Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli (2023) - [uzamčeno]

Stav
Uzamčeno.
S tou pětkou musím souhlasit. Ještě nidky jsem na ní nezahrál slušně a přitom je ta svině docela rovná a jednoduchá.
Dlouho jsem bojoval se 7čkou, ale posední 2 hry mi už sedla takže jí beru na milost.
Co nesnášim je 10tka a 18ka. Vim že mám délku jít přes a stejně mi to tam vždycky někam zahne.
Se zbytkem tam kamarádim.

Dneska tam jedu na turnaj tak snad taky zahraju rozumě. Večer poreferuju.
Za mne, u 5 je potřeba druhou ranou jít nahoru k těm kamenům, pak se vyhneš bankru vpravo. S 10 souhlas, tam já mám problém s druhou ranou, jak stojím do kopce. A u 11 jsme začal hrát nadrzo v pravo vedle keřů, je tam pak přímo výhled na jamku, sice přes bankr, ale pro mne, je to pořád lepší varianta než hrát po ferveji.
 
Za mne, u 5 je potřeba druhou ranou jít nahoru k těm kamenům, pak se vyhneš bankru vpravo. S 10 souhlas, tam já mám problém s druhou ranou, jak stojím do kopce. A u 11 jsme začal hrát nadrzo v pravo vedle keřů, je tam pak přímo výhled na jamku, sice přes bankr, ale pro mne, je to pořád lepší varianta než hrát po ferveji.
Já se u 5 bojim jít zatím s driverem, protože mi to příliš často zahybá a na jedné straně je aut a z druhé voda. Takže moje druhá rána větsinou pak končí někde kolem toho jezírka na 3trojce. V minulosti jsem se tam několikrát utopil, nebo skončil v těch březích. A když přežiju tohle tak schytám právě ten bankr před greenem. Minule jsem byl 4 ranou v bankru a stejně odečel s 11kou.:) Nejlepší číslo tam mám 9, tak snad dneska to vyjde.
U 11ky to hraju radši před ty kameny a pak dolu. Tam se nevylácí být příliš dlouhý. Ty trnky tam nesnášim. :)
 
Pánové, to je strašně krásná teorie, nicméně já se tím prostě řídit nemůžu, protože tak nějak nevím, kam mi to poletí, dokud to neletí :D:D:D A i tak to někdy dopadne jinak než to vypadá.
Na té pětce mě výrazně přitahuje ta voda, a je úplně jedno, jestli ta první nebo druhá. Ale už mě tak nedeptá ten bunker, protože většinou několikátou ranou končím před ním ve vzdálenosti cca 50 m.
 
21.8.2023 • Malevil: 87 ran, 33 patů (by mGolf)

Skvěle. První den pětidenní dovolené bez dětí (mám je rád, ale konečně!), které jsou na táboře, s moji @kristyna, kousek od resortu Malevil - samozřejmě, čistě náhodou! No a vyrazili jsme na Malevil (hned dneska poprvé) a oběma nám to šlo. Já devět parů, dva birdíci nevyšly, ale třeba tam ještě v týdnu někde čekají. Týnka zahrála 111, takže taky spokojená. Ještě to zopakujeme! A uvidíme, snad jsme si tu nejlepší hru nevyplácali hned na začátek!

Hriště moc pěkné, všechno zelené, snad jen pár míst tvrdších. Grýny malinkato pomalejší, ale to mi vyhovuje, alespoň se nevypatovávám z jamkoviště, jak v té noční můře na Kácově. :) Pár grýnů místy na okrajích bez trávy, ale je to jen lokální. Myslím, že jsem na Malevilu nehrál snad dva roky, tak jsem byl zvědav jak si to budu pamatovat a je bezvadný, že vlastně každý rok člověk ke každému hřišti přistupuje prostě nějak jinak - a teď jsme sem přijeli, kdy je to dle mého v skvělém stavu... A super je, že i v tom vedru je tady mnoho míst, kde je v srpnu stín, takže to není takové vedro a pořád na slunku. A ten obchod u recepce... tuším, že ta místně náhodná dovolená bude muset být vykoupena novými šaty pro Týnku a já si koupím alespoň novou kšiltovku. :-D

Pár fotek, recenzi hřiště doplním až koncem týdne, měli bychom mít za sebou více her na Malevilu, tak uvidíme celkové dojmy. Zdravíme!

IMG_5121.jpeg IMG_5116.jpeg IMG_5115.jpeg IMG_5112.jpeg IMG_5107.jpeg IMG_5103.jpeg
 
Upraveno:
Neda mi to a potrebuji si postezovat na dnesni Ceskou Lipu. Hrala jsem cocku, ale velky vliv na to mel prave stav hriste. V takhle spatnem stavu jsem Lipu snad jeste nezazila!!! Vubec neposekano! Ani ferveje a uz vubec ne rafy. 😱😱😱 takze kdyz uz clovek prece jen micek nasel, tak ho z te hruzy absolutne neslo vyhrat. Pry maji rozbite vsechny stroje 😩. Tak nevim, jestli tam jeste letos zavitam....
 
@jumbodedek se neozývá s hodnocením, tak to asi bylo na Ostravici s @Henry a dalšími místními kumpány veselo ...;););)
pokec s @Henry trval trochu déle a ještě mne asi po 25 letech při cestě zpět stavěli policajti. Kvůli nim jsem nestihl večeři, která je do 19,30 hod. Ještě, že mne mají všichni rádi a na hotýlku mi ji ohřáli. Za chvíli to sem dám ti jeden rejpálku :D
 
Dnes rakev tour na Ostravici. Údajně jsem nebyl nejmladší :D, ale vypadal jsem nejstarší :D. Hra jako poslední dobou stála za starou bačkoru. Jindra @Henry mne dal do prvního flajtu se dvěma místními borci stejného ražení, jako jsem já. Byli velice milí a neustále se mne ptali, zda doplňuji tekutiny a neblíží se v tom vedru můj kolaps :D. Starali se o mne, jako o vlastního. Prostě Moraváci jsou super lidičky :up:
No ke hře se raději nebudu moc vyjadřovat. Poslední dobou hraji jako hovádko. Hlavně na greenech a kolem nich. Během těchto tří dní, jsem dal víc troj patů, než za celou letošní sezónu :mad: Dnes dokonce čtyř pat :cry: . Konečně jsem osobně poznal Jindru @Henry. Je to velice sympatický, milý a veselý chlap, se kterým musí být radost trávit čas na golfu, nebo jen tak posedět. Mám tu čest, že si se mnou půjde zítra , pokud přežiji hru na Horalu Velké Karlovice zahrát Rožnov. Potom spolu posedíme a pokecáme. Velmi důležité bylo to, že jsem tu Ostravici v tom vedru ušel a dohrál. Je to nejhezčí hřiště na kterém jsem kdy hrál :up::up::cool: Domluvil jsem.

1692649385588.png
 
Neda mi to a potrebuji si postezovat na dnesni Ceskou Lipu. Hrala jsem cocku, ale velky vliv na to mel prave stav hriste. V takhle spatnem stavu jsem Lipu snad jeste nezazila!!! Vubec neposekano! Ani ferveje a uz vubec ne rafy. 😱😱😱 takze kdyz uz clovek prece jen micek nasel, tak ho z te hruzy absolutne neslo vyhrat. Pry maji rozbite vsechny stroje 😩. Tak nevim, jestli tam jeste letos zavitam....
Asi jsi hrála jiné hřiště než já 🙈

Dle mého soudu je vše v normě. Ferveje v pohodě (prostě jen přes víkend lehce povyrostly) a rafy hold koušou. Na kolik bys je chtěla sekat? Na stejnou výšku jako grýny?🤭 V pátek hřiště bylo plné sekaček.

Jinak vzhledem k očekávaným vedrům je běžné, že se ferveje „neholí” aby ta tráva hned neodešla. Navíc od patku do neděle se v CL hraje mistrovství ČR hendikepovaných, takže se hřiště připravuje na tuto událost.
P.S.: Hrál jsem tam turnaj včera i dnes a obešel těch 36 jamek s jedním míčkem - a to jsem rozhodně nehrál jen po fervejích. Jen je třeba vědět, kde mám hledat, jenže 90% golfistů nezná délku svých ran a hledá jinde.
A že se z rafu nedá míček vyhrát? Dá - jen je třeba vzít správnou hůl. Když vidím, jak si lidé do rafu berou nějakou dlouhou hůl, tak se nedivím, že pak mají problém se vyhrát.
 
Upraveno:
Jinak vzhledem k očekávaným vedrům je běžné, že se ferveje „neholí” aby ta tráva hned neodešla.
Potvrzuji, ačkoli jsme měli o víkendu turnaj, FW jsme z důvodu veder sekali naposled minulé pondělí.
 
Já se u 5 bojim jít zatím s driverem, protože mi to příliš často zahybá a na jedné straně je aut a z druhé voda. Takže moje druhá rána větsinou pak končí někde kolem toho jezírka na 3trojce. V minulosti jsem se tam několikrát utopil, nebo skončil v těch březích. A když přežiju tohle tak schytám právě ten bankr před greenem. Minule jsem byl 4 ranou v bankru a stejně odečel s 11kou.:) Nejlepší číslo tam mám 9, tak snad dneska to vyjde.
U 11ky to hraju radši před ty kameny a pak dolu. Tam se nevylácí být příliš dlouhý. Ty trnky tam nesnášim. :)
Narovinu se ani nechci o včerejší hře na Slapech bavit.
V tom vedru to byla uplná katastrofa.
Už jen to že jsem zahrál 6 4patů. 4pat jsem zahrál jen 2x za letošní sezónu a včera. Katastrofa.
Ve flightu jsme se shodli, že každý green měl jinou rychlost. Někde to nejelo, jinde stačilo do míčku ťuknout a přejel ho celý.
Navíc mi vůbec nešel driver. Na tréninku super. Na drivingu před hrou boží, ale ve hře mi vyšel snad jen jeden z devíti a to ještě blbě.

Jedinou radost mám z 5ky, kde ač s autem jsem zahrál 8. Což je nejméně na Slapech co jsem tam zatim měl.

Teď si dám voraz od hry, maximálně dojedu potrénovat a 1.9 jdeme s tchánem na Karlštejn a 4.9 du zkusit slapský turnaj opět.
 
Já dnes po dlouhé době na "své" Bolce.......a co se týká mé hry, už bych se akorát opakoval....je to furt stejný. První devítka na mě supr (45/23 Stb), druhá, která je tady určitě o něco těžší (ale to mě neomlouvá) na:vomit::down:. Takže nakonec v součtu zcela průměrný výsledek (103/35 Stb):(.
Jinak hřiště celkově v luxusní kvalitě....hlavně faiwaye - naprosto srovnatelné s Albatrossem, Kácovem apod.:up:. Trochu do kopru jde tady jídlo.......restaurace otevřena až po 17.00 - a nevaří se!!:(....jídlo na naší rakev tour nám odněkud dovezli😕. Občerstvení ve stanu mezi devítkami fungovalo....ale nevím, jestli to tak je i když není turnaj.
 
Tak jsme si spolu s @jumbodedek odpoledne zahráli 9 jamek v Rožnově pod Radhoštěm. Já měl za sebou dopolední práci na zahradě, on ranní devítku ve Velkých Karlovicích. Hřiště bylo ve skvělé kondici, grýny sice zapískované ale zakartáčované - jezdily jak sviňa mezi 10 a 11 stop. Ferveje posekané, rovné, rafy smířlivé, bankry normální. Naše hra nebyla z nejlepších v tom hicu 33 st.C. (moje tedy byla mnohem horší - po třech slušných jamkách jsem na nově opravené tříparové j. 4 zahrál z tee dvě krásné rovné rány vlevo za plot a po těch homerunech jsem přestal výsledky počítat). Petr střídal světlé okamžiky s těmi trochu horšími, ale tak zlé to zase nebylo. Je na sebe moc přísný. Jeho hodnocení Rožnova přidá určitě ještě dnes večer.

Po hře jsme ještě hóóódně dlouze pokecali. Musím říct, že Petr je upřímný, sympatický a rovný chlap s otevřeným srdcem. Kdo ho zná, ví, o čem mluvím. Petře, děkuji ti ještě jednou za hru a za příjemnou společnost. Budu rád, když se zase potkáme. Jindra
 

Přílohy

  • IMG_20230822_160156.jpg
    IMG_20230822_160156.jpg
    85,6 KB · Zobrazení: 72
Upraveno:
22.8.2023 • Malevil: 94 ran, 35 patů (by mGolf)

Včera lepší, dneska horší. Rozhodl jsem se, že dneska budu hrát z rafů... Šlo to skvěle! První 4 par jsem si zahrál dvakrát, tzn za osm. A pětku třípar - skončil jsem na grýnu dvojky. Takže nakonec za šest. Naštěstí druhá devítka výrazně lepší (42 ran). S @kristyna se ná naši romantické dovolené herně konečně sbližujeme, ona z včerejšího 111 na 108, já z 87 na 94. Chjo.... :-D Ale zase - na poslední Jamce jsem dal birdie, takže zítra jdeme znovu! Čuchám, že skočíme pozítří oba sladěně na stovce. Je to taaaak krásné, to souznění :)
 
Upraveno:
Dnes závěr mého Moravského tripu.
Horal Velké Karlovice. Hned po odjezdu od hotelu mi ten můj oř začal šlapat na tři válce. Na horách v Beskydech super zážitek. Starost zda někam dojedu byla oprávněná. Prudká stoupání prověřila mojí trpělivost. Po 12 km jsem dorazil do nóbl areálu hotelu Horal, kde jsem si uvědomil, že golf je pro ně podřadný. Hlavně hotel a vše kolem něho. Po odbavení jsem vyrazil na týčko první jamky. Bohužel, jsem podcenil přípravu. Stačilo si vzít do ruky patr, péčko a osmičku. Do baťůžku pití a míčky. Já debílek se táhnul s celým bagem. Je to adrenalin, obejít a nějak to hřiště zahrát. Výsledek je vynikající, protože jsem hrál jenom osmičkou péčkem a patrem. Když jsem bag vytlačil k osmému greenu a po několikaminutovém vydýchání zahrál po dvou patech par, vyrazil jsem s jedním míčkem a osmičkou zpět z kopce dolů na odpaliště devítky. Dvakrát osmička , potom péčko a byl jsem vedle greenu. Čip, dva paty a po 1,15 hod bylo hotovo. Zpět do kopce k autu a hurá do Rožnova, kde jsem měl setkání s Jindrou @Henry . Po cestě jsem se stavil pro suché triko a kraťasy na hotýlku.


1692737072181.png


V Rožnově jsme před hrou stihli dát drink a probrat všechny tajtrdlíky, co na 19 jamce jsou :D
Rožnov je moc krásné hřiště, které mi dost připomíná Hořehledy. Vysoká kvalita hracích ploch, prostředí a super lidičky. Bylo vedro jako prase. Hra stála za starou bačkoru. Důležitější pro mne byla přítomnost Jindry @Henry . Je to suprový pohodový chlap, se kterým je radost trávit čas. Díky, že jsi mi dělal společnost.


1692737139253.png


Majitel hotýlku mi na zítřek ráno sehnal mechanika s diagnostikou. Tak doufám, že mi auto dá nějak do kupy. Jinak budu muset domů jeti autobusem a vlakem :mad: To opravdu z Beskyd do Ústí nad Labem nechci 😢
 
Upraveno:
Dnes v 9,15 začala moje poslední hra na Moravském tripu. Místo hry na Ropici, jsem zahájil hru na opravu mého oře. Předběžná cena 5-6 tisíc, pokud budou mít ten náhradní díl 😕 Jdu na lehkou procházku do Horní Bečvy k bankomatu, kde vyberu své těžce vydělané peníze. Sednu na autobus a pojedu do Rožnova do skanzenu. Během výletu budu čekat telefon od mechanika, jak dopadla moje poslední hra. Oprava mého oře. Držte mi palce, abych tu hru ve zdraví přežil :D
 
Dnes v 9,15 začala moje poslední hra na Moravském tripu. Místo hry na Ropici, jsem zahájil hru na opravu mého oře. Předběžná cena 5-6 tisíc, pokud budou mít ten náhradní díl 😕 Jdu na lehkou procházku do Horní Bečvy k bankomatu, kde vyberu své těžce vydělané peníze. Sednu na autobus a pojedu do Rožnova do skanzenu. Během výletu budu čekat telefon od mechanika, jak dopadla moje poslední hra. Oprava mého oře. Držte mi palce, abych tu hru ve zdraví přežil :D
No závěr moravské túry teda nic moc. Snad budeš celkově vzpomínat v dobrém. Držím palce.
 
Dnes v 9,15 začala moje poslední hra na Moravském tripu. Místo hry na Ropici, jsem zahájil hru na opravu mého oře. Předběžná cena 5-6 tisíc, pokud budou mít ten náhradní díl 😕 Jdu na lehkou procházku do Horní Bečvy k bankomatu, kde vyberu své těžce vydělané peníze. Sednu na autobus a pojedu do Rožnova do skanzenu. Během výletu budu čekat telefon od mechanika, jak dopadla moje poslední hra. Oprava mého oře. Držte mi palce, abych tu hru ve zdraví přežil :D
Držím, ani pracovat nemohu.
Skanzen je ve stínu pod stromy, tam bude krásně;)
 
Dnes v 9,15 začala moje poslední hra na Moravském tripu. Místo hry na Ropici, jsem zahájil hru na opravu mého oře. Předběžná cena 5-6 tisíc, pokud budou mít ten náhradní díl 😕 Jdu na lehkou procházku do Horní Bečvy k bankomatu, kde vyberu své těžce vydělané peníze. Sednu na autobus a pojedu do Rožnova do skanzenu. Během výletu budu čekat telefon od mechanika, jak dopadla moje poslední hra. Oprava mého oře. Držte mi palce, abych tu hru ve zdraví přežil :D
držím palce ať to dopadne. :up:
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom