Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Jak jsou pro vás reciprocity důležité?

Jsou pro vás reciprocity důležité?

  • O reciprocitách jsme vůbec nevěděl.

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    44
A pokud někdo hraje za méně, než se majiteli vyplatí, logicky těm ostatním to musí cenu zvýšit.

Péče o hřiště stojí poměrně jasné peníze, které až na drobné výkyvy dané počasím lze určit už na začátku roku. Tuto částku musím vynaložit bez ohledu na to, zda na hřišti bude hrát denně 1 člověk nebo 50. Tzn. pokud mi na hřiště za rok dorazí 500 lidí navíc v rámci reciprocity zcela zdarma, ceny fee se to nijak nedotkne.
 
Dlouhodobě se držím názoru, že reciprocity jsou špatné pro provozovatele hřišť i pro hráče. Z pohledu provozovatele by žádný hráč neměl hrát za méně, než kolik je rentabilní cena pro provozovatele. ....

Jak muzes vedet, ze i po reciprocite neni Cena akceptovatelna? Pokud je to do 30%, tak je to zrejme na hrane ....

Jine to je, kdyz uz to jde na 50 az 100%. U 100% vetsinou majitel vlastni i to partnerske hriste :) nebo je to tak daleko, ze je to jen tresinka na dortu.
Pro mne bylo treba i zajimave, ze muzu hrat hriste z EuropienTour, za 35 Euro (asi teda). Ale je to totalni opruz, musim na domaci recepci a ta mi zaridi teetime.
 
Zde najdete seznam hřišť:


Je jich více než 60.
Nejsi ty náhodou z ČSOB? Ne, to je jen žert. Já se totiž snažím dva dny ziskat Premium a dnes už jsem dokonce, ač nerad, volal na jejich info linku, protože to že v internetovém bankovnictví najdu odkaz na Premium Konto neplatí asi pro každého. Mám sice potvrzeno, že všechny podmínky splňuji vicenasobne, ale elektronicky nezaridim nic. Prý se to tak nedělá 🙄 Přitom v podmínkách akce to vysloveně píší, tak to bude asi tím, že je to ČSOB
 
Péče o hřiště stojí poměrně jasné peníze, které až na drobné výkyvy dané počasím lze určit už na začátku roku. Tuto částku musím vynaložit bez ohledu na to, zda na hřišti bude hrát denně 1 člověk nebo 50. Tzn. pokud mi na hřiště za rok dorazí 500 lidí navíc v rámci reciprocity zcela zdarma, ceny fee se to nijak nedotkne.

Technicky je to samozřejmě pravda.

Jenže péče o hřiště není přece jen jednosezónní záležitost. Navíc lze pracovat vždy jen s odhadem příjmů, protože návštěvnost bude vždy ovlivněna minimálně počasím. Takže stále bude platit, že jednu slevu je třeba kompenzovat jiným příjmem.
 
Jenže péče o hřiště není přece jen jednosezónní záležitost. Navíc lze pracovat vždy jen s odhadem příjmů, protože návštěvnost bude vždy ovlivněna minimálně počasím. Takže stále bude platit, že jednu slevu je třeba kompenzovat jiným příjmem.

Proč by to mělo platit? Pokud je tato sleva plánována jako součást provozu areálu, tak to nemusí mít žádnou přímou vazbu na ekonomiku provozu. Pokud např. vím, že hráči z Albatrossu mi v roce 2020 přinesli na fee 1 800 Kč, tak to přeci neznamená, že když na rok 2021 domluvím s Albatrossem 100% reciprocitu, tak že mi budou někde peníze chybět? Naopak tím třeba víc vydělám, protože si u mne s hrou zadarmo nakoupí za rok kafe za 10 000 Kč...
 
Jak muzes vedet, ze i po reciprocite neni Cena akceptovatelna? Pokud je to do 30%, tak je to zrejme na hrane ....

Jine to je, kdyz uz to jde na 50 az 100%. U 100% vetsinou majitel vlastni i to partnerske hriste :) nebo je to tak daleko, ze je to jen tresinka na dortu.
Pro mne bylo treba i zajimave, ze muzu hrat hriste z EuropienTour, za 35 Euro (asi teda). Ale je to totalni opruz, musim na domaci recepci a ta mi zaridi teetime.

To jistě být může. V tom případě by to ovšem znamenalo, že majitel se nechová úplně fér ani k recipročním hráčům a tím méně k full price hráčům, protože si nechává platit za něco, co nedodává. (Počítám totiž s tím, že cena by měla být tvořena podle toho, jaká je kvalita hřiště a jaká je poptávka po hře na něm)
A pro jistotu doplňuji, že rozhodně nemyslím, že cena by měla být odvozená jen od provozních nákladů. To je pouze úplný základ, pod který by jednotková cena neměla jít. Reálná cena musí obsahovat i přiměřeně ziskovou složku. A popravdě kdokoliv, kdo měl kdy co do činění s cenotvorbou, ti jistě potvrdí, že nastavit tuto složku tak, aby maximalizovala zisk pro majitele, ale současně zákazníka neodradila od opakování nákupu dané služby, protože po prvním nákupu zjistí, že za svoje peníze nedostal, co měl, to je sakra náročná disciplína.
Tzn. cena za hru na Molitorově nebo na Dýšině (GG mi nejde z pusy), prostě musí být jiná nejen kvůli rozdílu kvality hřiště.
 
Proč by to mělo platit? Pokud je tato sleva plánována jako součást provozu areálu, tak to nemusí mít žádnou přímou vazbu na ekonomiku provozu. Pokud např. vím, že hráči z Albatrossu mi v roce 2020 přinesli na fee 1 800 Kč, tak to přeci neznamená, že když na rok 2021 domluvím s Albatrossem 100% reciprocitu, tak že mi budou někde peníze chybět? Naopak tím třeba víc vydělám, protože si u mne s hrou zadarmo nakoupí za rok kafe za 10 000 Kč...

To může být pravda a kdyby to tak bylo, tak ekonomicky to může dávat smysl.
Jenže je tu druhá stránka. Riziko, že příliš nízká cena pro určitou skupinu hráčů jich na hřiště přivede tolik, že zaberou teetimes při potenciální full price hráče a potom je otázka, jestli se na jejich dodatečné spotřebě kafe se dá opravdu vydělat tolik, aby se to vyplatilo 😉

A když k tomu připočítat, že upřednostněním jedné krátkodobě a pouze na danou slevu navázané skupiny hráčů můžeš odradit hráče, kteří k tobě budou jezdit opakovaně, pak se teprve ocitáme na tenkém ledě.
 
Jenže je tu druhá stránka. Riziko, že příliš nízká cena pro určitou skupinu hráčů jich na hřiště přivede tolik, že zaberou teetimes při potenciální full price hráče

Tak pojdme zpatky do reality - v Cechach je mozna tak 10 hrist, ktere by takhle mohli uvazovat a to jen o vikendu.
 
Tak pojdme zpatky do reality - v Cechach je mozna tak 10 hrist, ktere by takhle mohli uvazovat a to jen o vikendu.

To sice ano, ale dál je tady 95 hřišť, která stojí na členech a kdyby se dozvěděli, že někdo neplatí tam, kde oni musí (a to kafe si dávají taky), pro hodně z nich by šlo o neakceptovatelný projev neúcty a signál k odchodu.
 
To sice ano, ale dál je tady 95 hřišť, která stojí na členech a kdyby se dozvěděli, že někdo neplatí tam, kde oni musí (a to kafe si dávají taky), pro hodně z nich by šlo o neakceptovatelný projev neúcty a signál k odchodu.

Tak v tom případě mi vysvětli, proč je má členská základna nadšena ze 100% reciprocit, které jsem domluvil?
 
To jistě být může. V tom případě by to ovšem znamenalo, že majitel se nechová úplně fér ani k recipročním hráčům a tím méně k full price hráčům, protože si nechává platit za něco, co nedodává. (Počítám totiž s tím, že cena by měla být tvořena podle toho, jaká je kvalita hřiště a jaká je poptávka po hře na něm)
A pro jistotu doplňuji, že rozhodně nemyslím, že cena by měla být odvozená jen od provozních nákladů. To je pouze úplný základ, pod který by jednotková cena neměla jít. Reálná cena musí obsahovat i přiměřeně ziskovou složku. A popravdě kdokoliv, kdo měl kdy co do činění s cenotvorbou, ti jistě potvrdí, že nastavit tuto složku tak, aby maximalizovala zisk pro majitele, ale současně zákazníka neodradila od opakování nákupu dané služby, protože po prvním nákupu zjistí, že za svoje peníze nedostal, co měl, to je sakra náročná disciplína.
Tzn. cena za hru na Molitorově nebo na Dýšině (GG mi nejde z pusy), prostě musí být jiná nejen kvůli rozdílu kvality hřiště.

Tok toto ve mne vyvolalo vzpominku na film s Polivkou.... Nová doba! Host vyhazuje vrchního! :)
Podle toho, zrejme ani nenakupujes, kde jsou slevy, kde jsou clenske body a podobne nesmysly
 
Tak v tom případě mi vysvětli, proč je má členská základna nadšena ze 100% reciprocit, které jsem domluvil?

Taky jsme takové měli s jedním hřištěm a manažeři po roce zjistili, že jim to nepřineslo nic navíc.
 
Tok toto ve mne vyvolalo vzpominku na film s Polivkou.... Nová doba! Host vyhazuje vrchního! :)
Podle toho, zrejme ani nenakupujes, kde jsou slevy, kde jsou clenske body a podobne nesmysly

To fakt ne. Vím totiž, že tahle "sleva za věrnost" je ve valné většině o dost dražší, než pečlivé porovnávání cen. (Samozřejmě ne u rohlíků, ale u nákupů, kdy jde o větší výdaj. 😁)

Takže jak asi dopadne ten, kdo sleví na fee, ale bude se to snažit dohnat na kafi?
 
Takže např. v Machníně ( nejsem členem ), kde poskytují v pondělí už několik let více než 50. procentní slevu na fee se majitel chová neekonomicky a ohrožuje tím existenci klubu a zároveň naštvává své členy, že oni při platbě žádnou slevu nedostali? Reciprocity znám od mých začátků a zatím jsem si nevšiml, že by kvůli nim některé hřiště zkrachovalo. Běžná hřiště jsou ve všední dny nevyužitá a není lepší zaplnit hřiště hrou za 250,- nebo ho mít poloprázdné, když je fee za 600,-? a přijdou jen odpoledne místní členové? Ještě že nejsem majitel hřiště, asi bych prodělal kalhoty.😁
 
Taky jsme takové měli s jedním hřištěm a manažeři po roce zjistili, že jim to nepřineslo nic navíc.

Co si pod tím mám přesně představit? Už na začátku jsem říkal, že od reciprocity nic "navíc" nečekám, je to nekalkulovaný benefit sloužící k potěše členské základny...
 
Co si pod tím mám přesně představit? Už na začátku jsem říkal, že od reciprocity nic "navíc" nečekám, je to nekalkulovaný benefit sloužící k potěše členské základny...

Nevyváženě jezdili hráči z jednoho hřiště na druhé, ale opačně to nefungovalo.
 
Takže např. v Machníně ( nejsem členem ), kde poskytují v pondělí už několik let více než 50. procentní slevu na fee se majitel chová neekonomicky a ohrožuje tím existenci klubu a zároveň naštvává své členy, že oni při platbě žádnou slevu nedostali? Reciprocity znám od mých začátků a zatím jsem si nevšiml, že by kvůli nim některé hřiště zkrachovalo. Běžná hřiště jsou ve všední dny nevyužitá a není lepší zaplnit hřiště hrou za 250,- nebo ho mít poloprázdné, když je fee za 600,-? a přijdou jen odpoledne místní členové? Ještě že nejsem majitel hřiště, asi bych prodělal kalhoty.😁

Soráč, ale to je absurdní výklad. Sleva na konkrétní den nebo čas je věc logické kalkulace.
Samozřejmě je rozumné v čase, kdy hřiště není běžně využívané, přivést hráče za nižší fee a tím celkově zvýšit příjem. Tito hráči by větsinou v hlavním času buď nepřišli, nebo na frekventovaných hřištích uvolní tre time dalším hráčům, kteří třeba dopoledne a v pracovní dny nemohou. Ale obírat se o peníze v prime time díky recipročním slevám, to je negativní vliv, který je třeba kompenzovat, zvláště pokud většina hřišť zisková není ani tak.

Kdyby sis dal tu práci a přečetl si všechno, co píšu a nechytal se jednotlivých vět, už bys věděl, že efektivní cenotvorbu považuji za extrémně náročnou disciplínu. Ačkoliv chápu, že většina lidí se na tyto problémy dokáže dívat jen z osobního hlediska - což není nic nelogického. Každý jsme asi oborově zaměřeni jinak.
 
Takže např. v Machníně ( nejsem členem ), kde poskytují v pondělí už několik let více než 50. procentní slevu na fee se majitel chová neekonomicky a ohrožuje tím existenci klubu a zároveň naštvává své členy, že oni při platbě žádnou slevu nedostali? Reciprocity znám od mých začátků a zatím jsem si nevšiml, že by kvůli nim některé hřiště zkrachovalo. Běžná hřiště jsou ve všední dny nevyužitá a není lepší zaplnit hřiště hrou za 250,- nebo ho mít poloprázdné, když je fee za 600,-? a přijdou jen odpoledne místní členové? Ještě že nejsem majitel hřiště, asi bych prodělal kalhoty.😁

 
Takže např. v Machníně ( nejsem členem ), kde poskytují v pondělí už několik let více než 50. procentní slevu na fee se majitel chová neekonomicky a ohrožuje tím existenci klubu a zároveň naštvává své členy, že oni při platbě žádnou slevu nedostali? Reciprocity znám od mých začátků a zatím jsem si nevšiml, že by kvůli nim některé hřiště zkrachovalo. Běžná hřiště jsou ve všední dny nevyužitá a není lepší zaplnit hřiště hrou za 250,- nebo ho mít poloprázdné, když je fee za 600,-? a přijdou jen odpoledne místní členové? Ještě že nejsem majitel hřiště, asi bych prodělal kalhoty.😁

 
Nevyváženě jezdili hráči z jednoho hřiště na druhé, ale opačně to nefungovalo.

A to způsobuje konkrétně jaký problém? Protože postulát, že to blokuje přístupnost daného hřiště, jsme už dali stranou jako reálný tak pouze u velmi malého procenta hřišť, které navíc z logiky věci právě na takovou formu členského benefitu nepřistoupí.

Dovolím si bez nadsázky tvrdit, že kdyby 70% hřišť v ČR (vyndavám z toho těch 30% nejlepších a nejdražších resortů) nechalo hrát hráče na svém hřišti zcela zdarma (a jejich okolí zůstalo na svých stávajících cenách), tak se jejich návštěvnost nijak dramaticky nezmění (max v řádu 10-20%). Demografické a kvalitativní rozložení hřišť totiž nic jiného nedovolí. Jinými slovy - hráči s oblibou Dýšiny a bytem v Plzni prostě nebudou jezdit do Hořehled ani zadarmo, protože to prostě nesplňuje jejich kriteria. Přijedou 2-3x za rok.

A na rovinu, kdybych já, jako manažer, dokázal své hřiště zaplnit hráči (a dávám aktuálně stranou to, za jakou cenu), tak si pískám. A daleko víc bych se soustředil na to, jak toho využít, než jak to zarazit...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom