišlo. ...
Podle mne grýny byl férové a rychlost na nich celkem konstantní i když o trošku pomalejší.
 
Podle mne grýny byl férové a rychlost na nich celkem konstantní i když o trošku pomalejší.
Já neříkám, že byly špatné, to vůbec ne. Akorát mi prostě ta rychlost přišla rozdílná. A myslím, že jsme se ve flightu na tom shodli.
Já nečekám, že to bude úplně dokonalé a stejné, ale ty rozdíly mi přišly relativně velké.
 
Já neříkám, že byly špatné, to vůbec ne. Akorát mi prostě ta rychlost přišla rozdílná. A myslím, že jsme se ve flightu na tom shodli.
Já nečekám, že to bude úplně dokonalé a stejné, ale ty rozdíly mi přišly relativně velké.
Ony některé grýny mají své "specifikum", kdy je většina lidí čte obráceně, než je skutečnost. Takže to, co čteš lehce do kopce, je lehce z kopce atd. Pak ten pocit o rozdílné rychlosti může vzniknout.
Pokud ten rozdíl někde byl, tak to nebylo více (dle mého odhadu) jak půl stopy.

Je pravda, že některé návrty byly z kategorie "finálových" (pokud si pamatuji, tak 9., 11., 14., 16. a 18.)
 
Ony některé grýny mají své "specifikum", kdy je většina lidí čte obráceně, než je skutečnost. Takže to, co čteš lehce do kopce, je lehce z kopce atd. Pak ten pocit o rozdílné rychlosti může vzniknout.
Pokud ten rozdíl někde byl, tak to nebylo více (dle mého odhadu) jak půl stopy.

Je pravda, že některé návrty byly z kategorie "finálových" (pokud si pamatuji, tak 9., 11., 14., 16. a 18.)
Co já si matně pamatuji, tak mi na jinou stranu točil tak jeden green, odhadem dvakrát točit měl a netočil 🤦‍♂️. Zbytek byl přečten celkem správně, nedojelo to nebo naopak přejelo a to o hodně. Netroufnu si ten rozdíl odhadnout, takový odborník nejsem, ale pocitově to bylo hodně.
Mě se návrty i líbily, je to trochu výzva.
 
Je pravda, že některé návrty byly z kategorie "finálových" (pokud si pamatuji, tak 9., 11., 14., 16. a 18.)
Návrt, co byl na 14 - vlevo nahoře vzadu - jsem tam ještě nikdy neviděl:oops:. Po třech trapných ranách z kategorie "skonči s golfem" se mi povedl čip snů.....a následný doklep do osobního paru (5):D
 
Návrt, co byl na 14 - vlevo nahoře vzadu - jsem tam ještě nikdy neviděl:oops:. Po třech trapných ranách z kategorie "skonči s golfem" se mi povedl čip snů.....a následný doklep do osobního paru (5):D
Tak já ho zažil už vícekrát.

Tentokrát jsem skončil na frinži za vlajkou (z bílých driverem cca 235m) a patrem z těch cca 5m to trefil do birdie 🙈.
 
10.9.2023 • Česká Lípa: 88 ran (by mGolf)

ČL.png

Tak já se taky přidám z pohledu své hry. Herně jsem jel do ČL trochu odevzdaně, protože se mi měl odmazat vyjímečný výsledek dva roky starý ze Slap, takže jsem se domníval, že i když budu hrát slušně, tak s největší pravděpodobností stejně HI zhorším, a i když rozumově vlastně o moc nejde, tak by mě to mrzelo. :) A vlastně tím, jak jsem šel v jednom z prvních flajtů Jamkařů, a věděl jsem, že budu mít dost času po návratu vše v klidu připravit na vyhlášení a tak... Flajt taky velmi klidný a pohodový, tak hezky golfově sportovní, za celou dobu jsem se nepodíval ani jednou do mobilu (takže nemám žádnou fotku ze hry a ano, jako organizátor to není úplně šťastné, ale dopadlo to dobře) - takže naprosto čistá hlava, hezký den, vyšlo počasí...

Herně zlobil driver, zkusil jsem ho asi 4x, z toho se rána s ním povedla 1x, takže po tom 4 nepovedeném pokusů jsem to už ani nezkoušel. Naštěstí držela má oblíbená 6i (musela, protože můj set tentokrát činil D,6i,P,56,patr - zbytek - tzn. 7 a 9 mi zabavil Fanda, už mu měkke shafty nestačí, takže to budeme muset na další sezonu nějak poladit a 8i. je v servisu) a vlastně to stačilo. Mělo to dobrý efekt, když jsem skončil v rafu, tak jsem neměl nutkání hrát 6i a protože jsem neměl nic jiného, než P nebo 56, tak to vyhrání +50-100 m většinou skončilo velmi dobře. Patování taky šlo - jak jste řešili výše, já si žádného damatického rozdílu na jednotlivých grýnech nevšiml. Osobně mi jen přišel zákeřný návrt na 18j.

Každopádně, zahrál jsem na sebe výsledkově skvěle, nejvíc mě asi potěšilo, že po hrozně dlouhé době to je hra na 18j bez triplu. A tím, jak spadlo tam i několik těch parů, tak jsem s výsledkem tuze spokojený. Jo, a k tomu prvnímu odstavci... dopadlo to s ohledem na HI skvěle, udržel jsem ho, protože tento výsledek je skoro stejný, jako ten, co se mi smazal. Hurá! :)🥳🏌️‍♂️⛳

PS: A když k tomu to celé vyjde i jako rodinný výlet, co si víc přát - @kristyna a Fanda, oba na bedně ve své kategorii 🥰

IMG_5545.jpeg
 
Upraveno:
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom