Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli (2023) - [uzamčeno]

Stav
Uzamčeno.
Dnes turnaj v CL. Už ráno na puttingu a chippingu jsem cítil, že to dnes nebude "to pravé ořechové".
Hra mé tušení potvrdila, prostě jsem přes noc někde ztratil cit pro čipy a paty.
Takže "suchá" čísla:
FIR včera 7, dnes 7 - takže v podstatě OK
GIR včera 8, dnes 7 - vzhledem k místy silnému větru také OK
Paty včera 30, dnes 35 - ten rozdíl 5 úderů se promítl i do celkového skóre - dnes 83 :mad:

Takže jediné pozitivum dnešního turnaje je zlepšení HI o 0,1 (pokud mi to tedy přes noc server ČGF nepokazí 🤭)

A ještě info ke kondici hříště - grýny OK, ferveje OK, rafy posekané na hledatelnou (i hratelnou) výšku, heavy rafy - pokud nemáte sílu jako Rory, tak se z nich těžko vyhrajete (pokud míček najdete).
Předpokládám (i s ohledem na předpověď počasí), že se kondice hřiště do soboty a turnaje 19.jamky nezhorší, takže určitě si do CL tento turnaj 19.jamky přijeďte zahrát 👍
 
Pokusím se shrnout celý srpen.
Celý letošní rok hraju tak nějak divně. Možná jsem narazil na strop svých možností a mám problém se s tím vyrovnat, nicméně mé "výkony" v srpnu mě dovedli k úvahám, že se na golf úplně vykašlu. Asi jsem magor, ale dělat něco průměrně, nebo podprůměrně pro mě opravdu nemá smysl.
Dostal jsem se do situace kdy jsem v podstatě nebyl schopen trefit normální ránu. kolikrát to na číslo nebyla úplná katastrofa, ale pocit ze hry příšerný, neměl jsem nic čím bych si pomohl. Celé to vygradovalo na turnaji v Terezíně 19.8. kde jsem získal famózních 11 stbl na devítce:vomit:. Dal jsem si dva dny pauzu (to je na mě hodně:)), ale nijak to nepomohlo:(.
Od minulého pátku do úterý jsem byl s rodinou v Mariánkách, neustálý déšť mě na hřiště nepustil, takže nakonec pět dní bez golfu. Po této pauze se to jako mávnutím kouzelného proutku změnilo. Od úterý do dneška jsem byl každý den na hřišti. Výsledky celkem slušné.
Botanika 43, 41, 41, Darová 87, Poděbrady 88, Zbraslav 87. Sice jsou pořád ve hře věci které mě rmoutí, ale celkově jsem spokojen:up:. Hlavně se mě vrátil cit pro čipování, takže i když netrefím GIR jsem ve více jak v polovině případů schopen zahrát čip + jeden pat.
Takže shrnuto a podtrženo - golf je fakt divná hra, ale dám mu ještě šanci;).
 
Pokusím se shrnout celý srpen.
Celý letošní rok hraju tak nějak divně. Možná jsem narazil na strop svých možností a mám problém se s tím vyrovnat, nicméně mé "výkony" v srpnu mě dovedli k úvahám, že se na golf úplně vykašlu. Asi jsem magor, ale dělat něco průměrně, nebo podprůměrně pro mě opravdu nemá smysl.
Dostal jsem se do situace kdy jsem v podstatě nebyl schopen trefit normální ránu. kolikrát to na číslo nebyla úplná katastrofa, ale pocit ze hry příšerný, neměl jsem nic čím bych si pomohl. Celé to vygradovalo na turnaji v Terezíně 19.8. kde jsem získal famózních 11 stbl na devítce:vomit:. Dal jsem si dva dny pauzu (to je na mě hodně:)), ale nijak to nepomohlo:(.
Od minulého pátku do úterý jsem byl s rodinou v Mariánkách, neustálý déšť mě na hřiště nepustil, takže nakonec pět dní bez golfu. Po této pauze se to jako mávnutím kouzelného proutku změnilo. Od úterý do dneška jsem byl každý den na hřišti. Výsledky celkem slušné.
Botanika 43, 41, 41, Darová 87, Poděbrady 88, Zbraslav 87. Sice jsou pořád ve hře věci které mě rmoutí, ale celkově jsem spokojen:up:. Hlavně se mě vrátil cit pro čipování, takže i když netrefím GIR jsem ve více jak v polovině případů schopen zahrát čip + jeden pat.
Takže shrnuto a podtrženo - golf je fakt divná hra, ale dám mu ještě šanci;).
Neznáme se, ale chápu tě na 100%. Zdaleka nehraju tak často, ale kdysi se to tvé četnosti golfování trošku blížilo. Mám o chlup lepší období, než když mi to hodně nešlo. Byl jsem na hcp lehce nad 10 a toužil aspoň jednou nakouknout na single, opravdu jen nakouknout, vzhledem k věku a zdravotnímu stavu. Potom nastal sešup a hra tak na 20 - 25, někdy i hůř. Snažil jsem se v hlavě hcp neřešit, ale ono to úplně nejde, je to přece jenom jasný ukazatel výkonnosti. Jako první mi odešlo patování. Číselně to nebylo tak strašný, ale 34 - 36 nebo i víc puttů na kolo bylo pro mě moc. Pak se rapidně zhoršilo čipování. Logicky jsem se snažil přihrávat blíž k jamce, abych měl lepší statistiku patování. Měl jsem taky docela smůlu na spoluhráče na turnajích. Když jsem začínal s golfem ( 2009 ), tak bylo všechno ok. Prakticky všichni základní pravidla znali a dodržovali je. Několik let zpět se to evidentně začalo zhoršovat a já se považuju za nekonfliktního člověka, takže jsem neměl dostatečnou energii pořád donekonečna někoho opravovat a uzavřít se do své bubliny neumím - vždycky to na mou hru mělo vliv. Na turnaje tak nechodím, letos jsem byl jen jednou na začátku sezóny ( a nebylo to špatný, protože mi neustále nadávající spoluhráč začal hodně vadit až na 17. jamce:eek: ), ale zrovna minulý týden jsem se dvou turnajů chtěl zúčastnit, když jsem začínal mít pocit, že mi to docela jde a docela mě mrzí, že to nevyšlo.
Přivítal jsem nový hendikepový systém, protože je spravedlivější a přesto, že mi asi paradoxně znemožnil někdy získat single hcp.
UHV je skvěle vymyšlená věc, protože skoro pokaždé totálně pokazím minimálně jednu jamku za kolo a tak si můžu namlouvat, že jsem zahrál například Mladou Boleslav nebo Ypsilonku a Vinoř letos pod 90!;)
Nepíšu sem jak jsem hrál, protože si myslím, že by moc lidí nezajímalo, jak jsem například hrál v Machníně na první devítce 3 birdie, do 10. jamky šel +1 a nakonec došel + 10 jen zásluhou jediné jamky, na které jsem zahrál + 4.:rolleyes: Čtu rád všechno, co se tady píše, ale tvůj příspěvek je mnohem zajímavější, než když někdo napíše: dnes jsem zahrál 98, včera 89, předevčírem 100 a před týdnem 95, hřiště dobrý, ale greeny pomalý, opět mě štvali lidi, protože hráli pomalu, ale zítra to bude určitě lepší... A podobně! Ale slibuju, až zahraju něco mimořádného, tak se tady pochlubím!:)
 
Dnes patování a čipování už téměr OK (až na jeden trojpat 🙈), nakonec Machnín za +5 (takže „na sebe”)

Moje herní poznatky z nových jamek - dnes na 10. žlutá odpaliště uzavřena (jsou totálně 👎), takže hra z bílých (ty budou 👎 za chvíli). Naštěstí posekané pole, přes jehož výběžek se hraje, takže bylo jakž takž vidět na vlajku. „Výhodou” bílých je, že nevidíte vodu před grýnem 🤭. Až bude na poli vysoké obilí nebo třeba kukuřice, tak už nebude vidět ani ta vlajka 🙈. Grýn je ještě nevyzrálý, ale je poměrně ve stínu a už se na kvalitě (místa bez trávy) projevuje provoz.
17. jamka, která vyžaduje dvě technické a přesné rány, ideální dopadová plocha pro 1. ránu je poměrně malá a bude obtížné se na ní dostat. Jinak vám pro druhou ránu na grýn vadí stromy vlevo. Oba bankry mají stupňované přední hrany vyskládané nikoliv z drnů jako na skotských linksech, ale z nařezaných starých podložek 🙈. Docela bych se bál o ruce hrát ránu proti takové hraně :mad:
I když jsem na obou nových jamkách zahrál par, tak asi moje (a nejen moje) oblíbené nebudou. Opravdu mi moc smysl nedávají.
Takže za mne 👎
 
3.9.2023 • Loreta Pyšely: 92 ran, 37 patů (by mGolf)

Tak já zase takový ten klasický příspěvek...

Včera první hra po delší době (krásná dovolená - přechod Dolomit). Šli jsme před 16. hodinou po turnaji (ach, ty greeny...) a mladší dcera nám dělala caddyho:)

Po třech doublech na úvod přišla moje hvězdná série 5x par a 1x bogey, takže na mě super první devítka za 43. Druhá už byla horší, ale i tak zatím nejnižší výsledek na Loretě (byť ne na turnaji): 92 ran (39 stb). FW 11/14 a GIR 5/18. Jen by mohlo být míň těch puttů, ale co si pamatuju, tak jsem čipoval jen 1x (1 putt) a 1x hrál z bunkeru (2 putty). Takže na těch zbylých 16 jamkách byly prostě první putty často hodně dlouhé. Ale je pravda, že jsem nějaké dát mohl...

Moc se nám to všem líbilo. Hřiště v pohodě, snad ty greeny před víkendovým mistrovstvím klubu dají dohromady...
 
... jako na houpačce, až mi je z toho občas blivno.

Někdy to lítá rovně, čipy přistávají tam, kde mají, paty licují s chirurgickou přesností. Skoro si podávám přihlášku na Mistrovství všehomíra. No a pak přijdou hry, kdy první je hook, druhý drbanec, a hned za ním běží slice. A tak nějak jsem hrál o víkendu Molitorov. Bohužel, pocitově netuším, co se od posledně změnilo. Technicky tuším, kde je chyba, resp. proč vznikla daná rána, ale pomoci si v tu chvíli neumím.

Tak přidám aspoň příhodu ze 16. jamky. Na týčku se stavím doleva neb před tím na 13tce přišel soudruh Šlajs. Beru driver a samozřejmě zátahuji někam k 13. ferveji. Když se blížím k míčku, přichází po 13tce paní, shýbá se a zvedá míček. Byli jsme od sebe 20 m. OK, hrála dva, šla si pro něj. Za moment si mne všimla, mrkla na míček a hodila ho za hlavu. S kamennou tváří mi sdělila, tam leží váš míček. Jako by se nechumelilo, ani slovo omluvy a mašírovala si to dál. Kdybych nehrál už před tím jako prase, myslel bych si, že mi ho začarovala (byla asi kouzelná). Pak už jsem nedal ránu přes 90 m a hrál jsem nějakou verzi pozemního hokeje.
1693840539514.png
 
@Izanagi a @ulilee mě inspirovali k sepsání pár odstavců. Jedním z mých letošních cílů je zahrát poprvé pod 80. Do července jsem 2x týdně trénoval, chodil jsem i k trenérovi a opravili jsme pár věcí. Celou sezónu hraju stabilně okolo 85. Někdy to ulítne nahoru, někdy dolů. Stejně jako Izanagi se ale obávám, že jsem na hraně svých možností.
Několikrát jsem byl, té pro mě magické hranici blízko, ale vždy do toho něco vlezlo. Určitě jsem si moc nepomohl tím, že jsem v letních měsících přestal trénovat, protože jsem to časově nedával (a taky, přiznávám, jsem byl někdy v těch vedrech línej). Teď už cítím, že mně ten trénink chybí, protože se pomalu vracím ke starým zlozvykům a zbytečně tím některé jamky totálně, ale totálně zadrbu. A asi taky potřebuji vyměnit hlavu. Vždycky se nechám něčím rozhodit. V drtivé většině v tom jede můj driver.
Ale předevčírem jsem se nechal rozhodit flajtem před námi. Byli ve dvou a měli buggy. My ve třech, pěšky. Stáli jsme od druhé jamky. Za námi se postupně do fronty přidaly další 2 flajty a za nimi po krátké odmlce už následoval turnaj. V minulosti jsme byli svědky toho, že takhle kvůli turnaji byly pomalé flajty přesunuty na druhou devítku, aby nezdržovaly. Nechtěli jsme být společně s ostatními přesunuti, takže jsme počkali až odpálí a vyrazili jsme je z vedlejší ferveje požádat, jestli by nemohli trošku zrychlit, že za sebou už zdržují 3 flajty a že pokud nás dorazí turnaj, tak se může stát, že nás přesunou na druhou devítku. Hned následující jamku nám frnkli. Bylo mně trošku divné, když jsem jednoho z nich viděl v dálce dokonce běhat, ale mávnul jsem nad tím rukou. O tři jamky později jsme běžce pochopili. Pán na buggy, po vybudování dostatečného náskoku, přijel a neskutečně rejpavě hulákal, že bychom měli zrychlit, jinak nás doběhne turnaj, a že před námi je díra a jsme to my, kdo zdržuje. Poprvé v životě jsem měl chuť o někoho přerazit hůl. Do té doby jsem šel +2. Na následujících dvou jamkách jsem zapsal +7. Ale odnesl jsem si další ponaučení. Pokud budu hrát na výsledek, tak tyto věci vůbec neřešit a být ve své bublině.
Většinou ale k tomu, abych si to pokazil, nikoho dalšího nepotřebuji. V pohodě si vystačím sám. Jednou jsem neustál "tlak" na posledních třech jamkách a vyházel si to do pr... pryč. Zahrát pod 85 je těžké. Pod 80 je to ale úplně jiná soutěž. Na to už kromě fyzických dispozic, musíte mít i hlavu. Absolutně čistou a jenom v přítomnosti. A to si troufám říct, že jsem psychicky silnej. Zocelenej tenisovými bitvami v mládí s mým bráchou, mnohem lepším tenistou, který většinou prohrál, protože jsem měl lepší palici. Problém je, že ta jamka palici nemá 😁 Ale hlavně jsem často krátkej na drajvu a doháním to scramblingem, kdy pak počet chyb, které si můžu dovolit, je o to nižší. A to se nebavím o fatálních chybách.
Od minulého týdne opět trénuju, tak snad to zlomím.
Přidávám svoji nejlepší letošní hru, kdy jsem byl nejblíž.
PS. Království za dlouhé stabilní drajvy.
IMG_1161.jpeg
 
... Zahrát pod 85 je těžké. Pod 80 je to ale úplně jiná soutěž. Na to už kromě fyzických dispozic, musíte mít i hlavu. Absolutně čistou a jenom v přítomnosti. ...
Pod 80 se bez prakticky bezchybné krátké hry (zejména, pokud jsi krátký z týčka) nedá.
Prodloužit se je od určitého věku docela problém, proto je třeba se zejména věnovat tréninku krátkých želez (přesnost a konzistence vzdáleností), wedžím (pitche a čipy - vybudovat si cit pro různé vzdálenosti na různě rychlých grýnech vč. zvládnutí různých trajektorií od "bump and run" až po loby) a patování s důrazem na proměňování patů do cca 5 stop.
 
Byl jsem na hcp lehce nad 10 a toužil aspoň jednou nakouknout na single, opravdu jen nakouknout, vzhledem k věku a zdravotnímu stavu.
- s tím singlem ti rozumím. Taky bych si ho rád někdy uhrál, ale protože jsem magor nechci ho dát tím, že se mi náhodně podaří hra a zároveň vypadne nějaká žumpa. Pokud bych ho měl mít, chci pod těch 10 hrát stabilně:). Asi jsem fakt flagelant a rád se trýzním:). Přestože mě nový HI systém na ten singl nepustil, souhlasím s tebou, že je to takto spravedlivé a v pořádku. O to větší respekt mám k těm kteří si ho v tomto systému uhrají:up:.
Ale předevčírem jsem se nechal rozhodit flajtem před námi.
S tím taky hrozně bojuju. Můžu si stokrát říkat buď v klidu, nenech se rozhodit, ale většinou to ukočíruju několik jamek a pak mě to stejně dožene a nějakou prasárnu vyrobím:(. Ačkoli to při hře na stejbly takový průser není, pokud máš ambici zahrát super výsledek na rány je to většinou konec:confused:.
Pak už jsem nedal ránu přes 90 m a hrál jsem nějakou verzi pozemního hokeje.
Pod 80 se bez prakticky bezchybné krátké hry (zejména, pokud jsi krátký z týčka) nedá.
Pro "pobavení" dávám obrázek z mé dnešní hry. Všechny drajvy 200m+, několik podařených čipů a patů a pak vyrobím toto:
1693851791983.png

:vomit: fakt to nechápu, toto se mi vloni nedělo a na krátká železa jsem se mohl spolehnout. Zahrát 6 ran z 80ti metrů je opravdu hnus:rolleyes:.
Celkem devítka za plus 8 - nevím co si o tom vlastně myslet. Ah jo:(.
 
Upraveno:
:vomit: fakt to nechápu, toto se mi vloni nedělo a na krátká železa jsem se mohl spolehnout. Zahrát 6 ran z 80ti metrů je opravdu hnus:rolleyes:.
Celkem devítka za plus 8 - nevím co si o tom vlastně myslet. Ah jo:(.
Tohle se mi taky občas povede - výpadek koncentrace spolu se snahou „dohnat” tu blbou ránu, kvůli které se začnu rozčilovat.
Někdy je opravdu těžké „hodit za hlavu” nepovedenou ránu a soustředit se na eliminaci škod tak, jak to umějí profíci.
V tom pomůže hrát vše na rány (i když je třeba turnaj vypsán na stejbly).
Hráči na hranici single už obvykle mají relativně konzistentní švih, takže pak už je vše o hlavě.
 
Tak jsem dnes byl na Slapech na turnaji a konečně se mi povedlo zlomit prokletí turnajů.
S vlastní hrou jsem spokojen, jen nechápu jak se může ztratit míček, který dopadl na vedlejší fairway cca doprostřed, jde tam poslední flight, ale prý tam nic nedopadlo. Trochu to zavání tím, že mi ho zvedli.
Pak na další jamce odpálit míček, vidíte jak hopsá ale posledním skokem zmizí za horizontem a už se tam nenajde. To pak naštve se furt vracet.
Nakonec už docházely síly a hlavně se dostavila bolest zad.
Ale i přes tato příkoří jsem svojí kategorii vyhrál o jeden stb a to za 43, právě před členkou posledního flightu.
HCP je sice zlepšen na 40,6 ale příště už snad ta 4 na začátku padne.

1693859784016.png
 
Tak jsem dnes byl na Slapech na turnaji a konečně se mi povedlo zlomit prokletí turnajů.
S vlastní hrou jsem spokojen, jen nechápu jak se může ztratit míček, který dopadl na vedlejší fairway cca doprostřed, jde tam poslední flight, ale prý tam nic nedopadlo. Trochu to zavání tím, že mi ho zvedli.
Pak na další jamce odpálit míček, vidíte jak hopsá ale posledním skokem zmizí za horizontem a už se tam nenajde. To pak naštve se furt vracet.
Nakonec už docházely síly a hlavně se dostavila bolest zad.
Ale i přes tato příkoří jsem svojí kategorii vyhrál o jeden stb a to za 43, právě před členkou posledního flightu.
HCP je sice zlepšen na 40,6 ale příště už snad ta 4 na začátku padne.

Zobrazit přílohu 37341
Však říkám, slovy @mkopcak, pětka na Slapech je p... Redesignovat, zrušit, přesunout :D:D:D
 
Však říkám, slovy @mkopcak, pětka na Slapech je p... Redesignovat, zrušit, přesunout :D:D:D
Tentokrát za to nemůže.
Trefil jsem to křoví hned u odpaliště a já kretén si místo dropu s trestnou řekl, že to odtamtud vyseknu. No nevysek a po dvou pokusech jsem s trestnou vylez a hrál po dropu rovnou 5 tou ránu 20 metrů od odpaliště.
Pak sem to asi z 60 metrů od jamky kam sem se dostal na 3 rány topnul, a hrál to z podobné vzdálenosti z druhé strany.
Nakonec byl dvoupat.
Takže nebýt toho křoví a vlastní blbosti, tak jsem to měl za 8.
 
Pod 80 se bez prakticky bezchybné krátké hry (zejména, pokud jsi krátký z týčka) nedá.
Prodloužit se je od určitého věku docela problém, proto je třeba se zejména věnovat tréninku krátkých želez (přesnost a konzistence vzdáleností), wedžím (pitche a čipy - vybudovat si cit pro různé vzdálenosti na různě rychlých grýnech vč. zvládnutí různých trajektorií od "bump and run" až po loby) a patování s důrazem na proměňování patů do cca 5 stop.

Dá se to zahrát s míčkem na poli a ve vodě a s 30% scramblingem, nakonec potopíš 5m do paru na 79 a máš hotovo :)

1693894184698.png
 
Dá se to zahrát s míčkem na poli a ve vodě a s 30% scramblingem, nakonec potopíš 5m do paru na 79 a máš hotovo :)

Zobrazit přílohu 37342
Tak neříkám, že se nedá, ale kolikrát ten 5m pat do 79 na poslední jamce potopíš? 😉
I když jsi měl "pár problémů", tak si je trochu vymazal na krátkých 4PAR - nejspíš dobrá příhra do grýnu nebo dobrý pat - obojí nevylučuje to, co jsem napsal.
Odhaduji 50% GIR, což svědčí o poměrně konzistentní hře krátkými a středními železy (což by zase mělo odpovídat tvému HI).
 
GIR 44% a 31 patů. Železa mě právě letos moc nelepí, za celý rok mám průměr GIR 30%, pak si to jednou sedne je to pod 80.
Paradoxně nejvíc ran ušetřím patováním které netrénuji nebo jen velmi málo.
SG vs 5 HI ( to byl a je cíl pro letošní rok ) hra z pole a krátká, tam teču nejvíc.
Jeden nebo dva výsledky 80 a lépe a mohlo by to už pětkou začínat. Příležitost bude teď o víkendu.

1693911157981.png
 
...
Jeden nebo dva výsledky 80 a lépe a mohlo by to už pětkou začínat. Příležitost bude teď o víkendu.
Nebo jeden "mimořádný výsledek" za 43 a více STB - to ti srazí HI hned o 1 ;)

Jenže, když ti pak ten výsledek vypadne, tak to obvykle zase rychle vyletí nahoru 🤭

IMG_8914.jpeg
 
P-Average je osekáno o velmi krátké a dlouhé, takže to asi tak vypovídá nejvíc, slušný drive okolo 230-235m carry.
Tak tohle je sen. Budu na tom muset zamakat.
Koukal jsem do statistik a mám dlouhodobý průměr 217 metrů, total.
Když hraju v Molitorově čtyřpary do kopce (2,4,7,10,12) a proti větru, tak jsem na grýnu v drtivé většině až třetí ranou. Ale i díky tomu jsem si osvojil krátkou hru. To je zase moje silná stránka. Většinou. Častokrát tím zachraňuju par. Problém je, že na ten scrambling nemůžu spoléhat na každé druhé jamce, protože jsem buď krátkej, anebo ten míček hledám ve stromech. Proto je pro mě absolutní nutnost se prodloužit a zpřesnit s driverem. Bez toho nemám šanci na další zlepšení. Já ten lepší výsledek nechávám pravidelně na týčku.
Z čeho máš ty statistiky SG a délku driveru v jednotl. měsících? Tohle Garmin neumí, anebo já neumím hledat.
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom