Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Jak daleko se snažíme hrát 7i?

Jak daleko se snažíme hrát 7i?


  • Hlasovalo
    46

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
7i.png


V jiném vlákně @czechfant za anketu po 7i. Takže tady je. Na jakou vzdálenost se cca snažíme hrát svoji 7i? Průměrně?

PS: Admin note: tento příspěvek jsem napsal cca v 15:30, administrátorsky jsem mu změnil čas, tak aby k němu šla navázat tématická diskuse vznikla v jiném vlakně (vzdálenost driverem). Několik následujících příspěvků bylo sem přesunuto.
 
Upraveno:
Driverem teprve začínám, takže teď mám průměr tak do 100m :D

Docela by mě ale zajímalo jak jsem na tom v porovnání s ostatníma třeba se 7i. Bylo by možné hodit anketu třeba na tuhle hůl?
 
S
Driverem teprve začínám, takže teď mám průměr tak do 100m :D

Docela by mě ale zajímalo jak jsem na tom v porovnání s ostatníma třeba se 7i. Bylo by možné hodit anketu třeba na tuhle hůl?
K 7i se hodi spis anketa jak presne. Tlacit kazdou hul co nejdal z moji zkusenosti neni dobre. Navic tu budes mit rozptyl v loftu 4-8* takze pak je to vlastne uplne jedno:)
 
S

K 7i se hodi spis anketa jak presne. Tlacit kazdou hul co nejdal z moji zkusenosti neni dobre. Navic tu budes mit rozptyl v loftu 4-8* takze pak je to vlastne uplne jedno:)

Rozumím, mně spíš jde o to, jestli když dám 7i při povedených ranách průměrně 130-140 s doběhem, tak kam mě to řadí co se týče délky. Jestli spíš krátký hráč, nebo už alespoň průměr. A taky by mě zajímalo kolik bych potencionálně mohl dát tím driverem, až to půjde :D
 
Rozumím, mně spíš jde o to, jestli když dám 7i při povedených ranách průměrně 130-140 s doběhem, tak kam mě to řadí co se týče délky. Jestli spíš krátký hráč, nebo už alespoň průměr. A taky by mě zajímalo kolik bych potencionálně mohl dát tím driverem, až to půjde :D
Délky s doběhem jsou irelevantní. Vždy se snaž znát svou délku ran pro jednotlivé hole carry. Doběh se musíš naučit odhadnout dle momentálních podmínek na hřišti.
Tebou uváděných 130m s doběhem může být 135m carry (na grýn s velkým backspinem) nebo 60m carry topinka po suché ferveji z kopce ;)
 
Rozumím, mně spíš jde o to, jestli když dám 7i při povedených ranách průměrně 130-140 s doběhem, tak kam mě to řadí co se týče délky. Jestli spíš krátký hráč, nebo už alespoň průměr. A taky by mě zajímalo kolik bych potencionálně mohl dát tím driverem, až to půjde :D
Ach to poměřování "pindíků", to do hry ani života moc radosti nepřináší...

Ale dost mentorování. Podepisuji příspěvek @Mirek_62 . Znám hodně hráčů, co znají své celkové délky i s doběhem (a pochopitelně jsou to povětšinou ty životní rány 😉), ale když je čeká rána přes vodu (či jinou překážku), svou carry vzdálenost neznají.

A další, neménně důležitý faktor, je přesnost. Na co Ti je carry 170 m, když skončí v autu a jsi plus dvě...
 
Já třeba 7i prakticky nehraji, a to od doby, kdy mi vyměnili shaft. Párkrát jsem to zkusil a bylo to jen k vzteku.
Ale ano, vím, je to jen a pouze o hlavě, bohužel moje hlava je taková svéhlavá a tudíž to bude ještě trvat :cry:
 
Ach to poměřování "pindíků", to do hry ani života moc radosti nepřináší...

Ale dost mentorování. Podepisuji příspěvek @Mirek_62 . Znám hodně hráčů, co znají své celkové délky i s doběhem (a pochopitelně jsou to povětšinou ty životní rány 😉), ale když je čeká rána přes vodu (či jinou překážku), svou carry vzdálenost neznají.

A další, neménně důležitý faktor, je přesnost. Na co Ti je carry 170 m, když skončí v autu a jsi plus dvě...


S tím, co napsal @Mirek_62 taky určitě souhlasím. Ale pro mě to není o poměřování pindíků, jak jsi to nazval. Pro mě to je zjištění, v jakých hodnotách se to vůbec pohybuje. Je to pro mě důležité i v tom ohledu na co se třeba zaměřit. Například, bych mohl pálit třeba 150 a furt si myslel, že to je málo :)
 
Zde celkem zajímavý článek pojednávající o „poměřování pindíků”.
Je zde diskutován jednak vliv hendikepu, jednak vliv věku a také „vývoj loftů”

 
Já mám loft u 7i 33 stupňů. Hodinky říkají dlouhodobý průměr 143m, radar pak podle toho kde to trefím od 143 do 155m.

1656260993686.png


@Mirek_62 nepřijde ti ta tabulka z tvého článku divná? Nebo to já blbě chápu.

1656261532959.png


Ty vzdálenosti podle mě neodpovídají tomu, kam to při dané rychlosti poletí, já sice nemám 3i ale moje 4i při 88 mph dělá 180m - 197 yardů a tady mají 3i při 90 mph 154m.
 
Já mám loft u 7i 33 stupňů. Hodinky říkají dlouhodobý průměr 143m, radar pak podle toho kde to trefím od 143 do 155m.

Zobrazit přílohu 31174

@Mirek_62 nepřijde ti ta tabulka z tvého článku divná? Nebo to já blbě chápu.

Zobrazit přílohu 31175

Ty vzdálenosti podle mě neodpovídají tomu, kam to při dané rychlosti poletí, já sice nemám 3i ale moje 4i při 88 mph dělá 180m - 197 yardů a tady mají 3i při 90 mph 154m.
Jak píše @Lukas
Ta rychlost, je rychlost švihu

D6CF5A85-2E5C-4E8E-84E9-9C6C3196E166.jpeg
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom